نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: بهترین سوری جستجو در بانک اطلاعاتی اکسس چیه

کاربر دائمی آواتار mrtzxxx
    محل زندگی
    ایران من

بهترین سوری جستجو در بانک اطلاعاتی اکسس چیه

سلام
    بانک اطلاعاتی من از نوع اکسس هستش ولی اطلاعات ورودی اون خیلی زیاده کی می تونه یه سورس بدون اشکال بده تا هم سرعت برنامه و هم دقت برنامه بالا بره
    منظورم اینه که بتونه چند کاراکتر از اول به حرف رو بده و اون نمونه های مشابه به اون کلمه رو برامون لیست کنه

ُُ
    On Error Resume Next
    Adodc1.Recordset.Filter = "FieldName =' " + Input + " ' "
    Adodc1.Recordset.Filter = " FieldName like '" & Input & "*'"

FieldName: اسم فیلد مورد نظر در بانک اطلاعاتی
    Input: اون ورودی هستش که شما کاراکترها رو وارد می کنید که معمولاً TextBox در نظر گرفته میشه
    Like: کلمه کلیدی

کاربر دائمی آواتار vahidm
    محل زندگی
    اردکان
    استفاده از دستور sql بسیار خوبه اینم کدش
    Data1.RecordSource = "select * from [نام جدول] where [نام فیلد] like '" + Text1.Text + "*' "
    DBGrid1.Refresh
    Data1.Refresh
    بسیار راحت و سریع البته به این جستجوها جستجوهای آنلاین می گن
    ببخشید بای

کاربر دائمی آواتار mrtzxxx
    محل زندگی
    ایران من
    ممنون از اینکه کمکم کردید یه سوال کوچیک این کلمه کلیدی like کارش چیه؟

راستی حالا اگه بخوام از این datagrid که فیلتر شده گزارشی برای چاپ بگیرم می شه یه کد بدین اصلا یه ocx که بتونه امکانات چاپ رو در اختیارم بذاره تا بتونم اطلاعات هر شخص رو توی یک فرم از قبل چاپ شده چاپ کنم .
    آخرین ویرایش به وسیله Mbt925 : یک شنبه 08 اردیبهشت 1387 در 12:03 عصر

کاربر دائمی آواتار HjSoft
    محل زندگی
    مشهد
    دسوتان من با Like کار میکنم ولی با ی مشکل داره وقتی ی توی کلمه میاد تمام لیست ما پاک میشه و شناسایی نمیشهعلتش و راهش چیه !!

توابع sort , filter , move در vb6 از دستورات زبان مهمان SQL سریعتر عمل میکنه . می تونید امتحان کنید .

نقل قول: بهترین سوری جستجو در بانک اطلاعاتی اکسس چیه

دوستان من یه دفترچه تلفن با قابلیت جستجو هم با فیلتر و هم با sql و هم با find و حلقه for دارم !! متاسفانه با فیلتر کردن کل اطلاعات datagrid پاک میشه و نتیجه ای از جستجو نشون نمیده..
    Bank.Recordset.Filter = "tel =' " + Text4.Text + " ' "

جستجو هم کردم ولی کسی در مورد فیلتر کردن adodc توضیح کاملی نداده بود.

دوست من یکم نظرم فرق می کنه

تا اینجایی که من می دونم متد Filter زمانی قابل استفاده است که رکوردست دارای مقداری باشد برای مثال یکسری از رکوردها در حافظه باشد.

خیلی از دوستان هم از Select * FROM استفاده می کنن.

برای چی از * استفاده می کنید یعنی شما با محتوای کل Field ها کار دارید و یا برای استفاده از یک فیلد کل فیلدها رو باز می کنید

دقت کنید که باید طوری مقادیر رو از بانک بخونید که کمترین تراکنش ایجاد بشه و فقط اطلاعاتی را فرا بخونید که به آن نیاز دارید نه اینکه برای یک اطلاعات کوچیک حجم اطلاعات بالایی را فرا بخونیم و بعد هم سرعت شبکه رو بگیریم هم بانکو مشغول کنیم و هم برنامرو

پس تو انتخاب Query خیلی دقت کنید عزیزان و چند بار تجزیه تحلیل کنید همیشه اولین راه درسترین راه نیست.

ASP.NET MVC / Entity Framework / Design Pattern
    XCode Objective-C IOS Developer

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mpmsoft مشاهده تاپیک
    دوست من یکم نظرم فرق می کنه

تا اینجایی که من می دونم متد Filter زمانی قابل استفاده است که رکوردست دارای مقداری باشد برای مثال یکسری از رکوردها در حافظه باشد.

خیلی از دوستان هم از Select * FROM استفاده می کنن.

برای چی از * استفاده می کنید یعنی شما با محتوای کل Field ها کار دارید و یا برای استفاده از یک فیلد کل فیلدها رو باز می کنید

دقت کنید که باید طوری مقادیر رو از بانک بخونید که کمترین تراکنش ایجاد بشه و فقط اطلاعاتی را فرا بخونید که به آن نیاز دارید نه اینکه برای یک اطلاعات کوچیک حجم اطلاعات بالایی را فرا بخونیم و بعد هم سرعت شبکه رو بگیریم هم بانکو مشغول کنیم و هم برنامرو

پس تو انتخاب Query خیلی دقت کنید عزیزان و چند بار تجزیه تحلیل کنید همیشه اولین راه درسترین راه نیست.
    موارد اشاره شده دوستمان کاملا صحیح است در ضمن بعضی از حروف مثل ک و ... و مشکل UniCode هم باید مرتفع شود.

تشکر که جواب سوال منو دادید!!!(حالا متوجه میشم چرا هر کسی واسه یه سوال ساده یه تاپیک زده چون زودتر به جواب میرسه!)

من از یک فرم MDI استفاده میکنم و دو فرم استاندارد.در فرم اول فیلدهائی برای ورود اطلاعات به یک بانک خاص قرار دادم و از adodc استفاده کردم.حالا سوالم اینه:
    میخوام تو فرم دوم یک DataGrid داشته باشم که اطلاعات همون بانکی رو نشون بده که در فرم اول توسط فیلدها واردش کردم.ولی DataGrid فرم دوم Adodc فرم اول رو نمیشناسه.آیا باید از ماژول استفاده کنم؟یا اینکه Adodc رو در فرم MDI تعریف کنم؟چطور؟
    در واقع قصدم اینه که فرم MDIی با سه فرم استاندارد داشته باشم که در هر کدوم کار خاصی روی یک بانک انجام بشه..ممنون میشم کمک کنید

کاربر دائمی آواتار AmirAmiri
    محل زندگی
    مشهد
    نقل قول نوشته شده توسط عمو وحید مشاهده تاپیک
    دوستان من یه دفترچه تلفن با قابلیت جستجو هم با فیلتر و هم با sql و هم با find و حلقه for دارم !! متاسفانه با فیلتر کردن کل اطلاعات datagrid پاک میشه و نتیجه ای از جستجو نشون نمیده..
    Bank.Recordset.Filter = "tel =' " + Text4.Text + " ' "
    جستجو هم کردم ولی کسی در مورد فیلتر کردن adodc توضیح کاملی نداده بود.
    سلام دوسته عزیز فکر کنم به خاطره فاصله ای باشه که بعد از علامته ' گذاشتید اگه به صورت زیر باشه فکر نمکنم به مشکلی بر بخورید

Bank.Recordset.Filter = "tel ='" + Text4.Text + "' "
    در ضمن کدی که نوشتید فقط نامهایی که دقیقا همانند Text4.text هستند رو میده اگه بخواید تمامه نام هایی که اولشون محتویات Text4.text اومده رو نشون بده باید قبل از ' دوم یک ستاره بذارید به صورت زیر

Bank.Recordset.Filter = "tel ='" + Text4.Text + "*' "
    موفق باشید...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •