نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: ارسال كدهاي فارسي به چاپگر ليزري

Question ارسال كدهاي فارسي به چاپگر ليزري

با سلام

من در برنامه حسابداري خودم ميخواهم اندازه فونتها را تغيير داده و چاپ نمايم يعني درهنگام چاپ اسناد حسابداري ميخوام شرح آرتيكهاي حسابداري را كوچك و مبالغ را كمي بزرگتر از شرحها چاپ نمايم لطفا مرا راهنمائي كنيد كه چگونه و با چه كدهاي ميتوانم اين كار را انجام دهم (البته سيستم تحت Dos ميباشد)

با تشكر

با کمی جستجو میتونید پیدا کنید.
    جناب رهرو اسکیپ کدهایی رو قرار دادن.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad
    اگه منظورت cpi چاپگر است اینطوریه:
    ???chr(27)+chr(80)

???chr(27)+chr(77)

???chr(27)+chr(103)

خط اول چاپگر را روی 10 cpi یا 80 کارکتر در یک خط تنظیم می کند
    خط دوم 12 cpi و 96 کارکتر در یک خط
    خط سوم 15 cpi و 103 کارکتر در یک خط
    اما برای تنظیم 15 cpi باید به این روش عمل کنی :
    ???chr(27)+chr(80)

???chr(27)+chr(15)

و برای 20 cpi به روش زیر:
    ???chr(27)+chr(15)

???chr(27)+chr(77)

اما برای تغییر فونت باید به دفترچه چاپگر مراجعه کنی معمولا بیشتر چاپگرها از یک روش استفاده می کنند مثلا برای چاپ با عرض بلند در چاپگرهای اپسون هر مدل به روش زیر عمل کن:
    ???chr(27)+chr(107)+chr(1)

???chr(27)+chr(107)+chr(0)

خط اول شروع و خط دوم پایان می باشد و همنطور بجای عدد 107 از عدد 52 و 69 و... استفاده کن .

Question

من تغيير اندازه فونت (Cpi) بر روي چاپگرهاي سوزني را ميدانم و مهم براي من چاپگرهاي ليزري است . لطفا مرا در مورد نحوه ارسال كد بر روي چاپگرهاي ليزري راهنمائي فرمائيد .
    با تشكر

دوست عزیز شما با چه فارسی سازی کار میکنید .
    توجه داشته باشید که معمولا فارسی سازهای لیزر برای هر سایز یک فونت جداگانه دارند که باید آنها را در سطر یا ردیف مورد نظر صدا بزنی تا متن موجود در موقعیت مورد نظر را چاپ کند . البته ارسال فونت به پرینتر و انتخاب از صدا زدن از بافر پرینتر طی یک فرآیندی صورت میگیرد که در فارسی ساز صورت میگیرد و شما معمولا نمیتوانید از اسکیپ کدهای خاصی استفاده کنید مگر آنکه فارسی ساز کدهایی را جهت تغییر فونت .تغییر سایز و... در اختیارتان قرار دهد .
    البته شما با مراجعه تاپلیکهایی که در مورد پرینتر لیزر وجود دارد مطالب مفیدتری بدست خواهی آورد.
    در ضمن اسکیپ کدهای جناب رهرو مربوط به پرینتر سوزنی بود.

دوست عزيز من از فونتهاي ايران سيستم استفاده مينمايم . من در برنامه اي كه نوشتم در چاپ سند مجبورم كه بعضي از خطوط را با CPI12 چاپ بگيرم و بعضي از خطوط را با cPI15 و بعضي از خطوط را با CPI10 چاپ بگيرم . من اين كار را درچاپگرهاي ليزري چگونه ميتوانم اعمال كنم ؟
    من يك برنامه فارسي ساز (Lasrf.com) چاپگرهاي ليزري را دارم وقتي چاپگر را فارسي ميكنم چاپگر فارسي ميشود ولي بعد از فارسي شدن چاپگر . ديگر نميتوان سايز فونتها را تغيير داد يعني تمام فونتهاي گزارش با يك اندازه چاپ ميشود و كل شكل اسناد به هم ميخورد . آيا با ارسال كد ميتوان اندازه فونتها را نغيير داد ؟ اگر ميشود ؟ با چه كدهايي ؟

با تشكر
    آخرین ویرایش به وسیله سیروس مقصودی : شنبه 14 اردیبهشت 1387 در 14:27 عصر

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبريز
    دوست عزيز اگر برنامه شما تحت ويندوز است شما نيازي به فارسي كردن چاپگر چه ليزري چه سوزني نداريد شما مي توني با استفاده از يك سري فونت هاي خود ويندوز جداول خودتون را طراحي كنيد و با استفاده از دستور Y,X SAY @ در حالت SET DEVICE TO PRINTER به چاپگر ارسال نمائيددر دستور SAY نيز شما مي تونيد اندازه فونت و حتي حالتهاي فونت را تعيير دهيد .
    آخرین ویرایش به وسیله gm_phk : یک شنبه 15 اردیبهشت 1387 در 12:34 عصر دلیل: غلط املائي

دوست عزیز! فایل LASERF فقط با یک فونت گزارشات را چاپ میکنه. یک برنامه مدارس سراسر کشور دارن به نام GENEDU (مدارس ابتدایی و راهنمایی) یا SCHLSAL (دبیرستانها و هنرستانها) که ظاهرا با فایل PRINTLSR گزارشاتش رو چاپ میکنه و همزمان از 4 فونت استفاده میکنه یکی از دوستان بنام nevin2007 قرار بود راجع به کارکردن با فایل فوق اسرای DOS را راهنمایی کنند که چند وقتیه که زیارتشون نکردیم.

با سلام

با تشكر از تمامي دوستان . مشكل من نوع فونت مثلا (تيتر يا ترافيك يا لوتوس و ... ) نيست من تنها كاري كه ميخواهم انجام دهم اين كه ميخواهم اندازه يك فونت را كوچك و بزرگ نمايم (تنها با يك فونت) مثلا با سايزها 10و12و15و ... . لازم به ذكر است منظور من فونت را به حالت BOLD در آورم نيست .
    ( برنامه من تحت Dos ميباشد )

با تشكر

دوست عزیز شما به توضیحات من توجه کردید؟!!

نقل قول: ارسال كدهاي فارسي به چاپگر ليزري

دوست عزیز فایل laser.exe با سویچ laser1.fnt و laser2.fnt چاپگر های hp_laserjet را فارسی سازی میکنند که شما می توانید بعد از فارسی سازی فایلهای باینری در این رابطه را از طریق سویچ b به چاپگر اعمال نمائید تا فونتها کوچک یا بزرگ شوند و با اعمال یک سری کدها می توانید کاغذ را عمودی یا افقی نمائید

iran595@yahoo.com
    jabdirad@yahoo.com

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •