صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 134

نام تاپیک: ظاهر گرافیکی برنامه

نقل قول: ظاهر گرافیکی برنامه

نقل قول نوشته شده توسط ashkan_gorg مشاهده تاپیک
    در هر صورت میشه به تمامی اشیای داخل فرم دسترسی داشت آخه اگه always on top =2 باشه باز هم میشه روی آیکون ها کلیک کرد چطور مشه تمامی شی ها با فرم غیر انتخاب نشه
    Windowtype=1 > modal

این کار رو هم انجام میدم ولی بازهم منوهای زیر رو میشه انتخاب کرد هرکاری میکنم نمیشه به نظر شما چه کار میشه کرد

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

منو بحثش فرق می کنه . فرموده بودید اشیا . اما در مورد منو ها اینطور نیست.
    برای این کار از skip برای منو استفاده کنید یعنی یه متغیر داشته باشید که در منو تعریف شود وقتی قابل استفاده است که .t. باشد و هنگامیکه فرمی باز شود آن متغیر .f. شود /. پس منو ها هم غیرفعال می گردند

ببخشید من اشتباه کردم به جای نوشتن فرم واشیا نوشتم منو منظورم همون اشیا وفرم بوده

سلام خدمت دوستان مشکلی که در بالا داشتم حل شد یک سوالی برام پیش اومده چرا اساتید محترم بحث به این داغی ومهمی رو تمام کردن ودیگه صحبتی در موردش نمیشه

محل زندگی
    رشت

نوشتن اطلاعات آموزشی فوق و عکسبرداری و تعیین اندازه و کیفیت جهت آپلود آنهم در زمان کار اداری و مهمتر از همه میزان درخواست شنوندگاه از عوامل مهمی هستند که در میزان گرمایش بحث تاثیر بسزایی دارند.
    بنده هر وقت این مبحث را رها می کنم تا دوستان اگر سوالی دارند بحث شود و در همین هنگام در حال آماده سازی مبحث جدید هستم.
    به هر حال جهت تاخیر عذر خواهی می کنم.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

با درك عوامل مهمي كه شما ذكر كرديد بي صبرانه منتظر ادامه بحث مي باشيم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

آقا مهران عزیز
    از لطف شما که این مبحث جدید رو آغاز نمودید ممنونم حقیقتاً جهت تهیه هر مبحث باید زمان زیادی رو صرف کرد تا به سر انجام رسد بنده شخصاً از مطالب شما چیزهای زیادی رو یاد گرفتم از مسئولین و مدیران محترم سایت برنامه نویس هم ممنونم .

محل زندگی
    رشت

با تشکر از نظرات خوب دوستان بعرض می رسانم بخش بعدی ( آخرین بخش) نیز در حال آماده سازی است و به زودی آپلود خواهم کرد.

محسن جان ادامه بده.من خودم به اين بخش هم علاقه مندم و هم دارم پي گيري ميکنم
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

جناب مهران
    در فرم hesab چطور menu رو غیر فعال میکنید .( در موقع اجرای یک فرم اگر نخواهید کاربر بر روی منوها کلیک کند.
    البته من همیشه منو ها رو روی scree کار میکنم و در موقع کار جهت hiden

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط IC_prog مشاهده تاپیک
    جناب مهران
    در فرم hesab چطور menu رو غیر فعال میکنید .( در موقع اجرای یک فرم اگر نخواهید کاربر بر روی منوها کلیک کند.
    البته من همیشه منو ها رو روی scree کار میکنم و در موقع کار جهت hiden
    ابتدا یک متغیر عمومی مثلا mnuClick = .f. تعریف می کنیم.
    در تعریف منو ها از این عبارت استفاده می کنیم :

DEFINE PAD _1lk0psgwc OF (m.cMenuName) PROMPT "ورود اطلاعات" COLOR SCHEME 3 SKIP FOR mnuclick

یعنی هر وقت این متغیر true بود منو غیرقابل دسترس باشد.
    پس هر وقت هر گزینه از منو انتخاب شد یا فرم دیگری باز شد در لود آن اول mnuClick=.t. می کنیم و در اتمام کار و در هنگام خروج از فرم و بازگشت به فرم اصلی mnuClick = .f.

ضمن تشکر از شما
    اگر درست متوجه شده باشم با روشی که فرمودید مثلا وقتی فرمی اجرا شده کاربر با کلیک بر روی منو منو باز شده و پس از کلیک بر روی گزینه مورد نظر فرم اجرا نخواهد شد یا پیغامی دریافت میکند.
    ولی منظور من این بود که پس از اجرای یک فرم اگر بخواهیم کاربر وقتی بر روی منوها کلیک کرد اصلا منو باز نشود چکار باید کرد ؟

محل زندگی
    رشت

چیزی که غیرفعاله مشاهده اش چه آسیبی می تونه داشته باشه؟
    دوست من ! کمی وسواستون باید کمتر بشه . البته این نوع ریزبینی قابل تقدیره اما باید وقت رو برای الگوریتمهای پیچیده تری صرف کرد.
    ما همیشه دوست داریم برنامه بطور کامل کاربر و هدایت کنه در صورتیکه کاربر هم باید محتاط باشه . اصلا گیریم شما منو ها را فعال بزارید به کاربر بگید وقتی فرمی باز کردی فرم دیگری نباید باز بشه.
    حالا وقتی خودش این کار و بکنه مسئولیتش با کاربره.
    ماشین در حال حرکت امکان دنده عقبش غیرفعال نیست بلکه راننده باید حواسش باشه در حین حرکت رو به جلو دنده عقب نزنه در غیر اینصورت عواقبش با خودش .

عالیه . من همچنان منتظرم که بقیه طرح هاتون رو ببینم

محل زندگی
    رشت

با عرض پوزش جهت تاخیر در این بخش به دلیل مشغله کاری زیاد .و تشکر از تمام دوستانی که با نظرات خوب و به موقع ببنده را یاری می دهند.
    در این بخش به فرمهای داخل برنامه می پردازم .
    نکته ای که در ابتدا باید به آن اشاره شود این است که تراز در بین اجزای یک فرم اهمین خاصی دارد

در تصور فوق طول کارکترهای شماره نامه و پیوست یکی نمی باشد اما جهت زیباسازی برنامه طول تکس باکس یکسان قرار داده شده.
    همچنین در بک گراند فرم یک framepage تک برگی قرار داده شده است و اشیا دیگر درون آن قرار گرفتند .

استفاده از shape بعنوان border برای جداسازی نیز توصیه می شود.
    هنگامیکه احساس شود در بخشی از برنامه باید همه رکوردها چک شود یا تعداد زیادی پردازش شود از پروگرسبار استفاده شود :

در بعضی از فرم ها نیازی به تولبار یا دکمه هایی بدون نوشته جهت راحتی کاربر نیاز است که حتی تصاویر هم می توانند کار دکمه ها را انجام می دهند

اگر برنامه گرافیکی است فرمها و دکمه ها را را از حالت اولیه خارج کنید تا اشیا هم همرنگ محیط شوند

با این تغییرات و حتی کار بر روی تصاویر حتی می شه بازی هم درست کرد :

و یا

و یا

با تغییراتی که رو تصاویر می دهید می توانید بدون استفاده از اشیا کلاسیک ویندوزی چک باکس با Optiongroup داشت باشید مثل فرم زیر :

و یا فرم زیر :

داشتن صفحه html می تواند در بخش های about و یا از این قبیل می تواند کمک خوبی باشد:

همچنین با کمی حوصله می توانید کلاسهای آماده را به حالت جذابتری درآورید

دیگه تمام چیزهایی که برنامه ریزی کرده بودم برای این بخش به اتمام رسید . اگر دوستان در مورد فرمها سوالی داشتند بنده در خدمتم .
    البته اگر در آینده هم فرم با طراحی جدیدی انجام دادم در همین بخش درج خواهم کرد . هر چند که احساس می کنم باید این سبک رو بزارم کنار چون خریداری نداشت تا به امروز . فقط برای دل خودم با این سبک کار کردم . و توی این سالها نتیجه گرفتم جایگاهی ندارند . پس خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو .
    در آخرین کارم دارم طرح آفیس 2007 رو شبیه سازی می کنم . ما فاکسی ها مشکل بزرگی داریم اینکه همش باید شبیه سازی کنیم و بسازیم چه لذتی داره وقتی توی دات نت همه اینها رو آماده می بینیم و به راحتی باهاشو کار می کنیم. اما اگه داروی ترک فاکس پیدا بشه

:: به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست ::
    آخرین ویرایش به وسیله mehran_337 : یک شنبه 23 تیر 1387 در 16:25 عصر

محسن جان خیلی خوب بود
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

آقای مهران عزیز
    با تشکر از شما از اینکه این تاپیک بسیار خوب را اجرا کردید ممنونم لطفا در صورت امکان توضیحی در رابطه با فرم پدر و پسر یا همان parent بدهید اگه یک نمونه مثال هم باشه خیلی خوبه . یک سوال دیگه اینکه چرا olecontorl (ساعت ) در فرم اجار میشه اما زمانی که در همان فرم یک گرید وجود داشته باشه اجرا نمیشه؟یعنی حتما باید رویش کلیک کنی تا اجرا بشه .

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط shamim_41 مشاهده تاپیک
    آتوضیحی در رابطه با فرم پدر و پسر یا همان parent بدهید اگه یک نمونه مثال هم باشه خیلی خوبه . یک سوال دیگه اینکه چرا olecontorl (ساعت ) در فرم اجار میشه اما زمانی که در همان فرم یک گرید وجود داشته باشه اجرا نمیشه؟یعنی حتما باید رویش کلیک کنی تا اجرا بشه .
    در مورد سوال اول باید عرض کنم که خیلی از برنامه ها تمام فرمهایشان parent می باشد یعنی مستقل از فرمهای دیگر . در اینصورت هر فرم می تواند در هر ابعادی در صفحه جابجا شود اما اگر فرمی فرزند فرم دیگر باشد هنگامیکه move می کنید فقط در محدوده فرم پدر حرکت می کند نه در کل صفحه مثال واضحش فرمهای ما در مقابل صفحه اصلی فاکس screen) می باشد
    سوال دوم برایم پیش نیامده اگر می شه بیشتر توضیح بدهید.
    فقط این نکته را عرض کنم که بنده در init شی فلش روی فرمم مسیر فایل ساعتم را می دهم و دوباره همانجا Play می کنم نه از properties فرم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

با تشکر آقا مهران عزیز
    من اینطوری توی init فلش نوشتم درسته ؟
    this.movie = "e:\anbwin\clock9[1].swf"

ولی وقتی که برنامه رو اجرا میکنم نمایش نمیده مگه اینکه روش کلیک کنی البته در فرم خالی اینکار انجام میشه ولی نمودونم چرا وقتی گرید فعال میشه فلش کار نمیکنه .

چرا از فلش استفاده کنید میتونید از طریق کلاس یک ساعت خودتون درست کنید که اسکین ساعت هم عوض بشه خیلی شکیل و بدون دردسر

محل زندگی
    رشت

شمیم عزیز ! اگر می شه فرمتونو بزارید تا بررسی بشه ببینیم مشکل از کجاست؟

و اما دوست خوبم اشکان !
    اگر نمونه ای در این زمینه دارید در صورت امکان بزارید تا همه ازش استفاده کنیم

ببخشید این از کلاس ساعت وفرم برای تغییر شکل ساعت باید از کلاس clock گزینه picture /transring را تغییر بدید به خاطراینکه فرصت نکردم برای تغییر اسکین چیزی بسازم دارم روش کار میکنم زمانی که اماده شود میزارمش توی سایتclock2.zip

ببخشید من میخواهم که در یک گرید مشخص بشه که اگه کد این رکورد 1بوده رنگ آن رکورد در گریدمتفاوت با دیگررکوردها باشه

ببخشید من میخواهم که در یک گرید مشخص بشه که اگه کد این رکورد 1بوده رنگ آن رکورد در گریدمتفاوت با دیگررکوردها باشه
    در init فرمت این دستور رو قرار بده
    This.SetAll("dynamicbackcolor","thisform.colorchen  g()", "Column")
    که colorcheng یک متد است
    حال این دستور رو در متد خود قرار میدهی
    if recno()=thisform.recorder
    RETURN RGB(0,255,0)
    else
    RETURN RGB(255,255,255)
    endif
    thisform.recorder یک پروپرتیست که حاصل کد شما در اون قرار داره .
    آخرین ویرایش به وسیله rahro : شنبه 29 تیر 1387 در 13:49 عصر

پیام خطا میدهexperssion is invalid .use a valid experssion for dynamicbackcolor property.

پیام خطا میدهexperssion is invalid .use a valid experssion for dynamicbackcolor property.
    عذر میخوام اصلاح شد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

آقا مهران عزیز
    با تشکر از راهنماییهای شما و دوست خوبمان اشکان عزیز در حال تهیه یک نمونه فرم هستم در اولین زمان ممکن میزارم تو سایت زحمتش اصلاحاتش برای شما.

من میخوام یک shapeداشته باشم که وقتی روش کلیک کردم جعبه رنگ ها بیاد وبا انتخاب هر رنگ کد رنگ توی یک textbox/replace بشه

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

خواهش ميکنم قبل از هر سئوالي خوب بگرديد.
    Displays the Windows Color dialog box and returns the color number of the chosen color.

GETCOLOR([nDefaultColorNumber])
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

ببخشید من بدتوضیح دادم (این چیزا رو درست کردم)منظورم این بوده که باکلیک وقتی پنجره رنگ ها بازشده کد RGB اون رو برگردونه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad

آقا مهران سلام
    لطف می کنید اشکالات این فرم رو بگید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: rar tmp.rar‏ (20.8 کیلوبایت, 62 دیدار)

ببخشید که من دارم جای آقا مهران توضیح میدم.اول اینکه شما خاصیت visible فرم را .t.کردید که اشتباه است این را به حالت .f. برگردانید مشکلتان حل میشود.دوماٌ چه نیازی است که شما خاصیت های فرم رادرقسمت init بنویسید چون همه آنهارا اعمال میکنید درفرم .سوماٌ برای اینکه کل فرم به صورت کامل نمایش داده شود میتوانید خاصیت desktoرا .t.کنید.

ببخشید من بدتوضیح دادم (این چیزا رو درست کردم)منظورم این بوده که باکلیک وقتی پنجره رنگ ها بازشده کد RGB اون رو برگردونه
    يا باز هم داريد بد توضيح ميديد يا منظور رو درست نمي رسونيد. من كه برداشتم اينه كه با اين دستور مشكل شما حل ميشه :
    bcolor=GETCOLOR(255)
    =messagebox(bcolor)

منمیخوام که مقدار رنگ رو که در بالا شما لطف فرمودید توضیح دادید که shape.backcolor است را جایگزین return rgb(255,255,255) کنم همین که خطا میده.

منمیخوام که مقدار رنگ رو که در بالا شما لطف فرمودید توضیح دادید که shape.backcolor است را جایگزین return rgb(255,255,255) کنم همین که خطا میده.
    آهان فكر كنم متوجه شدم چي ميفرمائيد! خوب نيازي به RGB نيست اينطور عمل كن
    shape.backcolor=255

آقا مهران عجب تقویم باحالی لطف میکنید کلاسش را upload کنید؟

در ضمن مناسبتها را اضافه فرمودید؟

سلام آقا رضا ولی این تقویم مشکل داره سال کبیسه رو حساب نمیکنه فکرکنم این همون تقویم شماست که آقا مهران لطف فرمودند خوشکلش کردند.من هم قبلاازاین تقویم استفاده میکردم ولی دیدم مشکل داره دیگه استفاده نمیکنم حالا هم تقویم ندارم ازش استفاده کنم.

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    آهان فكر كنم متوجه شدم چي ميفرمائيد! خوب نيازي به RGB نيست اينطور عمل كن
    shape.backcolor=255
    ببخشید من نمیدونم چه جوری باید توضیح بدم دوستان من یک shapeدارم که رنگش زرد من میخوام مختصات رنگ گرید را که توضیح دادین نویسم return rgb(255,255,255) میخواهم رنگ shape هرچی هستش بشه رنگ گرید

محل زندگی
    رشت

جناب توکل عزیز !
    بنده مدتی است افتخار شاگردی اساتیدی چون شما ، حیدری کیا ، سید جواد عزیز ، علی حسین زاده ، برادر خوبم علی اسماعیلی و بقیه دوستان این سایت را دارم.
    این تقویم همان کلاسی است که در بخش تقویم های شمسی جناب کیا قرار داده بودند و بنده فقط حالت گرافیکی اش را تغییر دادم که البته مدتها پیش در سال 85 هم آپلود کردم ( طبق قسم برنامه نویسی که وقتی داشتیم عضو این سایت می شدیم خوردیم)
    اینهم لینکش
    https://barnamenevis.org/ظ¾ط§غŒ...±ط¯-5.html

نگاه به پست 45 بیندازید : https://barnamenevis.org/268324-post45.html

متاسفانه امسال متوجه شدم این تقویم سال کبیسه را حساب نمی کند یا چه مشکلی پیش آمده که مثلا بجای شنبه 29 تیر ماه روی یکشنبه فوکوس می کند
    در مورد مناسبتها هم از آن فایلی که زحمت کشیدید نتوانستم بهره لازم را ببرم چون نمی دانم مبحث منسبتهای ملی شمسی را چطور با مناسبتهای مذهبی قمری باید ترکیب کنم ؟؟؟؟
    این دو مشکل دست شما را می بوسد . پس از حل این مشکلات با استفاده از راهنمایی شما بخش مناسبتها را به آن اضافه خواهم کرد.
    متاسفانه تابستان فصل پر مشغله ای برای بنده (البته فقط مشغله نه درآمد) هست . دلیل کمتر مراجعه من به سایت نیز همین است .
    در تلاشم کلاس اسکرول ابیات دیوان حافظ همچنین شبیه سازی منوهای آفیس 2007 را به زودی به اتمام رسانم تا بتوانم در اختیار دیگر دوستان نیز قرار دهم.
    آخرین ویرایش به وسیله mehran_337 : یک شنبه 30 تیر 1387 در 09:32 صبح

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •