نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: تفاوت استفاده از فايل flv و فلش پلير با استفاده از مديا پلير در چيست؟

تفاوت استفاده از فايل flv و فلش پلير با استفاده از مديا پلير در چيست؟

تفاوت استفاده از فايل flv و فلش پلير با استفاده از مديا پلير در چيست؟

کاربر تازه وارد آواتار E_Zabihi
    محل زندگی
    یک دو سه تا کوچه ز تو دورتر
    بهترین و جامع ترین و مفتی ترین flv player ای که من می شناسیم و خیلی هم ازش بهره بردم اینه :
    http://www.jeroenwijering.com

بله تشكر ولي من گفتم مزيتش چيه

کاربر دائمی آواتار ehsan2007
    محل زندگی
    زاهدان
    به نظر من فایل هایی که با فرمت wmv هستن بهتره از flv و فلش هست که الان silverlight پشتیبانیش میکنه برای وب هم حجمش کمتره و هم کیفیتش بیشتر و نیازی هم به فایلی مثل flvplayer نداره بلکه خود silverlight پشتیبانی میکنه ازش

انگار منظورم رو درست نگفتم اقا ما مي تونيم ابجكت مديا پلير و بندازيم توي صفحه اچ تي ام ال تا برامون يه فيلم يا mp3 يا ... نمايش بده ولي اكثر سايتهاي بزرگ از جمله خود مايكروسافت از اين فلش پلير استفاده مي كنند تا ويديو هاشون نشون بده علتش چيه؟

کاربر دائمی آواتار ehsan2007
    محل زندگی
    زاهدان
    مثال حرفی که شما میزنید مثل اینکه شما روی ویندوز مدیا پلیر رو دارید ولی شاید جت ایدیو رو هم نصب کنید
    به چه علت؟
    شاید به خاطر ظاهرش باشه شاید به خاطر اینکه فایلهارو تبدیل به هم میکنه(CONVERT) و ....
    استفاده از flv و flash هم به همین طریق یکی میخواد جلو عقب نتونه کاربر ببره
    یا ظاهر ش زیبا باشه
    و از همه مهمتر فایلشو کسی نتونه پیدا بکنه

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

Cool نقل قول: تفاوت استفاده از فايل flv و فلش پلير با استفاده از مديا پلير در چيست؟

به نظر کمی دیر دارم برای این تاپیک جواب می نویسم، ولی خب چه کنم که تازه دیدمش
    ابتدا توجه کنید به extension مورد بحث:
    Shock Wave Flash movie : SWF
    FLash Video : FLV
    پس همونطور که می بینید، ماهیت ذاتی هر دو فایل یکیه و هر دو flash هستند.
    و اما تفاوت اصلی این دو قالب فایل:
    - فایل swf یک فایل کامل است، به این معنی که هم محتوای و هم player مورد نیاز در یک بسته بندی شیک تحت عنوان فایل SWF جمع شدن!
    اما فایل flv تنها محتوای مورد نظر است. و برای اجرا نیاز به flv player دارد.
    (البته شاید فکر کنید SWF هم نیاز به flash player داره خب! ولی هر player ای که player نیست! سعی کنید همه چیز رو تو دنیای وب و از دید یک برنامه نویس وب ببینید تا متوجه بشید. )
    لذا تفاوت اساسی این دو قالب حجم فایل هاست.
    - فایل های SWF که از گرافیک برداری پشتیبانی می کنن و انیمیشن هستن، به نوعی در مواردی استفاده می شن که نیاز شدیدی به کیفیت تصویر احساس نمی شه و فقط جنگولک بازی های تصویره که هدفه! مثل منو ها، بنرها و ....
    اما فایلهای FLV یک ویدئو می باشند و برنامه نویس نیازی به جنگولک نداره و فقط می خواد یک فیلم رو با حجم قابل قبول حوصله کلاینت، ارائه بده. مثل فیلمهای موجود در Google movie و YouTube .

امیدوارم توضیحاتم برای دوستان بعدی که این مطلب رو سرچ می کنن مسمر ثمر باشه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •