PDA

View Full Version : دلفی تحت شبکه

solmaz_zm
سه شنبه 14 اسفند 1386, 13:21 عصر
سلام
من برنامه دلفی تحت شبکه نوشتم که مشکلی ندارم و جاهای مختلف در حال اجرا هستش.
اما جدیدا که برنامه رو یه سیستم دیگه راه اندازی کردم.برنامه هر سری برای اجرا شدن یه مشکل داره.مثلا مثل اینکه نمی تونه با سرور ارتباط برقرار کنه،(در حالی که اگر ping کنیم ارتباط با سرور مشکلی نداره.)
بعضی وقتها هم پیغام خطایی مبنی بر Time exceed(به پایان رسیدن زمان برای اتصال به دیتا بیس) میده....

همین برنامه در جاهای دیگه،شبکه هایی که از نظر فاصله بیشتر ازاین شبکه جدید هستند داره اجرا میشه و مشکلی هم نداره!!!

لظفا اگر چیزی به نظرتون می رسه به من بگین.

mortezakiaee
سه شنبه 14 اسفند 1386, 14:19 عصر
فقط دیتابیستون رو سروره؟ یا از indy استفاده می کنین؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 14 اسفند 1386, 14:41 عصر
شما دقیقا درباره برنامه ات توضیح بده.نحوه اتصال به دیتابیس رو مشخص کنید.
به چه صورت به دیتابیس دارید وصل میشوید. حتی میتوانید بعضی مواقع برای تست سلامت شبکه از کامپوننت های indy استفاده کنی و تست کنی که ایا شبکه وصل هست یانه.

solmaz_zm
سه شنبه 14 اسفند 1386, 18:00 عصر
فقط دیتابیس روی سرور هستفالبته یه exeاز برنامه هم روی سرور هست که مشکلی نداره
از ایندی هم استفاده نکردم.
connection string تحت شبکه دارم که در کلاینت ها یه فایل temp.txt که نام سرور داخلش هست قرار میدم.

SYNDROME
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 07:05 صبح
نحوه اتصال به بانکتان را بنویسید.
اگر برنامه را مستقیماً در سرور اجرا کنید کار می کند یا نه؟
موفق باشید

a_b_toops
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 09:04 صبح
در واقع من هم همین مشکل را داشتم
1- می توانید SP4 Sql Server 2000 روی سرور نصب کنید مشکل حل می شود
و یا به روش زیر عمل کنید
1- بر روی سرور برو و به قسمت Windows Firewall قسمت Exceptions سرویس Service Manager Sql Server را Add کن
2- سرور را از روی تک تک کلاینت ها باز کنید و هنگام باز کردن سرور صفحه امنیتی برای برای شما باز می شود که نام کاربری و کلمه عبور را می خواهد و تیک زیر REMEMBER Password را بزن با این کار بعضی از سرویس ها سرور بر روی سیستم شما قرار می گیرد و مشکل حل می شود