PDA

View Full Version : تشخیص وقفه ها

Yasersadegh
سه شنبه 28 اسفند 1386, 14:44 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
سال نو را پیشاپیش به دوستان عزیز و اساتید گرامی تبریک عرض می کنم.
من یه برنامه نوشتم که می خوام این برنامه هنگام اتفاق افتادن یک وقفه اجرا شود و یا به عبارت دیگر می خوام در برنامه ام اتفاق افتادن یک وقفه را تشخیص بدم تا با اتفاق افتادن آن وقفه یکسری دستورات را اجرا کنم.
به عنوان مثال می خوام وقتی که یک فلش مموری به سیستم وصل شد یکسری دستورات اجرا شود.
برای اینکار چکار باید کنم.؟
ضمنا می خوام بدونم که وصل شدن فلش به سیستم وقفه ای دارد یا نه؟:متفکر:
ممنون می شم از دوستان که در این زمینه من را راهنمایی و کمک نمایند.:لبخندساده:

با تشکر

Yasersadegh
سه شنبه 28 اسفند 1386, 22:23 عصر
کسی نمی خواد در این زمینه منو راهنمایی کنه!!؟

BitMap
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 06:38 صبح
البته راه های دیگه ای هم هست
ولی برای وقفه ، اگر اشتباه نکنم ، باید در جدول وقفه ها یک تغییری ایجاد کنید و آدرس مربوط به تکه برنامه خودتونرو به جای وقفه های موجود قرار بدید و برنامه خودتون رو هم مقیم در حافظه کنیدوالبته کار خطرناکی است و باید تمام سرویس هاب وقفها اصلی رو ارائه بدید تا برنامه های دگه دچار مشکل نشن
این کار فقط برای وقه های داس ممکن است

Yasersadegh
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 10:50 صبح
دوست عزیز اگه ممکنه راجع به کدی که نوشتید توضیح بفرمایید.

البته راه های دیگه ای هم هست
همچنین در این مورد اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید. چه راههای دیگه ای هست؟

BitMap
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 06:29 صبح
کدوم کد ؟؟؟؟

راه های دیگه:
مثلا برناه ی شما در همیشه در حال اجرا باشه و در بازه های زمانی مختلف اتصال دستگاه ها ر بررسی کنه
یا راه دیگه این هست که از API استفاده کنی.یکسری api ها به این ترتیب عمل می کنند که شما با فراخوانی آنها از سیستم عامل می خواهید به محض ایجاد یک تغییر برنامه ی شما آگاه می شود.
مثلا متوجه شده اید که وقتی عمل سرچ در ویندوز پایان یافته و هنوز پنجره ی آن باز است ، ایجادهر فایل با نامی که دنبالش بودید بلافاصله در لیست نتایج ظاهر می شود؟

Yasersadegh
پنج شنبه 01 فروردین 1387, 15:52 عصر
دوست عزیز ممنون از شما
اگه ممکنه یه راهنمایی بفرمایید که من از کجا می تونم بفهمم کدوم API وصل شدن فلش به سیستم رو چک می کنه و می تونم در برنامم هم اینو بفهمم.
ممنون از شما