PDA

View Full Version : نوشتن بدهکار بجای منفی و بی حساب بجای 0 در گرید

bad_boy_2007
چهارشنبه 07 فروردین 1387, 23:49 عصر
سلام دوستان
من میخوام وقتی گرید پر میشه بجای منفی بنویسه بدهکار و برای اعداد مثبت بنویسه بستانکار و برای صفر هم بنویسه بی حساب
حالا این کار رو فقط باید با دستور Select انجام دوم یا راه دیگه ای هم هست ؟؟؟؟

reza.ziyaee
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 00:23 صبح
سلام دوست عزیز
به نظرمن استفاده از دستور Select منطقی تر از هر روشه دیگه ایی هست .

محسن بابائی
جمعه 09 فروردین 1387, 06:29 صبح
سلام دوست عزیز
به نظرمن استفاده از دستور Select منطقی تر از هر روشه دیگه ایی هست .

من هم موافقم

touraj
شنبه 10 فروردین 1387, 14:07 عصر
سلام دوستان
من میخوام وقتی گرید پر میشه بجای منفی بنویسه بدهکار و برای اعداد مثبت بنویسه بستانکار و برای صفر هم بنویسه بی حساب
حالا این کار رو فقط باید با دستور Select انجام دوم یا راه دیگه ای هم هست ؟؟؟؟

دستور select که دستور خوب و آسونیه. چرا راه دیگه؟

bad_boy_2007
شنبه 10 فروردین 1387, 14:49 عصر
یک سوال دیگه میشه کاری کرد که ویژگی رنگ زمینه جدول به یک متغییر Bind بشه ؟؟؟
این ویژگی رو واسه این میخوام که اگه مشتری ای مانده منفی داشت رنگ زمینه گرید برای این مشتری مثلا قرمز بشه
کسی این کار رو کرده ؟
ببینید منظورم با اجرای یک حلقه For نیست ، اینو خودم میدونم که با For میشه ولی میخوام بدونم بدون For هم قابل انجام هست یا خیر ؟؟؟

maryam_vb
یک شنبه 11 فروردین 1387, 15:21 عصر
با عرض سلام و تبریک سال نو خدمت همه دوستان

رنگ زمینه به متغیر بایند شه که چی بشه؟ خب بدون متغیر این کارو بکنید با همون select ای که داده هاتونو تو گرید میریزید و ...
(البته فکر کنم من منظورتون رو درست متوجه نشدم!)

bad_boy_2007
دوشنبه 12 فروردین 1387, 01:15 صبح
دوستان خیلی ممنون بابت راه حلهای پیشنهادیتون ولی همونطور که گفتم نمیخوام از Select استفاده کنم و فقط میخوام با داده های موجود کارم رو انجام بدم

این راه حل مشکل اولم که میخواستم بدون استفاده از Select بجای منفی از عبارت بدهکار ، مثبت یا بدون علامت عبارت بستانکار و صفر بی حساب نمایش داده بشه :
برای انجام این کار فیلد حساب فعلی رو تو گرید CustomFormat کردم و بجای فرمت سفارشی از عبارت زیر استفاده کردم :

بستانکار 0;بدهکار0;بی حسابخیلی از این ویژگی خوشم اومد واسه همین گذاشتم که باقی دوستان هم استفاده کنن ، این کار نسبت به Select چندین مزیت داره اولین و مهمترینش اینه که حجم Select پایین میاد و بالطبع سرعت بالامیره دومیش اینه که تو مرتب کردن مشکل نداره و جست و جو هم آسون میشه و . . .

حالا سوالی که مونده اینه ، چطور میتونم برای فیلدهای بدهکار زمینه جدول رو قرمز و برای فیلدهای بستانکار زمینه جدول رو سبز کنم ؟؟ (بدون کد نویسی با Bind کردن ویژگی Backcolor)

برای فیلدهای CustomFormat اطلاعات زیادی رو میتونید از اینجا کسب کنید :
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/427bttx3.aspx