صفحه 12 از 13 اولاول ... 210111213 آخرآخر
نمایش نتایج 441 تا 480 از 488

نام تاپیک: كامپوننت تقويم شمسی

نقل قول: كامپوننت تقويم شمسی

سلام خدمت جناب خرسندی عزیز.

امروز به یه مشکلی برخوردم در کامپوننت TSolarDatePicker؛ نسخه 3.4.12؛ وقتی که در صفحه تقویم باز شده می خوام سال رو بصورت دستی تایپ کنم رقم اول تایپ میشه و دیگه چیزی تایپ نمی کنه. مثل اینکه با تایپ اولین رقم نشانگر متن از باکس مربوطه میره بیرون و باید با کلیک ماوس دوباره نشانگر رو بیاریم اونجا و یه رقم دیگه تایپ کنیم و ... . عکس ضمیمه رو ببینید.

مشخصات : دلفی 2010، ویندوز 10، فونت فرمها و اشیاء فونت فارسی Iran-Sans

ممنونم اگه راهنمایی کنید.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط saeidd مشاهده تاپیک

امروز به یه مشکلی برخوردم در کامپوننت TSolarDatePicker؛ نسخه 3.4.12؛ وقتی که در صفحه تقویم باز شده می خوام سال رو بصورت دستی تایپ کنم رقم اول تایپ میشه و دیگه چیزی تایپ نمی کنه. مثل اینکه با تایپ اولین رقم نشانگر متن از باکس مربوطه میره بیرون و باید با کلیک ماوس دوباره نشانگر رو بیاریم اونجا و یه رقم دیگه تایپ کنیم و ... . عکس ضمیمه رو ببینید.

سلام،
    لطفا با آخرین نسخه بررسی کنید و نتیجه رو به من خبر بدید
    آخرین نسخه رو میتونید با svn بگیرید یا مستقیما snapshot بگیرید
    فلويد گواهي مي دهد به آنکه زيستن در هنگامه‌ی استبداد، چه آسان روياها را واژگون مي کند، چه سهل بر چهره‌ی آزادی تيغ می‌کشد!

نقل قول نوشته شده توسط m-khorsandi مشاهده تاپیک
    سلام،
    لطفا با آخرین نسخه بررسی کنید و نتیجه رو به من خبر بدید
    آخرین نسخه رو میتونید با svn بگیرید یا مستقیما snapshot بگیرید
    تستش کردم، مشکل همچنان برقراره.

راستی یه نکته دیگه، اگه امکانش بود قابلیت تغییر فونت و همچنین تغییر سایز SolarMOnthCalendar رو بهش اضافه کن مهندس. خیلی عالی میشه.

تستش کردم، مشکل همچنان برقراره.

راستی یه نکته دیگه، اگه امکانش بود قابلیت تغییر فونت و همچنین تغییر سایز SolarMOnthCalendar رو بهش اضافه کن مهندس. خیلی عالی میشه.
    آخرین نسخه رو امروز ریلیز کردم
    لطفا دانلود کنید و اگه مشکلی بود اطلاع بدید.
    فلويد گواهي مي دهد به آنکه زيستن در هنگامه‌ی استبداد، چه آسان روياها را واژگون مي کند، چه سهل بر چهره‌ی آزادی تيغ می‌کشد!

آخرین نسخه رو امروز ریلیز کردم
    لطفا دانلود کنید و اگه مشکلی بود اطلاع بدید.
    مشکل تایپ دستی عدد سال حل شده مهندس، ممنون.

اگه قابلیت تغییر فونت و همچنین تغییر سایز SolarMonthCalendar رو اضافه کنی خیلی بهتر میشه مهندس. منتظریم

با سلام وتشکر از زحمات آقای خرسندی
    من دو تا مشکل دارم
    اول من ورژن 3.4.27 رو امتحان کردم یه مشکلی داره وقتی در تقویم نمایشی روی کلید تغییر حالت (شمسی به میلادی)تقویم کلیک میکنی اول تغییر میلادی درست انجام میشه ولی در کلیک مجدد برای برگشت به شمسی به مشکل بر میخورم
    اما در ورژن 3.4.12 این مشکل نیست
    باتشکر

مشکل دوم عدم وجود خاصیت Anchors در TSolarMonthCalendar
    باتشکر

جناب آقای مهندس خرسندی عزیز
    با سلام و احترام
    ضمن تشکر از کامپوننت تقویم شمسی
    من از کامپوننت شما استفاده کردم بسیار عالی بود فقط یک خواهش امکان داره روش تغییر سایز تقویم که در TSolarDatePicker باز میشه رو به من بگین
    میخوام بتونم سایزش رو عوض کنم

با تشکر

علی جان هنوز روی دلفی 2009 كاری نكردم ولی با دلفی 2007 مشكل خاصی نداره و فقط چند تا مشكل جزئی هست كه بايد حل بشن.
    راهنما رو ديدی؟

آخرین ویرایش به وسیله music87025 : شنبه 19 فروردین 1396 در 09:46 صبح

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما

با سلام
    1 - امكان تغيير فرمت روز و ماه در تقويم ميلادي اضافه بشه مثلا 18/03/2017 و 03/18/2017
    2 - امكان دو رقمي شدن اعداد زير 10 ---> 01 = 1

با سلام خدمت آقای خرسندی عزیز. من از کامپوننت شما سالهاست که استفاده می کنم و متشکرم از اهمیتی که به این موضوع میدید. متاسفانه چند خطا هنگام استفاده از این کامپوننت برای بنده به وجود امده که در زیر به انها اشاره می کنم.

بنده از دلفی هفت و کامپوننت نسخه 2.27.20 استفاده می کنم .

اول اینکه مشکل بنده با vclskins بود که بطور کامل حذف کردم و از کامپوننت دیگه ای استفاده می کنم
    دوم اینکه onchane برای بنده مشکل ساز شده و راه حل دیگه ای به ذهنم نرسید
    تصویر خطا و کد داخل بخش onchange به صورت زیر هست
    er 4.JPG
    Er6.JPG
    Er5.JPG

سوم اینکه نسخه کامپوننت رو به روز کردم و در فرم هایی که قبلا از picker ها استفاده کردم همچین خطایی رو میبینم
    er1.JPG

بعد از زدن دکمه ignore وارد برنامه میشم و اما بعد از کامپایل وارد فرمی که picker ها داخل اون هست میشم با همچین پیغامی روبه رو میشم.
    Er2.JPG
    Er3.JPG

ممنون میشم بنده را راهنمایی بفرمایید.

عرض سلام،
    لطفا با آخرین نسخه بررسی کنید. نسخه‌ای که شما استفاده می‌کنید تقریبا برای 2 سال پیش هست. آخرین نسخه رو 4 ماه پیش ریلیز کردم.
    از لینک زیر میتونید گزینه Download Snapshot رو بزنید :
    SolarCalendar Code Repo

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان -مركزي دليجان

سلام و خسته نباشید
    این کامپوننت امکان برگردوندن تاریخ روز قبل یا بعد از تاریخ انتخابی راداره ؟ اگر داره لطفا کدش را بدید

نقل قول نوشته شده توسط mojtaba0912433 مشاهده تاپیک
    سلام و خسته نباشید
    این کامپوننت امکان برگردوندن تاریخ روز قبل یا بعد از تاریخ انتخابی راداره ؟ اگر داره لطفا کدش را بدید
    سلام،
    بله، توابع IncDay, IncMonth, IncYear, DecDay, DecMonth, DecYear برای تغییر تاریخ به بعد یا قبل با تغییر در شکل ظاهری استفاده می‌شوند.
    توابع LIncDay, LIncMonth, LIncYear, LDecDay, LDecMonth, LDecYear برای تغییر تاریخ به بعد یا قبل بدون تغییر در شکل ظاهری استفاده می‌شوند و فقط نتیجه رو به صورت رشته براتون برمی‌گردونه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

البته همیشه به این شکل نیست ولی تو نسخه ی بعدی هر دو تایپ پوشش داده می شوند.
    ممنون
    سلام
    با تشکر از زحمات شما در نسخه جدید امکان ذخیره بصورت میلادی در تیبل پوشش داده شده است.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان -مركزي دليجان

سلام،
    بله، توابع IncDay, IncMonth, IncYear, DecDay, DecMonth, DecYear برای تغییر تاریخ به بعد یا قبل با تغییر در شکل ظاهری استفاده می‌شوند.
    توابع LIncDay, LIncMonth, LIncYear, LDecDay, LDecMonth, LDecYear برای تغییر تاریخ به بعد یا قبل بدون تغییر در شکل ظاهری استفاده می‌شوند و فقط نتیجه رو به صورت رشته براتون برمی‌گردونه.
    ممنون از راهنمايي شما توابعي كه بدون تغيير شكل استفاده ميشن را من ندارم خطا ميگيره احتمالش هست در ورژن هاي جديد استفاده كرده باشين؟

ممنون از راهنمايي شما توابعي كه بدون تغيير شكل استفاده ميشن را من ندارم خطا ميگيره احتمالش هست در ورژن هاي جديد استفاده كرده باشين؟
    سه سالی هست که اضافه شده‌اند، آخرین نسخه رو بگیرید و چک کنید اگر مشکلی بود اطلاع بدید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    منظورم این بود که به جدول متصل باشد و تاریخ میلادی جدول به شمسی نمایش دهد و هنگام ذخیره تاریخ شمسی را از کابر گرفته و میلادی در جدول ذخیره نماید.
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان -مركزي دليجان

سه سالی هست که اضافه شده‌اند، آخرین نسخه رو بگیرید و چک کنید اگر مشکلی بود اطلاع بدید
    سلا و خسته نباشيد آخرين نسخه را دانلود كردن ارور (solardatepicker1.colorcaptionstart) ميده

سلا و خسته نباشيد آخرين نسخه را دانلود كردن ارور (solardatepicker1.colorcaptionstart) ميده
    متن خطا یا تصویر خطا؟

Thumbs up نقل قول: كامپوننت تقويم شمسی

درود بر جناب خرسندی عزیز
    بچه ها کسی میدونه تا چه نسخه ای از این کامپوننت روی دلفی 7 جواب میده ؟

نقل قول نوشته شده توسط galia_behbahan مشاهده تاپیک
    درود بر جناب خرسندی عزیز
    بچه ها کسی میدونه تا چه نسخه ای از این کامپوننت روی دلفی 7 جواب میده ؟
    تا آخرین نسخه روی Delphi 7 نصب میشه.

کاربر دائمی آواتار amirkazem
    محل زندگی
    استان گلستان

باسلام وعرض وقت بخیر!
    جناب خرسندی!
    یک مورد کد که درکامپوننت تقویم شمسی اختلاف بین 2تاریخ رو نشون میدخ محبت می کنید بذارید؟
    برای محاسبه روزهای بین 2 تاریخ دریک برنامه نیازدارم.
    ممنون.

نقل قول نوشته شده توسط amirkazem مشاهده تاپیک
    باسلام وعرض وقت بخیر!
    جناب خرسندی!
    یک مورد کد که درکامپوننت تقویم شمسی اختلاف بین 2تاریخ رو نشون میدخ محبت می کنید بذارید؟
    برای محاسبه روزهای بین 2 تاریخ دریک برنامه نیازدارم.
    ممنون.
    قبلا اضافه شده!
    تابع DaysBetween

راهنمای همراه کامپوننت را مطالعه کنید.

سلام خدمت جناب خرسندی
    من میخواستم از قابلیت ذخیره تاریخ در دیتابیس استفاده کنم . راهنما کامپوننت روخوندم درباره نوع فیلد در دیتابیس توضیحی نداره . من از sql استفاده می کنم و فیلدهای تاریخم nvarchar(10) هست ظاهرا با کامپوننت شما مشکلی نداره فقط میخوام امکان تایپ تاریخ رو بردارم و فقط از طریق تقویم قابل انتخاب باشه و دوم اینکه نمیخوام کاربر تقویم رو میلادی کنه چون سیستم ارور میده و میگه تاریخ وارد شده معتبر نیست .
    ممنون میشم در این خصوص و کار با دیتابیس توضیح بدین
    ممنون

نقل قول نوشته شده توسط mohammad6017 مشاهده تاپیک
    سلام خدمت جناب خرسندی
    من میخواستم از قابلیت ذخیره تاریخ در دیتابیس استفاده کنم . راهنما کامپوننت روخوندم درباره نوع فیلد در دیتابیس توضیحی نداره . من از sql استفاده می کنم و فیلدهای تاریخم nvarchar(10) هست ظاهرا با کامپوننت شما مشکلی نداره فقط میخوام امکان تایپ تاریخ رو بردارم و فقط از طریق تقویم قابل انتخاب باشه و دوم اینکه نمیخوام کاربر تقویم رو میلادی کنه چون سیستم ارور میده و میگه تاریخ وارد شده معتبر نیست .
    ممنون میشم در این خصوص و کار با دیتابیس توضیح بدین
    ممنون
    با پراپرتی VisibleLayoutSwitch میتویند دکمه تغییر از شمسی به میلادی رو غیر فعال کنید.
    برای انتخاب از طریق تقویم هم پراپرتی readonly رو true کنید.

این دو مورد رو چک کنید، اگر مشکلی بود همین‌جا یا از طریق ای-میل اعلام کنید.

ممنون از جوابتون
    اولی اوکی شد ولی Readonly کردن کلا تقویم و غیرفعال میکنه .
    این مشکلی نیست مشکل اصلی اینه که درباره کار با دیتابیس توضیحی ندادید . مشکلی ایجاد نمیشه؟ نوع فیلد تاریخ چی باید باشه؟

نقل قول نوشته شده توسط mohammad6017 مشاهده تاپیک
    ممنون از جوابتون
    اولی اوکی شد ولی Readonly کردن کلا تقویم و غیرفعال میکنه .
    این مشکلی نیست مشکل اصلی اینه که درباره کار با دیتابیس توضیحی ندادید . مشکلی ایجاد نمیشه؟ نوع فیلد تاریخ چی باید باشه؟
    مشکل ReadOnly رو حل کردم و نسخه جدید رو ریلیز میکنم.
    در مورد فیلد تاریخ با شرایطِ شما، پراپرتی DataFieldType باید با dftSolar برابر باشد.

کاربر دائمی آواتار Delphi Coder
    محل زندگی
    c:\windows\system32

سلام
    اقای خرسندی ممنون به خاطر اشتراک این کار. این کامپوننت رو من نصب کردم به نظر کامپوننت خیلی خوبی میاد. یه ایراد یا بهتر بگم باگی که تو ذوق میزنه اینه که یک بار که میزنی تاریخ رو میلادی نشون میده اگه بخوای دوباره برگردی به شمسی exception میده که "تاریخ وارد شده صحیح نمیباشد....." و متعاقبا "List Index Out Of Bound: -1"

نقل قول نوشته شده توسط Delphi Coder مشاهده تاپیک
    سلام
    اقای خرسندی ممنون به خاطر اشتراک این کار. این کامپوننت رو من نصب کردم به نظر کامپوننت خیلی خوبی میاد. یه ایراد یا بهتر بگم باگی که تو ذوق میزنه اینه که یک بار که میزنی تاریخ رو میلادی نشون میده اگه بخوای دوباره برگردی به شمسی exception میده که "تاریخ وارد شده صحیح نمیباشد....." و متعاقبا "List Index Out Of Bound: -1"
    آخرین نسخه رو نصب کردید؟
    لطفا یک عکس از Windows regional options برای من بفرستید

محل زندگی

آخرین نسخه رو نصب کردید؟
    لطفا یک عکس از Windows regional options برای من بفرستید
    سلام. بله از github برداشتم. بالای solarcalendarpackage.pas اینو میبینم:
     {*************************************************  ********}
    {* Solar Calendar Package v3.5.1 *}
    {************************************************* ********}

اینو مینویسم شاید بتونه کمک کنه من خودم چون به سورس تسلط ندارم یکم گیج شدم که این PKind و اینا دقیقا چجوری set میشن ولی در کل چیزی که تا حالا فهمیدم اینه:
    پارامترهایی که به TPublicUtils.SeparateYMD میان برعکس هستند وقتی رشته solar هست میلادی میاد پارامترش و برعکس. نهایتا این تابع یه جا همه چیو صفر برمیگردنه (وقتی از رابط کاربری میخوایم از میلادی مجدد به شمسی برگردیم) و کار خراب میشه.
    region setting.jpg

محل زندگی

یه نکته کوچولوی دیگه: خط 3199 else و begin یه tab کم دارند ادم فکر میکنه به خاطر PKind اومد تو قسمت else در صورتی که اونها داخل همون شرط kind=1 هستند

ممنون از توضیحات‌تون
    با تنظیمات RegOp شما چک کردم. خطایی ندیدم. هم کامپوننت TSolarDatePicker و هم TSolarMonthCalendar
    لطفا بیشتر توضیح بدید یا اینکه یک فیلم چند ثانیه‌ای از کارهایی که انجام می‌دید و خطا می‌گیرید بفرستید.

محل زندگی

ممنون از توضیحات‌تون
    با تنظیمات RegOp شما چک کردم. خطایی ندیدم. هم کامپوننت TSolarDatePicker و هم TSolarMonthCalendar
    لطفا بیشتر توضیح بدید یا اینکه یک فیلم چند ثانیه‌ای از کارهایی که انجام می‌دید و خطا می‌گیرید بفرستید.
    من رفتم یک بار دیگه از sourceforge برداشتم یکمی حجمها فرق داشت ولی تغییری در نتیجه نبود. فایل ویدیو رو تو فروم نتونستم اپلود کنم. موقتا اینجا قرار دادم https://uupload.ir/view/sn5v_bandica...14-02-645.zip/

نقل قول نوشته شده توسط Delphi Coder مشاهده تاپیک
    من رفتم یک بار دیگه از sourceforge برداشتم یکمی حجمها فرق داشت ولی تغییری در نتیجه نبود. فایل ویدیو رو تو فروم نتونستم اپلود کنم. موقتا اینجا قرار دادم https://uupload.ir/view/sn5v_bandica...14-02-645.zip/
    نسخه‌ی 3.6 کامپوننت رو روی github کامیت کردم : https://github.com/mohamadkh/SolarCalendar

مشکل "List Index Out Of Bound: -1" رفع شد.

لطفا بررسی کنید و اطلاع بدید.

محل زندگی

نسخه‌ی 3.6 کامپوننت رو روی github کامیت کردم : https://github.com/mohamadkh/SolarCalendar

مشکل "List Index Out Of Bound: -1" رفع شد.

لطفا بررسی کنید و اطلاع بدید.
    من تست پلان خوب و دقیق نتونستم برای این درست کنم و با اون تست کنم و تست اجمالی شاید بشه اسمشو الفا گذاشت انجام دادم و مشکلی ندیدم. سپاسگزارم.

سلام
    روی دلفی 11.1 خواستم نصب کنم ارور داد. مشکل از منه! یا هنوز برای دلفی 11 ریلیز نشده؟
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط kingepars مشاهده تاپیک
    سلام
    روی دلفی 11.1 خواستم نصب کنم ارور داد. مشکل از منه! یا هنوز برای دلفی 11 ریلیز نشده؟
    با تشکر
    وقت شما بخیر
    روی Delphi 11.1 نصب کردم، مشکلی نداشت.
    از خطا عکس آپلود کنید.

SolarComponent_on_D11.1.png
    آخرین نسخه رو هم از این اینجا می‌تونید دریافت کنید(ارتباطی به Delphi 11.1 ندارد)

سلام مهندس وقت به خیر
    ضمن تشکر و تقدیر از زحمات شما بابت طراحی این کامپوننت خوب و کاربردی
    من این کامپوننت رو در دلفی 11.1 نصب کردم و به خوبی کامپایل و اینستال شد ولی وقتی برنامه رو ران میکنم و میخوام از تقویم روزی رو انتخاب کنم بعد از کلیک روی datepicker تاریخ مورد نظر ارور زیر رو میده :
    Project Project1.exe raised exception class ERangeError with message 'Range check error'.

و خطا رو در این خط نشون میده :
    Result := CallWindowProc(FPopupForm.FOrgFormProc, Wnd, Msg, wParam, lParam);

و وقتی برنامه سمپل شما رو ران میکنم بدون ارور کار میکنه
    آخرین ویرایش به وسیله homayounipour : چهارشنبه 08 تیر 1401 در 18:36 عصر

کاربر تازه وارد آواتار Emdad2001
    محل زندگی
    مشهد

سلام، من چند سالی از کامپوننت (i18n) استفاده می کنم حالا یک مشکلی داره که تاریخ شمسی به پایان رسیده با نویسنده برنامه صحبت کردم میگه دیگه کار نمیکنه و باید یک تغییری تو برنامه بدم که درست بشه من اگه میتونیستم خودم درست میکردم متاسفانه هرچی فکردم به نتیجه نرسیدم

class function TJalaliCalendar.MinSupportedDateTime: TDateTime;begin
    Result := Max({0955/01/01 Jalali} -118257, inherited);
    end;

class function TJalaliCalendar.MaxSupportedDateTime: TDateTime;
    begin
    Result := Min({1403/12/29 Jalali} 45735.99999, inherited);
    end;

تو ایمیل به کد بالا اشاره شده تا تاریخ شمسی اضافه بشه ولی نمیدونم چجوری

صفحه 12 از 13 اولاول ... 210111213 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید