PDA

View Full Version : برنامه ای منظم جهت اموزش دلفی

Good Looking
شنبه 10 فروردین 1387, 20:44 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
در حدود هیجده ماه است که مشغول فراگیری دلفی7 میباشم ودر این مدت وقت وهزینه زیادی پرداخت نموده ام وحتی در کلاس خصوصی اموزش دلفی هم شرکت کرده ام وتقریبا هر کتاب یا سورس یا
(پی دی اف )ای که درباره اموزش دلفی بوده را مطالعه وتمرین کرده ام
اما هنوز پس از این مدت طولانی نتوانستم بجز دو برنامه خیلی ساده بنویسم
از دوستان عزیز خواهش میکنم که اگر برای یادگیری دلفی " جدول وبرنامه منظمی دارند برای من بنویسند

Amir_Safideh
شنبه 10 فروردین 1387, 23:08 عصر
به عقیده من جدول و زمانبندی و برنامه ریزی چیز خوبیه و لازمه کاره ولی همه چیز نیست . به قول خودتون اکثر مراجع و کتابها رو هم مطالعه کردی (اگر چه بعضی از این کتابها با اون ترجمه های خنده دار خوندنشون با نخوندنشون چندان تفاوتی نداره). خوب حالا بهترین کار برای یادگیری اینه که خودتون دست به کار بشید و برنامه بنویسید تا به مشکل بخورید بعد مشکل رو حل کنید هرطور که شده با Help دلفی(که به عقیده من واقعا خیلی بهتون کمک میکنه) با کمک دوستان با مطرح کردن در امثال سایت برنامه نویس و ...
میتونید در پروژه های دوستانتون شرکت کنید .سعی کنید وارد جمع گروه های برنامه نویس بشی و خودتون رو در کار اونها هر چند جزئی شریک کنید . برنامه های Open Source رو تهیه کنید و کدهای اونها رو برای خودتون ترجمه کنید و اون کدها رو با تغییرات لازم در برنامه خودتون ازشون استفاده کنید . از دوستانتون سفارش برنامه بگیرید حتی شده به رایگان این کار رو براشون بکنید و خیلی کارهای دیگه ...
اگر علاقه داشته باشید و پشت کار دیگه همه چیز حله ...
---------------
موفق باشید .

MNosouhi
یک شنبه 11 فروردین 1387, 00:53 صبح
در حدود هیجده ماه است که مشغول فراگیری دلفی7 میباشم
این واقعا زمان زیادیه ، یادمه که 3 هفته طول کشید تا دلفی رو یاد گرفتم .
دانشگاه که درس میخوندم دوستانی داشتم که وقت زیادی رو صرف یادگیری برنامه نویسی میکردن ، واقعا هم تلاش خودشون رو میکردن ، اما هیچ وقت نتونستن در زمینه برنامه نویسی موفق باشن ، همیشه بهشون یه توصیه میکردم ، که سعی کنن این واقعیت رو قبول کنند که برنامه نویسی هم استعداد خاص خودش رو میخاد ، همانطور که ریاضی ، زبان انگلیسی ، دروس اسلامی و ... استعداد خاص خودش رو میخاد ، من قصد دلسرد کردن شما رو ندارم ، اما شاید در زمینه های دیگر کامپیوتر ( مثلا گرافیک ، انیمیشن و ... ) بتونید موفق تر عمل کنید.
البته یک مسئله رو هم فراموش نکنید که تا وقتی که کار عملی انجام ندهید و درگیر نوشتن برنامه نشوید به نتیجه ای نخواهید یرسید.
دوستان برنامه نویس من اکثرا با کتاب های جعفرنژاد قمی شروع کرده اند و معمولا همون کتاب اکثر نیازهای برنامه نویسی رو تامین میکنه.

zman123456
یک شنبه 11 فروردین 1387, 11:53 صبح
عزیز از صحبتهای دوستان ناراحت نشو.اینجا همه به فکر تو هستن.
ولی اگه در راه خود ثابت قدمی و می خوای خودتو مثل منو خیلی های دیگه معتاد کد نویسی کنی و از زندگی بیفتی باید همش در حال کدنویسی باشی.
بنشین و برای خودت پروژه بساز.منتظر نباش یکی بیاد بهت ایده یک پروژه بده.از دفترچه تلفن شروع کن تا به بالا.
فی امان الله.
فقط به مامانت نگی معتاد شدی ها.:لبخند:

lord_viper
یک شنبه 11 فروردین 1387, 14:52 عصر
ولی اگه در راه خود ثابت قدمی و می خوای خودتو مثل منو خیلی های دیگه معتاد کد نویسی کنی و از زندگی بیفتی باید همش در حال کدنویسی باشی.
بنشین و برای خودت پروژه بساز.منتظر نباش یکی بیاد بهت ایده یک پروژه بده.از دفترچه تلفن شروع کن تا به بالا
کاملا موافقم
معمولا بیشتر برنامه نویسها بعد از یاد گیری اصول اولیه یک چنین ریتمی رو دنبال میکنند
تا ادم کد ننویسه و کدهای نوشته شده توسط دیگران رو انالیز نکنه از زیر و بم و مشکلات اگاه نمیشه برنامه نویسی هم مثل رشته های دیگه تئوریش با عملیش متفاوته
موفق باشی

computer-mag
دوشنبه 12 فروردین 1387, 14:01 عصر
خوب منم همینجوری یاد گرفتم!البته یه دوره یک ماه هم رفتم ولی واقعا اگر کسی بشینه بنویسه پیشرفت میکنه!فکر هم کن برنامت باید بزرگ باشه برنامه های کوچیک کوچیک تاثیر بیشتری دارن چون در کوشن راحته بعد این کوچولوها کنار ه م میشن یه برنامه بزرگ و عالی!

SYNDROME
دوشنبه 12 فروردین 1387, 19:52 عصر
هر چقدر برنامه ای که می نویسید از لحاظ فنی در سطح بالایی باشد شما را در یاد گیری بیشتر کمک می کند.اگر شما هر بار یک برنامه دفترچه تلفن بنویسید همیشه کدهای شما در حد همان برنامه خواهد بود.
من توصیه می کنم برنامه هایی که در بازار هستند را ببینید و نکاتی را که در حد حرفه ای است ببینید و سعی کنید همان را بنویسید و اگر مشکلی هم برخوردید سعی کنید از دوستان کمک بگیرید.
زمانی که شما بر حسب نیاز کدی را یاد بگیرید و از آن استفاده کنید ، بهتر یادتان می ماند.
موفق باشید

Good Looking
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 03:15 صبح
من از راهنماییهای شما و قوت قلبی که به من دادید تشکر می کنم و باعث شدید که با پشتکار بیشتری کارم رو ادامه بدم
نابرده رنج گنج میسر نشود مزد ان گرفت جان برادر که کارکرد
بازم ممنون.

FirstLine
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 08:09 صبح
با سلام
من کامپیوتر بلد بودم اما برنامه نویسی را در حد ASP و غیر حرفه ای بلد بودم یه روزی یه جایی تو رودربایسی قرار گرفتم و یه قرارداد برنامه نویسی تحت شبکه با یه سازمان دولتی بستم (با کمک دوستان که فکر میکردند من بلدم!) بعد از اون یه معلم گرفتم و با هم اون کار رو با VB6 & SQL انجام دادیم، البته ظرف 4 هفته.
بعد یه سری مشکلات پیش اومد و چون اون معلمم دلفی بیشتر بلد بود ظرف دو هفته به دلفی تبدیلش کردیم.
بعد از اون سه تا پروژه دیگه انجام دادم و از دومی به بعد همه را خودم بتنهایی انجام دادم.
در نتیجه کم کم یه چیزایی یاد گرفتم.
اما هنوزم هیچی بلد نیستم.
و بیشترین کمک را دوستان و بزرگان برنامه نویس و دیگر فورم ها به من کردند، در اینجا از همه عزیزان تشکر میکنم چون بدون کمک آنها نمیتونستم در موقعیت فعلی باشم
پیشنهاد میکنم یه دفترچه تلفن خیلی کامل بنویسی که تلفن گویا هم باشه و هر کسی هم که زنگ میزنه گزارشات کامل، پیغام و... را داشته باشه.
امیدوارم موفق باشی.
با تشکر