نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: سوال در مورد Datagridview

سوال در مورد Datagridview

سلام
    من یه Datagridview دارم . می خواهم وقتی سطری رو انتخاب می کنم , در آن سطر فیلد نام با ایندکس 2 مقدارش برگردانده شود . ، یعنی مقدار سلولی که در ردیفی که انتخاب کردم ، با ستون 2 مقدارش برگردانده شود .

یه سوال دیگه هم دارم . من یه query ساختم که رکورد هایی رو در datagrid نمایش می ده . چه طور می تونم کاری کنم که وقتی روی دکمه ی حذف کلیک می کنم ، رکورد مربوطه از بانک حذف شود .

با تشکر فراوان

کاربر دائمی آواتار Dariuosh
    محل زندگی
    ایران - تهران

Smile

سلام

قانون شماره 5
    پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت گفتگوی جدید نمایید.

قانون شماره 8
    لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آن ها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوال های گوناگونی دارید، آنها را در چندین گفتگو مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید.

جواب اول :

Me
    .DataGridView1.CurrentRow.Cells(2).Value

جواب دومي :
    راههاي متفاوتي برا اين کار هست ، بستگي داره که از چه راهي اطلاعاتت رو ريختي تو Gridات . اما راحت ترينش به نظره من يه Quary برا حذفه

کاربر دائمی آواتار masoodp666
    محل زندگی
    تهران
    یه سوال دیگه هم دارم . من یه query ساختم که رکورد هایی رو در datagrid نمایش می ده . چه طور می تونم کاری کنم که وقتی روی دکمه ی حذف کلیک می کنم ، رکورد مربوطه از بانک حذف شود .

Private Sub DataGridView1_CellClick(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewCellEventArgs) Handles DataGridView1.CellClick

Dim cmd As New SqlCommand
    Dim cn As New SqlConnection("Data Source=.;Initial Catalog=Clinic;Integrated Security=True")
    cmd.Connection = cn
    cmd.CommandType = CommandType.Text
    cmd.CommandText = "delete from "table" where "column"=@x"
    Dim p As New SqlParameter("@x", SqlDbType."Type")
    cmd.Parameters.Add(p)
    cmd.Parameters("@p").Value = DataGridView1.Rows(e.RowIndex).Cells("a").Value
    cn.Open()
    cmd.ExecuteNonQuery
    cn.Close()

End Sub

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •