PDA

View Full Version : جلو گیری از لود برنامه

tc1000
یک شنبه 19 اسفند 1386, 23:28 عصر
با سلام
من یک صفحه دارم که توی این صفحه یه دیتا گرید هستش و یک تاکس باکس و یک باتن
وقتی توی تاکس باکس کلمه ای رو مینوسم و دکمه باتن رو مزنم وصل میشه به دیتا بیس SQL و شروع کینه به سرچ
دیتا بیسی که من در اون جستجو می کنم حدودا100 هزار رکورد داره حالا تا وقتی که برنامه این جستجو رو تموم نکرده مثل اینکه که برنامه هنگ کرده حالا میخوام راهی برای این پیدا کنم که برنامه لودش بالا نره که خیابال کنم هنگ کرده خیلی طبیعی بقیه گزینه ها مثلا مثل دکمه ماشین حسا از این جو چیزا کار کرنه

bad_boy_2007
دوشنبه 20 اسفند 1386, 00:33 صبح
با سلام
من یک صفحه دارم که توی این صفحه یه دیتا گرید هستش و یک تاکس باکس و یک باتن
وقتی توی تاکس باکس کلمه ای رو مینوسم و دکمه باتن رو مزنم وصل میشه به دیتا بیس SQL و شروع کینه به سرچ
دیتا بیسی که من در اون جستجو می کنم حدودا100 هزار رکورد داره حالا تا وقتی که برنامه این جستجو رو تموم نکرده مثل اینکه که برنامه هنگ کرده حالا میخوام راهی برای این پیدا کنم که برنامه لودش بالا نره که خیابال کنم هنگ کرده خیلی طبیعی بقیه گزینه ها مثلا مثل دکمه ماشین حسا از این جو چیزا کار کرنه

میتونی از BackGrounWorker یا بند در هنگام لود برنامه ات استفاده کنی که مانع هنگ کردن فرم بشه ، گاهی هم دستور System.Windows.Forms.Application.DoEvents() مفید واقع میشه .

رضا عربلو
دوشنبه 20 اسفند 1386, 21:22 عصر
ست عزیز اصلاً کشیدن 100 هزار رکورد برای نمایش کار اشتباهی است. بهتر است از تکنیک های مثل paging و .. استفاده کنی.
مضافاً بر این که حالا اگر هم این 100 هزار رکورد را بیرون بکشی و در یک گرید نمایش بدهی، پرفور منس فرمت خیلی پایین می آید. و مثلاً اسکرول کردن گریدت به سختی انجام می شود.
اصلاً کار بر شما این 100 هزار رکورد به چه دردش می خورد. کاربر شما اگر خیلی حوصله کند ده تا 20 رکورد اولی را می خواند و اگر به جواب مرود نظر نرسید دوباره با شرایط محدود تر سرچ می کند.

tc1000
سه شنبه 21 اسفند 1386, 00:24 صبح
ست عزیز اصلاً کشیدن 100 هزار رکورد برای نمایش کار اشتباهی است. بهتر است از تکنیک های مثل paging و .. استفاده کنی.
مضافاً بر این که حالا اگر هم این 100 هزار رکورد را بیرون بکشی و در یک گرید نمایش بدهی، پرفور منس فرمت خیلی پایین می آید. و مثلاً اسکرول کردن گریدت به سختی انجام می شود.
اصلاً کار بر شما این 100 هزار رکورد به چه دردش می خورد. کاربر شما اگر خیلی حوصله کند ده تا 20 رکورد اولی را می خواند و اگر به جواب مرود نظر نرسید دوباره با شرایط محدود تر سرچ می کند.

کی خواست نمایش بده
جسجو مهمه
بحث جلو گیری از لود برنامست

Sub Zero
سه شنبه 21 اسفند 1386, 22:04 عصر
بهتر است از تکنیک های مثل paging و .. استفاده کنی.
جناب عربلو ممکنه در این مورد بیشتر توضیح بدی.

Pouria.NET
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 12:06 عصر
باید از threading استفاده کنید تا Application شما در هنگام Search بصورت Responsive باشه

Pouria.NET
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 12:08 عصر
Paging در Windows Appilcation ؟!!؟
بهتره که از تکنیکهای Indexing و DB Tuning استفاده کنید تا سرعت Search شما بالا بره

Pouria.NET
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 12:11 عصر
بهتره که از تکنیکهای Indexing و DB Tuning استفاده کنید تا سرعت Search شما بالا بره

touraj
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 22:36 عصر

اینطوری سرعت بالا میره. اما اون چیزی که مورد نظر دوستمون هست رو هم تامین میکنه؟ چون ایشون میخوان که کاربر در زمان جستجو هم بتونه کارای دیگه رو انجام بده.

tc1000
جمعه 24 اسفند 1386, 00:02 صبح
لطفا یک مثال کوچیک در مورد این دستور برای من اینا بگذارید
با تشکر