نقل قول نوشته شده توسط afsharm مشاهده تاپیک
پیشنهاد می‌کنم IT بخوانید چون این رشته به تصوری که مدیران دولتی و عوام الناس (بابا ننه و زن و بچه و...) از کامپیوتر دارند خیلی نزدیک‌تره. مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی به مفهوم خارجی‌اش خیلی تخصصیه و چون در ایران عزیز ما (!) اوضاع کارها خیلی تخصصی نیست نمی‌شه خیلی توش پیشرفت کرد و همیشه باید حسرت کفار آن سوی آب‌ها را خورد. در ایران هر کسی این رشته را بنا به تخیل خودش می‌شناسد نه واقعیت. به همین خاطر است که ممکن است خان دایی شما به شمایی که مهندس نرم افزار هستید بگوید که بچه ۱۲ ساله من هم کامپیوتر بلد است!! یا بعضی از دوستان فکر می‌کنند با گذراندن چند دوره می‌توانند توسعه دهنده نرم افزار شوند و یا حتی بعضی از دوستان بسیار بسیار عزیز به خودشان می‌گویند می‌رویم فلان رشته را می‌خوانیم و در کنارش برنامه نویس هم می‌شویم!!!!
دردا و حسرتا از این اوضاع...
مباحث مربوط به مهندسی نرم افزار ، همون طوری که از خودش هم معلومه ... مهندسیه ، اگر کسی بخواد کار کنه واقعا تخصصیه و خیلی شیرین ولی خیلی ها هستند که این رو نمیدونن حتی خود کسایی که تحصیل کردند تو این رشته و نظر الکی میدن و اعصاب ما رو هم خرد میکنن (تایید صحبت دوستمون)

اما آی تی همون طوری که گفتم یه مبحث کلیه که اکثر تخصص های دیگه رو تحت تاثیر قرار داده ...

ببینید مثلا کار با نرم افزار های گرافیک و گرافیست کامپیوتری شدن جز زیر شاخه های IT هستو خیلی چیزهای دیگه ...

آی تی تو جامعه ما اسمش جا نیفتاده ، ولی فراگیر تره.

موفق باشید.