PDA

View Full Version : مشکل در Performance و Join های متوالی

mahdi_negahi
دوشنبه 20 اسفند 1386, 12:45 عصر
سلام
من یک database open schma دارم در Sp های من Join های زیادی وجود دارد ، شنیدم که این Join ها بر کارایی تاثیر می گذارد، اگر از Cursor استفاده کنم بهتر است؟

سوال دیگر برای یک کاری من از Pivot و Sp های CLR استفاده کردم آیا این کار خوب است ؟

Elham_gh
دوشنبه 20 اسفند 1386, 12:47 عصر
نه! تا جایی که می تونید از Cursor استفاده نکنید(که تقریبا 99٪ مواقع می تونید).Cursor ها performance را بسیار پایین می یارن

AminSobati
سه شنبه 21 اسفند 1386, 22:33 عصر
دوست عزیزم،
- هیچ وقت جای Join رو به Cursor ندین! در عوض با نوشتن Queryها بصورت بهینه و ساخت ایندکسهای مناسب Tuning انجام بدین.
- زمانی که دیتابیس شما Open Schema هستش، استفاده از Pivot دیگه بحث خوب یا بد نداره، تقریبا مجبور هستین! اما خوشبختانه در اینجا هم ایندکسهای کارآمد میتونه تاثیر قابل توجهی داشته باشه
- CLR Procedure در عملیات String Processing و Calculation سریعتر از TSQL عمل میکنه. اما در صورت انجام صرفا عملیات Set Based (یعنی انجام Query یا ویرایش اطلاعات) از TSQL Procedure استفاده کنید

mahdi_negahi
سه شنبه 21 اسفند 1386, 23:57 عصر
امین جان مرسی

هیچ وقت جای Join رو به Cursor ندین! در عوض با نوشتن Queryها بصورت بهینه و ساخت ایندکسهای مناسب Tuning انجام بدین.
میشه درباره اینکه چگونه ایندکس خوبب بگذاریم مقاله ای معرفی کنید و اینکه Tuning چیست ؟

AminSobati
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 13:57 عصر
http://www.sql-server-performance.com/search_results.aspx?cx=008394378370439510111%3Aouk d4z_wcve&q=index+performance+tuning&cof=FORID%3A9#928