نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: شروع یادگیری asp.net

Question شروع یادگیری asp.net

سلام
    من قصد دارم زبان asp.net را یاد بگیرم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم! هر چقدر هم جستجو می کنم به منبع مفیدی دسترسی پیدا نمی کنم.
    راستی من می خوام این زبان را در سی شارپ فرا بگیرم.
    حال چند تا سوال می پرسم ممنون می شم جواب بدید :

- برای شروع چه برنامه ها و امکاناتی لازمه ؟
    - کدام ورژن آن را پیشنهاد می کنید ؟
    - منبع فارسی برای این زبان می خواستم. (کتاب آقای نصیری را دانلود کردم. غیر از این لطف کنید معرفی کنید - فرقی نمی کنه سایت، وب، ایبوک و...)
    - آیا بدون استفاده از اینترنت و با استفاده از iis می توان صفحات ساخته شده را تست کرد ؟

ممنون

کاربر دائمی آواتار mahdi_farhani
    محل زندگی
    فولادشهر - اصفهان
    اول از همه باید HTML و یک مقدار Clientscript مثل جاوا اسکریپت و یا vbscript یاد بگیری
    که منبع هم Google .....
    برای شروع بد نیست با دات نت 2005 شروع کنی ، ولی باید زود خودت Update کنی و بری سراغ فریم ورک 3.5
    منبع فارسی هم دنبالش نباش ، برو سراغ منبع انگلیسی ، خوده سایت asp.net هم بد نیست ، یکسری فیلم آموزشی داره میتونه کمکت کنه .
    بله ، بدون استفاده از اینترنت هم میتونی برنامه هاتو با iis تست کنی ، iis هم نداشته باشی با ویژوال استدیو هم میتونی به صورت filesystem برنامه ها رو اجرا کنی .

نقل قول نوشته شده توسط mahdi_farhani مشاهده تاپیک
    اول از همه باید HTML و یک مقدار Clientscript مثل جاوا اسکریپت و یا vbscript یاد بگیری
    که منبع هم Google .....
    برای شروع بد نیست با دات نت 2005 شروع کنی ، ولی باید زود خودت Update کنی و بری سراغ فریم ورک 3.5
    منبع فارسی هم دنبالش نباش ، برو سراغ منبع انگلیسی ، خوده سایت asp.net هم بد نیست ، یکسری فیلم آموزشی داره میتونه کمکت کنه .
    بله ، بدون استفاده از اینترنت هم میتونی برنامه هاتو با iis تست کنی ، iis هم نداشته باشی با ویژوال استدیو هم میتونی به صورت filesystem برنامه ها رو اجرا کنی .
    ممنون از راهنمایی
    من با زبان HTML و vbscript تا حد کمی آشنا هستم.

گفته بودید که دنبال منبع فارسی نباشم! به نظر من فرمایش شما درست است برای یادگیری خوب یک زبان برنامه نویسی باید از منابع خارجه استفاده کرد. اما من برای شروع یک منبع می خواستم تا بتوان برای شروه و یادگیری مقدماتی از آن استفاده کنم.
    این را هم در نظر داشته باشید که در آن حدی نیستم که بتوانم از منابع انگلیسی استفاده کنم
    ممنون می شم اگر منبع فارسی برای شروه معرفی کنید.

اول iis نصب کن بعد ویژوال استدیو 2005 (فریم ورک نیز همراه این نرم افزار نصب می شود)
    اگه سیستمت جواب گوی فریم ورک 3.5 است بهتر است از ویژال استدیو 2008 استفاده کنی
    یه چیز دیگه از بانک های اطلاعاتی مثل اکسس و sqlserver غافل نشو (پیشنهاد من sqlserver) در ضمن شما در آینده به دستورات sql (برای کار با بانک های اطلاعاتی)نیاز خواهید داشت یک سایت خوب برای شروع (البته کد) codeproject.com میتونه باشه

نقل قول نوشته شده توسط mahdi_farhani
    iis هم نداشته باشی با ویژوال استدیو هم میتونی به صورت filesystem برنامه ها رو اجرا کنی .
    برخی دستورات و کتابخانه های ASP.NET هستند که برای عملکرد صحیحشون نیاز به اجرای برنامه با IIS دارند... متاسفانه تیم توسعه ی ASP.NET هیچ کجا به این مورد اشاره نکرده اما در صورت اجرای برنامه با VS ممکنه شاهد Crash شدن برنامه باشید.
    ممکنه خیلی به ندرت با این مورد برخورد کنید اما در هر حال این مشکلی هست که وجود داره؛ مخصوصا در زمانی که برنامه نویسی "سطح پایین" با ASP.NET انجام بدید.

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار IranVisual
    محل زندگی
    مازندران ، رستمکلا
    به نظر من برای شروع میتونین از کتاب آموزشی گام به گام asp.net نوشته مهندس عین الله جعفرنژاد قمی استفاده کنید و برای اینکه #C رو هم خوب یاد بگیرید بازم به کتاب آموزشی گام به گام #C نوشته همین مولف رجوع کنید

نقل قول نوشته شده توسط IranVisual مشاهده تاپیک
    به نظر من برای شروع میتونین از کتاب آموزشی گام به گام asp.net نوشته مهندس عین الله جعفرنژاد قمی استفاده کنید و برای اینکه #C رو هم خوب یاد بگیرید بازم به کتاب آموزشی گام به گام #C نوشته همین مولف رجوع کنید
    ممنون از معرفی منبع.
    آیا سایتی سراغ دارید که در مورد asp.net در سی شارپ توضیح داده باشه ؟

محل زندگی
    مازندران ، رستمکلا
    هیچ موقع یک سایت نمیتونه مثل یک کتاب آموزش بده با کتاب یه سری چیزهارو یاد بگیر بعد توی اینترنت مشکلادتو برسی کنی یا اینکه دنبال مسائل پیشرفته باشی

دوست عزیز می تونی از کتاب آقای سید محمد هاشمیان نیز استفاده کنی برای شروع کار خوبه. ولی همونطور که بقیه هم اشاره کردن بهتره بعد از اینکه با asp به زبان فارسی آشنا شدی بری سراغ منابع انگلیسی و در اینترنت دنبال رفع اشکالاتت باشی.
    اگه این ebook رو نتونستی پیدا کنی بگو برات می زارم.

کتاب

سلام
    من می خوام کتاب آموزش گام به گام asp.net آقای جعفرنژاد قمی را بخرم و برای شروع از آن استفاده کنم.
    حالا یه سوالی که پیش آمده اینه که آیا آموزش آن با سی شارپه؟

کاربر دائمی آواتار MehranZand
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط iran.ir مشاهده تاپیک
    سلام
    من می خوام کتاب آموزش گام به گام asp.net آقای جعفرنژاد قمی را بخرم و برای شروع از آن استفاده کنم.
    حالا یه سوالی که پیش آمده اینه که آیا آموزش آن با سی شارپه؟
    با vb است.

محل زندگی
    مازندران ، رستمکلا
    کتاب آقای جعفر نژاد با #C اموزش میده کی گفته با VB آموزش میده
    بعد ببین دوست من تو نمیتونی کتاب آموزشی ASP.NET بگیری بعد هم بخوای #C رو توش آموزش بده توی همین کتاب هم #C آموزش نمیده بلکه مثالهاش با #C هست
    دوست عزیز ما احتمالا کتاب آموزشی VB.NET رو گرفتن که آخرای کتاب آموزش ASP.NET هم داره که با VB هستش فکر کنم اکثر کتابا با #C آموزش میدن چون کاربردی تره
    برای اینکه #C رو یاد بگیری کتاب آموزشی #C رو تهیه کنASP.NET یه مبحث جداست که با برنامه نویسی مرتبط هست
    با این کتاب اگه برنامه نویسی هم بلد نباشی میتونی خیلی مسائل رو تو ASP.NET یاد بگیری
    من خودم با VB کار میکنم

?

شاید ایراد از سوال من بود! منظورم اینکه کتابی که گفتم مثال های آن با سی شارپه یا وی بی ؟
    من سی شارپ کار کردم و تا حدودی با آن اشنایی دارم.
    دوست اول گفتن که با وی بیه و نفر دوم گفتن که با سی شارپه!! حالا با چی هست؟

محل زندگی
    مازندران ، رستمکلا
    با #C قربونت برم اکثر کتابها با #C آموزش داده میشن توی 100 در صد 95 درصد کتابهای ASP.NET با #C آموزش داده میشه

کاربر دائمی آواتار MehranZand
    محل زندگی
    تهران
    کتابی من دارم با vb است.

بله با سی شارپ هستش

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •