PDA

View Full Version : فرق نرم افزار های تحت وب و تحت desktop در چیست؟

delphi77
یک شنبه 26 اسفند 1386, 15:25 عصر
بررسی این سوال می تواند ما را در طراحی صحیح تر نرم افزار ها یاری کند

Galestian
شنبه 19 مرداد 1387, 07:58 صبح
برنامه هاي تحت وب از طراحي و زيبايي مورد دلخواه برخوردارند
در شبکه داخلي با اينترانت - اينترنت و به صورت تک کاربره کار مي کنند
امکان ارتباط آنها از يک شبکه local با دنياي اينترنت براحتي امکان پذير است
جهت نصب بر روي شبکه تنها کافي است بر روي يک سرور نصب شود و احتياجي به تنظيمات کامپيوتر کاربران و يا نصب برنامه بر روي انها نيست
وابسته به سيستم عامل نمي باشند
و .....
http://www.galestian.com

fazel_d
جمعه 05 مهر 1387, 08:53 صبح
خوب مسلما دنیا به سمت وب حرکت می کنه. خیلی از نرم افزارهای مهم دنیا نیز با نسخه های تحت وب به بازار میان. متدهای جدید تحلیل سیستم و برنامه نویسی هم حاکی از تحت وب شدن نرم افزارهاست. هیچ دلیلی هم بهتر از این نیست که وب وابسته به سیستم عامل نیست و به سادگی قابل استفاده و بهره برداری است.

cybercoder
دوشنبه 08 مهر 1387, 11:45 صبح
مثلا در یک کار صنعتی شما چطور از یک برنامه تحت وب استفاده می کنید؟
یا در Animation سازی یا تدوین و ...

در ضمن یادتون نره که شما از ابزارهای غیر وبی برای ساخت نرم افزارهای تحت وب استفاده می کنید!
هر کدوم جای خودشون رو دارند.

vahid4134
دوشنبه 08 مهر 1387, 18:16 عصر

در ضمن یادتون نره که شما از ابزارهای غیر وبی برای ساخت نرم افزارهای تحت وب استفاده می کنید!
نظر من هم این هست که نمی تونه جایگزین بشه . هر کدوم دو کاربرد متفاوت دارند. شاید بعضی از موارد مشترک باشند اما همه موارد نه

accpascal
دوشنبه 08 مهر 1387, 18:40 عصر
عملیات غیرpublic با استفاده از نرم افزارهای تحت وببا سرعت و امنیت کمتر کارمی کنند لذا وجود هردو مورد نیاز وغیر قابل انکار می باشند

milade
چهارشنبه 10 مهر 1387, 09:44 صبح
فرم های تحت سیستم عامل exe و تحت وب میتونه مثلا aspx باشه
aspx نرم افزار نیست

در کل:
تحت وب قویتره.
تحت وب سرعتش کمتره
تحت وب با اینترنت می سازه
تحت وب رو می تونی در دو محیط(به شرطی که بشه)ازش استفاده کرد و ....
در کل هر دو استفاده خودش رو داره
مثلا تحت وب :
یاهو مسنجر
مثال تحت ویندوز:
هر برنامه سیستم عامل(که برا وب نباشه!!!!)

Bayazee
چهارشنبه 10 مهر 1387, 12:34 عصر
و بزودی این دو یکی می شه ! یعنی می شه از برنامه سمت وب مثل برنامه دسکتاپ استفاده کرد و برعکس !
تکنولوژی هایی مثل adobe air و چندین نرم افزار دیگه از گوگل ، مایکروسافت و ... داره مقدمات کار رو آماده می کنه

sang9111
شنبه 13 مهر 1387, 20:07 عصر
در کل:
تحت وب قویتره.
مثلا تحت وب :
یاهو مسنجر

با سلام :
لزوما تحت وب نمی تونه قدرتمند باشه فقط در بعضی مواقع
در ضمن یاهو مسنجر یک نرم افزار تحت وب نیست یک نرم افزار تعاملی با وب است یه دسکتاپ مگه غیر از win32 نوشته شده اصولا ساختار یک نرم افزار تحت وب متفاوت است مثلا سایت youtube یک نرم افزار تحت وب است یا یک سایتی وجود داشت که در داخل مرور گر می تونستی نقشه cad بکشی این می شه تحت وب البته این یه تعریف نیست یه مثال که دوستان اهل فن می تونن بهتر بیان کنن

محمدامین شریفی
یک شنبه 28 مهر 1387, 14:40 عصر

هنگامی که رایانه ها توانستند که با هم متن ردوبدل کنند انقلابی بزرگی در دنیای نرم افزار پدید آمد.در آن روزگار حتی کسی هم نمیتوانست فکر کند که روزی کسی بتواند صفحاتی همراه عکس هم بفرستد چه برسد که بتواند در آن متنی را ویرایش کنند(آنچه اکنون در گوگل داکیومنتس و liveoffice میبینیم).وب آنچنان پیشرفت کرد که نرم افزارهای متن باز ،پویایی و زنده ماندنشان در مقابل غول های نرم افزاری را مدیون وب میدانند.
تا آنجا وب قوی شده است که رئیس شرکت ماکروسافت گفت:بزرگترین اشتباه ما این بود که در وب ضعیف عمل کردیم.
اکنون شرکت های بزرگ جهان مانند google,ibm,microsoft,... کوشش در آن دارند که ابر محاسباتی قوی(cloud of computing) داشته باشند که کاربران بجای استفاده از نرم افزارهای رومیزی از وب استفاده کنیم.
نمونه های دیگرش flicker و youtube هست.در ضمن وبگاه هایی هم هستند که کوشش در ویرایش تصویر مانند photoshop را دارند مانند پیکاسو و ....
----------------
پیشبینی شخصی من اینست که در آینده فناوری های متن باز در دنیای برنامه نویسی وب بسیار پیشرفت میکنند.و به تبع آن قوی شدن مرورگرها(پیشرفت های firefox و add-ons های آن) و امن تر شدن سیستم عامل هاست(پیشرفت linux) و برنامه ها هم به صورت متنی ذخیره میشوند نه exe.(مدرک این حرف، هم silverlight در مقابل flash هست)و تبدیل شدن عمده برنامه های رومیزی به برنامه واره ها(widget).
تنها برنامه های رومیزی به این شکل سنی خواهند ماند که ارتباط مستقیم با سخت افزار دارند(مانند سیستم عامل ها،کامپایلر ها)
----------------
احتمالا آن زمان باید تمام فعالیت هایمان را در دانشگاه انجام دهیم.چون سرعت 125 کیلو بیت بر ثانیه به معنی ... است.
پیروز باشید:تشویق:

محمدامین شریفی
سه شنبه 05 آذر 1387, 13:24 عصر
مقاله:http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/7693993.stm
و یک مقاله جالب دیگر:http://www.itpro.co.uk/606705/ballmer-microsoft-to-launch-cloud-os
به امید روزی که دیسک های سخت جای خود را به فلش ها بدهند و فلش ها جای خود را به رسانه ای اینترنتی!
به امید روزی که رایانه های رومیزی جای خود را به لپ تاپ ها و لپ تاپ ها جای خود را به رایانه های جیبی بدهند!

دیروز آفیس آنلاین،فردا ویندوز آنلاین:متعجب:

cybercoder
سه شنبه 05 آذر 1387, 14:32 عصر
توجه داشته باشید که این مقایسه در زمان حال و بر اساس نیازها و بسیاری پارامترهای دیگه انجام می شه نه در آینده!

محمدامین شریفی
سه شنبه 05 آذر 1387, 15:08 عصر
توجه داشته باشید که این مقایسه در زمان حال و بر اساس نیازها و بسیاری پارامترهای دیگه انجام می شه نه در آینده!
و ما هم برای آینده سرمایه گذاری میکنیم نه حال،حال اینکه آینده ای نه چندان دور
چقدر خوب میشد اول مقاله را میخواندیم و بعد نظر میدادیم.آیا خواندید که این ویندوز کی عرضه خواهد شد

cybercoder
سه شنبه 05 آذر 1387, 17:27 عصر
مقاله شما و لینک هاش رو دیدم دوست عزیز به هر حال در آینده ،ممکنه ، قصد ادامه این بحث رو ندارم

موفق باشید

ahmad598
پنج شنبه 07 آذر 1387, 23:16 عصر
یه نکته ای رو به ذهنم رسید که بگم:
وب و اینترنت ۲ مقوله جدا از هم هستند، در واقع وب تحت اینترنت اجرا می شه و این دو به یک معنا نیستند. مثلا یاهو مسنجر به هیچ وجه تحت وب نیست (البته غیر از اون مسنجری که توی صفحه یاهو میل باز میشه) و یک برنامه تحت سیستم عامل است که از اینترنت استفاده می کنه. وب یک تکنولوژی است که برای تبادل اطلاعات از پورت ۸۰ TCP استفاده می کنه و تحت Browser هست و... . به همین دلیل به نظر من برنامه های تحت وب تا موقعی که فقط مبتنی بر javascript و AJAX و یا حتی SilverLight و Flash باشن نمی تونن جایگزین خوبی برای برنامه های تحت سیستم عامل باشن. ولی من هم معتقدم که یه روزی می رسه که کامپیوتر ها وقتی روشن میشن به طور خودکار به اینترنت وصل میشن و سیستم عامل رو بارگذاری می کنن و همه چیز روی اینترنت انجام خواهد شد. که البته اون روز کسانی که از برنامه های کرک شده استفاده می کنن (یعنی تقریبا همه ویندوز کارهای ایرانی!) به خاک سیاه می شینن!

محمدامین شریفی
جمعه 08 آذر 1387, 05:12 صبح
دوست من کی گفت که web و internet یکیست.
در ضمن اون روز هم بزودی فرا میرسد،گرچه هم اکنون هم فرا رسیده است و ما سرعت اینترنتمان کم است.

که البته اون روز کسانی که از برنامه های کرک شده استفاده می کنن (یعنی تقریبا همه ویندوز کارهای ایرانی!) به خاک سیاه می شینن!در آنروز قیمت ویندوز ارزان شده و نزدیک به رایگان میشود.و شرکت ها برای اینکه سوددهی داشته باشند از خدمات پول در می آورند نه فروش سیستم عامل(این گفته رئیس مالی سیستم عامل اوبونتو هست).-همانگونه که سیم کارت ها در اروپا و امریکا اینگونه شده اند-

در آن زمان میبینیم که لینوکس ارزان تر است یا ویندوز!(حالا پرسشی که پیش می آید اینست که هم اکنون خدمات شرکتی ویندوز بهتر است یا لینوکس).
خواهش میکنم در باره جمله آخر بحث نکنید،چون صرفا نظر شخصی بنده بود

محمدامین شریفی
شنبه 09 آذر 1387, 07:01 صبح
یه نکته ای رو به ذهنم رسید که بگم:
وب و اینترنت ۲ مقوله جدا از هم هستند، در واقع وب تحت اینترنت اجرا می شه و این دو به یک معنا نیستند. مثلا یاهو مسنجر به هیچ وجه تحت وب نیست (البته غیر از اون مسنجری که توی صفحه یاهو میل باز میشه) و یک برنامه تحت سیستم عامل است که از اینترنت استفاده می کنه. وب یک تکنولوژی است که برای تبادل اطلاعات از پورت ۸۰ TCP استفاده می کنه و تحت Browser هست و... . به همین دلیل به نظر من برنامه های تحت وب تا موقعی که فقط مبتنی بر javascript و AJAX و یا حتی SilverLight و Flash باشن نمی تونن جایگزین خوبی برای برنامه های تحت سیستم عامل باشن. ولی من هم معتقدم که یه روزی می رسه که کامپیوتر ها وقتی روشن میشن به طور خودکار به اینترنت وصل میشن و سیستم عامل رو بارگذاری می کنن و همه چیز روی اینترنت انجام خواهد شد. که البته اون روز کسانی که از برنامه های کرک شده استفاده می کنن (یعنی تقریبا همه ویندوز کارهای ایرانی!) به خاک سیاه می شینن!
دوست من، حرف شما کاملا درست است.
ولی آیا با قوی تر شدن وب که یکی از زیرمجموعه های اینترنت هست، اینترنت قوی نمیشود؟
گرچه هر روز در دنیا شاهد قوی تر شدن بستر اینترنت،چه از لحاظ امنیت و چه از لحاظ پهنای باند و عمومیت هستیم.

فکر کنم دوستان از جمله میلاد و وحید مشغول درس خواندند،امیدوارم موفق باشید

vahid4134
یک شنبه 10 آذر 1387, 11:13 صبح
ورود لب تاب های جیبی 8 اینچی ارزان قیمت نوید برتری و حرکت وب را می دهد
ربطي هم داشت؟

lordhp
چهارشنبه 13 آذر 1387, 17:10 عصر
من زیاد از نرم افزار های تحت وب خوشم نمی آد
مثلا اگر من بخوام از برنامه ای برای ادیت فیلم استفاده کنم باید کل فایل رو upload کنم ( اگر نکنم برنامه ی تحت وب باید توشط سرور پردازش بشه ولی فایل روی سرور نیست و سرور نمی تونه اون رو پردازش کنه )

محمدامین شریفی
یک شنبه 08 دی 1387, 15:35 عصر
من زیاد از نرم افزار های تحت وب خوشم نمی آد
مثلا اگر من بخوام از برنامه ای برای ادیت فیلم استفاده کنم باید کل فایل رو upload کنم ( اگر نکنم برنامه ی تحت وب باید توشط سرور پردازش بشه ولی فایل روی سرور نیست و سرور نمی تونه اون رو پردازش کنه )
حالا اگر بخوای فیلمت را توی اینترنت ذخیره کنی،نظرت عوض میشه؟
به نظر شما دوران ذخیره سازی فایل ها روی هارد دیسک کم رنگ تر نشده است؟

manvaputra
جمعه 13 دی 1387, 05:54 صبح
به نظر شما دوران ذخیره سازی فایل ها روی هارد دیسک کم رنگ تر نشده است؟

به نظر شما شده؟

محمدامین شریفی
جمعه 13 دی 1387, 06:45 صبح
به نظر شما شده؟
ما که تو مجله خارجی میبینیم که مینویسند که بیشتر فایل های media خود را در اینترنت ذخیره میکنند.به نظر شما پایگاه داده youtube و fliker و وبگاه های دانلود، کوچک هستند؟

manvaputra
جمعه 13 دی 1387, 17:53 عصر
به نظر شما پایگاه داده youtube و fliker و وبگاه های دانلود، کوچک هستند؟

این ها که بله! من فکر کردم شما از دید کاربر خانگی داری میگی!

delphi77
یک شنبه 15 دی 1387, 15:48 عصر
بحث های جالبی شده ولی من خودم فکر می کنم اساسا به هر دوی آنها نیاز است شاید برنامه های تحت ویندوز از اریکه قدرت بیایند پایین و کم رنگ بشن ولی حذف .. نه ..

sang9111 دمت گرم واقعا در حق opera ظلم شده

محمدامین شریفی
سه شنبه 17 دی 1387, 13:07 عصر
دوستان لطفا دلیل بیاورید.
تا این بحث هم مانند خیلی بحث های دیگه به بن بست کشیده نشود.

ممنون