PDA

View Full Version : استفاده از دستورات html در vb.net

bahar2008
یک شنبه 19 اسفند 1386, 08:57 صبح
سلام دوستان خوبم

من مدتها قبل با php کار کردم و تمام جداول برنامم رو با html به راحتی طراحی می کردم ولی الان در vb.net با datagridviwe مشکلات زیادی دارم و نمی تونم جدولی رو که لازم دارم رو به درستی با بانک اطلاعاتیم تنظیم کنم.

من خودم امتحان کردم و دستورات html را به همون صورتی که در php می نوشتم در vb.net نوشتم ولی تمام کدهای html رو خطا گرفت و برنامه رو اجرا نکرد .

آیا راه دیگه ای هست که بشه دستورات html رو هم در vb.net قرار داد؟

اگر راهی وجود داره لطفا دستوراتش رو قرار بدید یا اینکه مثال یا نمونه ای از طرز استفاده دستورات html در vb.net بگذارید .

komail_sh
یک شنبه 19 اسفند 1386, 12:38 عصر
سلام
من این کار رو کردم .
به این صورت که tag های html رو به صورت string تولید کردم و در یه صفحه که از قبل ساختم response.write کردم

bahar2008
یک شنبه 19 اسفند 1386, 16:31 عصر
ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز

ولی اگه ممکنه یک مثال از اون کدی که شما نوشتید با html رو برام قرار بدید در این جا .

raravaice
یک شنبه 19 اسفند 1386, 16:35 عصر
response.write("<div style='display:block' dir='rtl'>For Test</div>")
حالا بعضی مواقع پیش میاد که شما میخوای یه جای خاص از صفحه نمایش داده بشه که اون موقع شما باید یه div تعریف کنی runat server کنی بعد کد بنویسی :

div1.innerhtml="<div style='display:block' dir='rtl'>For Test</div>"
البته من یه کنترلی توی دات نت دیدم به نام literal که فکر کنم اونم همین کار رو انجام میده و همچنین label خود ویژوال استادیو مثالی که من زدم مثالیه که خودم همیشه استفاده میکنم چون کنترل بیشتری روش دارم.

البته تمام این کار ها زمانی انجام میشه که برنامه شما تحت وب باشه نه ویندوز.

موفق باشید

جاییش مبهم هست؟

موفق باشید

linux
یک شنبه 19 اسفند 1386, 17:23 عصر
سلام دوستان خوبم

من مدتها قبل با php کار کردم و تمام جداول برنامم رو با html به راحتی طراحی می کردم ولی الان در vb.net با datagridviwe مشکلات زیادی دارم و نمی تونم جدولی رو که لازم دارم رو به درستی با بانک اطلاعاتیم تنظیم کنم.

من خودم امتحان کردم و دستورات html را به همون صورتی که در php می نوشتم در vb.net نوشتم ولی تمام کدهای html رو خطا گرفت و برنامه رو اجرا نکرد .

آیا راه دیگه ای هست که بشه دستورات html رو هم در vb.net قرار داد؟

اگر راهی وجود داره لطفا دستوراتش رو قرار بدید یا اینکه مثال یا نمونه ای از طرز استفاده دستورات html در vb.net بگذارید .
شما تکلیفت را روشن کن! داری winapp می نویسی یا webapp؟

saeed_rezaei
یک شنبه 19 اسفند 1386, 19:04 عصر
ولی الان در vb.net با datagridviwe مشکلات زیادی دارم و نمی تونم جدولی رو که لازم دارم رو به درستی با بانک اطلاعاتیم تنظیم کنم

توصیه من اینه که ، اگه می خوای برنامه های قوی بنویسی، زیاد دنبال دیتاگرید نرو.

bahar2008
دوشنبه 20 اسفند 1386, 09:12 صبح
response.write("<div style='display:block' dir='rtl'>For Test</div>")
حالا بعضی مواقع پیش میاد که شما میخوای یه جای خاص از صفحه نمایش داده بشه که اون موقع شما باید یه div تعریف کنی runat server کنی بعد کد بنویسی :

div1.innerhtml="<div style='display:block' dir='rtl'>For Test</div>"
البته من یه کنترلی توی دات نت دیدم به نام literal که فکر کنم اونم همین کار رو انجام میده و همچنین label خود ویژوال استادیو مثالی که من زدم مثالیه که خودم همیشه استفاده میکنم چون کنترل بیشتری روش دارم.

البته تمام این کار ها زمانی انجام میشه که برنامه شما تحت وب باشه نه ویندوز.

موفق باشید

جاییش مبهم هست؟

موفق باشید

ممنونم ازراهنمایی کامل و مفیدتون دوست عزیز :قلب::قلب:
ولی من وقتی response.write رو نوشتم زیر کلمه response خط کشید و پیغام می داد که این کلمه رو نمی شناسه :ناراحت::ناراحت::ناراحت:
من در بالای این کد بالای response رو چه جوری تعریف کنم تا برنامه این کد رو بشناسه و خطا نگیره؟

raravaice
دوشنبه 20 اسفند 1386, 10:41 صبح
ولی من وقتی response.write رو نوشتم زیر کلمه response خط کشید و پیغام می داد که این کلمه رو نمی شناسه

از گفته های شما معلومه که دارید windows application مینویسید که فکر نمیکنم براش راه حلی پیدا کنید که بتونید به جای گرید از html استفاده کنید.
"البته من تجربم در این خصوص کمه شاید هم راهی باشه"

موفق باشید

ghafoori
دوشنبه 20 اسفند 1386, 11:54 صبح
اگر می خواهید کدهای html را در win app استفاده کنید می توانید از یک کنترل webbrowser استفاده کنید و کدهای html تولیدی را به ان بدهید و تمام ولی شما مشخص نکردید برنامتان از چه نوع است php فقط برای برنامه نویسی صفحات وب است ولی vb.net برای برنامهنویسی دسکتاپ و موبایل هم استفاده می شود نوع برنامتان را مشخص کنید

bahar2008
دوشنبه 20 اسفند 1386, 12:02 عصر
نوع برنامه من windows aplication هست .البته می خوام که این برنامه در یک شبکه کار کنه و اطلاعات داخل برنامه برای کاربران شبکه فقط قابل مشاهده باشه .

آیا برای فقط مشاهده اطلاعات در سطح شبکه محلی باز هم باید از webapp استفاده شود؟

bahar2008
سه شنبه 21 اسفند 1386, 20:34 عصر
آیا نوع دستورات vb.net در winapp و webapp تفاوت زیادی داره؟

raravaice
سه شنبه 21 اسفند 1386, 20:49 عصر
آیا نوع دستورات vb.net در winapp و webapp تفاوت زیادی داره؟

خیر تفاوت فاحشی ندارد.

باز هم خیر.

منتهی مسئله اینه که شما میخوای جداول و اطلاعات خودت رو در قالب HTML نمایش بدی پس نیاز داری که توی برنامت بستر webbase رو فراهم کنی.
ولی من پیشنهاد میدم که این کار رو انجام ندید و به جای وقط گذاشتن روی چنین کاری وقت رو صرف یادگیری طرز استفاده صحیح از ابزارهای خود winapp کنید مطمئن باشید خیلی کاملتر از اونی هستند که شما نیاز به استفاده از HTML داشته باشید.

موفق باشید

bahar2008
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 09:41 صبح
ممنونم از راهنمایی مفیدتون raravaice عزیز :قلب::قلب::قلب: