PDA

View Full Version : چگونه یک برنامه جاوا رو کرک میکنند؟

harry_potter
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 01:13 صبح
دوستان لطف کنند هر کسی هر چی در این مورد میدونن بنویسن من که اموز کلی سرچ کردم و به هیچی نرسیدم .به نظر من نباید کار خیلی سختی باشه چرا که وقتی که فایل جار رو تو winrar باز میکنیم فکر کنم قفل تو یکی از فایلهای class. باشه .

tehranchi
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 18:01 عصر
به نظر من اینجور تاپیک ها فقط جهت سو استفاده از زحمات برنامه نویسای ایرونی ساخته می شه که باعث شرم هستش ....

به امید رعایت حقوق کپی رایت

Bahram0110
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 22:42 عصر
شماره 10 (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=51814) رو ببین شاید به یه نتیجه ای رسیدی

javaphantom
پنج شنبه 15 فروردین 1387, 23:06 عصر
واقعا جالبه که این بحث ها رو من می بینم. اگر حرفی بزنم می گن تو داری توهین می کنی.
بابا تو رو خدا بجای search کردن یکم در مورد خود jar می خوندید.
کی می خواد باینری کد رو کرک کنه.
اصلا jar فایل چی هست و برای چی درست می شه و چگونه عمل می کنه؟

handinux
جمعه 16 فروردین 1387, 01:35 صبح
دوست عزیز انجام این کار معمولا با Decompile کردن Class File ها صورت می گیره که متاسفانه جاوا در حفاظت از کد کمی ضعیف عمل می کنه که البته به خاطر لزوم وجود ماشین مجازی هست.ولی تکنیک هایی هم وجود دارد که می توان از کد در مقابل Resource یا Decompile شدن محافظت کرد.

javaphantom
جمعه 16 فروردین 1387, 02:02 صبح
دوست عزیز انجام این کار معمولا با Decompile کردن Class File ها صورت می گیره که متاسفانه جاوا در حفاظت از کد کمی ضعیف عمل می کنه که البته به خاطر لزوم وجود ماشین مجازی هست.ولی تکنیک هایی هم وجود دارد که می توان از کد در مقابل Resource یا Decompile شدن محافظت کرد.

جاوا به هیچ عنوان ضعیف عمل نکرده بلکه بسیار حرفی بر خورد کرده است . جاوا یک محصول کاملا متن باز است بطوریکه اگر بخواهیم از decompile کردن کلاس فایلها جلوگیری کنیم می توانیم در متن اصلی خود کامپایلر آن خودمان تغییرات به عمل بیاوریم.
دنیای متن باز به هیچ عنوان نمی تواند یک دنیای ضعیف باشد بر عکس تصور همگان که بر این عقیده هستند که این دنیا کاملا غیر قابل اطمینان است.
در ضمن برنامه هیایی هم در ویندوز وجود دارد که فایلهای اجرایی را نیز همان exe فایلها را به کد اصلی تبدیل می کند. اما چون شما به اصل خود کامپایلر دسترسی ندارید همیشه محکومیت

handinux
جمعه 16 فروردین 1387, 14:03 عصر
دوست عزیز "زیره به کرمان می برید؟!"
من خودم سالهاست با اپن سورس پیش می رم و همه جا ...
مزایای اون رو می دونم و می دونم که میشه با دست بردن در سورس های JDK نحوه رمزنگاری ClassFile ها رو تغییر داد!
حرف من اشاره به استاندارد جاوا داشت.موفق باشید

handinux
جمعه 16 فروردین 1387, 14:12 عصر
به نظر من نباید کار خیلی سختی باشه چرا که وقتی که فایل جار رو تو winrar باز میکنیم فکر کنم قفل تو یکی از فایلهای class. باشه .

انشالله هر وقت جاوا کار شدی دیگه سخت نیست!

javaphantom
جمعه 16 فروردین 1387, 14:38 عصر
دوست عزیز "زیره به کرمان می برید؟!"
من خودم سالهاست با اپن سورس پیش می رم و همه جا ...
مزایای اون رو می دونم و می دونم که میشه با دست بردن در سورس های JDK نحوه رمزنگاری ClassFile ها رو تغییر داد!
حرف من اشاره به استاندارد جاوا داشت.موفق باشید

اگر فکر می کنید استاندارد جاوا ضعیفه یک email به sun بزن بگو بابا استانداردی که تعریف کردی ضعیفه
شما مطمعن باشید که موفق می شید اون موقعه

handinux
جمعه 16 فروردین 1387, 16:40 عصر
دوست عزیز ضمن اینکه علاقه شدید شما به زدن پستهای بحث برانگیز را درک میکنم! باید بگم که منظور من از ضعف، لزوم وجود JVM به عنوان واسطه ای برای تفسیر کد است.چرا که موجب Reverse Enginiering ساده تری خواهد شد.اما در زبانهایی که کد مستقیما کامپایل و اجرا می شود این کار دشوار تر خواهد بود.شاید استفاده از عبارت "ماهیت ذاتی" به جای عبارت "ضعف" صحیح تر باشد و باعث تحریک شدن حس تعصب شما نشود! در ضمن من خودم یکی از طرفداران تکنولوژیهای جاوا و اپن سورس هستم و شکی نیست که بهترینها هستند اما این دلیل نمی شود که از نقایص کوچک آنها غافل شد.باز هم موفق باشید!