نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: فیلد عددی با ویژگی Identity Specification

فیلد عددی با ویژگی Identity Specification

سلام و خسته نباشید.
    من در Sql Server 2005 یک فیلد عددی ایجاد کردم و خاصیت Identity Specification اون رو هم درست کردم. این خاصیت باعث می شه که مقدار این فیلد یکی یکی به صورت خودکار زیاد بشه.(AutoNumber)
    حالا مشکل من اینه که بعد از پاک کردن اطلاعات داخل جدول مقدار این فیلد 1 نمی شه.

اگه ممکنه راه حل درست کردن این مشکل رو به من بگید.

با تشکر

سلام
    هیچ کس نیست که کمک کنه ؟

خوب در حالت عادی مقدار این فیلد بعد از حذف رکوردها مجددا از 1 شروع نخواهد شد . اگر شما میخواهید که مقدار این فیلد مجددا از 1 شروع بشه بهتره که به جای حذف رکوردها کل جدولتون رو با دستورات اس کیو ال حذف کنید و مجددا جدول رو بسارید .
    -----------
    موفق باشید .

سلام
    میتونید از دستور DBCC CheckIdent استفاده کنید. مقدار فعلی Identity رو به شما میده و در صورت نیاز میتویند با استفاده از پارامتر های ورودی مقدار Identity رو تغییر بدید به هر مقداری مورد نظر شما هست.
    راه حلی هم که دوستمون گفتن جواب میده ولی روش استاندارد استفاده از DBCC CheckIdent هست
    برای اطلاعات بیشتر در Books Online این قسمت رو مطالعه کنید.
    ms-help://MS.SQLCC.v9/MS.SQLSVR.v9.en/tsqlref9/html/2c00ee51-2062-4e47-8b19-d90f524c6427.htm
    موفق باشید.

سلام
    خیلی ممنون. من لینکی رو که شما گفتید دیدم. اما متوجه نشدم که کجا باید این دستورات رو بنویسم.
    اگه امکان داره با ذکر یک مثال توضیح بدید.
    ممنون می شم.

با تشکر

نقل قول: فیلد عددی با ویژگی Identity Specification

SOS SOS نبود ؟؟؟

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم

با این دستور، میتونید identity جدولتون رو reset کنید :
    truncate table tableName

حواست باشه که این دستور اطلاعات جدول شما رو هم پاک میکنه.

نقل قول نوشته شده توسط Alireza Orumand مشاهده تاپیک
    سلام
    میتونید از دستور DBCC CheckIdent استفاده کنید. مقدار فعلی Identity رو به شما میده و در صورت نیاز میتویند با استفاده از پارامتر های ورودی مقدار Identity رو تغییر بدید به هر مقداری مورد نظر شما هست.
    راه حلی هم که دوستمون گفتن جواب میده ولی روش استاندارد استفاده از DBCC CheckIdent هست
    برای اطلاعات بیشتر در Books Online این قسمت رو مطالعه کنید.
    ms-help://MS.SQLCC.v9/MS.SQLSVR.v9.en/tsqlref9/html/2c00ee51-2062-4e47-8b19-d90f524c6427.htm
    موفق باشید.
    اين دستور آخرين مقدار Identity رو بهمون ميده از كجا شماره Identity آخرين ركوردمون رو در بياريم تا Reseed كنيم؟
    روشي غير از اين وجود نداره؟
    آن لحظه که تنها اعتبار کسی که مساله ای را مطرح کرده است، شما را در اشتباه بودن ایده هایتان قانع کرد،
    آن لحظه،
    لحظه وداع شما با دنیای خلاقیت و پیشرفت خواهد بود. . .

برنولی

سلام
    لطفا بگید که کجا این دستور رو بنویسم.

سلام
    سلام
    لطفا بگید که کجا این دستور رو بنویسم.
    تو sql یه query جدید باز کنید و این دستور رو اونجا بنویسید. مثلا
     DBCC CHECKIDENT ('HumanResources.Employee', RESEED, 30)

مقدار IDentity را 30 میکنه. لینکی که داده بودم مربوط مربوط به Books online که اگه مطالعه کنید به شما کمک میکنه.
    اين دستور آخرين مقدار Identity رو بهمون ميده از كجا شماره Identity آخرين ركوردمون رو در بياريم تا Reseed كنيم؟
    روشي غير از اين وجود نداره؟
    این دستور با توجه به پارامتر های ورودی رفتارهای متفاوتی داره. به لینک Books online مراجعه کنید راهنمای خوبیه.
    برای به دست آوردن آخرین رکورد میتونید یک Select کنید و اون رو Sort کنید و شماره آخرین رکورد رو بخونید.
    روش درست انجام این کار استفاده از این دستوره حالا روش دیگه اگر وجود داشته باشه من بی اطلاع هستم.
    موفق باشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •