نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: ساخت كوئري يا واكشي اطلاعات از ديتابيس براي كريستال

کاربر دائمی آواتار sh2007
    محل زندگی
    آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان خطه جنوب

Question ساخت كوئري يا واكشي اطلاعات از ديتابيس براي كريستال

با سلام خدمت دوستان عزيز
    يه سوالي
    من مي خوام با كريستال ريپورت 9.2 توي ويژوال بيسيك 6 گزراش بسازم به نظر شما براي روان سازي گزارش و يا پايين نبودن سرعت و خيلي چيزهاي ديگه كه شما دوستان در نظر داريد بهترين روش گزارشگيري كدوم است ؟
    1- ساخت كوئري موقت از طريق كد نويسي و فيلتر كردن گزارشات با توجه به موارد در خواستي توسط كاربر و سپس واكشي اطلاعات توسط كريستال ريپورت
    2- كوئري از قبل در ديتابيس ايجاد شود و با دستورات خود كريستال ريپورت اقدام به فيلتر گيري و گزارش گيري كرد
    به نظر شما كدام يك بهتره مورد يك يا دو

کاربر دائمی آواتار ezamnejad
    محل زندگی
    جلوي مانيتور

نقل قول: ساخت كوئري يا واكشي اطلاعات از ديتابيس براي كريستال

به نظر من روش اول روش يهتري است . چون هم برنامه نويس كنترل بيشتري بر روي داده هاي ارسالي (از نظر تعداد) ميتونه داشته باشد و هم سرعت لود گزارش بيشتر خواهد شد .

محل زندگی

Smile نقل قول: ساخت كوئري يا واكشي اطلاعات از ديتابيس براي كريستال

نقل قول نوشته شده توسط ezamnejad مشاهده تاپیک
    به نظر من روش اول روش يهتري است . چون هم برنامه نويس كنترل بيشتري بر روي داده هاي ارسالي (از نظر تعداد) ميتونه داشته باشد و هم سرعت لود گزارش بيشتر خواهد شد .
    با سلام
    خدمت شما دوست عزيز
    آيا شما از روش اول توي برنامه نويسي استفاده كرده ايد و آيا شما براساس تجربه اتان به اين نتيجه رسيده ايد كه مورد اول را پيشنهاد مي كنيد ممنون مي شوم بيشتر توضيح بديد

محل زندگی
    جلوي مانيتور

با سلام
    بله من در برنامه هايي كه قبلا نوشتم از اين روش استفاده كردم ولي در كل سرعت لود كريستال پايينه و كار كردن با ان دردسرهاي زيادي داره . به همين خاطر تصميم گرفتم از اين به بعد از ابزارهايي مثال Stimulsoft Reports.Net يا active report كه ابزارهاي بسيار جالب و ساده با امكانات زياد براي گزارشگيري هستند استفاده كنم .
    البته هنوز به صورت كامل با اين ابزارها كار نكردم ولي با دموهايي كه از Stimulsoft Reports.Net ديدم فكر ميكنم گزينه خوبي باشه . يكي از امكانات جالبش اينه كه كابر ميتونه در زمان اجرا نيز گزارشات را به دلخواه تغيير بدهد .

محل زندگی

Wink نقل قول: ساخت كوئري يا واكشي اطلاعات از ديتابيس براي كريستال

نقل قول نوشته شده توسط ezamnejad مشاهده تاپیک
    با سلام
    بله من در برنامه هايي كه قبلا نوشتم از اين روش استفاده كردم ولي در كل سرعت لود كريستال پايينه و كار كردن با ان دردسرهاي زيادي داره . به همين خاطر تصميم گرفتم از اين به بعد از ابزارهايي مثال Stimulsoft Reports.Net يا active report كه ابزارهاي بسيار جالب و ساده با امكانات زياد براي گزارشگيري هستند استفاده كنم .
    البته هنوز به صورت كامل با اين ابزارها كار نكردم ولي با دموهايي كه از Stimulsoft Reports.Net ديدم فكر ميكنم گزينه خوبي باشه . يكي از امكانات جالبش اينه كه كابر ميتونه در زمان اجرا نيز گزارشات را به دلخواه تغيير بدهد .
    با سلام خدمت دوست عزيز من بات وي بي 6 كار مي كنم مي شود در مورد Stimulsoft Reports.Net يا active report , توضيح بديد و كاربرد اونها رو كمي بيشتر بگيد و آيا از كريستال ريپورت بهتر كار مي كنند يا نه ؟
    ممنون اگه توضيح بديد

محل زندگی
    جلوي مانيتور

فكر نميكنم كه امكان استفاده از اين ابزارها در vb6 امكان پذير باشد مگر اينكه شركت سازنده نسخه مخصوص اين زبان را هم ايجاد كرده باشد .
    چون هنوز به طور كامل با اين ابزارها كار نكرده ام به صورت دقيق اطلاعات كاملي از اين ابزارها ندارم ولي همانطور كه قبلا گفتم با دموهايي كه ديدم و گفتگوهايي كه در همين سايت درمورد اين ابزارها شده فكر ميكنم حداقل از نسخه اي كه به همراه visual studio ارائه مي شود خيلي بهتر باشه . قصد دارم در پروژه اي كه تا چند روز ديگه ميخواهم بنويسم از Stimulsoft Reports.Net استفاده كنم شايد آن موقع بتونم اطلاعات دقيق تري به شما بدهم .
    يك پيشنهاد هم براي شما دارم كه اگر هنوز با دات نت كار نكرديد حتما اين كار را بكنيد و بهتره كه ديگه vb6 را فراموش كنيد .

محل زندگی

سلام دوست عزيز
    من يه مدت با vb.net 2008 كار كردم و حتي يه پروژه نوشتم با كريستال هم گزارشگيري كردم اما ديدم هنوز ضعف اطلاعات دارم تصميم گرفتم يه مقدار اطلاعاتم را با وي بي 6 بيشتر كنم بعد دنبال دات نت بروم بنظر شما چطور اطلاعات خودم رو تقويت كنم تا راحتتر با دات نت كار كنم

محل زندگی
    جلوي مانيتور

اما ديدم هنوز ضعف اطلاعات دارم تصميم گرفتم يه مقدار اطلاعاتم را با وي بي 6 بيشتر كنم بعد دنبال دات نت بروم
    اين كار شما به نظر من آب در هاون كوبيدنه .
    چرا وقت و زماني را كه ميتونيد توي يادگيري دات نت صرف كنيد به vb6 اختصاص ميدين كه به نظر من خيلي وقته كه ديگه منسوخ شده . با اين همه امكاناتي كه توي دات نت وجود داره برگشت به عقب و استفاده از نرم افزارهاي قديمي مثل vb6 كار اشتباه و وقت تلف كردن هستش .

پيشنهاد ميكنم اگر قصد نوشتن برنامه اي داريد حتما از دات نت استفاده كنيد حتي اگر مجبور بشويد وقت و زمان زيادي صرف ان كنيد . مطمئن باشيد بعد از نوشتن يكي دو برنامه و استفاده از سايتهايي مثل برنامه نويس طي مدت كوتاهي اطلاعات خوبي بدست مي آورديد . علاوه بر اين امكان استفاده از كامپوننتها و ابزارهاي مختلف كار برنامه نويسي را هم خيلي راحت تر ميكنند .
    با آرزوي موفقيت براي شما

محل زندگی

با سلام
    شما درست مي گوييد اگه خدا بخواد اين پروژه رو تموم كردك پروژه هاي بعدي را با دات نت مي نويسم
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فارس - شیراز یا کازرون

سلام به همه دوستان
    فکر نمی کنید ابزاری که آقای عمو بیل تو محصولش گذاشته حتما فکر همه جاشو کرده ؟؟؟؟
    شاید این سرعت پایینش راهکاری داره ؟؟؟؟؟؟ که اگه نگید فکر طراحان به اینجا نرسیده حتما خوب بوده که همراه پکیجشون روانه بازار کردند . منظورم crystsal report هست . . . ..
    یکی یه راهی پیشنهاد بده .
    من معتقدم اگه report viewer هنگام لود برنامه لود بشه دیگه مشکلی نیست آخه من تنها بار اول با سرعت لود کند مواجه می شوم .
    منتظرم یه استاد این مشکل رو حل کنه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ديار يار

سلام.
    اول اینکه اگه Queryهایی که می خوایم استفاده کنیم از قبل مشخص هستند، یا حد اقل اینکه تا حدودی از قبل پیش بینی میشن بهترین و سریعترین راه استفاده از خود بانک اطلاعاتیه.
    چرا که بانک اطلاعاتی اصلاً برا همین کارا ساخته شده! و من توی یه برنامه هر دوتا روش رو امتحان کردم:
    نتیجه ی خیلی جالب اینکه وقتی خواستم از چندین میلیون رکورد توی بانک اطلاعاتی گزارش بگیرم و از اون توی کریستال ریپورت استفاده کنم در حدود 6 ساعت سریعتر بود تا وقتی که Queryهامو توی خود کریستال یا حتی با vb6 می گرفتم!!!
    اما اگه با دات نت کار کنید قضیه فرق می کنه! چون توی دات نت با DataSet و DataAdapter خیلی راحت می تونید گزارشهای سریعی رو داشته باشید!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •