PDA

View Full Version : ارسال مقدار از سخت افزار به نرم افزار

Valadi
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 18:28 عصر
با سلام و احترام
فرض کنیم در یک سخت افزار یک مقداری میاید (مثل عدد 1 ) حالا می خواهیم در برنامه نرم افزاری مقدار 1 را گرفت ( مشکل این جاست) که فرض کند همان مقدار 1 کلید B است
به عبارت دیگر من در کلید B (صفحه کلید ) یک دستوری را نوشتم و حالا می خواهم وقتی مقدار از دستگاه سخت افزار گرفت فرض کند که انگار کلید B (صفحه کلید ) بوده است و فشار داده شده است

با تشکر

dkhatibi
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 18:42 عصر
خیلی نامفهوم به نظر می رسه!
اگر درست منوجه شده باشم. روی دستگاه کلید 1 فشرده می شود.
برنامه ی شما یک را می خواند و می فهمد که یک را فشرده است. حالا دستور کلید B اجرا شود
این یعنی چی؟

Valadi
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 19:04 عصر
با سلام خدمت آقای خطیبی
این مقدار را از سخت افزار می گیرم مثلا 1
وقتی مقدار (مثلا عدد 1 ) دارم (یعنی مقدار کامپوتر دریافت می کنه و توی این مشکلی ندارم ) حالا چکار کنم که برنامه فرض کند عدد یک همان کلید B (صفحه کلید ) است و فشرده شده است و عملیاتی که در کلید B (صفحه کلید ) تعریف شده اجرا کند

yashar666
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 21:23 عصر
در واقع شما می خواهید مثلا یه دستور خواست یا عدد خواست اومد مثلا کلید(button1) کلیک بشه حالا تو اون کلید هم یه دستوری هست که می خواهد اجرا بشه ؟

button1.click;
این رو باید زمانی که پیغام از سخت افزار میآید بزاری که اگه ok بود این عمل (button1.click;)
رو انجام بده

اگه نفهمیدم دقیقا بگو می خوای با اون میکرو یا سخت افزاری که داری چی کار کنی؟

Valadi
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 08:24 صبح
در واقع شما می خواهید مثلا یه دستور خواست یا عدد خواست اومد مثلا کلید(button1) کلیک بشه حالا تو اون کلید هم یه دستوری هست که می خواهد اجرا بشه ؟

بله همین طور است
ببینید یک طور دیگه میگم :
ما در فرم مان یک کلید فوری تعریف کردیم حالا می خوام وقتی این مقدار خاص از دستگاه گرفت رایانه تصور کند که کلید فشرده شده است
فکر کنم از دستور messege بشه

yashar666
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 16:21 عصر
مثلا اگه راه ارسال شما rs232 باشه خوب مثلا اگه که مقداری اومد شما تو یه تایمر بگید که مقدار که از اون پورت میاد رو هر لحضه چک کنه اگه اون بود button1.click

نمی دونم اگه متوجه شده باشم
البته همین کار رو با یه messege زدن به اون کلید هم می تونید بگی ولی این ره که راحتره

Valadi
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 16:31 عصر
با دستور API چنین کاری میشه کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yashar666
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 19:22 عصر
هم طور که می دونی با API هر کاری میشه کرد باید یه گشت تو msdn بزنی

MNosouhi
یک شنبه 19 اسفند 1386, 12:58 عصر
این رو ببین: