نمایش نتایج 1 تا 20 از 20

نام تاپیک: چجوی یک فایل تکست رو تغییراتی داخلش بدم

چجوی یک فایل تکست رو تغییراتی داخلش بدم

من یک فایل تکست دارم میخواهم اون رو باز کنم و داخلش تغیراتی بدم
    مثلا هر کجاش علی بود بشه علیرضا

میتونی با توابع filetostr و StrTran اینکارو انجام بدی. و البته در آخر با StrToFile

با دستورات سطح پایین اول فایل را بازکنید و محتویات آن را به یک متغیر هدایت :
    ()fopen
    ()fread
    ,...
    حال با دستورات ()at کارکترهای مورد نظر را پیدا و با STUFF کارکترهای جدید را جایگزین کارکتر قبلی کرده و محتویات متغیر را با ساخت یک فایل جدید (با دستور FCREATE ) به آن منتقل کنید.

البته این یکی از راه هاست.

ممنون از دوستانی که جواب دادن میشه یک مثال عملی بزنید اخه من تازه کارم البته با دستوراتی که گفتین یکم اشنایی دارم

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    دستورات گفته شده در help برنامه هست . همونجا هم مثالهای زیادی زدند . کافیه help و باز کنید

اينو خصوصي بهت بگويم اگر فقط ميخواي همين يكي رو ويرايش كني و خودت هم ميخواي اينكار رو انجام بدهي از ويرايشگر فاكس استفاده كن.!!!!!!!!

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    دستورات گفته شده در help برنامه هست . همونجا هم مثالهای زیادی زدند . کافیه help و باز کنید
    ممنونم من گه گفتم یکم با این دستورات اشنایی دارم ولی متاسفانه انگلیسی من خوب نیست یکم کمک کنید مشکل من هم حل بشه

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    اينو خصوصي بهت بگويم اگر فقط ميخواي همين يكي رو ويرايش كني و خودت هم ميخواي اينكار رو انجام بدهي از ويرايشگر فاكس استفاده كن.!!!!!!!!
    حجم فایل زیاده تعداد کاراکترهایی رو که میخواهم تغییر بدم هم زیاده با دست غیر منتقی میشه

نقل قول نوشته شده توسط rezamim مشاهده تاپیک
    میتونی با توابع filetostr و StrTran اینکارو انجام بدی. و البته در آخر با StrToFile
    ببخشید این تابع filetostr رو من تو فاکس 2.6 داس ندارم مربوط به همین ورژن هست

نقل قول نوشته شده توسط m_vb1386 مشاهده تاپیک
    حجم فایل زیاده تعداد کاراکترهایی رو که میخواهم تغییر بدم هم زیاده با دست غیر منتقی میشه
    نه جانم اشتباه كردي
    با فرمان
    modify command filename.txt

فايلتو باز كن بعد از منو edit برو به گزينه replace و از اون طريق سريع ميتوني متنتو تغيير بدي .

ببخشید این تابع filetostr رو من تو فاکس 2.6 داس ندارم مربوط به همین ورژن هست
    نه متاسفانه . توی داس نیست.
    ولی میتونی با append memo اول فایلتو بریزی توی یه فیلد memo بعد با تابع strtran کارتو بکنی و بعد هم با copy memo فایلتو ایجاد کنی.

سلام
    اگه اجازه بدین سوالم رو اینجوری بگم من یک فایل تکست دارم که میخواهم یک خط یک خط اون رو اصلاح و تبدیل به dbf کنم چون تعداد رکوردهای فایل تکست زیاده فکر کنم با مشکل مواجه بشم اگه همش رو بریزم تویک فیلد ممو البته بخاطر حجم فیلد ممو میگم
    به همین خاطر می خواهم این کار رو بکنم لطفا اینجوری راهنمایی کنید
    من با دستور
    htxtfile=fopen(name.txt,0)
    اون فایل رو باز میکنم چجوری باید خط اول رو تو یک متغیر رشته ای بریزم این رو لطفا بگید ممنون میشم

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    نه جانم اشتباه كردي
    با فرمان
    modify command filename.txt

فايلتو باز كن بعد از منو edit برو به گزينه replace و از اون طريق سريع ميتوني متنتو تغيير بدي .
    ممنون متوجه شدم اما من میخواهم با برنامه این کار بشه که اگه یک روز خودم نبودم کار رو نخواهم از اول تااخر دوستان بصورت دستی انجام بدن خطای دستی انجام دادن کار اینجوری زیاد میشه

ما که گیج شدیم. اول میگی میخوام یه رشته رو با یه رشته دیگه جایگزین کنم . حالا میگی میخوام خط خط فایلو بخونم. خدا آخر کارو بخیر کنه.
    اولا که مشکلی با حجم فیلد memo نداری. بعدش هم یه سرچ کوچولو توی هلپ فاکس زودتر و کم هزینه تر از اومدن توی این سایته به خدا.
    یه نگاهی به MLINE بنداز. دیگه برنامه رو هم برات نوشته.

کاربر دائمی آواتار majjjj
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول: چجوی یک فایل تکست رو تغییراتی داخلش بدم

نقل قول نوشته شده توسط rezamim مشاهده تاپیک
    ما که گیج شدیم. اول میگی میخوام یه رشته رو با یه رشته دیگه جایگزین کنم . حالا میگی میخوام خط خط فایلو بخونم. خدا آخر کارو بخیر کنه.
    اولا که مشکلی با حجم فیلد memo نداری. بعدش هم یه سرچ کوچولو توی هلپ فاکس زودتر و کم هزینه تر از اومدن توی این سایته به خدا.
    یه نگاهی به MLINE بنداز. دیگه برنامه رو هم برات نوشته.
    دوست عزیز ایشون گفتن انگلیسیشون خوب نیست فایل راهنمای فاکس هم که انگلیسی هست من خودم مدتیه با فاکس کار نکردم خیلی از دستوراتش یادم نمیاد به همین خاطر از اقای حسینیان کمک گرفتم مشکل من هم تقریبا یک همچین چیزی بود که تا حد زیادی حل شده شما هم کمک کنید مشکل ایشون حل بشه در ضمن اگه قرار بود همه برن راهنمای برنامه رو بخونن یاد بگیرن که کسی اینجا نمییومد

محل زندگی
    شیراز

سلام
    اگه اجازه بدین سوالم رو اینجوری بگم من یک فایل تکست دارم که میخواهم یک خط یک خط اون رو اصلاح و تبدیل به dbf کنم چون تعداد رکوردهای فایل تکست زیاده فکر کنم با مشکل مواجه بشم اگه همش رو بریزم تویک فیلد ممو البته بخاطر حجم فیلد ممو میگم
    به همین خاطر می خواهم این کار رو بکنم لطفا اینجوری راهنمایی کنید
    من با دستور
    htxtfile=fopen(name.txt,0)
    اون فایل رو باز میکنم چجوری باید خط اول رو تو یک متغیر رشته ای بریزم این رو لطفا بگید ممنون میشم
    سلام دوست عزیز
    شما با تابع

fgets(expn1[,expn2])

میتونید به تعداد لازم کاراکتر بخونید و در نتیجه تابع اون رو تحویل بگیرید ارگومان اول تابع هندل تکست باز شده است و ارگومان دوم و اختیاری تابع مقدار کاراکترهایی که شما میخواهید بخونید رو نشون میده
    دوستان هم اگه چیزی لازم میدونن اضافه کنن مشکل این بنده خداهم حل بشه

محل زندگی
    شیراز

set talk off
    clear
    namefile=getfile('txt',لطفا فايل خود را انتخاب کنيد')
    hfiletxt=fopen(namefile,0)
    if hfiletxt<0 then
    wait wind "فايل قابل دسترسي نيست" nowait
    else
    DO WHILE .T. You can place comments here!
    IF FEOF(hfiletxt)
    EXIT
    ENDIF
    strtxt=fread(hfiletxt,450)
    ? strtxt
    WAIT
    LOOP
    ENDDO
    = FCLOSE(hfiletxt) && Close the file
    endif
    run DEL ttxt.fxp
    close all

این رو فعلا داشته باش دوستان هم کمک کنن بد نیست

متشکر دستور at را چجوری بکار ببرم

نقل قول نوشته شده توسط majjjj مشاهده تاپیک
    دوست عزیز ایشون گفتن انگلیسیشون خوب نیست فایل راهنمای فاکس هم که انگلیسی هست من خودم مدتیه با فاکس کار نکردم خیلی از دستوراتش یادم نمیاد به همین خاطر از اقای حسینیان کمک گرفتم مشکل من هم تقریبا یک همچین چیزی بود که تا حد زیادی حل شده شما هم کمک کنید مشکل ایشون حل بشه در ضمن اگه قرار بود همه برن راهنمای برنامه رو بخونن یاد بگیرن که کسی اینجا نمییومد
    شما ببخشید قربان

محل زندگی
    شیراز

اقا ما کوچیک شما هم هستیم شما سرور مایی

این تابع ارگومان اول رو در ارگومان دوم پیدا میکنه حتی میتونه ارگومان دوم یک فیلد ممو هم باشه
    ارگومان سوم اختیاری است و n امین وقوع ارگومان اول رو نشون میده

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •