PDA

View Full Version : مشکل در هنگام انتقال اطلاعات بین فرم ها

peymannaji
سه شنبه 06 فروردین 1387, 18:18 عصر
با سلام

همانطور که در تصویر میبینید فرم اصلی برنامه با شماره (1) مشخص شده
و فرم ایجاد دوره های آموزشی با شماره (2) و فرم انتخاب استاد با شماره (3 )

خوب من در فرم یک منویی دارم که از طریق اون فرم 2 را باز میکنم و میخوام یک دوره جدید ایجاد کنم (مطابق فرم 2 ) و بعدش فرم انتخاب استاد رو باز میکنم (مطابق شکل 3 ) و استاد مورد نظر رو انتخاب میکنم و نام استاد در تکست باکس نام استاد ( در فرم 2 ) قرار میگیره

خوب تا ایجا اون روالی هست که باید انجام بشه اما این عمل زمانی بخوبی انجام میشه که از فرم 2 برنامه رو اجرا کنم . ولی وقتی تنظیم مکنم که برنامه از فرم 1 اجرا بشه هیچ مقداری از قسمت انتخاب استاد ( فرم 3 ) وارد تکست باکس نام استاد ( فرم 2 ) نمیشه ...

برای انتقال اطلاعات هم 2 روش رو امتحان کردم نشد یکی استفاده از یک کلاس دوم هم استاده از آبجکتهای یک فرم بطور مستقیم مثلا :

"form1.txt1.text=" meghdare morede nazar

از شما عزیزان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ در ضمن یه نمونه کد هم گذاشتم ...

با تشکر

Dariuosh
سه شنبه 06 فروردین 1387, 18:59 عصر
چون Form2 رو New میکونی در واقع دیگه فرم 2 نیست که میبینی a هستش که Show شده

peymannaji
سه شنبه 06 فروردین 1387, 19:08 عصر
ممنون دوست من کاملا به اشتباهم پی بردم از محبت شما ممنونم .
سال خوبی داشته باشید ...

migrant
دوشنبه 20 خرداد 1387, 09:57 صبح
ممنون دوست من کاملا به اشتباهم پی بردم از محبت شما ممنونم .
سال خوبی داشته باشید ...

ممنون میشم اگه راه حل رو در اختیار من هم بگذارید چون واقعا مشکل بزرگیه که خیلی فکرم رو مشغول کرده .
منم دقیقا فرم هام مثل شما هست و نمی خواهم در فرم 2 یه شیی جدید از فرم 1 بسازم .
چیکار کنم ؟؟؟؟

peymannaji
دوشنبه 20 خرداد 1387, 22:35 عصر
بجای اینکه از فرم مورد نظرم یک آبجکت بسازم و با متد showdialog اون رونمایش بدم اومدم بدون ساخت آبکتی از فرمم اون را با متد ShowDialog نمایش دادم ..

Add_Present.ShowDialog()

mls1366
سه شنبه 17 اسفند 1389, 11:39 صبح
سلام :تشویق:

behnam_khademi
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 20:57 عصر
دوستان سلام
منم یه جوری مشکل شما رو دارم اما فرم هام کمی بیشترن، من یک فرم دارم که برای جستجو، از چندین فرم به این فرم جستجو می تونم وارد بشم
اما مشکلم اینه که من باید اطلاعات رو به همون فرمی بفرستم که ازش اومدم نه به بقیه فرم ها اگه ممکنه راهنمایی کنید.