نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: قراردادن چندمقدار از یک نوع داده در یک سطر Datagrid

قراردادن چندمقدار از یک نوع داده در یک سطر Datagrid

من صفحه ای طراحی کرده ام که در آن datagrid اطلاعات دانشجویان که از" جدول انتخاب واحد - جدول دانشجو و جدول درس " انتخاب کرده است را نمایش می دهد . اشکال انست که به تعداد درسهایی که دانشجویان در یک ترم انتخاب میکنند اسم و مشخصاتشان در سطرهای جدول انتخاب واحد تکرار می شود.
    و من نیز در Datagrid می خواهم اطلاعات هر دانشجو در یک سطر کامل بیاید و در صورتی که یک دانشجو دو یا چند درس انتخاب کرده باشد نام درسونمره آن به صورت متوالی در آن سطر تکرار گردد.
    کوئری که در SQLDataAdapter ساخته ام بدین شرح است
    SELECT distinct u_stude.Id, u_stude.name, u_stude.family, u_stude.vorudi, u_stude.email, u_selectunit.term, u_selectunit.score, u_selectunit.avg AS Expr1,
    u_course.coursename, u_course.unit
    FROM u_stude INNER JOIN
    u_selectunit ON u_stude.Id = u_selectunit.Id INNER JOIN
    u_course ON u_selectunit.courseno = u_course.courseno
    چه تغییری باید اعمال شود.
    اگر این امر امکان پذیر است لطفا کامل توضیح دهید.
    با تشکر از دوستان

کاربر دائمی آواتار Dariuosh
    محل زندگی
    ایران - تهران

Smile

خوب در هر صورت چون به ازای هر دانشجو تعدادی درس در یه جدول دیگه داری فک میکنم راهی نداری به جز اینکه برای هر درس یه Select بنویسی که اونم خیلی کاره جالبی نیست چون اگه یه درسی رو نداشته باشه خالی میاره جاشو و یا اگه یه درسی اضافه بشه که تو Quaryات نباشه نمیارتش
    به نظرم بهتره بی خیال گرید خود VS بشی و به جاش از گرید جانوس یا مشابه اون استفاده کنی که راحت Relations رو ساپورت میکنه و .....

با استفاده از dispose میتونی مقادیر تکراری از تو select حذف کنی

نقل قول نوشته شده توسط saman_itc مشاهده تاپیک
    با استفاده از dispose میتونی مقادیر تکراری از تو select حذف کنی
    تا اونجایی که من میدونم distinct باید باشه

1) من از Dispose چطوری استفاده کنم؟
    2) برای جای دادن نمرات به صورت متوالی در ستون های یک سطر چگونه میشود معین کرد.اکنون زمانی که یک سطر باز میشود ستون های درس و نمره یک درس تکرار می شود. چگونه می شود که در صورت نبودن درس بقیه سطر خالی بماند و در غیر این صورت سطرها به ترتیب با مقادیر متفاوت پر شوند

کاربر دائمی آواتار Dariuosh
    محل زندگی
    ایران - تهران

Smile

اولاً فک میکنم منظور از Dispose همون Distinct هست که تازه اگه اونم باشه ربطی به مشکل شما نداره چون سطرهای تکراری رو حذف میکنه
    بقیشم که بالا گفتم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •