صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 88

نام تاپیک: خواندن dbf در 2005 C#‎

کاربر جدید آواتار mohamaddarbandi
    محل زندگی
    Iran/Shiraz
    اولا ممنون از همگی!
    در جواب شما هم باید بگم قراره کسی که نقاشی میکشه اطلاعاتش real time یا با تاخیر کم برای همه فرستاده بشه. چون هر کس سریع تر حدس بزنه برنده هست و امتیاز برنده به زمان حدسش ارتباط داره. (حدس زودتر امتیاز بیشتر)ضمنا نوبت بازی میچرخه و ممکنه کسی که حدس میزنه سری بعد نقاش باشه. واضحتر بگم نوبت میچرخه!

نقل قول نوشته شده توسط mohamaddarbandi مشاهده تاپیک
    اولا ممنون از همگی!
    در جواب شما هم باید بگم قراره کسی که نقاشی میکشه اطلاعاتش real time یا با تاخیر کم برای همه فرستاده بشه. چون هر کس سریع تر حدس بزنه برنده هست و امتیاز برنده به زمان حدسش ارتباط داره. (حدس زودتر امتیاز بیشتر)ضمنا نوبت بازی میچرخه و ممکنه کسی که حدس میزنه سری بعد نقاش باشه. واضحتر بگم نوبت میچرخه!
    شما دقیقا بگشین مشکلتون چیه؟
    کشیدن نقاشی و ایجاد فضایی مانند برنامه Paint ؟
    فرستادن فایل نقاشی شده بین کلاینت ها؟
    یا ....

مجموعه آموزشی Asp.Net Core Mvc کاملا به زبان فارسی(21 ماژول و 15 ساعت فیلم آموزشی همراه با سورس کامل تمرینات و پروژه عملی انجام شده در طول آموزشی)
    مشاهده جزئیات در آدرس http://www.mkiani.ir/blog/content/53084

وب سایت : http://www.mkiani.ir
    پست الکترونیک : mkiani3000@gmail.com

موفق و پیروز باشید.
    مهدی کیانی

کاربر دائمی آواتار combo_ci
    محل زندگی
    مشهد

Tick چطوری میشه قهمید تو یک پروژه چه فرم هایی وجود داره؟

سلام
    میخواستم ببینم میشه توی کد فهمید که برنامم چه فرم هایی داره ؟ یعنی مثلا توی یک combo box اسم فرم های یک برنامه رو load کنم

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    یک همچین چیزی میشود.

System.Reflection.Assembly asmb = new System.Reflections.Assembly();
    foreach(Sytem.Type t in asmb.GetTypes())
    {
    if (t is Form)
    {
    }
    }
    اگر Net. نمی دانید وارد نشوید.

کاربر دائمی آواتار rostamedastan
    محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    آقا دستت درد نکنه خیلی علی بود فقط اگر لطف کنید کمی در مورد اینIDataReader کمی توضیح بدید که اینطور که من متوجه شدم با این کد می توان فهمید که تعداد رکوردهی تغییر یافته روی آخرین جدولی که روی آن عملیات انجام دادیم را به ما بر می گرداند. یعنی اگر تنها رکوردهای خاصی از جدول معین را با استفاده از فراخانی storedprocedure تنها برای دیدن بازیابی کنیم می شود باز هم از این دستور استفاده کرد تا بگوید RecordsAffected = 0 است یا تنها دستورات مربوط به delete , update را چک میکند ؟

همچنین من وقتی این دستورات را می نویسم از دستور IDataReader reader = ExecuteReader(deleteCmd); ایراد می گیرد و می گوید ExecuteReader وجود ندارد البته به جای deleteCmd نام شیء Command خودم را می نویسم

تعداد رکوردهای تاثیر یافته از آخرین دستور RUD رو بهتون میده! که گفتید منظور از RUD چیست ؟

IDataReader با SqlDataReader چه فرقی می کند؟ اگر SqlDataReader بهتر است از SqlDataReader استفاده کنم؟
    آخرین ویرایش به وسیله rostamedastan : شنبه 31 فروردین 1387 در 22:33 عصر

محل زندگی
    مشهد
    کار نکرد :(

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    کد بالا را بدون VS نوشتم به همین خاطر اشتباه تایپی داشت. ولی کد پایین را با VS نوشتم و جواب داد

int i = 0;
    System.Reflection.
    Assembly asmb = System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly();
    foreach (System.Type t in asmb.GetTypes())
    {
    if (t.BaseType.Equals(typeof(System.Windows.Forms.Form)))
    {
    i++;
    }
    }

نقل قول نوشته شده توسط rostamedastan مشاهده تاپیک
    آقا دستت درد نکنه خیلی علی بود فقط اگر لطف کنید کمی در مورد اینIDataReader کمی توضیح بدید که اینطور که من متوجه شدم با این کد می توان فهمید که تعداد رکوردهی تغییر یافته روی آخرین جدولی که روی آن عملیات انجام دادیم را به ما بر می گرداند. یعنی اگر تنها رکوردهای خاصی از جدول معین را با استفاده از فراخانی storedprocedure تنها برای دیدن بازیابی کنیم می شود باز هم از این دستور استفاده کرد تا بگوید RecordsAffected = 0 است یا تنها دستورات مربوط به delete , update را چک میکند ؟

همچنین من وقتی این دستورات را می نویسم از دستور IDataReader reader = ExecuteReader(deleteCmd); ایراد می گیرد و می گوید ExecuteReader وجود ندارد البته به جای deleteCmd نام شیء Command خودم را می نویسم

تعداد رکوردهای تاثیر یافته از آخرین دستور RUD رو بهتون میده! که گفتید منظور از RUD چیست ؟

IDataReader با SqlDataReader چه فرقی می کند؟ اگر SqlDataReader بهتر است از SqlDataReader استفاده کنم؟
    سلام.
    عرض کردم کلیه دستورات RUD، یعنی SELECT، UPDATE و DELETE از این قاعده پیروی میکنن. بعبارت دیگه بعد از اجرای هر یک از این دستورات شما می تونید به RecordsAffected مراجعه کنید و تعداد رکوردهای تاثیر یافته از آخرین دستور رو ببینید. البته نکات ظریفی در عمل به میان میاد، از جمله Cursor Side و ... که به مرور زمان به این مسائل پی خواهید برد.

ExecuteReader یکی از متودهای کلاس Command هستش. اگر دقت میکردید، در نوشته های خودم گفته بودم "شبه کد"... در نتیجه، شما ExecuteReader رو روی Command ای که ساختید میزنید...

منظور از RUD، حروف اول سه کلمه retrieve، update، و delete هستش. منظور از retrieve همون select هستش. بقیه اش هم که مشخصه.

کلاس SqlDataReader در واقع IDataReader رو implement کرده. چون من مطمئن نبودم که شما از چه Data Reader ای استفاده میکنید، واسه همین اون اینترفیس رو در "شبه کدم" نوشتم... بعنوان مثال، ما DbDataReader، SqlDataReader، OleDbDataReader، OdbcDataReader و OracleDataReader رو داریم که همگی کلاسهایی هستن که IDataReader رو implement کردن... برای اینکه نوشته من در مورد همه این کلاسها صحیح باشه، از IDataReader استفاده کردم تا شما هر کدوم از این کلاسها رو استفاده کنید، بازهم مشکلی پیش نیاد.

کپی محتوای cool disk روی هارد

سلام دوستان .
    چه کدی می شه تو #c نوشت که زمانی که cool disk رو به کامپیوتر متصل می کنیم محتوای اونو روی یک آدرس از پیش تعیین شده کپی کنه .

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    آقا نکات خوبی را گفتید و استفاده کردم قبلاً به این نکات برخورده بودم ولی خوب متوجه نشده بودم شبه کد شما را هم نوشتم و به کد مورد نظر دراوردم و جواب داد خیلی ممنون.

حالا یک مسئله دیگری هم هست که اگر جواب بدید واقعاً لطف کردید وقتی بخواهم ببینم رکورد تغییر کرده یا نه پس باید مقدار فیلد timestamp را هم بازیابی کنم در این صورت مقدار این فیلد را در سی شارپ از چه نوعی برای دریافت تعریف کنم تا بعد از اینکه خواستم storedprocedure مربوط به حذف یا ویرایش را صدابزنم آن را به عنوان پارامتر بفرستم تا در شرط باز یابی رکورد از آن مقدار استفاده کنم ؟

نقل قول نوشته شده توسط rostamedastan مشاهده تاپیک
    آقا نکات خوبی را گفتید و استفاده کردم قبلاً به این نکات برخورده بودم ولی خوب متوجه نشده بودم شبه کد شما را هم نوشتم و به کد مورد نظر دراوردم و جواب داد خیلی ممنون.

حالا یک مسئله دیگری هم هست که اگر جواب بدید واقعاً لطف کردید وقتی بخواهم ببینم رکورد تغییر کرده یا نه پس باید مقدار فیلد timestamp را هم بازیابی کنم در این صورت مقدار این فیلد را در سی شارپ از چه نوعی برای دریافت تعریف کنم تا بعد از اینکه خواستم storedprocedure مربوط به حذف یا ویرایش را صدابزنم آن را به عنوان پارامتر بفرستم تا در شرط باز یابی رکورد از آن مقدار استفاده کنم ؟
    Data Type این فیلد در C#‎ معادل Byte[] هستش. فقط بخاطر داشته باشید که هنگام مقایسه در کد (در صورت نیاز)، نمیتونید دو تا Byte Array رو با == Operator مقایسه کنید. شما در واقع باید Byte به Byte دو Byte Array رو با هم مقایسه کنید. (بازهم تکرار میکنم، فقط در صورت نیاز).

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بجنورد

netz packer

با سلام خدمت استادان
    راهنمایی برای کار با نرم افزار netz packer می خواستم !
    اگه همراه با مثال باشه ممنون میشم

ENVDTE را هم در همین تالار جستجو کنید

کاربر دائمی آواتار رافعی مهدی
    محل زندگی
    Sydney

Question Pan و Zoom بدون پرش تصویر

با سلام
    همانطور که می دانیم حرکت دادن تصویر در Client Area را Pan و تغییر Scale آن را Zoom می گویند که البته برا ی Panning و Zooming روشهای متعددی نیز وجود دارد.
    اما چگونه می توان یک مجموعه ی گرافیکی ترسیم شده روی Paint Canvas یا یک Panel را بدون چشمک زدن یا پرش تصویر Pan یا Zoom کرد؟
    با تشکر

دوستان اگر ممکنه لطف کنید یک نگاهی به این source ما بندازید

سلام ،
    http://madebits.com/netz/
    .NETZ help and usage examples
    در ضمن خواندن مطالب جناب اینپرایز نیز خالی از لطف نیست :
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=20560
    I've just started tweeting!
    @Alireza_Maddah

کاربر دائمی آواتار e-shahshahani
    محل زندگی
    تهران

اجرای کد بصورت داینامیک

من یه برنامه دارم مینویسم که توش نیاز هست یک کدی به زبان#C از یک فایل خوانده بشه و برنامه آن را اجرا کند. تا اینجا را توانستم.
                CSharpCodeProvider codeProvider = new CSharpCodeProvider();

ICodeCompiler compiler = codeProvider.CreateCompiler();
    CompilerParameters parameters = new CompilerParameters();
    parameters.GenerateExecutable = false;
    parameters.GenerateInMemory = true;
    parameters.OutputAssembly = "CS-Script-Tmp-Junk";
    parameters.MainClass = "CScript.Main";
    parameters.IncludeDebugInformation = false;

foreach (Assembly asm in AppDomain.CurrentDomain.GetAssemblies())
    {
    parameters.ReferencedAssemblies.Add(asm.Location);
    }
    parameters.ReferencedAssemblies.Add(Directory.GetC urrentDirectory() + @"\source.dll");

CompilerResults results = compiler.CompileAssemblyFromSource(parameters, textBox1.Text);

if (results.Errors.Count > 0)
    {
    string errors = "Compilation failed:\n";
    foreach (CompilerError err in results.Errors)
    {
    errors += err + "\n";
    }
    MessageBox.Show(errors, "Error", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
    return;
    }

object o = results.CompiledAssembly.CreateInstance("CScript") ;
    Type type = o.GetType();
    MethodInfo m = type.GetMethod("Main");
    m.Invoke(o, null);
    if (File.Exists("CS-Script-Tmp-Junk")) { File.Delete("CS-Script-Tmp-Junk"); }

حالا سوال اینجاست که من میخوام در کدی که بصورت داینامیک باید اجرا شود، بتوان به آبجکت های برنامه دسترسی داشت، مثلا بتوان متن یک لیبل را عوض کرد.

کسی میدونه چه جوری؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    تکنیک برای چشمک نزدن صفحه موقع رسم در صفحه را قبلا در کتاب اقای هاشمیان خواندم الان
    یادم نمی اید
    این لینک دانلود کتابhttp://hamedonline.qsh.es/ShowThread.aspx?ID=98
    اگر بقیه مطالبش را بخوانی شاید بیشتر اشنا بشوی !

کاربر دائمی آواتار e-shahshahani
    محل زندگی
    تهران
    به شرطی که شیطونی نکنی می تونی ازش استفاده کنی!

private ManagementEventWatcher w;
    private WqlEventQuery q;

private void Start()
    {
    q = new WqlEventQuery();
    q.EventClassName = "__InstanceCreationEvent";
    q.WithinInterval = new TimeSpan(0, 0, 3);
    q.Condition = @"TargetInstance ISA 'Win32_USBControllerDevice'";

ManagementScope scope = new ManagementScope("root\\CIMV2");
    scope.Options.EnablePrivileges = true; //sets required privilege

w = new ManagementEventWatcher(scope, q);
    w.EventArrived += EventArrival;
    w.Start();

}

private void EventArrival(object sender, EventArrivedEventArgs e)
    {
    try
    {
    DriveInfo[] drives = DriveInfo.GetDrives();
    for (int i = drives.Length - 1; i >= 0; i--)
    {
    if (drives[i].IsReady)
    if ((drives[i].DriveType == DriveType.Removable) || (drives[i].DriveType == DriveType.Ram))
    {
    // کد مورد نظر مثلا کپی کردن فایل ها

}
    }
    }
    catch
    {

}
    }

کاربر جدید آواتار mohamaddarbandi
    محل زندگی
    Iran/Shiraz
    نقل قول نوشته شده توسط r.kiani مشاهده تاپیک
    شما دقیقا بگشین مشکلتون چیه؟
    کشیدن نقاشی و ایجاد فضایی مانند برنامه Paint ؟
    فرستادن فایل نقاشی شده بین کلاینت ها؟
    یا ....
    هر دو!
    مشکل کشیدن نقاشی بود که همون لحظه تحت شبکه نشون داده بشه.الان مشکل کشیدن نقاشی حل شد. میمونه شبکش!

Question کنترل DataGridView

با سلام

من یسری کد می خوام در مورد کنترل DataGridView . در مورد استفاده از کنترل OpenDialog می خواهم یه فایل text را به طور مستقیم توی برنامه open کنم .( برای مثال اگه فایلم به صورت ستونی باشد مثلا سه تا ستون اگه دکمه open را کلیک کردم مستقیم ستون اول text در ستون اول DataGridView و ستون دوم ذر ستون دوم DataGridView قرار گیرد و به همین ترتیب تا اخر ). ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    و همنین طور save کردن ان از طریق saveDialog .؟؟؟؟؟؟؟
    بدون استفاده از Database

با تشکر زیاد .
    آخرین ویرایش به وسیله firefox2009 : دوشنبه 02 اردیبهشت 1387 در 10:20 صبح

یک tooltip با قابلیت RightToLeft میخوام
    کسی میتونه کمک کنه؟

کاربر تازه وارد آواتار angel_692
    محل زندگی
    تهران
    یک بار dataset ای که datagride ت را پر می کنه clear کن بعد دوباره با Fill پر کن . حالا datagrid رو update کن.

شما اینو امتحان کردید؟
    من میخوام از سمت راست باز بشه و از سمت راست به چپ متن اضافه بشه.
    این لینکی که دادید هیچ فرقی با اصلش نداره انگار

کاربر جدید
    محل زندگی
    اهواز

error از متد fill در sqldataadapter

در هنگام اجرای برنامه بانک اطلاعاتی از متد fill همچین errorی می گیره
    Login failed for user 'sa'. The user is not associated with a trusted SQL Server connection

یا Password کاربر Sa در ConnectioString تون اشتباه هست و یا کاربر sa به بانک مورد نظر اجازه دسترسی ندارد.

محل زندگی
    مشهد
    ممنون از لطف شما اما این کد فرم های ارث برده شده رو برنمیگردونه...میشه راهنماییم کنین

سلام ،
    همچنین باید دقت کنید که SQL Server Authentication Mode بر روی Mixed Mode تنظیم شده باشد ، همچنین به sa یک پسورد اختصاص دهید و سعی کنید حتی الامکان از sa برای برفراری ارتباط و کار با دیتابیس استفاده نکنید. همچنین دقت کنید که sa فعال شده باشد ، اگر اینطور نیست از طریق اجرای کد T-SQL زیر آنرا Enable نمایید :

Alter login sa enable

برای اعمال تغییرات فوق هم میتوانید از Local Administrator Login استفاده نمایید.
    @Alireza_Maddah

کاربر دائمی آواتار bachebahal_1363
    محل زندگی
    اینترنت
    از همه دوستان که به من کمک کردند تشکر می کنم
    مشکلم حل شد

سلام ،
    از کد زیر استفاده کنید :

Type[] types = Assembly.GetExecutingAssembly().GetTypes();

foreach (Type type in types)
    {
    Type baseType = type.BaseType;
    string name = type.Name;
    while (baseType != null)
    {
    if (baseType.Equals(typeof(Form)))
    {
    listBox1.Items.Add(name);
    break;
    }
    baseType = baseType.BaseType;
    }
    }
    @Alireza_Maddah

کاربر دائمی آواتار رافعی مهدی
    محل زندگی
    Sydney
    راستش قبلا این کتاب رو خوندم اونجا نوشته شده:
    "... دو تکنیکی که برای بهبود برنامه در این قسمت استفاده کردیم ( رسم ناحیه ای که لازم است ترسیم شود به جای رسم تمام فرم و نیز رسم نقطه ای که جدیداً ایجاد شده است به جای رسم تمام نقاط) دو نکته ی بسیار مهم در نوشتن یک برنامه ی گرافیکی محسوب می شوند..." « به نقل از کتاب آقای هاشمیان - فصل چهاردهم - صفحه 549 »
    ولی مسئله ی من مسئله ایست که در آن باید تمام صفحه و همه ی نقاط refresh شوند. آیا برای Pan یا zoom امکان دارد غیر از این هم باشد؟

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    خوب، در آن متدی که بصورت دینامیک Invoke می کنی کنترل مورد نظرت را بع عنوان پارامتر بفرست.

چاپ یک یغام د ر validadtionsummary

چند validation داریم می خواهیم یک پیغام در validationsummary چاپ شود نه چند پیغام لطفا مرا راهنمایی کنید.

محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران
    آقا من یک متغیر با نام change به صورت Byte[] change تعریف کردم حالا که می خواهم مقدار فیلد timestamp رو که نام فیلد آن هم change است را به صورت change=(ds.Tables["parvandeh"].Rows[0]["change"]) بگیرم نمی شود می شه راهنمایی کنید که اشکال از کجاست؟

برنامه نویسی شبکه مدل 5 لایه

سلام دوستان عزیز
    اگر کسی مقاله ای در مورد برنام نویسی شبکه مدل 5 لایه سراغ داره که فارسی باشه برام لینکشو اینجا بزاره کمک خیلی بزرگی به من کرده .

استخدام برنامه نویس دات نت (Asp.net,C#‎‎‎‎,jquery,...)
    ترجیحا خراسان شمالی ، بجنورد
    به صورت پاره وقت و تمام وقت

ارسال اطلاعات و رزومه کاری به Job@tosa.ir

ممنون از راهنما یی تون امید وارم که امشب مشکلم حلشه به هر حال مرسی
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    بر روی هر پله ای که باشی خدا یک پله از تو بالاتر است نه فقط بر ای اینکه خداست برای اینکه دستت را بگیرد

مثلا نام را علی نام خانوادگی اکبری و...............

باید به اینصورت عمل کنید :

byte[] timeStampBytes = (byte[])ds.Tables[0].Rows[0]["timestampColumn"];

@Alireza_Maddah

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •