PDA

View Full Version : بانک access و مشکل اجرای آن روی یک website

ravanfar
دوشنبه 05 مرداد 1383, 09:21 صبح
سلام
من داخل یک سایت برای بخشی که باید یکسری داده از ملاقات کنندگان میگرفت اقدام به استفاده از بانک access کردم یعنی در folder که www نام داشت محتویات بانک رو ریختم البته با کمک wizard فرانت پیج که فایل بانک اطلاعاتی رو هم در فولدر fpdb ریخت دیگر فولدر ها و فایلها روهم کلاْ با کمک ftp در به داخل فولدر www در server کپی کردم و در قسمت ODBC در کنترل پانل سایت هم یک DNS جدید با کمک آدرس دهی به محل فایل access در فولدر fpdb در داخل فولدر www ساختم
در نهایت سایت بدون مشکل در روی کامپیوتر خودم راه اندازی شد ولی هنگامی که میخواستم data رو از آن فرم حاوی فیلدهای database به داخل فایل access ارسال کنم اشتباها داده ها را به داخل فایل access که در روی کامپیوتر من میباشد (Localhost) ارسال میکنه و به فایل access که در server وب سایت میباشد نمیفرستد.
در کامپیوترهایی که غیر از کامپیوتر من هستند ابتدا username و password میخواهد که به localhost آنها Connect بشود که صفحه page result را اشتباهاْ روی کامپیوتر user جستجو میکند نه در sever و website
امکان دارد راهنمایی بفرمایید
متشکرم

mhf1364
یک شنبه 01 شهریور 1383, 10:58 صبح
سلام .
این مشکلی است که منم دارم .
من اومدم اون پیجی که میسازرو Same root کردم ولی یه errore دیگه داد .
اگه فهمیدید به منم بگید .
ممنون :flower:

Nightbat
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 09:25 صبح
چرا از ODBC استفاده کردی ؟؟؟ :wink: روشهای دیگه رو (مثلا ADO) تست کن . اگه نمی دونی چطوریه بگو بهت بگم . :mrgreen:

mhf1364
پنج شنبه 12 شهریور 1383, 11:27 صبح
اگر بگید ممنون میشم.

Nightbat
شنبه 14 شهریور 1383, 11:35 صبح
برای اتصال به db با ado اول باید یک Connection Object ساخت بعد برای دسترسی به رکوردها باید یک Recordset Object ساخت بعد با استفاده از Mthod های مربوط به Recordset Object هر کاری که بخوای میتونی رو اطلاعات انجام بدی .توجه داشته باش که برای ساختن Recordset دو روش وجد داره که یکیش استفاده از SQL هست مثلا:

<%
''''Creating the Connection Object

set Obj_con = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
ConStr="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source="
ConStr=ConStr&Server.MapPath ("path to your db on your web application")
Obj_Con.open(ConStr)

''''Creating the Recordset Object

sql="select * from table_name"

set RS=server.CreateObject("ADODB.Recordset")
RS.Open sql,obj_con,adOpenKeyset,adLockOptimistic

%>

حالا میتونی هر کاری بخوای بکونی ولی یادت باشه حتماً این Connection و Recordset رو ببندی . اینجوری
اول Recordset بعد Connection

<%

RS.Close()
set RS= nothing

obj_con.Close()
set obj_con=Nothing

%>

اگر سوالی داشتی باز هم بپرس. :wink: :mrgreen:

mahbibi
یک شنبه 23 مهر 1391, 11:14 صبح
سلام و خسته نباشید
من یک هاست خریدم 200 مگ وبرنامه ام هم با دات نت 2010 است
حالا به دیتابیس نیاز دارم و لی نمیدونم چه طور باید این کارو انجام بدم/
خودم با appdata دیتابیس ساختم ولی روی سرور جواب نمیده و ارتباط با ان مشکل داره
می تونید راهنمایی کنید ایا این روش جواب میده یا نه یا باید از اکسس استفاده کنم؟
از چه روشی باید استفاده کنم ؟ مراحلش یا نمونه برنامه ای ندارین که به من هم کمک کنه؟

ARData
دوشنبه 24 مهر 1391, 17:14 عصر
بانک رو انتقال بده به اس کيو ال . هم با اس کيو ال کار کن و هم اکسس و هم odbc