صفحه 1 از 4 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 134

نام تاپیک: ظاهر گرافیکی برنامه

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

ظاهر گرافیکی برنامه

با سلام
    از اونجاییکه فکر می کنم گرافیک خوب در برنامه قش به سزایی داره و می تونه کاربر را مشتاق تر به استفاده از برنامه بکند تصمیم گرفتم در این تاپیک موضوعاتی را در زمینه اینترفیس برنامه های خودم مطرح کنم باشد تا از این طریق از تجربیات دوستان هم بهره مند شویم .

ورود به برنامه :
    اولین تصویری که کاربر در اجرای برنامه شما مشاهده می کند تاثیر بسزایی در تایید برنامه دارد . از انجایی که هر سیستمی در ابتدا شروع به ریست شدن می کند برنامه های کاربردی هم باید ریست داشته باشند و در ابتدا شروع می کند به بالاآمدن. این فرصت خوبی است تا :
    1 – با صفحه گرافیکی زیبا ، خودتان را معرفی کنید.
    2 –آرم و لوگوی شرکت تولید کننده را نمایش دهید.
    3 – به کاربر خوشآمد بگوئید.
    4 – برای برنامه خود یک استاندارد با کلاس بالا بسازید.
    5 – از همه مهمتر فرصتی است تا برنامه را بازنگری کنید . ( چک کردن جداول – قفل برنامه – تاریخ – خرابی ها – رکوردهای تکراری و خالی و ...)
    چنانچه فرمها مستطیل نباشد شاید بیشتر مورد توجه کاربر قرار گیرد مثلا خود فرم یک آرم بزرگ باشد که در زمینه تغییر شکل فرمها نیز می توانید از کلاسهای ساخته شده در این زمینه استفاده کنید .
    از تصاویر متحرک مانند gif آماده یا فلشهای تولید شده نیز استفاده شود به زیبایی کار کمک می کند .
    نمایش یک روند عملیاتی برای خبردار شد کاربر از اینکه چه زمانی باید منتظر بماند نیز مهم است .

از شی progressbar برای نمایش این روند باید استفاده نمود .
    البته کلاسهای زیادی هم در این زمینه نوشته شده و پروگرسبارهای زیبا و جدیدتری تولید شده اند . اما چنانچه بخواهید می توانید به همراه یک عکس دلخواه فقط با تغییر پهنای شی (width) روند عملیات را به کاربر نشان دهید .

چنانچه تمایل داشته باشید و این مبحث برایتان جالب باشد در پستهای بعدی از فرم های اصلی برنامه توضیحاتی خواهم داد ...

نقل قول: ظاهر گرافیکی برنامه

سلام آقا مهران بحث خیلی جالبی رو شروع کردین ولی از این فرم ها زیاد استفاده نمیکنم آخه نمیدونم چه جوری از progressbar استفاده کنم ولی همیشه ظاهر فرم همیشه تاثیر گذار بوده در انتخاب مشتری من که دنبال میکنم این بحث رو چون خیلی برام جالبه که چیزی یاد بگیرم

خيلي خوبه.ادامه بديد محسن جان
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

با تشکر از آقا مهران عزیز
    ما هم منتظر ادامه بحث می مانیم

محل زندگی
    رشت

پس از اجرای لودینگ برنامه اولی بخشی که در اکثر برنامه ها مشاهده خواهد شد بخش دریافت شناسه و رمز عبور کاربر خواهد بود.
    از آنجایی که جز فرمهای اولیه می باشد اکثرا بر مبنای طراحی کلیه فرمهای برنامه پیاده سازی می شود و کاربر انتظار دارد فرم ورود هر شکلی که دارد بقیه فرمها هم به همان صورت خواهد بود .
    طراحی این فرم می تواند در حین سادگی ظرافتهای خاص خود را نیز داشته باشد . مثلا می توان با یک shape بصورت تم xp و استفاده از آیکن در غالب ترکیبی کلاسیک – xp style با دکمه های ساده فرم خاصی برای کاربر طراحی نمود :

در تصویر فوق با استفاده از خاصیت picture توسط یک عکس بصورت کریستالی درآمده و در caption عنوان و کلید میانبر نیز ذکر گردیده است .

در یک مرحله بالاتر می توان روی دکمه ها بیشتر کار نمود و تمام دکمه ها را بر اساس تصاویر طراحی شده بدون caption قرار داد :

در بعضی از موارد می توان رنگ فرم را بهمراه رنگ بک گراند کل کار یکی کرد و تصویر دلخواه را طراحی نمود یعنی استفاده از خاصیت استتار به شیوه همرنگی با محیط :

تغییرات بیشتر با همان دو نوع دکمه ای که در بالا تشریح شد بهمراه اسکین :
    و در نهایت :

در پست بعدی فرم اصلی برنامه را بهمراه منو ها و ابزارها ارسال خواهم کرد . البته بعد از خوندن نظرات شما ...

لطفا در مورد شئی progressbar توضیح دهید.

مرسي محسن جان.
    من معمولا از گذاشتن اسكين تو فرومها پرهيز ميكنم براي اينكه معمولا تو XP به پائين به مشكل بر ميخورند و حافظه كم ميارند.
    ادامه بده منتظريم.

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    مرسي محسن جان.
    من معمولا از گذاشتن اسكين تو فرومها پرهيز ميكنم براي اينكه معمولا تو XP به پائين به مشكل بر ميخورند و حافظه كم ميارند.
    ادامه بده منتظريم.
    بله اما اگر پایبند به گرافیک هستید و اصرار دارید که برنامه اسکینی داشته باشه می تونید تایتلبار فرم و با همه محتویاتش بردارید و از بک گراندی شبیه سازی شده استفاده کنید .

و اما در مورد پروگرسبار :
    از مسیر tools\option\control و انتخاب آیتم activex از لیست موجود گزینه microsoft progressbar را انتخاب کنید و به فرم اضافه کنید .
    این شی خاصیت value دارد که همان خاصیتی است که درصد عملیاتی را می خواهیم با آن نمایش دهیم.
    در ساده ترین حالت عملیاتی را می خواهیم روی یک جدول انجام دهیم :

thisform.progres.value = 0
    select tablname
    recAll = reccount()
    scan
    دستورات ...
    thisform.progres.value = (recno() / recAll) * 100
    endscan

محل زندگی
    رشت

مقدار فوق همیشه بصورت درصد روند عملیاتی است .
    البته اگر جداول بیشتری بررسی های متنوعی داشته باشد اینکار کمی پیچیده تر است اما سلیقه ای .
    مثلا در پست اول ابن تاپیک به لودینگ اتوماسیون پایانه های کشور نگاه کنید . 3 عمل باید بر روی جداول مختلف انجام بگیره .
    من ترجیح دادم این سه عمل و در سمت راست بنوسیم ( آماده سازی جداول ، باز سازی ... )
    و کنار هر کدوم یک ضربدر بزارم یعنی باید انجام بشه و پروگرسبار من سه بار پر می شه و خالی می شه و پس از هر پر شدنی ( یعنی 100درصد و اتمام کار) اون ضربدر تبدیل به تیک می شه یعنی اون مرحله کار به اتمام رسید.
    اما در هر مرحله هم باید چندین جدول بررسی بشه . پس برای نوارو به تعداد جداول تقسیم می کنم . مثلا اگه 5 تا جدول داشته باشم هر جدولی فقط 20 درصد نوارو پر می کنه.
    ممکنه شما بخواهید از این شی بیرون حلقه استفاده کنید مثلا 3 دستور کلی دارید :

thisform.progres.value = 0
    dele all for ...
    thisform.progres.value = 30
    replace all ...1
    thisform.progres.value = 60
    replace all ...2
    thisform.progres.value = 100

به هر حال روشها متفاوت و بسته به نوع کاربرد می باشد . از لحاظ ظاهری هم که عرض کردم هم خود ویندوز این شی را دارد که برای استفاده باید mscom را در سیستم کاربر کپی کنید . هم کلاسهای متعدد و زیبا و متنوعی برای این شی نوشته شده است و خودتان هم می توانید با تغییر پهنای یک عکس پروگرسبار شخصی داشته باشید ...

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

مبحث بسيار زيبائي را آغاز نموده ايد بي صبرانه منتظر ادامه مطالب مي باشيم

محل زندگی
    رشت

و اما فرم اصلی برنامه .
    صفحه ای که کاربر همیشه آن را پیش رو دارد و حتی در بعضی مواقع با روشن شدن کامپیوتر اجرا و با خاموش شدن آن برنامه تان بسته می شود یعنی استفاده دائمی از برنامه.
    افراد دیگر ی هم به پشت سیستم سرک می کشند . پس صفحه اول می تواند مشتری برنامه شما را زیاد کند و متاسفانه خیلی ها برنامه ای را بخاطر ظاهر آن انتخاب می کنند.
    برای صفحه اول ابتدا باید منوها مشخص شود . چنانچه تعداد گزینه ها زیاد بود که منو و در غیر اینصورت بهتر است از دکمه استفاده شود اما دکمه بصورت عکس جذابیت بیشتری به کار می دهد

و یا

و یا

باید توجه داشته باشید در این مواقع هر شی ناهمگونی ممکن است از زیباییه کار بکاهد پس تا می توانید اجزای این صفحه را از اشیاء کلاسیک ویندوزی دور کنید . استفاده از تصاویری فلشی نیز توصیه می شود .
    تصاویر هایلایت نیز فراموش نشود مثلا باید برای هر دکمه 2 یا 3 عکس درنظر بگیرید تا با حرکت ماوس دکمه تغییر حالت دهد.
    چنانچه برنامه نیازمند منو با گزینه های متعدد است با قرار دادن آیکنهای ریز کنار منوها به زیبایی برنامه بیفزایید.شاید قرار دادن تقویم و ساعت و مثلا جملات رندومی مانند : احادیث و سخنان بزرگان ، اشعار حافظ و دیگر شعرا و ... در زیر صفحه بصورت موزیانه برای کاربر جلوه خاصی داشته باشد.
    با اضافه کردن پنلهایی مانند مشخصات کاربر و مشخصات سیستم و آیتمهای فردی برنامه می توانید صفحه را از خالی بودن محافظت کنید.

تکنیک :

اگر نوشته ای بصورت عنواان در صفحه اول است و می خواهید داینامیک باشد یعنی خود کاربر تغییرش دهد همانند نام شرکت می توانید از سایه دار یا برجسته کنید .

در نوشته اول هفت LABEL در زیر LABEL اصلی قرار گرفته که هر کدام موقعیت مکانی نسبت به لیبل بالایی TOP+1 و LEFT+1 می باشد .
    در نوشته دوم دو لیبل هر دو بصورت DISABLE تعریف شده اند که لیبل زیر کمی پایین تر و متمایل به راست قرار دارد.
    نوشته سوم دو لیبل بدون هیچ افکتی فقط به تغییر رنگ و تغییر موقعیت قرار گرفته اند.
    حالا هر نوشته ای باشد این خاصیت اعمال می شود . فقط CAPTION ها را یکی کنید ...
    حتما تولبار اختصاصی داشته باشید تا کاربر را برای پیدا گزینه های تودرتو نجات دهید . یه تولبار گرافیکی پر از عکسهای رنگی ژله ای و یا کریستالی به ابهت برنامه افزوده می شه و یا یه لوگوی تبلیغاتی متحرک وسط صفحه ...

برای لوسبازیهای بیشتر می تونید در گزینه تنظیمات تعیین رنگ بک گراند صفحه رو قرار بدید تا کل کار و مثل ویندوز تصویر بدید

البته خودم از کلاس تولبار استفاده نمی کنم یک کانتینر شامل تصویر درست می کنم در اینصورت قدرت مانور بیشتری جهت هایلایت تصاویرم دارم.( البته این روش منه اصراری به اجراش نیست)
    برنامه های امروزی ظاهری وبی دارند بالاخص در دات نت پس بهتره از رنگ توسی به سفید مهاجرت کنید و صفحه تان را پنل بندی کنید .
    خوبیه کانتینر اینه که اگه قراره صفحه اصلی قابلیت RESIZE داشته باشد می تونید با خاصیت ANCHOR موقعیت کار و حفظ کنید.

بعضی مواقع هم ممکنه کارهایی داشته باشید که مثل HELP کاملا اختصاصی باشه اما من ترجیح می دم خودم با فاکس درست کنم . زیباییش دست خودمه

بعضی وقتها هم فرمهایی داریم که مثل یه صفحه وبه . می تونید از PAGE FRAM استفاده کنید و خاصیت TABS رو بردارید .همه لیبلها هم مثل لینکهای وبی باشه :

در بعضی برنامه ها هم می تونید تماما با تصاویر فرمهای خوبی را بسازید اگر با دکمه های فلش مشکل دارید می تونید از تصاویر GIF متحرک برای دکمه ها استفاده کنید
    همچنین استفاده از AGENT عروسکهای متنوعی رو در اختیارتون می زاره که بعنوان ASSISTANC کاربر و راهنمایی کنه . البته بیشتر جنبه تزئینی داره

آخرین ویرایش به وسیله mehran_337 : سه شنبه 07 خرداد 1387 در 10:01 صبح

محل زندگی
    رشت

دوستان نظرات خودشونو ارسال کنند . چنانچه نکته ای در این فرمها براشون مبهمه بگید تا توضیح بدم

سلام محسن جان
    خيلي زحمت كشيدي , دستت درد نكنه
    چند تا سوال
    اول اينكه :آيا واقعا يه دونه تصوير به آخر مونده پيج فرمه(PAGE FRAM)؟!
    دوم اينكه : تصوير آخر از كامند و ايمج استفاده كردي يا چيزديگه ست ؟
    سوم اينكه : اگر ممكنه چند تا نمونه بذار

محل زندگی
    رشت

1 - مربع وسط که لیست نرم افزارها هست باید با انتخاب هر ایتم از سمت راست عوض می شد . از کانتینر استفاده کردم و visble . ولی همش یک شی می رفت زیر اونیکی و اعصابم و خرد کرد. جناب حسین زاده که الان مدتیست غیبت کبری دارند منو راهنمایی کرد و گفت از پیج فرم استفاده کنو تب ها را حذف کن.حالا هر کدوم از گزینه های سمت راست کلیک بشه تب عوض می شه
    2 - تصویر آخر فقط ایمیجه . هیچکدوم کامند نیست.
    3 - یه کم فرصت بده . فرمهارو می دم

محل زندگی
    رشت

خب . فرمی که در رابطه با سوال اولی مطرح شد آپلود می کنم چیزی کم داشت بگو
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    رشت

و اما فرم دوم . صفحه اولیه فیزیک هالیدی .
    پدرم دراومد تا تونستم این فرم و بطور مجزا براتون درست کنم . در این فرم هم با نحوه استفاده از عکس بصورت دکمه به سه حالت متحرک آشنا میشید و همچنین استفاد از gif و مهمتر از همه همون agent که آدمک انیشتین هست کامل براتون بصورت سورس گذاشتم.
    توسط یه تایمر هم بعضی صفحات بصورت متحرک باز می شه که در این فرم خواهید دید.

برنامه با حجم 4 مگ از این لینک دریافت کنید

از دوستانی همچون برادر اسماعیلی تقاضا می شود از این تقاضا ها که می خواهند بنمایند خودشان را جای طرف بگذارند

یه سئوال : وقتی تصویری رو برای زمینه فرم اصلی انتخاب میکنید ، سرعت لود شدن فرم کم نمیشه ؟
    ضمنا شکل فرم مربوط به مدیریت تعمیرگاه و دفتر مالی سال 85 رو خیلی خیلی دوست دارم. ( البته قسمت بالاشو )
    اگه میشه توضیح بده چه جوری اینکارو درست کردی و باز هم اگه میشه بگو این آیکن های خشکلو از کجا گیر میاری. من که چند تا سی دی آیکون گرفتم ولی همشون افتضاح.
    یه نظر هم دارم ولی میترسم بقیه بیان ناسزا بهم بگن. ولی من میگم ، چون دوست دارم اگه فکرم اشتباه هست اونو تغییر بدم. راستش من با قراردادن اسم و شماره برنامه نویس در فرمها به این شکلی که در فرمهای بالا هست خیلی موافق نیستم. حتی بعضی وقتها میبینم که برنامه نویس شماره تلفنش رو روی قبضها هم چاپ میکنه. من همیشه این اطلاعات رو در پنجره معرفی برنامه قرار میدم. نظر شما چیه ؟

خيلي خوب و خيلي قشنگه محسن جان
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

ما بي صبرانه منتظر ادامه بحث هستيم.......

نگفتم محسن جان....!!

محل زندگی
    رشت

در مورد آیکن ها اگه می تونستم بانک آیکنم را اینجا بزارم که از خدام بود اما حجمش بالاست . اما خدا نگه داره اینترنت و سایت گوگل . تا دلت بخواد راحت آیکن های جدید بهت می ده . اما خب واسه دست گرمی این لینکها رو نگاه کنید واسه دریافت آیکن های سه بعدی تا بنده جواب بقیه درخواستها را آماده کنم و در اختیار دوستان بزارم :

http://www.freeiconsweb.com/
    http://www.crystalxp.net/galerie/

اینها هم از سایت برنامه نویس :
    https://barnamenevis.org/showth...8C%DA%A9%D9%86
    https://barnamenevis.org/showthread.php?p=510935
    اینهم کار بچه های سایت دانشگاهمون :
    http://www.afr.ac.ir/ftopict-509.htm...feadd316a074c7
    و ...

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط rezamim مشاهده تاپیک
    یه سئوال : وقتی تصویری رو برای زمینه فرم اصلی انتخاب میکنید ، سرعت لود شدن فرم کم نمیشه ؟
    جالب اینجاست تصاویر رزولیشن مناسب وب که در همه جا خوب دیده می شه در فاکس تاره و مجبورم تمام عکسهام رزولیشن 300 dpi ( مناسب برای چاپ) و پسوند jpg باشه اونهم با بالاترین کیفیت . مسلما حجم عکسها هم افزایش پیدا می کنه .
    از اونجاییکه یه برنامه برای افراد مختلف ارائه خواهد شد بهتره که این تصاویر بصورت external ارائه بشه خب پس دیگه ربطی به حجم فایل اجرایی نخواهد داشت .
    بعضی وقتها هم کلک رشتی نیازه مثلا در برنامه پایانه فقط اون عکس پایین که اسم شرکت نوشته شده external هست و بقیه بصورت داخل برنامه اجرایی استفاده شده .
    کلا تغییری در سرعت ندیدم . شاید افت داشته باشه اما ملموس نیست.

ضمنا شکل فرم مربوط به مدیریت تعمیرگاه و دفتر مالی سال 85 رو خیلی خیلی دوست دارم. ( البته قسمت بالاشو )
    اگه میشه توضیح بده چه جوری اینکارو درست کردی
    همونطوریکه می دونید جدا کردن بخشی از برنامه بطوریکه در جای دیگر قابل استفاده باشه کار پر درد سریه . ولی چشم ! به زودی این دو فرم را برایتان آماده خواهم کرد.و در همینجا آپلود می کنم .

و باز هم اگه میشه بگو این آیکن های خشکلو از کجا گیر میاری. من که چند تا سی دی آیکون گرفتم ولی همشون افتضاح.
    بعضی لینکها رو در پست قبلیم گذاشتم می توانید دانلود کنید . امکان آپلود نیست اما بعضی وقتها باید آیکن رو خودت طراحی کنی و یا آیکن موجود را دستکاری کنید که در این حالت png بهترین نوع می برای دستکاری و یا ایده برداری می باشد.

راستش من با قراردادن اسم و شماره برنامه نویس در فرمها به این شکلی که در فرمهای بالا هست خیلی موافق نیستم. حتی بعضی وقتها میبینم که برنامه نویس شماره تلفنش رو روی قبضها هم چاپ میکنه. من همیشه این اطلاعات رو در پنجره معرفی برنامه قرار میدم. نظر شما چیه ؟
    مسلما خیلی از بخشهای دیگر فرم بالا هم با فرمهای استاندارد ایکس پی مطابقت نمی کند . بلکه هر کدوم یک سلیقه شخصی است . و مورد پسند کاربر هم قرار گرفته است.
    نظر شما هم محترم ولی کاریست دلخواه . من و شما می دانیم about چیست و اگر بخواهیم با نویسنده ارتباطی برقرار کنیم می رویم سراغ این گزینه اما مثلا کاربر برنامه پایانه یه شوفر راننده می باشد دنبال شماره تماس من می گردد و این مکان برایش بهترین حالت ممکن است .
    در ثانی در وب سایت ها هم گزینه تماس با ما و هم در پایین هم می بینیم copyright ... قرار دارد . پس زیاد هم ابتکاری نیست .
    به هر حال قبول دارم که اصل استاندارد ویندوزی همون چیزی است که شما اشاره کردید...

بسیار زیباست .من شخصا از وقتی کارهای شما رو دیدم ایدهای خوبی به ذهنم رسید . مخصوصا شبکه اینترنت - دفتر مالی 1385
    ( از 3DMAX غافل نشو ! )
    در مورد فرم دفتر مالی 1385 در قسمت سمت چپ (tree گزارشات) لطفا توضییح بدید که چطور این کار رو انجام میدید.

محل زندگی
    رشت

Wink نقل قول: ظاهر گرافیکی برنامه

نقل قول نوشته شده توسط IC_prog مشاهده تاپیک
    در مورد فرم دفتر مالی 1385 در قسمت سمت چپ (tree گزارشات) لطفا توضییح بدید که چطور این کار رو انجام میدید.
    متوجه نمی شم چه چیز عجیبی در این فرم هست که برای بار دوم سوال شد؟؟؟؟

این همان شی درخت است که در این بخش توضیحات کاملی داده شده و بنده هم از همین فروم یاد گرفتم . جالب که وقتی این برنامه را می نوشتم (85) حتی نمی دانستم که راست به چپ می شود و فونتش را بلد نبودم تعویض کنم ( خوب به فرم دقت کنید ...) . بعد ها فهمیدم که از آیکن هم می شود کنارش استفاده کرد .
    نحوه استفاده از treeview در همین بخش موجود هست .

نکت دیگری که در این فرم موجود است اینکه در آن سال بنده نمی دانستم چطور یک منو از راست به چپ طراحی می شود به همین خاطر اگر خوب نگاه کنید در انتهای منو سمت چپ نقطه چین می بینید.
    چون منو های من با space راست به چپشان را تنظیم می کردم
    و مجبور بودم با نقطه چین منو را به راست بکشانم
    دیگه بیشتر از اینها شرمندم نکنید و چیزی نگید که از ضایع کاریهام لو بدم .

کاربر جدید آواتار parsdadeh
    محل زندگی
    تهران

مبحث جالبیی! مشتاق ادامه...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

آقای محسن عزیز
    فقط می تونم بگم به قول ما مشهدی ها دمت گرم خیلی بحالی لطف کنید مبحث رو ادامه بدید ما بی صبرانه منتظریم.

نقل قول نوشته شده توسط mehran_337 مشاهده تاپیک
    متوجه نمی شم چه چیز عجیبی در این فرم هست که برای بار دوم سوال شد؟؟؟؟

این همان شی درخت است که در این بخش توضیحات کاملی داده شده.
    آقا مهران با یه لینک ما رو خوشحال کن

محل زندگی
    رشت

اگه بدونم با یه لینک خوشحال می شید خوب بیشتر می زارم :
    https://barnamenevis.org/showth...highlight=tree

و این

و یا

و این

البته کلاسهای متعددی هم در این زمینه نوشته شده است .

سلام آقا مهران میتونم بپرسم که چه جوری یک منو داخل فرم راست به چپ میشه آخه درحالت عادی تست کردم ولی منو رو که داخل فرم میارم خطا میگیره

محل زندگی
    رشت

دوست عزی این هم مبحثیه که در این سایت قبلا جواب داده شده .
    اینهم لینکش :
    https://barnamenevis.org/showth...85%D9%86%D9%88
    و این یکی
    https://barnamenevis.org/showth...85%D9%86%D9%88

آخه در این صورت تمامی کنترل ها راست به چپ می شوند اگه نحواهیم اینجوری بشه چطور آخه نمیشه که تو فرم تمامی کنترل ها رو برداشت واگه بخواهیم از متن یا چیز دیگری استفاده کنیم مجبوریم از یک فرم دیگه استفاده کنیم داخل فرم قدیمی مثل formset

محل زندگی
    رشت

فقط فرم راست به چپ می شه . دلیلی برای استفاده از فرم ست نیست.
    راه دیگری تا حالا پیدا نشده . از همه کنترلها هم می شه استفاده کرد حالا منظورتون و واضح تر بگید ....

آخه تمام متن ها برعکس نوشته میشه ومتن تمام comman button ها برعکس نوشته میشه

محل زندگی
    رشت

برای من تاحالا پیش نیومده و در تعجبم .
    به هر حال اگر پرونده این مبحث تا اینجا تکمیل نشه بخش بعدی و نمی تونم بزارم .
    2 تا مبحث دیگه دارم تا این تاپیکم به اتمام برسم .
    فقط تا زمانیکه فرمهای درخواستیه بچه ها رو آماده کنم ، اگر موارد دیری به ذهنتون می رسه یا نیاز به توضیح داره بگید تا درموردش صحبت کنیم

محل زندگی
    رشت

خب . هر طوری که بود فرصتی پیدا شد تا فرم درخواستیه دوستان یعنی صفحه اول برنامه حسابرس آسان ( دفتر مالی سال 85) رو کدهای اضافی اش رو بردارم و اینجا براتون می زارم.
    امید وارم که خواسته تون تامین بشه . اگر موردی کم داشت بگید تا بزارم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

به به ، محسن جان عجب تاپیک باحالی راه انداختی. دمت گرم ببم جان.

آیکون. به به ! من که تو رشت همسایت هستم. باید گالری آیکونهاتو بگیرم ;-)

خیلی کار جالبی کردی که این تاپیک را ایجاد کردی. ممنون.

محل زندگی
    رشت

حالتهای مختلف برای استفاده از گرید

پس از فرمهای اصلی بهتر دیدم کمی درمورد فرمهای داخلی برنامه صحبت کنیم.
    اکثر فرمهایی که در بخش عملیات یا کدینگ محصولات و طرف حسابها هستند شباهت زیادی بهم دارند . بنده در مرحله اول لیست تمام رکورد ها را با قابلیت مرتب سازی و سرچ با دسترسی های متننوع در اختیار کاربر قرار می دهم تا تصمیم بگیرد و به ویرایش یا اضافه کردن رکورد بپردازد.

در تصویر فوق انتخاب رنگ رکوردها نیز بر عهده کاربر می باشد . هر ستون گرید اکثرا آزاد است و قابلیتهای تغییر سایز و جابجایی آن محدود نشده است . همچنین با کلیک بر روی هر ستون عمل مرتب سازی نیز میسر است .
    پس از دیدن این صفحه کاربر می تواند اطلاعات را ثبت یا ویرایش کند که این عمل در فرم دیگری صورت می پذیرد.

بعضی از فرمها مانند تصویر فوق باید از فرمهای کدینگ استفاده شود مثلا وقتی نام مشتری دریافت گردد چنانچه کاربر کد مشتری را حفظ نباشد از دکمه ای برای مشاهده لیست مشتری ها استفاده می کند که همان فرم اولیه برایش باز خواهد شد و امکان درج و ویرایش نیز در همان جا وجود دارد.

فرمهای اولیه نیز می تواند خود امکانات بیشتری را نیز دارا باشد :

در بعضی مواقع لازم است از گرید درون فرمهای اولیه نیز استفاده گردد بالاخص در برنامه های حسابداری

و یا بصورت شادتر:

و یا خیلی ساده :

بعضی مواقع هم مجبورید فرمهای چند لایه ای داشته باشید اما تا فرم بالایی بسته نشده به کاربر اجازه ندهید فرم زیری را انتخاب کند در اینجور مواقع استفاده از کانتینر اشتباه است از فرم استفاده کنید :

ببخشید میشه بگین چه طوری میشه وقتی show window =2 قرار داده میشه تا فرم بالایی بسته نشده فرم زیری انتخاب نشه یا اینکه به طور کلی این بحث رو توزیع بدین

محل زندگی
    رشت

ما بحثی درباره show window =2 نداریم چون این خاصیت زمانی استفاده می شود که می خواهیم محدوده نمایش فرم را تعیین کنیم یعنی آیا فرم دوم فقط در چارچوب فرم قبلی حرکت کند یا کل صفحه یا ارتباطی به فرم قبلی نداشته باشد.
    چنانچه خاصیت always on top را برای فرمی برابر .t. قرار دهیم آن فرم نسبت به فرمهای قبل خود در بالاترین محیط قرار می گیرد و تا بسته نشود فرم پایینی قابل انتخاب نخواهد بود

در هر صورت میشه به تمامی اشیای داخل فرم دسترسی داشت آخه اگه always on top =2 باشه باز هم میشه روی آیکون ها کلیک کرد چطور مشه تمامی شی ها با فرم غیر انتخاب نشه

صفحه 1 از 4 123 ... آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •