نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: 2 سوال در شبکه Lan

2 سوال در شبکه Lan

سلام
    من یک شبکه Lan در شرکتمون با حدود 20 کاربر راه اندازی کردم و یک Workgroup تشکیل دادم و یکی از سیستمهای خفن رو هم به عنوان سرور قرار دادم .
    برروی سرور هم ویندوز 2000 سرور نصب کردم و کاربران رو در ویندوز سرور تعریف کردم و هارد سرور رو برای کاربران Share کردم .

:?: حالا 2 تا سوال :
    1) آیا کاربران از روی کلاینت ها می تونند پسورد خود رو تغییر دهند ؟
    2) کاربران در ویندوز XP چطور می تونند شاخه ای رو برای یک شخص خاص Share کنند ؟

بله کافیست کنترل + آلت + دیلیت رو با هم فشار دهند.(مگر اینکه این اختیار رو از اونا سلب کرده باشین)
    اگر مجوز داشته باشند طبق حالت عادی(سئوالتونو خوب نفهمیدم)
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

نقل قول نوشته شده توسط houtanal
    بله کافیست کنترل + آلت + دیلیت رو با هم فشار دهند.(مگر اینکه این اختیار رو از اونا سلب کرده باشین)
    درسته ، ولی این پسورد ویندوز رو عوض میکنه . در حالی که کاربر می خواد پسورد شبکه خودش رو عوض کنه ! (روی سرور یک شاخه ای Share شده به نام شخص و اونجا هم یک پسورد براش تعیین شده حالا می خوام کاربر پسورد خودش رو روی سرور تغییر بده )

اگر مجوز داشته باشند طبق حالت عادی(سئوالتونو خوب نفهمیدم)
    آخه توی قسمت Share فولدر در ویندوز ایکس پی فقط یک تیک وجود داره که میگه می خوای Share کنی یا نه . ولی هیچ چیزی در مورد اینکه برای کدام کاربر و یا حتی تعیین پسورد وجود نداره ؟

بله این پسورد کاربر رو عوض می کنه(شما از active directory استفاده می کنی؟)پسوردی که شما تواکتیئ ذایرکتوری تعریف کردی
    حقیقتش با XP تا به حال چیزی رو شیر نکردم اما XP یه فولدر داره که می تونی هر چیزی رو که می خوای توی اون بریزی(مطمئنم بدون این هم مثل ویندوز 2000 میشه این کار رو کرد)
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

اگه Active Directory نداری فولدرهایی که Share میشود برای همه در دسترس است و فقط در دو حالت فقط خواندنی و خواندنی-نوشتنی قابل استفاده است.
    البته فولدر های دارای Security محلی مثل MY Document را نمیتوان Share کرد.
    در رابطه با پسورد هم اگهactive directory نداری اصلا پسورد شبکه معنی نداره(WIN XP)
    همه پسوورد کاربران مربوط به Local account آنها است.

با سلام ؛

آقای کرامتی من ظرفیت آپلودم تمام شده ٬ جواب این بنده خدا هم بدون تصویر نمیشه .

لطف کن و چند مگابایتی فضای ما رو بیشتر کن .

شما هم یه خورده صبر کن تا جوابتون رو ارسال کنم .

تصاویر رو به ترتیب نگاه کن .

توی تصویر اول دیدی که باید کلید Persmissions رو کلیک کنی . بعد از این کار پنجره ای برای شما باز میشه که شما میتونی کاربرانی که در ویندوز اکس پی تعریف کردی رو اینجا اضافه کنی ٬ با این کار شما به کاربرانی که به این لیست اضافه میکنید اجازه میدی که به این فولدر دسترسی داشته باشند .

گزینه Everyone رو حذف نکن . ولی مواظب باش که فقط قابلیت خواندن رو داشته باشه .

متاسفانه حداکثر سهمیه شما برای 5 مگابایت سر رسیده است. :roll:

مابقی تصاویر میمونه تا مدیر سایت ترتیب اثری بده .

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد
    البته این گزینه permission موقعی فعاله که شما به یک domain لاگین کرده باشید درسته گلادیاتور خان
    فکر کنم دوستمون ad ندارن و به یک domain لاگین نمیکنه

ولی خوب دوستمون راست میگه . من نه اکتیودایرکتوری نصب کردم و نه به Domain لاگین می کنم . من همانطور که گفته بودم فقط یگ Workgroup ایجاد کردم و اصلا کلیدی به نام Persmissions و تبی بنام Security نمی بینم ؟

سوال من این بود که آیا با Workgroup میشه این کارها رو کرد ؟

شما وقتی یک Home Network ایجاد میکنی باید این گزینه ها رو داشته باشی .

توی تصویر بالا میبینی که باید کلید Location رو انتخاب کنی .

و توی این تصویر آخر نشون میده که میتونی هم فولدر مورد نظرت رو توی دامنه مربوط به اکتیو دایرکتوری به اشتراک بذاری و هم توی کامپیوتر شخصی ( که 100 البته بصورت عادی عضویست از WorkGroup شما ) .

موفق باشی .

اولا گلادیاتور جان ، از اینکه وقت گذاشتی که مشکل من رو حل کنی کمال تشکر رو دارم :flower:

ثانیا منظور این جمله رو نفهمیدم :
    شما وقتی یک Home Network ایجاد میکنی باید این گزینه ها رو داشته باشی .
    اگر منظور شما از Home Network همون راه اندازی Lan که من این کار رو کردم اگه چیز دیگریه بگو تا انجامش بدم .

راستش مشکل اصلی من اینه که گزینه های Persmissions و Security رو توی ویندوز XP ندارم !
    ولی توی ویندوز 2000 سرور دارم . بدون اینکه Active Directory یا Domain نصب کرده باشم.

باید چکار کنم که این گزینه ها رو توی ویندوز XP داشته باشم ؟؟؟؟؟

فهمیدم اشکال از کجا بود :lol:
    Tools>Folder Options...>View>Advance Settings>Use simple file sharing (Recommanded)
    تیک این گزینه رو باید برمیداشتم تا کلید Permissions ظاهر بشه :wink:
    و درمورد تب Security هم باید حتما فرمت پارتیشن NTFS باشه :wink:

فقط میمونه یک سوال :
    اگه ما بخواهیم یک پوشه رو برای یک شخصی روی یک Client دیگه که عضو Workgroup هست Share کنیم :
    آیا باید حتما یک accound برای اون شخص روی سیستم خودمون درست کنیم که در لیست Users اضافه بشه ؟

ضمنا از بروبچه هایی که من رو دارند به طرف جواب راهنمایی می کنند علی الخصوص گلادیاتور عزیز کمال تشکر رو دارم

والا تا آنجایی که من دیدم و دارم کار میکنم تا شما AD و Domain نداشته باشی گزینه مربوط به Persmissions (که در win98 بصورت پیش فرض موجود است) در Wnxp فعال نخواهد شد.حتی در Win2003هم همینطوره

نه بابا انگار چشش زدیم :shock:

پس گلاد جان یه گوشه چشمی هم به این تاپیک بنداز :قهر:

والا تا آنجایی که من دیدم و دارم کار میکنم تا شما AD و Domain نداشته باشی گزینه مربوط به Persmissions (که در win98 بصورت پیش فرض موجود است) در Wnxp فعال نخواهد شد.حتی در Win2003هم همینطوره

ما هم یاد گرفتیم. اگر حدس میزدم که ممکن است حتما زود تر میپرسیدم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •