نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: جستجو بین دو تاریخ

کاربر دائمی آواتار فرزاد دلفی باز
    محل زندگی
    ایـــران ....

جستجو بین دو تاریخ

با سلام خدمت دوستان گرامی :
    من می خواهم رکورد های بین دو تاریخ مختلف را در DbGride‌ خود داشته باشم . یعنی با وارد کردن دو تاریخ رکورد های مابین ایندو تاریخ مشخص شود . لطفا مرا راهنمایی نمایید ....

نوع فیلدت چی هست؟ احتمال زیاد باید رشته ای به طول 10 کاراکتر باشه. اگه اینطوریه میتونی اینکار و بکنی:
      ADOQuery1.SQL.Text:= 'Select * from Table1 where Dat between '+ 
    QuotedStr(Edit1.Text)+ ' and ' + QuotedStr(Edit2.Text);
    ADOQuery1.Open;

اگر هم از نوع Date/Time هست مثل همون بالایی میشه بااین تفاوت که QuotedStr رو نمیخواد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    پشت كامپيوتر
    البته حتما می دانید ولی تذکر
    فقط دقت کن طول آن حتما 10 باشد و مثلا 1383/1/5 در بانک بصورت 1383/01/05
    ذخیره شود

اره ممنونم. نکته مهمی بود که من یادم رفت بگم.
    من برای اینکه این مشکل پیش نیاد یعنی مثلا تاریخ <span dir=ltr>1383/1/5</span> وارد بانک نشه یک تابع نوشتم که همچین تاریخی رو بگیره به <span dir=ltr>1383/01/05</span> تبدیل کنه. بعد از این تابع تو واقعه OnSetText فیلدهای تاریخ استفاده میکنم.

کاربر دائمی آواتار فرزاد دلفی باز
    محل زندگی
    ایـــران ....
    دوست عزیز MToloo :
    از پاسخ جنابعالی متشکرم. ولی اگر امکان آن وجود دارد بنده تا اکابر بیشتر درس نخوانده ام در مورد کامپوننت هایی که باید در فرم وجود داشته باشه و ارتباط آنها بنده را راهنمایی فرمایید چون مشکل من در رابطه با ارتباط کامپوننت هاست . متشکرم ......

اختیار دارین. مطلب ساده است. شما باید فقط دو تا Edit داشته باشین که کاربر تاریخ ابتدا و انتهای بازه رو داخل اون بنویسه. یک کامپوننت Query یا ADOQuery یا هرنوع دیگه ای که لازمه, یک DataAccess و یک DBGrid. حالا من نمیدونم مشکل شما سر چیه. میخوایین یک کار کنیم. شما برنامه تون و یا لااقل همین فرمتون و یا لااقلتر عکس همین فرم و همراه اسم کامپوننتها بزارین اینجا تا من براتون کد کاملش و بنویسم.

در پناه حق.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •