نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: طرح موضوعات جهت بحث بر روی آنها - راهکاری در جهت ارتقاء سطح علمی کاربران

طرح موضوعات جهت بحث بر روی آنها - راهکاری در جهت ارتقاء سطح علمی کاربران

سلام دوستان عزیز
    جهت ارتقاء سطح علمی کاربران ، قرار است تا در این بخش تاپیکهایی جهت بحث بر روی موضوعات گوناگون و همچنین تکنولوژیهای نوین ارائه شده از سوی مایکروسافت ، ایجاد گردند ،
    در این گفتگوها ، سوالاتی از پایه تا پیشرفته مطرح میگردد و کاربران در هر مقطع بر روی آن سوال بحث میکنند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند ،
    در پایان کلی هر بحث نیز مطالب جمع آوری شده و اسامی کاربران فعال در بحث ، در آن درج و به صورت PDF همراه با سورسهای مربوطه(در صورت نیاز) بر روی سایت قرار میگیرد ،
    حال از دوستان تقاضا دارم تا نظرات تکمیلی خود در این خصوص و همچنین تکنولوژیهایی که تمایل دارند ابتدا بحث بر روی آنها صورت گیرد را بیان نمایند ،

با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله علیرضا مداح : دوشنبه 30 اردیبهشت 1387 در 20:09 عصر
    I've just started tweeting!
    @Alireza_Maddah

امكانات جديد VisualStudio2008 (مطرح كردن مسائلي مشابه با كتاب VisualStudio Hack)
    WCF
    آن لحظه که تنها اعتبار کسی که مساله ای را مطرح کرده است، شما را در اشتباه بودن ایده هایتان قانع کرد،
    آن لحظه،
    لحظه وداع شما با دنیای خلاقیت و پیشرفت خواهد بود. . .

برنولی

از نظر شما متشکرم ،
    هم اکنون در حال کار بر روی این قضیه همراه با جناب titbasoft هستم و نتایج به زودی اعلام خواهند شد ...
    @Alireza_Maddah

نظر من هم آموزش مطالب به صورتی باشه که هم کاربران تازه وارد و مبتدی در امر برنامه نویسی بتوانند استفاده کنند و هم کاربران با تجربه تر
    و اینکه این موضوعات هم صرفا در مورد WinApp ها نباشه و ابزارات و تکنولوژی های جدید webApp را هم شامل بشه
    پیشنهاد من اینه که افرادی که در هر زمینه ای کار کرده اند و یا حتی کار نکرده اند و دوست دارند که اون مطلب خاص را یاد بگیرند، بیایند و مطلبی را دست بگیرند..
    اولین مزیتش هم اینه که خود شخص به مطالب و مسائل جدیدی مشرف خواهد شد و نیز ثوابی در کمک رسانی به دوستان دیگر هم خواهد برد.
    حتی هر موضوع می تواند توسط چند نفر ارائه شود که با یکدیگر همکاری می کنند و در تماس هم هستند و مطالب را به صورت دسته بندی شده و برنامه ریزی شده برای کاربران روی سایت قرار می دهند..
    دوستان و کاربران جدید الورود هم می توانند اقدام به آموزش بکنند ( می توانند در مورد مطلبی که دوست دارند در اون فعالیت داشته باشند، تحقیق کنند، خودشان یاد بگیرند و به دیگران هم بیاموزند که از بهترین کار ها همین است)
    فقط جناب مداح و جناب titbasoft یک نکته اینکه این موضوعی که مطرح شده اینجا، بسیار موضوع و هدف والایی است ، چنانچه مدیریت خوبی بر روی آن صورت پذیرد که قطعا هم همینطور خواهد شد..

به عنوان مثال این گونه تاپیک ها به هیچ عنوان نباید جنبه پرسش و پاسخ پیدا کند.. فقط آموزش ارائه شود و هر گونه بحث و گفتگو در مورد هر مطلبی در تاپیک های جدا و در بخش های مربوطه ایجاد گردد که به قول دوستمون جناب sinpin فرومی در فروم دیگر به وجود نیاید..

دوستان ارائه دهنده مطالب هم نباید هدفشان افزایش تعداد پست هایسان باشد که بخواهند برای هر مطلب یک خظی، یک پست ایجاد کنند.
    قرار دادن یک مطلب یکمی جانع تر در چند روز ، بهتر از قرار دادن مطالب یک خطی در هر روز می باشد
    در پایان برای همه دوستانی که هدفشان افزایش سطح علمی کاربران دیگر می باشد، آرزوی موفقیت و کامیابی می کنم
    موفق باشید
    کیانی

مجموعه آموزشی Asp.Net Core Mvc کاملا به زبان فارسی(21 ماژول و 15 ساعت فیلم آموزشی همراه با سورس کامل تمرینات و پروژه عملی انجام شده در طول آموزشی)
    مشاهده جزئیات در آدرس http://www.mkiani.ir/blog/content/53084

وب سایت : http://www.mkiani.ir
    پست الکترونیک : mkiani3000@gmail.com

موفق و پیروز باشید.
    مهدی کیانی

جناب کیانی از اظهار نظر شما سپاسگذارم ، /
    طبق مذاکراتی که با هاشم جان(titbasoft) انجام دادیم ، این نظریه به ذهنمان رسید که موضوعات جدید را در قالب سناریو مطرح کنیم و راجع به مسائل پیش آمده در حین کار ، به بحث و گفتگو بنشینیم ، این کار نه تنها باعث ارتقاء سطح علمی میگردد بلکه موجبات افزایش تجربه افراد با دست و پنجه نرم کردن با یک سناریوی واقعی و بهره گیری از تجربیات دیگران را نیز فراهم می آورد ،
    لطفا" نظر خود را در این مورد نیز بیان کنید ، /
    @Alireza_Maddah

حضور انورتان عرض کنم که، خودتون هم مستحضر هستید که تاپیک هایی که در تالار های مختلف به بحث و گفتگو کشیده شده اند ( البته نه همه ان ها) اکثرا به چالش کشیده شده اند و بیشتر پست ها پس از مدتی در عوض اینکه جنبه غلمی داشته باشند به سمت کش مکش و بحث های حاشیه ایک کشیده شده و نهایاتا مدیر مربوطه مجبور به حذف پست ها و در درجه ای بالاتر مجبور به قفل شدن تاپیک و در نتیجه پایان یک تراژدی غم انگیز دیگه ...
    البته این ایراد ما هست که بعضا نمی توانیم گفتگو های سالمی داشته باشیم. و متاسفانه بار ها به شخصه مشاهده کردم که افرادی که کمی تجربه ای در بعضی از مطالب دارند، در پاسخ به مسائلی که بعضا افراد مبتدی تر مطرح کرده اند و احیانا ایراداتی هم داشته اند، آن چنان جبهه گیری کرده اند و به نحوی شخص مبتدی را مورد خطاب قرار داده اند که آن شخص ترجیح داده که برای همیشه به اون تاپیک خاص سر نزنه..

بنده به شخصه با بحث و گفتگو های سالم و سازنده مخالف که نیستم هیچ، توصیه هم می کنم اما :
    1) قوانین مشخصی، در چهار چوب قوانین سایت برای این موارد به نحوی مشخص شود که مشکلاتی که عرض کردم کمتر پیش بیاد
    2) همه کاربران یادشون باشه که هدف اصلی این تاپیک و تاپیک های آتی و پیرو آن، ارتقاع سطح کیفی کاربران است که بیشتر کاربران مبتدی تر را شامل می شود

جهت ارتقاء سطح علمی کاربران
    پس افراد حرفه ای این مطلب را در نظر داشته باشند که به نحوی رفتار کنند که افراد مبتدی مثل بنده از شرکت کردن درون بحث ها سرخورده نشوند و جسارت اشتباه کردن، اشتباه گفتن، را داشته باشند تا یک روزی آن ها هم بتوانند پاسخ گوی مطالب کاربران مبتدی آینده باشند

در کل جناب مداح من به شخصه با این موضوع که بحث و گفتگو بشه راجع به مطالب بسیار موافق هستم و یه نکته ای که خیلی مهمه اینه که مطالب به صورت عملی و کاربرد های واقعی بیان شود

چون متاسفانه علی رغم اینکه خیلی از کاربران نحوه کار با ابزار های مختلف را بلد هستند، نمی توانند آن ها را در کنار هم و در قالب یک برنامه کاربردی و واقعی کنار هم قرار دهند. و من فکر می کنم که این یکی از بزرگترین مشکلات برنامه نویسان هست.. به عنوان یک نمونه کوچیک عرض کنم، مثلا خیلی از کار برها می دونن که MasterPage چیه و به چه دردی می خوره، و لی وقتی می خواهند از اونا در یک برنامه واقعی استفاده کنند، تازه مشکلاتشون شروع میشه

فعلا چیز دیگری که مفید باشه به نظرم نمیرسه
    موفق باشید
    یا علی

مجموعه آموزشی Asp.Net Core Mvc کاملا به زبان فارسی(21 ماژول و 15 ساعت فیلم آموزشی همراه با سورس کامل تمرینات و پروژه عملی انجام شده در طول آموزشی)
    مشاهده جزئیات در آدرس http://www.mkiani.ir/blog/content/53084

وب سایت : http://www.mkiani.ir
    پست الکترونیک : mkiani3000@gmail.com

موفق و پیروز باشید.
    مهدی کیانی

1) قوانین مشخصی، در چهار چوب قوانین سایت برای این موارد به نحوی مشخص شود که مشکلاتی که عرض کردم کمتر پیش بیاد
    حتما" همینطور است و بحث هایی که قرار است ایجاد گردند قوانین خاص خود را خواهند داشت و حتی الامکان سعی میشود مطالب ارسالی از سوی کاربران بعد از Approve شدن به نمایش دربیایند ،/

در کل جناب مداح من به شخصه با این موضوع که بحث و گفتگو بشه راجع به مطالب بسیار موافق هستم و یه نکته ای که خیلی مهمه اینه که مطالب به صورت عملی و کاربرد های واقعی بیان شود
    بله ، ایده ی مطرح نمودن سناریو نیز از همین جا نشأت میگیرد که ما باید سعی کنیم که مطالب جدید را در قالب مثالهای Practical و واقعی به بحث بگذاریم تا باعث افزایش تجربه و علم گردد ، /
    @Alireza_Maddah

کاربر دائمی آواتار Dariuosh
    محل زندگی
    ایران - تهران

Smile نقل قول: طرح موضوعات جهت بحث بر روی آنها - راهکاری در جهت ارتقاء سطح علمی کاربران

يکي از مسائلي که اکثراً با هاش مشکل دارن اينه که از قاعده هاي اصلي و پايه برنامه نويسي در دات نت بي اطلاع هستند يا نميدونند چطوري از دونسته هاشون استفاده کنند البته مشکل اينجاس که خيلي ها تو دانشگاه يا يه جايي شبيه به اون فقط کد نويسي رو ياد گرفتند اونم در سطحي که همه ميدونيم حتي مقدماتي هم نيست يا اون زبون يا اصول برنامه نويسي ديگه منسوخ شده و ديگه کاربردي نداره و اون شخص فقط VS2005 يا بالاتر رو نصب کرده و مثل يه GWBasic ازش استفاده ميکنه
    من فکر ميکنم جايه تاپيکهاي آموزشي پايه خيلي خاليه يا ميشه در مورد Controlهاي موجود صحبت کرد چون اگه دقت کرده باشين نصف بيشتر تاپيکها همش سوال در مورد مسائلي مثله اشکال در ديتاگريد يا DataSet يا بقيه اوناس، تو همشون هم يه جوابايي داده ميشه که شايد خيلي از اونا از حالت استاندارد دور باشه و بدتر کسي رو که سوال کرده به يه جهت اشتباه ميبره
    در هر صورت اميدوارم که موفق موفق باشين

نقل قول: طرح موضوعات جهت بحث بر روی آنها - راهکاری در جهت ارتقاء سطح علمی کاربران

داریوش جان از اظهار نظر شما نیز سپاسگذارم ،
    بله ، هدف از ایجاد چنین بحث هایی نیز بیشتر کمک به ارتقاء سطح عمومی دانش کاربران میباشد ، یعنی سعی بر اینست بحث ها به گونه ای باشد تا نه تنها برای کاربران حرفه ای ، بلکه برای افرادی با سطج دانش پایین تر نیز مفید باشد و در این میان یاری همگان مورد نیاز خواهد بود ،
    از جنابعالی و دیگران تقاضا دارم تا راجع به جزییات پیاده سازی این طرح نیز نظر خود را اعلام نمایند ،/
    @Alireza_Maddah

کاربر دائمی آواتار Dariuosh
    محل زندگی
    ایران - تهران

Smile نقل قول: طرح موضوعات جهت بحث بر روی آنها - راهکاری در جهت ارتقاء سطح علمی کاربران

ميشه تاپيکهايي رو به سبک پرسشو پاسخ ايجاد کرد
    يعني يه سوال از طرف مديران مطرح شه ( حتي ميتونه تحقيقاتي باشه ) ، بعد بنا به نوع سوال يا موضوع ، زمانه پاسخ گويي براش در نظر گرفته شه ، در پايان هم اون مدير يه جمع بندي از بحثها و مطالب عنوان شده بکنه
    اينطوري چون خود اعضا درگير ميشن و ديدگاهايه مختلفي رو در مورد اون موضوع و نظر خودشون ميبينن ، پيگيري بيشتري هم ميکنن که اين باعث بالا رفتن سطح علمي ميشه

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم

نقل قول: طرح موضوعات جهت بحث بر روی آنها - راهکاری در جهت ارتقاء سطح علمی کاربران

با سلام خدمت دوستان گرامی، علی الخصوص آقای علیرضا مداح عزیز.
    خدمت شما عرض کنم که من از زمانی که شما این تاپیک رو زدید، خیلی دوست داشتم بیام و نظرمو بگم، مخصوصا در مورد اینکه خیلی موضوع قشنگی رو شروع کردید، ولی سعی کردم یک پروژه ی کامل رو به صورت Open Source ارائه کنم، و پس از انتشار، با دست پر به این تاپیک بیام و نظر بدم.
    ایجاد تاپیکهای ویژه به منظور بحث و نظر پیرامون مسائل مهم و اساسی، به منظور افزایش سطح آگاهی و علمی کاربران، علاوه برا اینکه باعث آشنایی کاربران با تکنولوژی های جدید میشه، رغبت اونا رو برای یادگیری و حل مشکلات مربوطه بیشتر کنه. اما همانطور که در پستهای قبل مطرح شد، ایجاد تاپیکهایی که کاربران رو به صورت عملی با مسائل و مشکلات درگیر کنه، نتیجه ای دو چندان بهتر، در بر خواهد داشت، در همین راستا، سعی کردم خودم قدم اول رو بردارم و البته از ماهها قبل قصد ساخت پروژه ای Open Source رو داشتم که در سایت منتشر کنم، با تلاش و کوشش فراوان، و با همکاری آقای کرامتی عزیز که سورس نرم افزار Sp Gen رو در اختیار من قرار دادن، تونستم این پروژه رو تا حد قابل قبولی پیش ببرم.
    در حال حاضر این پروژه روی سایت منتشر شده، منتها قدم بعدی رو باید خود کاربران بردارند و شروع کنند به بررسی کد مورد نظر، برنامه رو مرور کنن، و نظراتشون رو با هم در میان بگذراند تا در نهایت افراد علاقمند و کوشا با همکاری همدیگه شروع به توسعه ی کدها کنند.
    من از قبل میخواستم چنین ایده ای رو مطرح کنم که بخشهای مختلف سایت (مثل بخش سی شارپ خودمون)، با کمک اعضای فعال و توانمند همان بخش، تیمی رو تشکیل بدن و با تعریف پروژه، شروع به نوشتن و توسعه ی آن کنن و در اختیار سایت قرار بدن، و یا حتی به صورت تجاری فعالیت نمایند، و یا حتی کاربران حرفه ای سایت، از بخشهای مختلف سایت، با همکاری و نظر همدیگه، پروژه ای رو در سطح سایت تعریف کنند و به بخشهای مختلف بشکنند، تا مسئولیت هر بخش مشخص بشه و شروع به انجام وظایف خود کنه، منتها تحقق این هدف، نیازمند یاری و همکاری کلیه ی برنامه نویسان سایت میباشد، با توجه به اینکه خیلی حرف زدم، ممنون میشم هم شما و هم بچه ها نظراتتون رو در این مورد مطرح کنید.

جناب وزیری عزیز ، سلام بنده را نیز پذیرا باشید ،
    قطعا" برنامه نویس افتخار میکند که دارای افراد با سواد ، دلسوز و متعهدی میباشد ،
    یکی از اهداف این طرح اینست که به فعالیت های مفید اینگونه افراد جهت مناسبی داده شده تا با حداکثر توان به سوی ارتقاء سطح علمی خود و دیگران گام برداریم ،
    این اقدام نیز فعلا" به صورت یک طرح مطرح شده تا نظرات دوستان در مورد آن جمع آوری گردد تا هنگام آغاز برنامه ریزی لازم به عمل آمده باشد ،
    از دوستان خواهشمندم تا نظرات خود را بیشتر در مورد جزییات مطرح مطرح نمایند ،
    @Alireza_Maddah

کاربر تازه وارد آواتار ghoroghchian
    محل زندگی
    یزد

به نظر من باید یه بخش ایجاد بشه و اعضا اونجا پروژه هاشونو بزارن و بقیه بتونن اونو توسعش بدن
    البته میتونیم دسترسی رو به همه ندیم(فقط کاربران دائمی یا کاربرانی که یه پروژه ارسال کردن پروژه هم باید توسط مدیر تایید بشه)
    اگه که ایجاد شد من هم حاضرم همکاری کنم رو همه جورش حساب کنید

يه پيشنهاد:
    هر تالاري تقريباً كاربران فعالش رو مي شناسه مثلاً در تالار #C كاربرايه فعال Sinpin,hdv212,عليرضا مداح و ... هستن. تا اونجايي كه من ميدونم هر تالاري يه بخش آموزش تويه اعلانش داره. مدير اون تالار بياد هر چند وقت يكبار مثلاً هر هفته 1 بار به اون كاربراش يه وظايفي رو بده. فرض مثال بياد به كاربر x بگه كه شما تو اين دو هفته بايد تحقيق كني كه چي جوري ميشه تو #C فهميد آیا کاربر جاری Administrator هست؟ يا مثلاً تويه vb كاربر y بياد تحقيق كنه كه مفهوم Index چي هستش. اون موقع هر كاربري ميره تو سايت هاي مختلف يا حتي Refrence هاي مختلف تحقيق مي كنه مو رو از ماست ميكشه بيرون و مياد تويه همون بخش آموزش تالار خودش پست مربوطه (نه تايپيك) رو ميزنه. خوب اگه اين كاربر در ماه 4 بار اين ماموريت بهش داده بشه، در ماه 4 چيز جديد ياد گرفته و اگر 2 ماه بگذره 8 تا مطلب جديد رو فهميده و به ديگران ياد داده و فكر كنيد اگر كاربر دائمي باشه در عرض 1 سال قطعاً به اون زبان برنامه نويسي مسلط ميشه چون هم خودش ياد داده هم از ديگران ياد گرفته.

کاربر دائمی آواتار parsavb
    محل زندگی
    جلوي کامپيوتر

با عرض سلام خدمت آقای مداح عزیز
    چند وقتی است که میخواستم تواین تاپیک پیغام بزارم ولی هربار به دلایلی فراموش می کردم .من چند ماهی است که تو این سایت عضو شدم و واقعاً از مطالب این سایت استفاده می کنم و به جرأت می گم این سایت بهترین سایت فارسی زبان برای راهنمائی برنامه نویسان هستش خلاصه من پیشنهادی دارم که می خواستم مطرح کنم .
    تو این مدت من بسیاری از تاپیکها رو خوندم و به این نتیجه رسیدم که موضوع اکثر اونه مشترکه و دوستان به جای جستجو خیلی راحت یک تاپیک جدید ایجاد می کنند . به نظر من اگر تاپیکی ایجاد بشه و توی اون طرحی برای نوشتن برنامۀ کاملی که اکثر سوالات دوستان در اون مطرح بشه و در ضمن همه هم در نوشتن اون برنامه شرکت کنند فکر کنم یکی از بهترین کارهائی رو که میشه اجرا کرد رو به انجام رسانده ایم .من تو آموزشگاهی که قبلاً کار می کردم یک چنین کاری رو انجام دادم و نتایج بسیار عالی از اون گرفتم و فکر کنم حتی باعث جذب برنامه نویسهای خوب میهن عزیزمون هم بشه.حالا طرح این برنامه و حتی الگوریتم اون می تونه آقای مداح ویا یکی از دوستان که مهارت تو این کار دارند رو آماده و تو یک اعلان برای شرکت دوستان گذاشته بشه

کاربر دائمی آواتار sepehr.net
    محل زندگی
    تهران

سلام
    من میخواستم نظری در این رابطه بدم. گفتم به جای اینکه یک تاپیک جدید ایجاد کنم همین جا بگم!!!
    در حال حاظر رتبه بندی کاربران به تعداد پست هایشان بستگی داره.
    این روش خوبی نیست به چند علت:
    1- کاربران سعی در ارسال پست های بیهوده میکنند (که خودتون بهتر میدونید) فقط برای افزایش رتبه !!!
    2- ملاک خوبی برای سنجیدن سطح علمی کاربران نیست
    3- خود کاربر نمیدونه که سطح علمیش در چه اندازه اییه
    4- فعالیتی برای افزایش رتبه نمیکنه
    5- پس از یک مدتی علاقه اش به فعالیت از بین میرود.
    و ...
    به نظر من اگه رتبه بندی کاربران به میزان فعالیت آنها باشه بهتره . به این صورت که :
    مدیران افرادی که سطح علمی بیشتری نسبت به بقیه دارند را انتخاب کرده و درجه ی انها را اضافه کنند. با اضافه شدن درجه مسئولیت هایی بر دوش ان کاربر گذاشته بشه. مثلا تحقیق روی یک زمینه ی خاص و ارائه ی ان در سایت. یک زمان مشخصی هم برای این کار در نظر گرفته بشه. حالا اگه کاربر تونست در اون زمینه مطلب خوب و کاملی ارائه بده که هیچ اگه نتونست درجه از وی گرفته بشه.
    این روش چند خوبی داره :
    1- افرادی که سطح علمی بالایی دارند مشخص میشند.
    2- خود فرد میفهمه که سطح علمیش نسبت به بقیه در چه اندازه ایه
    3- سایت پر از مطالب مفید و خوب میشه
    4- مدیر بخش میتونه سایت را به هر جهتی که نیاز هست بکشونه
    5- پست های بیهوده از بین میروند
    6- با این روش بین کاربران رقابت ایجاد میشه که خیلی میتونه برای سایت مفید باشه
    7- هیچ پستی بی پاسخ نمیمونه (مثلا وضیفه ی افراد پاسخ به سوالات افراد تازه کار است)
    و ...
    حتی میشه از کاربران برای افزایش درجه ی دیگر کاربران نظر خواهی کرد.
    اینجوری دیگه افراد به همدیگه بی احترامی نمیکنند و مجبورند که همه را از خودشان راضی نگه دارند.
    تنها اشکالی که این روش داره اینه که کار مدیران خیلی سنگین تر میشه که پیشنهاد من اینه که از افراد فعال و قابل اعتماد سایت (که زیاد هم هستند) کمک گرفته شود.
    خوشحال میشم که نظرتون رو در این مورد بدونم.
    با تشکر

جناب مداح لطفا بررسی کنین...
    بحث روی Cloud computing و تکنولوژی جدید مایکروسافت تو این زمینه به نام Azure Services Platform

نقل قول نوشته شده توسط solidilos مشاهده تاپیک
    جناب مداح لطفا بررسی کنین...
    بحث روی Cloud computing و تکنولوژی جدید مایکروسافت تو این زمینه به نام Azure Services Platform
    دوست عزیز برای این بحث من یه topic زدم اینم لینکش میتونید اونجا بحث ادامه بدید یا کاملش کنیم
    https://barnamenevis.org/showth...ighlight=azure

با سلام خدمت جناب آقای مداح. من با نظر دوستمون در مورد تکنولوژی جدید مایکروسافت موافقم. خود من وقتی‌ تو این فروم گشتم چیزی پیدا نکردم و بخاطر همین خودم شروع کردم و البته با یک تاپیک. اما فکر می‌کنم دیگه زمان این رسیده که از یک تاپیک بگذریم و تبدیلش کنیم به یک بحث جدا و یک شاخه جدا مثل بقیه مسائل (مانند VB.Net) در حال حاضرم ما در MSDN یک قسمت جدا مربوط به این بحث داریم که یکی‌ از فعالترین قسمت‌ها هم هست. البته درسته که اینجا هر از چند ماهی‌ یک کنفرانس در موردش برگزار میشود از شرکت‌ها دعوت می‌شه اما حالا که امکان این شرایط در ایران نیست بهتره از راه‌هایی که میشود استفاده کرد تا دوستان عزیز بتوانند با این موضوع که تا چند ماه آینده به یکی‌ از بزرگترین بحث‌های علم کامپیوتر تبدیل خواهد شد آشنایی پیدا کنند.

البته لازم به ذکر است که این موضوع تنها در اختیار مایکروسافت نیست و باید این را پذیرفت که SUN و Google در حال حاضر خدمات ابر را ارائه میدهند و در این موضوع بطور کامل از مایکروسافت پیشه گرفته اند

با کامل تشکر از شما

به نظر من بد نیست تاپیکی راجع به MVVM و ابزارهای ارایه شده برای پیاده سازی اون تو Silverlight و WPF بحث کنیم، برای این منظور میتونم مطالبی که خودم راجع به اون میدونم رو بزارم و دوستان هم کمک کنند تا بحث بازتر بشه.

سلام به همه دوستان
    من دنبال تکنولوژی .Com & .Com+ & .Net هستم ولی مقالات مفیدی نتونستم پیدا کنم
    اگر دوستانی در این 3 مورد مقالات مفیدی خواه چه انگلیسی و خواه چه فارسی ممنون میشم اگر در اختیار بنده هم قرار بدید
    با تشکر از همگی

COM+ میشه گفت جایی استفاده نمیشه، COM هم بیشتر برای انتقال بین زبونای متفاوت استفاده میشه، که برای بدست آوردن اطلاعاتی راجع به اون میتونی راجع به ATL جستجو کنی، در مورد دات نت هم باید بگی چی از دات نت میخوای.

یک "معماری" طراحی کنید برای سیستم لاگین به برنامه های Win 32 App
    بدین صورت: یک سری Exe داریم که اینها موقع اجرا از شما یوزر و پسورد میخواهند . و خب وقتی داخل برنامه میشویم هم سطح دسترسیها برای انجام کارهای گوناگون که جزو بدیهیات هست.
    هر کدام از این Exe ها میتواند چند تای دیگر از سایر Exe ها رو از داخل خودش لانچ کند. بنابراین ما مثلا برنامه A رو اجرا میکنیم و با یوزر/پسورد وارد میشویم . حالا از داخل A میتوانیم برنامه B رو هم اجرا کنیم. میخواهیم این معماری به صورتی باشد که وقتی برنامه از داخل برنامه دیگری ران شد اون صفحه لاگین رو مجددا به کاربر نشان ندهد ولی اگر بصورت مستقل ران شد صفحه لاگین رو نشان بدهد.

قعطا چیزی فرای چند تا if در نظر هست.

کاربر دائمی آواتار علیرضا حسن زاده
    محل زندگی
    تــــــــــــــــــــــــــبریز

یک "معماری" طراحی کنید برای سیستم لاگین به برنامه های Win 32 App
    اطلاعات لاگین کاربر رو بعد از ورود به سیستم تو یه فایل XML تو سیستم به صورت رمز شده ذخیره کنید برای اون هم مثل کوکی یه مدت زمانی مشخص کنید که مثلا اگه یک دیقیقه کاربر با برنامه کار نکرد اعتبار اطلاعات اون فایل از بین بره حالا هر چند تا برنامه که باشه می تونه از اون فایل اطلاعات رو بخونه و یا در اون بنویسه و با توجه به شرایط عملیات مناسب رو انجام بده یه روش دیگه هم اینکه از یک DLL مشترک برای تمام برنامه که کار اعتبار سنجی و کنترل سطوح دسترسی رو انجام میده استفاده کنیم و کلاس ها مورد نیاز رو در اون به صورت Static ایجاد کنیم

کاربر دائمی آواتار jafar2012
    محل زندگی
    ایران *****

سلام به مدير گل كل سايت
    من هم شديدا با نظر دوستان در بالا موافق هستم
    من چند مورد از دوستان كمك خواستم و راهنمايي گرفتم دوستان هم جواب دادن ولي چون سطح علمي خودم خيلي پايين هست باز هم جوابم رو نگرفتم
    نظر من اين هست شما كه مدير اين سايت هستين داراي منابع بسيار خوبي هستين اگر از اين منابع استفاده كنيد و چند كتاب در چند سطح مختلف چاپ كنيد خيلي خوب ميشه مثلا كتاب چاپ كنيد براي vb در سطح مقدماتي و بعد پيشرفته وبالاتر وكتاب چاپ كنيد درباره مباحث ويژه يا كدهاي بعضي از پروژه ها يامشكلاتي كه بعضي از دوستان با اون بر خوردن به نظر من اين كار مي تونه بهتر باشه تا اينكه در اخر هر موضوع جمه بندي داشته باشيد حالا اگر كتاب هم چاپ نمي كنيد پي دي اف اون رو بزارين من تعريف بي خودي نمي كنم ولي سايت شما يكه تازه تو ايران و هم خيلي از مشكلات رو ميشه توش پيدا كرد واگر كتاب چاپ كنيد كه عالي ميشه

خیلی طرح جالبیه
    سپاس فراوان

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •