صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 46

نام تاپیک: در مورد طراحی تلفن گویا و استفاده از کامپوننت ها

Post در مورد طراحی تلفن گویا و استفاده از کامپوننت ها

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان .
    من مدتی هست که در حال طراحی و نوشتن یک نرم افزار تلفن گویا متفاوت با نرم افزارهای متداول در بازار هستم . به دلیل نوع خواسته من از نرم افزار جستجوهای زیادی انجام دادم هم در سایت برنامه نویس و هم در اینترنت . نتایجی هم به دست اومد که متاسفانه هیچکدام از نیازهای حتی معمولی رو هم تحت پوشش قرار نمی داد . در جستجوها به مواردی برخوردم نظیر استفاده از کامپوننت ها و استفاده از api ها که تمام یا بهتره بگم بیشتر مطالب در مورد زبان دلفی بود و کمتر یا اصلا" صحبتی در مورد دات نت ها و نحوه استفاده ازش نبود . این تاپیک رو ایجاد کردم تا :
    1- محلی برای گفتگو در این زمینه باشه و دوستان اطلاعات خودشون رو در اینجا قرار بدن
    2- بتونم بهترین راه رو برای طراحی و نوشتن این برنامه انتخاب کنم
    3 - منبع و مرجعی برای مراجعات سایر دوستان باشه تا مثل من دچار سر در گمی نشن

از تمامی دوستان عزیز خواهش می کنم فقط و فقط در زمینه مورد گفتگو در این تاپیک مطلب بدن .
    پیشاپیش از همکاری و مساعدت همه شما عزیزان سپاسگذارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    گمگشته در دیارغریب و عجیب

نقل قول: در مورد طراحی تلفن گویا و استفاده از کامپوننت ها

من با اینکه علاقه مندی ام به دلفی می باشد ولی در این زمینه قبلا مدتی کارکردم و برنامه کوچکی هم نوشته ام که بعلت کمی میزان تبحر در #C نیمه کاره تعطیل شد برای یادگیری و ادامه پروژه خودم و نیز در دسترس قراردادن دانسته هایم در خدمتم
    برای شروع من از Tapi3 استفاده کرده ام

کاربر دائمی آواتار mohsen_metn
    محل زندگی
    تهران

سلام
    ضمن تشکر از دوستان برای راه اندازی این تایپیک
    من در سایت زیر مطالب خوبی دیدم. برای شروع بد نیست
    http://www.toptapi.com/

کامپوننت های مختلفی در اینترنت معرفی شده . ممنون از دوستان که اعلام آمادگی کردند برای اینکه راحت تر بشه بحث رو ادامه داد پیشنهاد می کنم که بیشتر روی نمونه کد ها و سورسها در سی شارپ کار بشه بطور مثال اگه کسی فرضا" کامپوننت KDtele یا tapi که دوستمون معرفی کردند دانلود کرد و خواست استفاده کنه بتونه از نمونه کد ها و راهنماهائی که اینجا هست استفاده کنه . می تونیم در مورد این پیشنهاد صحبت کنیم . نظر شما چیه ؟

درخواست دیگه ای که از همه دوستان عزیز دارم اینه که تلاش کنیم این مسئله رو بلاخره به سرانجام برسونیم تا از این شلوغی در بیاد

کاربر دائمی
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط dark-man مشاهده تاپیک
    درخواست دیگه ای که از همه دوستان عزیز دارم اینه که تلاش کنیم این مسئله رو بلاخره به سرانجام برسونیم تا از این شلوغی در بیاد
    صد در صد موافقم
    خیلی از تایپیکه با حاشیه روی به نتیجه نمی رسه
    من برای شروع همانگونه که گفتم Tapi3 را پیشنهاد می کنم زیرا اولا help قوی و نمونه سورس کد در vs2008 و vs2005 و msdn داردو نیاز به دانلود چیز خاصی نیست

خب پس لطف کنید تجربه ای که در این زمینه دارد رو در همین تاپیک بنویسید ( البته اگه از نظر خودتون اشکالی نداره ) اینجوری با tapi3 بیشتر آشنا میشیم

ترجیحا" اگه لینک دانلودی هم داره ذکر کنید

برای دوستانی که می خوان با کامپوننت TAPI کار کنن لینک دانلود رو میذارم

کاربر دائمی
    محل زندگی

برای شروعاولین کار شناسایی مدم های سیستم می باشدمن یک فرم ایجاد و یک کامبو برای شناسایی مودم ها در آن می گذارمضمنا یک کلاس برای عملیات مربوط به مودم و استفاده از Tapi3 طراحی می کنم که در پست بعدی لینک آن را می گذارمضمنا فایل پروژه اصلی را می توانید دانلود کنید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

VIP آواتار Sajjad.Aghapour
    محل زندگی
    اهل کاشانم .. روزگارم بد نیست

من نمی دونم چرا مودمم کانکت نمی شه.هم با tapi و هم با kdtele امتحان کردم ولی فایده نداره.در حالیکه با AT-Command نتیجه گرفتم.......
    به نظر شما مشکل از چیه ؟؟؟؟؟؟؟
    Close your eyes, take a deep breath, click your heels three times, and say, "There's no better thing than Inversion of Control and Dependency Injection, generic specialization, the decorator pattern, chains of responsibilities, and extensible software."

کاربر دائمی
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط sajjadlove مشاهده تاپیک
    من نمی دونم چرا مودمم کانکت نمی شه.هم با tapi و هم با kdtele امتحان کردم ولی فایده نداره.در حالیکه با AT-Command نتیجه گرفتم.......
    به نظر شما مشکل از چیه ؟؟؟؟؟؟؟
    چگونه از Tapi استفاده کردی

محل زندگی

دقیقا مثل کدهای شما.الان هم کد شما رو تست کردم.این هم جواب نداد............................
    Close your eyes, take a deep breath, click your heels three times, and say, "There's no better thing than Inversion of Control and Dependency Injection, generic specialization, the decorator pattern, chains of responsibilities, and extensible software."

دقیقا مثل کدهای شما.الان هم کد شما رو تست کردم.این هم جواب نداد............................
    سلام . من نمونه کدی که جناب accpascal گذاشتن تست کردم . کد مشکلی نداشت . فقط یک مورد اون هم اینکه در کد زیر یک تغییر کوچیک بدهید احتمالا" مشکلتون حل خواهد شد .

privatevoid Form1_Load(object sender, EventArgs e)
    {
    mainform1 =
    this;
    messageBox.Text =
    "";

try
    {
    tapi = newTAPI(); << به جای این کد خط زیر رو جایگزین کنید >>
    TAPI tapi = newTAPI();
    ArrayList a = tapi.AvailableModems();
    modemsCombo.Items.Clear();
    foreach (string s in a)
    modemsCombo.Items.Add(s);
    }
    catch
    {
    MessageBox.Show("Call Center can't loaded", "Successful", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
    }
    }

نقل قول نوشته شده توسط accpascal مشاهده تاپیک
    برای شروعاولین کار شناسایی مدم های سیستم می باشدمن یک فرم ایجاد و یک کامبو برای شناسایی مودم ها در آن می گذارمضمنا یک کلاس برای عملیات مربوط به مودم و استفاده از Tapi3 طراحی می کنم که در پست بعدی لینک آن را می گذارمضمنا فایل پروژه اصلی را می توانید دانلود کنید
    جناب accpascal ممنون میشم در مورد توانائی های این dll کمی توضیح بدید . نظیر اینکه آیا این dll از چند خط هم پشتیبانی می کنه یا نه . ممنون میشم در یک پست امکانات و توانائی های این کامپوننت رو شرح بدید .

محل زندگی

دوست عزیز من با کد هیچ مشکلی ندارم.گفتم که قبلا خودم کد زدم......
    مشکل من نشناختن مودم هست.یعنی Active نمی شه......

کاربر دائمی
    محل زندگی

کدی که من نوشتم را اگر شما تست زده اید نباید جواب بدهد زیرا تابع AvailableModems()v را ندارید تابع فوق در کلاسی است که می توانید هم اکنون دانلود کنید
    ضمنا برای استفاده از ای تابع باید در reference برنامه Tapi3 را import کنید
    مرا ببخشید بعلت یک کار ضروری چند روزی نمی توانم در خدمتتان باشم امیدوارم در این مدت تایپیک فعال باشد چون من هنوز مواردی برای گفتن دارم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کامپوننت های مختلفی برای کار با تلفن وجود داره که معروفترین اونا رو لیست می کنم :
    البته به نظر من استفاده از API و AT Command خیلی بهتر از کامپوننت هست اما خب اونها هم برای استفاده طراحی شده اند .

1- KD TELE : این کامپوننت از معروفترین کامپوننت هاست و اینجور که به نظر می رسه با دلفی بیشتر از سایر زبانها سازگاره . من که هر چی گشتم یه نمونه درست و حسابی برای .NET پیدا نکردم.

2- TAPIEX : این یکی باز یه مقدار با .NET سازگارتر هست چون یه سری نمونه برای NET. داره گرچه بیشتر روی VB .NET مانور داده تا #C

3- EXCELE : مثل KD TELE با سازگاری بیشتر با NET. اما امکاناتی کمی کمتر از KD TELE .

دوستان اگه کامپوننت دیگه ای می شناسند لطف کنند اینجا بگن . اگه منابع مفیدی در مورد کامپوننت های معرفی شده هم وجود داره ممنون میشم به اطلاع برسونن .

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

با تشكر فراوان از دوستان به خاطر اين تاپيك بسيار مفيد.

ما همچنان منتظر پست هاي جديد و مفيد هستيم.

موفق باشيد.
    آخرین ویرایش به وسیله saied_genius : دوشنبه 14 بهمن 1387 در 16:44 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی

کامپوننت Tapi3 آخرین ورژن برای طراحی سیستمهای تلفن گویاست و طراحی آن بر اساس com می باشد و سیستمهای پیشرفته از آن استفاده می کنند و از کامپوننت های دات نت است
    Tapi2 براس استفاده در زبان c می باشدکه در نوع خود جالب است

کاربر دائمی
    محل زندگی

دوست عزیز من با کد هیچ مشکلی ندارم.گفتم که قبلا خودم کد زدم......
    مشکل من نشناختن مودم هست.یعنی Active نمی شه......
    احتمالا درایور مودم درست نصب نشده است
    توجه داشته باش windows بعض از مودم هارا بطور خودکار نصب می کند که در این سیستم شناسایی نمی شوند
    کاری که باید بکنید بعد از نصب مودم توسط ویندوز خودتان درایو مربوطه را نصب کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی

دوستان اگر فایل های ضمیمه شده را دانلود کرده و مشکلی ندارند بگویند تا امکان تبدیل فایل های فوق را برای استفاده از جند خط توضیح بدهم

با سلام ...
    من برای نوشتن تلفن گویا از کامپوننت استفاده نکردم و با خود Api ویندوز یعنی Tapi(Telephony Api) شروع کردم...البته با Vb.net شروع کردم به نوشتن...
    یک سایت خیلی خوب هم که خیلی به من کمک کرد www.vbcity.com هست که توش پر از سورس کد Tapi این جور چیزا هست..به هر حال اگه کمکی از دستم بر میاد حتما کمک خواهم کرد..

دوستان اگر فایل های ضمیمه شده را دانلود کرده و مشکلی ندارند بگویند تا امکان تبدیل فایل های فوق را برای استفاده از جند خط توضیح بدهم
    سلام جناب accpascal . من نمونه کد های شما رو تست کردم و کامل جواب گرفتم . ممنون میشم در مورد پشتیبانی از چند خط توسط مودم dialogic نمونه کدی رو قرار بدید .

نقل قول نوشته شده توسط farzaneh.sh مشاهده تاپیک
    با سلام ...
    من برای نوشتن تلفن گویا از کامپوننت استفاده نکردم و با خود Api ویندوز یعنی Tapi(Telephony Api) شروع کردم...البته با Vb.net شروع کردم به نوشتن...
    یک سایت خیلی خوب هم که خیلی به من کمک کرد www.vbcity.com هست که توش پر از سورس کد Tapi این جور چیزا هست..به هر حال اگه کمکی از دستم بر میاد حتما کمک خواهم کرد..
    از راهنمائیتون ممنون . سایت خوبی بود . بررسی کردم . لطف کنید در زمینه در مورد روش استفاده از کمپوننت ها توضیح بدید یا نمونه کد بذارید تا این تاپیک به یه نتیجه ای برسه . مسلما" همه دوستان کامپوننت ها رو می شناسن اما روش کار و استفاده در سی شارپ یا زبانهای دیگه رو بلد نیستند . ممنون

از راهنمائیتون ممنون . سایت خوبی بود . بررسی کردم . لطف کنید در زمینه در مورد روش استفاده از کمپوننت ها توضیح بدید یا نمونه کد بذارید تا این تاپیک به یه نتیجه ای برسه . مسلما" همه دوستان کامپوننت ها رو می شناسن اما روش کار و استفاده در سی شارپ یا زبانهای دیگه رو بلد نیستند . ممنون
    با سلام...من متاسفانه با کامپوننت Tapi کار نکردم با خود Tapi3 که Api ویندوز هست کار کردم....
    ممنون میشم اگه یکی از دوستان چگونگی کنترل خطوط با استفاده از Dialogic را بگن یا سورس کد را بگذارن...

کاربر دائمی
    محل زندگی

در مورد پشتیبانی از چند خط توسط مودم dialogic نمونه کدی رو قرار بدید .
    من با مودم های dialogic کار نکردم وراستش نمی دونم چی هستند ولی در مورد همین مودم های معمولی خودمان ادامه برنامه ای را که سورسش را قرار دادم می گویم
    برنامه ای که قبلا ارائی کردم مربوط به یک خط است ولی اگر توجه کرده باشید یک کلاس بنام Tapidll ارائه شده است که در داخل همان کلاس , کلاس modem قرار دارد حالا برای اینکه برنامه ما بتواند دو و یا چند مودم را ساپورت کند شما نیاز به یک فرم دارید که به تعداد مودم های شما فعال می گرددیعنی اینکه در مرحلع اول در آن کامبو باکس که مودم ها شناسایی می شوند با انتخاب هر مودم داخل کامبو و سپس دکمه Connect یک فرم که در بالا گفتم ران شده و یک شئی از نوع کلاس modem را ایجاد می کند
    حالا شما به تعداد مودم هایتان از آن فرم بر روی صفحه باید داشته با شید
    مطلب بعدی این است که رویداد winproc که در فرم اصلی بود را به فرم فوق انتقال بدهید بنابراینهر msg مربوط به هرخط تلفن به فرم مربوط به خودش ارجا می گردد
    نمونه کد ها را بعدا ضمیمه خواهم کرد

کاربر دائمی آواتار #aliyari_C
    محل زندگی
    همین نزدیکی

البته این کار زیاد سختی چون من توی یک شرکتی یک دستگاه دیدم که دارای تعداد زیادی پورت تلفن بود که از مهندسی که در آن بخش بود سوالی در مورد دستگاه کردم. که جواب داد این دستگاه برای سازمانهایی که خواهان تلفن داخلی هستن و کنترل خطهایشان مثلا اگر بخشی در سازمان گوشی را برنداشت تلفن به طور خودکار روی منشی تلفنی می رفت و پیغام ضبط شده برای طرف مورد نظر بر روی کامپیوتر طرف فرستاده می شد .
    یا اگر طرف در حال صحبت با کسی بود دیگر تلفن بوق اشغال نمی زد بلکه به صحبت کننده این نکته را گوش زد می کرد که کسی پشت خط است.
    البته این سیستم برای شرکتهایی خوب جواب می دهد که همه کارمندانش با یک کامپیوتر در ارتباط باشند.
    نکته دیگر اینکه باید برنامه همچین برنامه ای را بازبان C بنویسی
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    منطق تو را از الف به به می برد در حالی که تخیل تو را به همجا می برد!!
    انیشتن

نقل قول نوشته شده توسط #aliyari_C مشاهده تاپیک
    البته این کار زیاد سختی چون من توی یک شرکتی یک دستگاه دیدم که دارای تعداد زیادی پورت تلفن بود که از مهندسی که در آن بخش بود سوالی در مورد دستگاه کردم. که جواب داد این دستگاه برای سازمانهایی که خواهان تلفن داخلی هستن و کنترل خطهایشان مثلا اگر بخشی در سازمان گوشی را برنداشت تلفن به طور خودکار روی منشی تلفنی می رفت و پیغام ضبط شده برای طرف مورد نظر بر روی کامپیوتر طرف فرستاده می شد .
    یا اگر طرف در حال صحبت با کسی بود دیگر تلفن بوق اشغال نمی زد بلکه به صحبت کننده این نکته را گوش زد می کرد که کسی پشت خط است.
    البته این سیستم برای شرکتهایی خوب جواب می دهد که همه کارمندانش با یک کامپیوتر در ارتباط باشند.
    نکته دیگر اینکه باید برنامه همچین برنامه ای را بازبان C بنویسی
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    منطق تو را از الف به به می برد در حالی که تخیل تو را به همجا می برد!!
    انیشتن

ممنوندوست عزیز . سعی ما این هست که از این سرویس در سی شارپ استفاده کنیم و برنامه های کامل با سی شارپ بنویسیم . اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون و خوشحال میشم که در اختیار سایر دوستان هم بگذارید .

من با مودم های dialogic کار نکردم وراستش نمی دونم چی هستند ولی در مورد همین مودم های معمولی خودمان ادامه برنامه ای را که سورسش را قرار دادم می گویم
    برنامه ای که قبلا ارائی کردم مربوط به یک خط است ولی اگر توجه کرده باشید یک کلاس بنام Tapidll ارائه شده است که در داخل همان کلاس , کلاس modem قرار دارد حالا برای اینکه برنامه ما بتواند دو و یا چند مودم را ساپورت کند شما نیاز به یک فرم دارید که به تعداد مودم های شما فعال می گرددیعنی اینکه در مرحلع اول در آن کامبو باکس که مودم ها شناسایی می شوند با انتخاب هر مودم داخل کامبو و سپس دکمه Connect یک فرم که در بالا گفتم ران شده و یک شئی از نوع کلاس modem را ایجاد می کند
    حالا شما به تعداد مودم هایتان از آن فرم بر روی صفحه باید داشته با شید
    مطلب بعدی این است که رویداد winproc که در فرم اصلی بود را به فرم فوق انتقال بدهید بنابراینهر msg مربوط به هرخط تلفن به فرم مربوط به خودش ارجا می گردد
    نمونه کد ها را بعدا ضمیمه خواهم کرد

ممنون از راهنمائیتون و ممنون اگه نمونه کدی در این زمینه در اختیارمون بذارید .

کاربر دائمی آواتار saied_genius
    محل زندگی
    IRAN فعلاً ...

چندتا لينك در مورد TAPI كه كامل هستند فقط متاسفانه به انگليسي هستند.

اميدوارم به درد دوستان بخورد.

با تشکر از همه دوستان

سوالی داشتم که فکر می کنم ایجا میشه مطرحش کرد

من در نظر دارم چنین کاری رو با موبایل ( مودم های GSM ) انجام بدم

آیا با همین کامپوننت ها یا توابعی که برای Fax Modem دوستان دارن کار می کنن ، می شه جواب گرفت یا نه ؟

پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته شده توسط alireza_ap مشاهده تاپیک
    با تشکر از همه دوستان

سوالی داشتم که فکر می کنم ایجا میشه مطرحش کرد

من در نظر دارم چنین کاری رو با موبایل ( مودم های GSM ) انجام بدم

آیا با همین کامپوننت ها یا توابعی که برای Fax Modem دوستان دارن کار می کنن ، می شه جواب گرفت یا نه ؟

پیشاپیش ممنون
    سلام . در مورد جواب اطلاع چندانی ندارم اما اگر شما خواسته باشید روی موبایلهای که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند این مدل برنامه ها رو بسازید می تونید از بعضی از کامپوننت ها استفاده کنید . در مورد سیستمهای سیمبیان یا جاوا اطلاعاتی ندارم ولی فکر می تونید نرم افزار هائی که برای این سیستمها نوشته شده رو باز کنید و روش کارش رو ببینید .

نقل قول نوشته شده توسط saied_genius مشاهده تاپیک

سلام . برای لینکهائی که معرفی کردید . سپاسگذارم . بررسی می کنم اگه اطلاعات جالبی داشت همین جا می گم .

نقل قول نوشته شده توسط saied_genius مشاهده تاپیک

سلام . برای لینکهائی که معرفی کردید . سپاسگذارم . بررسی می کنم اگه اطلاعات جالبی داشت همین جا می گم .

لینکهائی که دوستمون معرفی کردند رو بررسی کردم .
    در این لینک :
    http://www.julmar.com/tapi/
    یک کلاس یا در واقع یک فایل dll.* برای کار با tapi طراحی شده که به دوستان پیشنهاد می کنم از این کلاس استفاده کنند . لینک دانلود رو براتون میذارم :
    http://www.julmar.com/tapi/atapinet.zip
    در لینک دوم هم نمونه کدی برای کار با tapi هست که برای آموزش و استفاده مناسب هست . نمونه کد رو هم اینجا قرار می دم با لینک صفحه تا دوستان در صورت نیاز بیشتر بررسی کنند . از دوستان عزیز درخواست دارم اگر موارد فوق رو بررسی کردند و به نتایجی رسیدند در صورت تمایل اینجا مرقوم کنند تا سایرین هم استفاده کنند .
    لینک صفحه جهت بررسی بیشتر :
    http://www.vbcity.com/forums/topic.asp?tid=88933&page=1

این مطلب رو خدمت دوستان عرض کنم که کد مربوطه به زبان vb.net هست .
    نمونه کد موجود در صفحه :

Imports TAPI3Lib

Namespace VBCity.TAPI

Public Class VBTAPI

Private Const MediaAudio As Integer = 8
    Private Const MediaModem As Integer = 16
    Private Const MediaFax As Integer = 32
    Private Const MediaVideo As Integer = 32768

Private WithEvents oTAPI As TAPI3Lib.TAPI ' will hold our TAPI object
    Private oAddress As ITAddress ' will hold our selected address (you can hold many address in an array)
    Private RegCookie As Integer

Sub New()

Try

' creating a new instance to first initialize TAPI befor attaching the events
    Dim m_TAPI As New TAPIClass
    ' a variable to hold supported media types for the address
    Dim MediaTypes As Integer
    ' initializing TAPI
    m_TAPI.Initialize()
    ' attaching event sink
    oTAPI = m_TAPI
    ' getting red of the private instance as we have another global instance (oTAPI)
    m_TAPI = Nothing

Dim AddressCollection As ITCollection = oTAPI.Addresses()

For Each Address As ITAddress In AddressCollection ' looping through address collection

If Address.State = ADDRESS_STATE.AS_INSERVICE Then ' checking if address is working

Dim MediaSupport As ITMediaSupport = Address ' extracting meida support interface from the address

MediaTypes = MediaSupport.MediaTypes ' extracting media types supporting

MediaSupport = Nothing ' dispose of the object

If (MediaTypes And MediaModem) = MediaModem Then
    ' the address is a data Modem
    If (MediaTypes And MediaAudio) = MediaAudio Then
    ' Select the address since it supports Audio and is a FAX/Modem
    oAddress = Address ' select this address
    MsgBox("we have selected this address: " + oAddress.AddressName) ' show the selected address name
    Exit For
    End If
    End If

End If

Next Address

If Not (oAddress Is Nothing) Then
    ' registering notifications for the selected address
    RegCookie = oTAPI.RegisterCallNotifications(oAddress, True, False, MediaTypes, 1)
    ' Note: this registration can be done on as many adresses as you want

' we will not receive notifications unless we spacify which type of events we are interested in
    oTAPI.EventFilter = (TAPI_EVENT.TE_CALLNOTIFICATION Or TAPI_EVENT.TE_CALLSTATE Or TAPI_EVENT.TE_CALLINFOCHANGE)
    Else
    MsgBox("no address selected")
    End If

Catch ex As Exception
    MsgBox("Error occured:" & vbCrLf & ex.Message, MsgBoxStyle.Critical, "VBCITY.VBTAPI")
    End Try

' by now we are done for the initialization and registration and the events should fire
    ' Note: you must dispose of tapi befor you destroy the class and i will leave this for now
    End Sub

Private Sub oTAPI_Event(ByVal TapiEvent As TAPI3Lib.TAPI_EVENT, ByVal pEvent As Object) Handles oTAPI.Event

' making a thread to asynchronosly process the event
    Dim thAsyncCall As System.Threading.Thread

Select Case TapiEvent
    Case TAPI_EVENT.TE_CALLNOTIFICATION 'Call Notification Arrived

' assigning our sub's delegate to the thread
    thAsyncCall = New Threading.Thread(AddressOf CallNotificationEvent)
    'passing the variable for the thread
    CallNotificationObject = CType(pEvent, ITCallNotificationEvent)
    ' starting the thread
    thAsyncCall.Start()

Case TAPI_EVENT.TE_CALLSTATE 'Call State Changes

thAsyncCall = New Threading.Thread(AddressOf CallStateEvent)
    CallStateObject = CType(pEvent, ITCallStateEvent)
    ' starting the thread
    thAsyncCall.Start()

Case TAPI_EVENT.TE_CALLINFOCHANGE 'Call Info Changes

thAsyncCall = New Threading.Thread(AddressOf CallInfoEvent)
    CallInfoObject = CType(pEvent, ITCallInfoChangeEvent)
    ' starting the thread
    thAsyncCall.Start()

End Select

End Sub

Private CallNotificationObject As ITCallNotificationEvent
    Private Sub CallNotificationEvent()
    ' here we should check to see various notifications of new and ended calls

Select Case CallNotificationObject.Event

Case CALL_NOTIFICATION_EVENT.CNE_MONITOR
    ' the notification is for a monitored call

Case CALL_NOTIFICATION_EVENT.CNE_OWNER
    ' the notification is for an owned call
    End Select

End Sub

Private CallStateObject As ITCallStateEvent
    Private Sub CallStateEvent()
    ' here we should check to see call state and handle connects and disconnects

Select Case CallStateObject.State
    Case CALL_STATE.CS_IDLE

Case CALL_STATE.CS_INPROGRESS

Case CALL_STATE.CS_OFFERING
    ' a call is offering so if you dont want it then pass it

' the code to pass the call is the following
    'Dim CallControl As ITBasicCallControl = CallStateObject.Call
    'CallControl.HandoffIndirect (CallStateObject.Call.CallInfoLong(CALLINFO_LONG.C IL_MEDIATYPESAVAILABLE)

Case CALL_STATE.CS_CONNECTED
    ' call is connected

Case CALL_STATE.CS_QUEUED
    ' call is beeing queued

Case CALL_STATE.CS_HOLD
    ' call is on hold

Case CALL_STATE.CS_DISCONNECTED
    ' call is disconnected

End Select

End Sub

Private CallInfoObject As ITCallInfoChangeEvent
    Private Sub CallInfoEvent()
    ' here you can extract information from the call

'the code to extract the caller ID
    ' >>> put the following code in a try block and swallow the exception if it gives errors
    Dim CallerID As String
    CallerID = CallInfoObject.Call.CallInfoString(CALLINFO_STRING .CIS_CALLERIDNAME)

End Sub

End Class

End Namespace

ممنون از پاسخ سریع شما

من برنامه رو برای اجرا روی ویندوز می خوام ، نه روی گوشی

تنها تفاوت کار من و شما در استفاده از مودم هست ، کد نویسی همه یکی هستند ( فکر کنم )

شما از مودم معمولی برای ارتباط با خط ثابت استفاده می کنید ، من می خوام از مودم GSM استفاده کنم

از اساتید کسی اطلاع داره که چه می شود کرد ؟

ممنون

سلام . در مورد جواب اطلاع چندانی ندارم اما اگر شما خواسته باشید روی موبایلهای که از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند این مدل برنامه ها رو بسازید می تونید از بعضی از کامپوننت ها استفاده کنید . در مورد سیستمهای سیمبیان یا جاوا اطلاعاتی ندارم ولی فکر می تونید نرم افزار هائی که برای این سیستمها نوشته شده رو باز کنید و روش کارش رو ببینید .

سلام دوستان دستتون درد نکنه از بابت این مطالب من می خوام یه برنامه بنویسم که چندتا فایل ویو رو به انتخاب کاربر البته با استفاده از دکمه های تلفن برای کاربر پخش کنم اگه میشه کمکم کنید در ضمن من در مورد این سیستم ها چیز زیادی نمیدونم

نقل قول نوشته شده توسط jjsaeed مشاهده تاپیک
    سلام دوستان دستتون درد نکنه از بابت این مطالب من می خوام یه برنامه بنویسم که چندتا فایل ویو رو به انتخاب کاربر البته با استفاده از دکمه های تلفن برای کاربر پخش کنم اگه میشه کمکم کنید در ضمن من در مورد این سیستم ها چیز زیادی نمیدونم
    شما باید ابتدا بوسیله یکی از کامپوننت های معرفی شده نمونه ای از برنامه رو ایجاد کنید سپس به برنامه این امکان رو بدهید هدف این تاپیک هم در واقع حل همین مشکلات هست . متاسفانه منابع در این زمینه یا بهتر بگم در زمینه نوشتن این نوع برنامه ها با سی شارپ کم هست ولی ان شاءالله در اینده ای خیلی نزدیک راهنمای کاملی در اختیار دوستان قرار می گیره . فعلا" برای نمونه می تونید از کدی که جناب accpascal گذاشتن استفاده کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط jjsaeed مشاهده تاپیک
    من می خوام یه برنامه بنویسم که چندتا فایل ویو رو به انتخاب کاربر البته با استفاده از دکمه های تلفن برای کاربر پخش کنم اگه میشه کمکم کنید در ضمن من در مورد این سیستم ها چیز زیادی نمیدونم
    یکی دیگر از امکانات Tapi3 استفاده از منابع صوتی ویو می باشد که نیاز به برنامه نویسی پیچیده تری دارد
    دوست عزیز بهتر است شما ابتدا امکانات اولیه برقراری ارتباط و جواب به ارتباط ورودی را آزمایش کرده سپس مراحل بعدی که همان پخش صدا و دریافت پیغام ها از طریق کلیدهای تلفن می باشدرا بیاموزید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •