PDA

View Full Version : استفاده از Query و محاسن اون در برنامه نویسی دلفی

sniper
دوشنبه 05 مرداد 1383, 13:46 عصر
سلام به دوستای عزیز خودم.
من مدتیه که دلفی رو شروع به یاد گرفتن کردم و تا حد قابل قبولی به نظر خودم پیش رفتم.
اما یک مسئله ای که تازگی ها برام پیش اومده اینه که استفاده از Query ها دقیقنا چه محاسنی داره و اگه نحوه استفاده از اون رو برام به طور خلاصه کسی بگه خیلی خوشحال میشم .
مثلا سرچ کردن text درون یک edit باکس با استفاده از query البته با استفاده از دستور select * from .
در ضمن واقعا از اینکه جایی به این خوبی برای مطرح کردن سوالام پیدا کردم خوشحالم.
بازم ممنون از همه دوستان .

SReza1
دوشنبه 05 مرداد 1383, 22:49 عصر
Query جهت دیدن و یا یا تغییر اطالاعات در بانک اطالاعاتی استفاده میشود اینکه داخل یک Edit چیزی رو پیدا کنه نمیدونم چه ربطی به Query داره. شما منیتونید محتوایت مثلا یک فیلد جدول بانک اطالعاتی رو Search کنید. مثلا

Select * From Table1 Where Feild1 like "REZA"
دیگه نمدونم منظورت چیه! توضیح بیشتر بده!

sniper
سه شنبه 06 مرداد 1383, 13:35 عصر
Query جهت دیدن و یا یا تغییر اطالاعات در بانک اطالاعاتی استفاده میشود اینکه داخل یک Edit چیزی رو پیدا کنه نمیدونم چه ربطی به Query داره. شما منیتونید محتوایت مثلا یک فیلد جدول بانک اطالعاتی رو Search کنید. مثلا

Select * From Table1 Where Feild1 like "REZA"
دیگه نمدونم منظورت چیه! توضیح بیشتر بده!منظور من اینه که متن درون یک editbox درون جدول سرچ بشه.
مثلا نام مشتری که کاربر اونو درون editbox مینویسه.
در ضمن اگه توضیح در مورد بهترین روشهای جستجو و نحوه اونها با استفاده از query درون جدوال بدید ممنون میشم.
اگر هم منبعی در مورد آموزش استفاده از query ها در دلفی دارید که خیلی ممنون میشم به من معرفی کنید.
با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز.

(امید)
سه شنبه 06 مرداد 1383, 21:31 عصر
در این مورد تاپیک زیاد داریم
یک نمونه
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=572&highlight=39

یک مرجع خوب : SQLServer نویسنده Rebecca M.Riordan ترجمه مانی قاسم نیا از انتشارات ناقوس