PDA

View Full Version : ریجستر کردن ActiveX !!!؟؟

ali_mohamadi8928
یک شنبه 11 فروردین 1387, 21:55 عصر
سلام دوستان ...

من توی برنامم از ActiveX استفاده کردم ... ولی طی مطالعه ی چندین مطلب به این نکته رسیدم که علاوه بر کپی کردن ActiveX بر روی سیستم کاربر باید ActiveX استفاده شده رو در سیستم کاربر ریجستر کنم تا برنامم با مشکل رو به رو نشه ...... خوب هر چقدر جستجو کردم کدی برای ریجستر کردن ActiveX پیدا نکردم که نکردم ....

علاوه بر اینکه کدی پیدا نکردم با چند مطلب وحشتناکتر هم رو به رو شدم :عصبانی++: ....

چند جا خوندم که باید کامپوننت های استفاده شده رو هم روی سیستم کاربر ریجستر کرد ... البته عقلم بهم میگه که این حرف نادرسته چون کامپوننت هم چیزی نیست به جز مجموعه کدهایی که با دلفی نوشته شده و به صورت یک مجموعه در اومده و در اختیار کاربران برای اسانتر شدن کار قرار داده شده ... ایا دوستان حرف من رو تایید میکنن یا نه واقعا کامپوننت هایی هم که نصب کردیم و استفاده کردیم ازشون هم باید ریجستر بشن روی سیستم کاربر ؟؟؟

در کل دوستان لطفا یک کد برای ریجستر کردن ActiveX قرار بدید ... من هر چی گشتم نتونستم چیز مناسبی پیدا کنم .... ( لطفا کمک کنید :ناراحت: )

sinpin
یک شنبه 11 فروردین 1387, 22:22 عصر
کلمه regsvr32 رو در همین سایت جستجو کنید.

vcldeveloper
دوشنبه 12 فروردین 1387, 01:11 صبح
چند جا خوندم که باید کامپوننت های استفاده شده رو هم روی سیستم کاربر ریجستر کرد ... البته عقلم بهم میگه که این حرف نادرسته چون کامپوننت هم چیزی نیست به جز مجموعه کدهایی که با دلفی نوشته شده و به صورت یک مجموعه در اومده و در اختیار کاربران برای اسانتر شدن کار قرار داده شده ... ایا دوستان حرف من رو تایید میکنن یا نه واقعا کامپوننت هایی هم که نصب کردیم و استفاده کردیم ازشون هم باید ریجستر بشن روی سیستم کاربر ؟
ActiveX یک کامپوننت دلفی نیست. برای کامپوننت های دلفی نیازی به رجیستر کردنشون نیست، ولی برای ActiveX باید این کار انجام بشه. برای اینکه متوجه بشید که چطور یک ActiveX رجیستر میشه، به پست شماره 2 همین تاپیک توجه کنید.