PDA

View Full Version : استفاده از component جدید در برنامه

mehr_80
سه شنبه 21 اسفند 1386, 13:27 عصر
سلام دوستانمن یه component که آدرسشو گذاشتم دانلود کردم ولی در استفاده از اون مشکل دارم. چطوری میتونم اونو وارد برنامم کنم ؟http://www.codeproject.com/KB/miscctrl/XPTaskBar.aspx

مهدی کرامتی
سه شنبه 21 اسفند 1386, 14:56 عصر
کافیه XPExplorerBar.dll رو از Windows Explorer بکشید و در Toolbox ویژوال استودیو بیاندازید.

Sh_ziyaee
سه شنبه 13 فروردین 1387, 00:05 صبح
سلام .
کامپوننتی که من می خوام استفاده کنم dll و exe نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Download source files - 7 Kb (http://www.codeproject.com/KB/buttons/RoundButton_csharp/RoundButton_csharp_src.zip)
Download demo project - 8 Kb (http://www.codeproject.com/KB/buttons/RoundButton_csharp/RoundButton_csharp_demo.zip)

Sh_ziyaee
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 08:52 صبح
سلام آقای کیانی
از توجه و پاسخ شما ممنونم . مسئله ای که در این فایل برای من مهم بود خاصیت گرد بودن
button هاست . در واقع برنامه ای که می خوام بنویسم بایستی interface جدید و خوبی داشته باشه . از ویژگیهای یک interface جدید فقط همین می دونم که بهتر به جای استفاده از دکمه های استاندارد از دکمه های گرد استفاده کنم . اگر دراین زمینه هم اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید؟
در ضمن من چند تا ی دیگه از همین فایل ها دارم اگر می تونید طرز استفاده شو به منم بگید تا اونهاروهم بتونم چک کنم ؟ (ممنونم)
در ضنم منتظر آموزشهای شما هستیم .

unassigned_identifier
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 09:07 صبح
اگه میشه این کنترل ها رو تویه سایت آپ کنید تا همه استفاده کنند
مرسی

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 11:03 صبح
سلام آقای کیانی
از توجه و پاسخ شما ممنونم . مسئله ای که در این فایل برای من مهم بود خاصیت گرد بودن
button هاست . در واقع برنامه ای که می خوام بنویسم بایستی interface جدید و خوبی داشته باشه . از ویژگیهای یک interface جدید فقط همین می دونم که بهتر به جای استفاده از دکمه های استاندارد از دکمه های گرد استفاده کنم . اگر دراین زمینه هم اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی کنید؟
در ضمن من چند تا ی دیگه از همین فایل ها دارم اگر می تونید طرز استفاده شو به منم بگید تا اونهاروهم بتونم چک کنم ؟ (ممنونم)
در ضنم منتظر آموزشهای شما هستیم .

سلام
خواهش می کنم دوست عزیز
برای اضافه کردن کنترل ها، کافیه که مراحل زیر را انجام بدین
1) در toolbox راست کلیک کنید و گزینه choosItems را بزنید
نکته: می تونین در toolbox یک tab جدید ایجاد کنید برای کنترل های خودتون و ... ( این امر توصیه می شود)
2) با کلیلک بر روی گزینه choosItems پنجره Choos ToolBox Items باز میشه.. حالا توسط دکمه Brows کامپوننت خود اضافه کنید..پس از ok کردین،
3)کامپوننت شما در پنجره ToolBox قرار می گیره ..
4) با کشیدن کامپوننت خود بر روی فرم مورد نظر، به صورت اتوماتیک ارجاعی به کامپوننت شما در بخش References ها در پنجره solutin explorer ایجاد می شود..
حال می تونید از کامپوننت خود استفاده کنید ..
این مراحل در شکل Attach شده نشان داده شده اند
نوع دیگری از اسمبلی ها ، قابل اضافه شدن به فرم نیستند.. به عنوان مثال فرض کنید یک کلاس برای کار کردن با DB نوشتین .. مسلما این کلاس نمی تواند بر روی فرم قرار بگیرد چون کنترل یا کامپوننت نیست..
برای اضافه کردن این نوع dll ها ( دات نت اسمبلی ها ) باید به روش زیر عمل کنید ..
در پنجره solution explorer روی references کلیک راست کنید و گزینه Add references را بزنید
در پنجره Add references از برگه Browse می تونین اون dll مورد نظر را به برنامه خود اضافه کنید .. و هر جا که نیاز داشتید از آن استفاده کنید

امید وارم توضیحات کامل بوده باشه .. موفق باشید

پ و : در مورد آموزش نحوه ایجاد کنترل های سفارشی، در اولین فرصتی که پیدا کنم، چشم..

Sh_ziyaee
جمعه 16 فروردین 1387, 00:17 صبح
سلام . توضیحات خیلی خوبی بود .
اما فکر می کنم برای چند تا از کامپوننت ها زمانیکه نه فایل exe دارند و نه فایل dll، باید کلاسش رو به برنامه اضافه کنم یا اینکه حتی بر روی کلاس موجود در دات نت overrideش کنم . نظرتون در مورد اینکار چیه و چطوری می تونم این کارو بکنم .
با توجه به این مسئله که خیلی از برنامه ها یی که پیدا کردم به زبان های دیگه است مثل vb ویا c/c++ .

sinpin
جمعه 16 فروردین 1387, 00:37 صبح
با توجه به این مسئله که خیلی از برنامه ها یی که پیدا کردم به زبان های دیگه است مثل vb ویا c/c++ .

1- یا اینکه اون کدها رو با ابزار تبدیل کد به #C تبدیل کنید
2- و یا اونها رو کامپایل و اسمبلی خروجی رو به برنامه تون اضافه کنید.

Sh_ziyaee
جمعه 16 فروردین 1387, 12:50 عصر
نحوه اضافه کردن اسمبلی خروجی ؟

Mahdi.Kiani
جمعه 16 فروردین 1387, 13:28 عصر
نحوه اضافه کردن اسمبلی خروجی ؟

با سلام
ببینید، کلا سه حالت یر را در نظر بگیرید:
یا شما می خواین کنترل یا کامپوننتی را که قابل اضافه شدن به فرم هست را به برنامه خود اضافه کنید ( حالا چه عناصر visual و چه عناصر none visual ).. که باید روش اول در پست قبلی من را برید ..
حالت دوم اینه که اسمبلی دارین که قابل اضافه شدن به فرم به صورت مستقیم نیست که باید از روش دوم در پست قبلی من برین ...

حالت سوم اینه که کد اون اسمبلی را دارین و می خواین اونو مستقیما به پروژه خودتون اضافه کند.. در این صورت می تونین 2 تا کار انجام بدین
1) اونو در یک پروژه جدا که از نوع Class Library هست ( یا درون پروژه جاری ولی به عنوان یک پروژه جدا ) کامپایل کنید که یک خروجی dll می گیرین که از اینجا به بعد میشه همون روش دوم، یعنی Add refrences
2 ) از گزینه Add Existing Items می تونین کلاس موجود را مستقیما مانند یک کلاس های دیگه به برنامه خود اضافه کنید..

موفق باشید