PDA

View Full Version : یک سوال در ورد database

alireza_blue
دوشنبه 29 تیر 1383, 04:21 صبح
سلام
برای استفاده از ADO بهتره از VB استفاده کنم یا Delphi ؟ :?:
در ایران معمولا از کدام استفاده می شود؟
اگر میشه راهنمایی کنید.
ممنون
علیرضا

phantasm
دوشنبه 29 تیر 1383, 09:36 صبح
پسر خوب اومدی توی بخش دلفی این رو میپرسی؟؟؟مسلمه که کسی بهت نمیگه VB برای کار با ADO مناسب تره :evil2:

اما به نظر من زیاد تاثیر زیادی نداره (از لحاظ کار با داده ها)چون روشها و تئوری که برای کار با بانک اطلاعاتی به کار میره مشابه است و تنها به این بستگی داره که شما با کدومشون (Delphi & VB) راحتتری .
در مورد ایران هم فکر نمیکنم کسی تا حالا آمار گرفته باشه , تازه مگه ایران در زمینه خاصی مرجع شده و ما خبر نداریم (:D)

alireza_blue
سه شنبه 30 تیر 1383, 01:22 صبح
مرسی دوست عزیز
من فکر نمی کردم هر کی تو این بخش میاد روی Delphi تعصب داره.به هر حال زبانی ممکنه در یک زمینه از اون یکی قویتر باشه.برا همین این سوال رو اینجا پرسیدم.
صاحبنظری میگفت مراجع Delphi کمه و در شبکه هم مشکل سرعت داره اما من خودم 2 برنامه تحت شبکه دیدیم که با Delphi اجرا شده بود و به ظاهر خوب هم کار می کرد.راستش یکخورده گیج شدم. :shock:
گفتم شما دو تا بر نامه بیشتر از من دیدین.اگه میشه از این لحاظ هم راهنمایی کنید.,
ممنون
علیرضا

alireza_blue
سه شنبه 30 تیر 1383, 01:29 صبح
مرسی دوست عزیز
من فکر نمی کردم هر کی تو این بخش میاد روی Delphi تعصب داره.به هر حال زبانی ممکنه در یک زمینه از اون یکی قویتر باشه.برا همین این سوال رو اینجا پرسیدم.
صاحبنظری میگفت مراجع Delphi کمه و در شبکه هم مشکل سرعت داره اما من خودم 2 برنامه تحت شبکه دیدیم که با Delphi اجرا شده بود و به ظاهر خوب هم کار می کرد.راستش یکخورده گیج شدم. :shock:
گفتم شما دو تا بر نامه بیشتر از من دیدین.اگه میشه از این لحاظ هم راهنمایی کنید.,
ممنون
علیرضا

phantasm
سه شنبه 30 تیر 1383, 07:02 صبح
به هر حال زبانی ممکنه در یک زمینه از اون یکی قویتر باشه.برا همین این سوال رو اینجا پرسیدم.

همانطور که در بالا عرض شد در این مورد خاص قدرت یک زبان نقش زیادی رو نداره چون شما فقط طراحی فرم و ساختار برنامه رو باهاش پیاده سازی میکنید.

صاحبنظری میگفت مراجع Delphi کمه و در شبکه هم مشکل سرعت داره

اگه منبابع رو با وی بی مقایسه کنید شاید اینطور باشه ولی در مورد کار توی شبکه خیر , اینطور نیست!!!