PDA

View Full Version : Sql 2008 Or Sql 2005

saman_itc
دوشنبه 27 اسفند 1386, 08:11 صبح
سلام
من از Vb6 دارم با بانک Access کار میکنم
Sql2008 نصب کنم بهتر و باهاش کار کنم.کسی در مورد تفاوت هاش میتونه اطلاعاتی بده؟؟
پیشاپیش متشکرم.

linux
دوشنبه 27 اسفند 1386, 17:46 عصر
سلام
من از Vb6 دارم با بانک Access کار میکنم
Sql2008 نصب کنم بهتر و باهاش کار کنم.کسی در مورد تفاوت هاش میتونه اطلاعاتی بده؟؟
پیشاپیش متشکرم.
sql 2008 هنوز نسخه نهاییش ارائه نشده.

saman_itc
سه شنبه 28 اسفند 1386, 10:13 صبح
کدوم DATE BASE بهتره به نظر شما؟اکه مقاله برای شروع اون هم دارین ممنون میشم

sqlcommandbuilder
سه شنبه 28 اسفند 1386, 13:28 عصر
اگر تعداد رکورد هات کمه همون اکسس بهتره به نظر من.

saman_itc
سه شنبه 28 اسفند 1386, 16:32 عصر
تو جه تعداد جواب میده؟اینو دقیق می خوام
بابا هر جا می خواهیم فرم استخدامی پر کنیم شده Sql
خودمم دوست دارم SQL کار کنم
ساختن بانک و جدولش که همانه
تو دستورات خیلی فرق میکنه
ارتباطات چه طور؟

sinpin
سه شنبه 28 اسفند 1386, 20:22 عصر
بابا هر جا می خواهیم فرم استخدامی پر کنیم شده Sql
خودمم دوست دارم SQL کار کنم
ساختن بانک و جدولش که همانه

بسیار خب، پس مشکل چیه ؟ شما تمام دلایل لازم برای شروع کردن رو گفتید.
اگه منتظرید که کسی نظرتون رو تایید کنه؛ فرض کنید که من اولین نفر هستم! :دی :پی
- شوخی بود. -
من پیشنهاد میکنم که SQL Server رو شروع کنید؛ هر چند که شاید فراتر از مقاصد فعلی شما باشه و همون اکسس فعلا پاسخگوی نیازتون باشه، اما به آینده ای فکر کنید که همین فردا از راه میرسه !

saman_itc
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 00:31 صبح
میشه کمی راهنمایی کنید؟
چه ورژنی که پس فرادا دوبار گرفتار نشم(تحت شبکه هم مشکل نداشته باشه!!)مقاله!کتاب!
برم از همین الان تو vs2008?

sinpin
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 00:46 صبح
میشه کمی راهنمایی کنید؟
چه ورژنی که پس فرادا دوبار گرفتار نشم(تحت شبکه هم مشکل نداشته باشه!!)مقاله!کتاب!
برم از همین الان تو vs2008?

شروع کار رو اینقدر سخت نکنید.
ایبوک توی اینترنت زیاده و اگه دنبال کتاب فارسی هم هستید فکر میکنم توی کتابفروشیهای همه ی شهرها الان این کتابها پیدا بشه.

saman_itc
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 00:52 صبح
منظورم VS2008با SQL2005
شما همه فن حریفید
من مقاله ای از SQL2005 تو VS2008 میخوام..اگه یه برنامه ساده هم باشه (دفتر تلفن) ساده
کارم راه می افته

bad_boy_2007
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 05:36 صبح
منظورم VS2008با SQL2005
شما همه فن حریفید
من مقاله ای از SQL2005 تو VS2008 میخوام..اگه یه برنامه ساده هم باشه (دفتر تلفن) ساده
کارم راه می افته
چند تا از امکانات خیلی معمول (زیاد کاربرد داره) 2005 :
1- StoredProcedure تقریبا مشابه با کد نویسی های VBA در اکسس هست ولی با امکانات بیشتر توانایی های برنامه نویسی اسمبلی که میتونی تو دات نت یک کد بنویسی و DLL کنی و بعد از کدت توی SQL استفاده کنی
2- Trigger تو اکسس مفهوم مشابه این رو نداریم درست مثل Event های دیتابیس عمل میکنه مثلا زمانی که رکوردی به جدول A افزوده شد و مشابه این . این ویژگی بهت کمک میکنه که برای موارد مثل موجودی انبار یا مانده حساب یک تریگر تو دیتابیس ایجاد کنی که بصورت اتومات مانده حسابها رو بروز کنه به این شکل دیگه دچار ناسازگاری نخواهی شد ، مثلا زمانی که یک رکورد به جدول پرداختهای نقدی افزوده شد برو و به مبلغ رکورد از حساب مشتری کسر کن و . . . . (خیلی مفصل و بسیار کاربردیه)
3- پردازش تراکنشها که بهت کمک میکنه عملی که شامل چندین عملیات Insert - Delete - Update هست رو تحت یک واحد کار انجام بدی که در صورت عدم موفقیت هیچ کدام انجام نشود و در صورت موفقیت همه انجام شوند (تضمین صحت داده ها)
و . . .

در مورد 2008 هم هنوز ازلاعات زیادی ندارم ولی ظاهرا قراره که بطور کامل از فارسی پشتیبانی کنه (الان فقط Collaction های عربی رو میتونیم استفاده کنیم)

برای شروع هم توصیه میکنم دنبال یک کتاب جاپی خوب بگرد نه E-Book ، پیشنهاد من آموزش SQL Server 2005 انتشارات نشر علوم .
موفق باشی

saman_itc
شنبه 03 فروردین 1387, 12:35 عصر
bad_boy_2007 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=28601) کتاب sql تو vb.net میگه.من خیلی وقته دارم با access کار میکنم