PDA

View Full Version : مشکل با Application.CreateForm دارم

abedi vida
یک شنبه 28 تیر 1383, 23:08 عصر
سلام من دارم یک برنامه می نویسم که موقع اجرا از Application.CreateForm ایراد می گیره
مثلا وقتی برنامه را اجرا می کنم از فرم2 ایراد میگیره و اگر برنامه را دو باره با همون شکلی بنویسم از فرم دیگم ایراد می گیره؟؟؟؟؟؟؟

moradi_am
دوشنبه 29 تیر 1383, 16:15 عصر
یک مشکلی در داخل فرمها وجود داره . پیغام خطا را بنویسید تا بشه نظر داد.

abedi vida
دوشنبه 29 تیر 1383, 17:58 عصر
سلام
error: Project project2.exe raised class EMCIDeviceError with message ‘cannot determine the device type from the given filename extension.’.Process stopped.Use Step or Run to continue
که با ok کردن اون error دوم رو میده
Exception EMcIDeviceError in module Project2.exe at 000553B4.Cannot determine the device type from the given filename extension

MToloo
سه شنبه 30 تیر 1383, 06:20 صبح
مشکل از Applicatoin.CreateForm نیست. یک کامپوننت Medida Control تو صفحه ات گذاشتی که اون یه مشکلی داره.
شاید اسم فایلی که بهش دادی درست نیست. یا DeviceType و درست تنظیم نکردی. یا اون Device و Open نکردی

Mahdi_S_T
سه شنبه 30 تیر 1383, 08:41 صبح
دوست عزیز من منظور شما را دقیقا متوجه نشده ام ! اگر منظورتان این است که فرم های را بصورت پویا تعریف نموده اید یعنی در هنگامی که لازم است فرم را ایجاد می کنید . احتمالا آنها را از قسمت Option جابجا ننموده اید یعنی از سمت چپ به راست انتقال نداده اید

abedi vida
سه شنبه 30 تیر 1383, 10:37 صبح
من منظور شما رو نمی فهمم من قبلا هم با چند تافرم کار کردم اما به این مشکل برنخورد
Medida Control یعنی چی؟
DeviceType یعنی چی؟
احتمالا آنها را از قسمت Option جابجا ننموده اید یعنی از سمت چپ به راست انتقال نداده اید
؟؟؟؟؟؟ اگر میشه بیشتر توضیح بدین

abedi vida
چهارشنبه 31 تیر 1383, 14:11 عصر
سلام
خواهش می کنم زودتر جواب بدین من هیچ کاری نمی تونم کنم اصلا همه چیز به ریخته یک بار اجرا می شه یه بار دیگه از Applicatoin ایراد میگیره :cry:

MToloo
پنج شنبه 01 مرداد 1383, 06:04 صبح
من منظور شما رو نمی فهمم من قبلا هم با چند تافرم کار کردم اما به این مشکل برنخورد
Medida Control یعنی چی؟
DeviceType یعنی چی؟

ببخشید Media contrl نه MediaPlayer. تو حتما از این کامپوننت استفاده کردی. help خود دلفی رو نگاه کن:
<span dir=ltr>
EMCIDeviceError is the exception class for devices that provide a Media Control Interface (MCI) driver.</span>
پروپرتیهای این MediaPlayer ات رو دوباره بررسی کن مطمئن شو که درستند. مثلا پروپرتی FileName.

abedi vida
پنج شنبه 01 مرداد 1383, 11:23 صبح
Medida Control یعنی چی؟
DeviceType یعنی چی؟

ببخشید Media contrl نه MediaPlayer. تو حتما از این کامپوننت استفاده کردی. help خود دلفی رو نگاه کن:
<span dir=ltr>
EMCIDeviceError is the exception class for devices that provide a Media Control Interface (MCI) driver.</span>
پروپرتیهای این MediaPlayer ات رو دوباره بررسی کن مطمئن شو که درستند. مثلا پروپرتی FileName.

سلام
ببخشید Media contrl چه فرقی با MediaPlayer داره؟؟؟؟؟؟
من اگه همین کار رو داخل یک فرم انجام بدم درست عمل میکنه !

MToloo
شنبه 03 مرداد 1383, 07:18 صبح
ببخشید Media contrl چه فرقی با MediaPlayer داره؟؟؟؟؟؟
خوب حالا چرا میزنی؟ من که منظورم به تو نبود. خودم و گفتم. اشتباه نوشته بودم. بالاخره فرق داره دیگه. اسم کامپوننت MediaPlayer است نه MediaControl.

من اگه همین کار رو داخل یک فرم انجام بدم درست عمل میکنه !
منظورت از داخل یک فرم چیه؟ مگه قرار بوده خارج اون انجام بدی؟ من که متوجه نمیشوم. منظورت اینه که در زمان طراحی برنامه درست میکنه ولی موقع اجرا خطا میگیره؟ اگه منظورت اینه که خوب شاید به خاطر مسیرها باشه. اگه مسیر فایلت و نسبی نوشته باشی موقع طراحی نسبت به مسیر جاری تو دلفیه ولی موقع اجرا نسبت به مسیر فایل اجراییه.

ایشالله مشکلت هر چه زودتر حل بشه.

abedi vida
شنبه 03 مرداد 1383, 10:29 صبح
منظورت از داخل یک فرم چیه؟
سلام ببخشید منظورم بد گفتم
وقتی یک فرم دارم برنامه درست اجرا میشه
الان از راه دیگه ای میرم بجای استفاده از چند فرم ازیک فرم با چند panelاستفاده میکنم(هر چی فکر کردم راه دیگه ای به نظرم نرسید)