PDA

View Full Version : در مورد فیلدهای محاسباتی (fkCalculated)

Mohammad S
شنبه 03 مرداد 1383, 14:20 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
من در بانکی از چندین فیلد محاسباتی استفاده کرده ام. می خواهم قبل از اینکه برنامه اجرا شود، یعنی در OnActive اولین فرم، تمام جداول خود را فعال کنم. ولی قبل از اینکه این ایونت فعال شده و شروع به اجرا کند، ابتدا،‌ فیلدهای محاسباتی شروع می کنند به محاسبه (البته محاسبات ریاضی نیست،‌ بلکه کلید از جدول دیگر است که بعضی اطلاعات دیگر را می یابد و نمایش می دهد) . از طرفی چون نمی خواهم در زمان طراحی جداول خود را فعال کنم و هنوز ایونت OnActive اولین فرم هم اجرا نشده، با خطا روبرو می شود.
به نظر شما چه کاری باید انجام دهم تا اول Active جداولم True شود و سپس فیلدهای محاسباتی شروع به کار کنند. :roll:
ضمنا یک سوال دیگر:
Active کردن جداول چه فرقی با Open کردن آنها دارد؟ آیا از نظر سرعت تفاوتی دارند؟ اگر قرار باشد در برنامه چندین مرتبه جدول باز و بسته شود، از کدام استفاده شود بهتر است؟:?:
با تشکر

JavanSoft
شنبه 03 مرداد 1383, 14:32 عصر
1) در مورد فیلدهایی در جداول دیگر از LookUp استفاده کنید
2) در OnShow کد مورد نظر را بنویسید
3) Active با OPenفرقی ندارد
4) بجای بازوبستن از Refresh استفاده کنید

Mohammad S
شنبه 03 مرداد 1383, 14:40 عصر
در مورد فیلدهایی در جداول دیگر از LookUp استفاده کنید
نمی توانم به این دلیل:
من سه جدول مربوط به اشخاص عادی، پیمانکار و شرکت دارم
در جداول دیگر به جای اینکه کلید هر یک را ذخیره کنم، فقط فیلدی به نام ssshakhs ذخیره کرده و در فیلدی دیگر نوع شخص (1 برای اشخاص عادی، 2 برای پیمانکار و 3 برای شرکت) و در نتیجه باید بررسی شود که کدام حالت می باشد و برای همان حالت،‌ اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی را بیرون بکشم. همچنین باید چک شود که کدام حالت اتفاق افتاده (اشخاص عادی، پیمانکار، شرکت) یعنی هر سه با هم نیستند فقط یکی اتفاق می افتد که با این حساب با LookUp فکر نکنم بشود.