نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: چهار تا لینوکس کار پیدا نمی شن؟

چهار تا لینوکس کار پیدا نمی شن؟

با عرض ادب:
    من در عجبم نمی دونم توی این مملکت چهار تا لینوکس کار درست حسابی پیدا نمی شه ما مشکلی چیزی برخوردیم بپرسیم؟
    ناسلامتی ما اسممون برنامه نویسه و Open Source و این بساط ها رو قاعدتا باید اول برنامه نویس ها برن سراغش. خواستم پیشنهاد بدم یه بخش مستقل برای این کار همین جا اضافه بشه(یادمه قبلا بود یا شاید اشتباه می کنم) دیدم یه دفعه هیچکی نمی آد آبرومون می ره. اگه کسی یا کسانی کار کردن یا پایه اند کار کنند بگن ما پیشنهاد بدیم ببینیم چی می شه :)

یه عشق برنامه نویسی خفن

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    خوب چه جور مطالبی رو قراره تو چنان بخشی در موردش بحث کنیم؟
    نصب و راه‌اندازی، برنامه نویسی، شبکه، ... ؟

با عرض ادب:
    جناب اسیستنت محترم حقیقت این است که تمامی بخش هایی که شما نام بردید و دیگر زمینه ها هریک به اندازه بخش های فعلی (و شاید بیشتر) جای کار دارند. با اینکه در نسخه های جدید مشکل نصب ساده تر شده ولی هنوز تعداد کمتری چم و خم آن را واردند. با اینکه از لحاظ security به خاطر open source بودن اغلب linux جلوتر است ولی به علت اطلاعات کم کمتر از آن استفاده می کنند. اما مهمترین بحثی که قدرت را با آن در linux به دست می توان آورد و توانایی در بقیه زمینه ها(شبکه و ...) تحت تاثیر آن است توانایی برنامه نویسی یا حد اقل دستکاری در source ها و personalize کردن امکانات مختلف برای کاربرد در یک زمینه خاص می باشد که متاسفانه تصور نمی کنم که تعداد کسانی که واقعا بتوانند در kernel source دست ببرند و آن را مثلا اختصاصی بکنند در ایران به تعداد انگشتان دست برسد(شاید هم بنده اشتباه می کنم). به عنوان شروع می توان یک بخش عمومی در نظر گرفت و اگر تعداد در یک زمینه خاص زیاد شد آن را جدا کرد.
    بدون شک اهل فن به مزایا و اهمیت این موضوع واقفند اما خواهشا اگر چنین بخشی راه افتاد و کسی نیامد به من فحش ندهید :lol:

یه عشق برنامه نویسی خفن

کی گفته لینوکس امنیتش بالاتره ؟

با عرض ادب خدمت Dracula ی عزیز:
    من گفتم
    مزاح کردم:داستان از این قرار است که چون این محصول open source می باشد لذاعموم باگ های تابلوی آن پیش از Release آن توسط شرکت ارایه دهنده به وسیله user ها و برنامه نویس های خفن گرفته می شود و اگر هم سوراخی چیزی یافت شد می توان با دوباره نصب کردن قسمت اصلاح شده یا تغییر دستی کد و کامپایل مجدد آن رفع عیب کرد و منتظر Patch وصله پینه کننده microsoft نشد. البته به علت نبودن یک شرکت واحد جوابگو ممکن است مشکلاتی پیش بیاید ولی زیاد مهم نبوده تا الان.
    این را دقت کنید: یک دستگاه ویندوز 2000 سرور با سرویس های run شده و ip routable بدون firewall بعد از حد اکثر 20 دقیقه اتصال به شبکه می توان هکر های محترم را دید که در آن می لولند(عذر می خوام سیر و سلوک می کنند) اما یک لینوکس خوب با این شرایط حد اقل سه ساعت طول می کشد که دخلش بیاید.

اصلا آقا جون شما ماشینی که در کاپوت آن پلمپ شده باشد را می خرید؟
    مطمین باشید که اگر امنیت نداشت اولین کاربران آن هکر ها نبودند و به آن نمی گفتند سیستم عامل هکرها.

اگر می خواهید آماری از سیستم عامل های نصب شده روی سرور های معروف مثل google و spedia و altavista و ... داشته باشید به آدرس زیر سری بزنید ببینید linux و مشتقات آن مثل FreeBSD و ... بیشترند یا Win 2000 و ...

http://uptime.netcraft.com/up/

یه عشق برنامه نویسی خفن

کاربر دائمی آواتار amir.bakhtiari
    محل زندگی
    کرج

نقل قول: چهار تا لینوکس کار پیدا نمی شن؟

......./././././././././././././././
    آخرین ویرایش به وسیله amir.bakhtiari : سه شنبه 07 شهریور 1391 در 23:58 عصر

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

نقل قول نوشته شده توسط amir.bakhtiari مشاهده تاپیک
    با این پیشنهاد موافقم
    سلام
    جون من یک سال دیگه صبر میکردی که یک دهه کامل بشه

کاربر دائمی آواتار amir.bakhtiari
    محل زندگی
    کرج

سلام
    جون من یک سال دیگه صبر میکردی که یک دهه کامل بشه
    وای ببخشید خیلی تعطیلم اصلا به تاریخش نگاه نکردم - شرمنده

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •