PDA

View Full Version : پخش دو صوت متفاوت از طریق یک کارت صوتی با استفاده از MediaPlayer

Ghasem Dehghani
شنبه 11 اسفند 1386, 18:57 عصر
با سلام !
میخواستم بدونم چه جوری میشه دو فایل صوتی متفاوت رو از طریق یک کارت صوتی پخش کرد البته با ActiveX Mediaplaye که به فرم Import کردیم .
من خودم فایل اجرایی این برنامه رو یک جایی دیدم ولی با VB بود . طرز کار اون به انیصورت بود که هنگام پخش صوت ها باند Right در استوریو به یک فایل صوتی اختصاص داده شده بود و باند Left هم داشت یک صوت دیگه رو پخش میکرد (با قرار دادن دو Mediaplayer در فرم) .
حالا این سوالات رو از خدمتدون دارم :
1 - دستورات لازم برای این کار در مدیا پلیر چیه ؟
2- چطوری میشه تشخیص داد چند کارت صوتی روی کامپیوتر نصب هست و نام اونها چیه ؟
3 - چطوری میتونیم مثلا بگیم روی کارت گرافیک دوم و باند Right صوت رو پخش کن ؟
البته من هم با Delphi کار کردم و تا حدودی هم با C# وقتی این موضوع رو در بخش C# مطرح کردم جوابی نگرفتم (البته فکر میکنم که دلفی کارا زرنگ تر باشن و زودتر نتیجه بگیرم )
با تشکر و سپاس فراوان .:چشمک:

Cave_Man
یک شنبه 12 اسفند 1386, 06:23 صبح
من تا به حال در این زمینه کار نکردم اما برای رسیدن به پاسخ سوالها باید باید سرچ کنی
سوال دومت رو باید از ویندوز بپرسی نام کارت های گرافیکک نصب شده در رجیستری و در محل خاصی ذخیره میشه.

hr110
یک شنبه 12 اسفند 1386, 08:40 صبح
به سادگی میتونید دو فایل mp3 رو با استفاده از دو MediaPlayer پخش کنید.

@Cave_Man : نیازی نیست اگر در مورد سوالی جوابی نداشتی وقت با ارزشت و پهنای باند و مدیای سایت رو تلف کنی!

Cave_Man
دوشنبه 13 اسفند 1386, 06:04 صبح
به سادگی میتونید دو فایل mp3 رو با استفاده از دو MediaPlayer پخش کنید.

@Cave_Man : نیازی نیست اگر در مورد سوالی جوابی نداشتی وقت با ارزشت و پهنای باند و مدیای سایت رو تلف کنی!
به نکته باارزشی اشاره کری که باید خودت رعایت کنی
Ghasem Dehghani (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=18286) سوالش در مورد mp3 نبود سوالش روی این متمرکز میشه که یک مدیا پلیر روی باند چپ یکی روی باند راست play بشه.
کارت صدا ها رو هم همون طور که گفتم میتونه از رجیستری پیدا کنه.

hr110
دوشنبه 13 اسفند 1386, 11:49 صبح
سوالش در مورد mp3 نبود سوالش روی این متمرکز میشه که یک مدیا پلیر روی باند چپ یکی روی باند راست play بشه.

میخواستم بدونم چه جوری میشه دو فایل صوتی متفاوت رو از طریق یک کارت صوتی پخش کرد البته با ActiveX Mediaplaye که به فرم Import کردیم .

-----

کارت صدا ها رو هم همون طور که گفتم میتونه از رجیستری پیدا کنه.

???

سوالش در مورد mp3 نبود سوالش روی این متمرکز میشه که یک مدیا پلیر روی باند چپ یکی روی باند راست play بشه.

Ghasem Dehghani
دوشنبه 13 اسفند 1386, 18:52 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم !
مثل اینکه این تاپیک تبدیل به یک گره شده . گره اول رو خودم باز میکنم بقیش با دوستان و مدیران محترم .
گره باز شده اول :

axWindowsMediaPlayer1.settings.balance = -10000;

در ضمن اعداد برای بالانس هم باید 10000- یا 10000 باشند (برای منتقل کردن صدا به چپ و راست) و درست هم کار کرد . :تشویق:
گره باز نشده دوم :
حالا چطوری میشه نام کارت های صوتی نصب شده روی سیستم رو تشخیص داد و کارت صوتی مورد نظر را برای مدیاپلیر قرار داد تا صدا از روی اون پخش بشه .
بسم ا.. :چشمک:

hr110
دوشنبه 13 اسفند 1386, 19:02 عصر
برای کار کردن با فایلهای صوتی میتونی از کاکمپوننت Wave Audio Package استفاده کنی، فکر کنم تمامی نیازهای شما رو جواب می‌ده

Ghasem Dehghani
دوشنبه 13 اسفند 1386, 19:06 عصر
لطفا اگه میشه بهم بگین از کجا میتونم این کامپوننت را دانلود کنم !

Cave_Man
سه شنبه 14 اسفند 1386, 05:39 صبح
نه به نظر من کامپوننت غیر آشنا رو فراموش کن و از همین ActiveX معروف استفاده کن.

در مورد کارت صوتی و کارت های گرافیکی و غیره اطلاعات در رجیستری ثبت میشه البته در ویندوز های مختلف آدرسش در رجیستری معمولا تغییر میکنه از ویندوز 2000 9x و Xp توی رجیستری خودت هم میتونی دنبالش بگردی

hr110
سه شنبه 14 اسفند 1386, 08:57 صبح
جناب "cave_man" منهم با شما موافقم، استفاده از کامپوننت مضرات زیادی داره که مهمترین مسئله تنبلی مفرطیه که برای آدم به ارمغان میاره، ولی اگر قرار که شما از یک ابزار استفاده کنید بهتره که این ابزار یک کامپوننت با سورس دلفی باشه تا مشکلات و معضلات استفاده ActiveX بروی سیستم کاربر نهایی رو نداشته باشید.

لطفا اگه میشه بهم بگین از کجا میتونم این کامپوننت را دانلود کنم !

دوستان
فروشگاه برنامه نویس
اینترنت
نرم افزارهای P2P