صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 99 از 99

نام تاپیک: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات

نقل قول: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات

نقل قول نوشته شده توسط modirmasool مشاهده تاپیک
    سلام.
    الان که دوسال از این تاپیک میگذره آیا چیزی تغییر کرده یا نه؟
    ممنون.
    دو سال كه نگزشته 2 ماه گذشته كه فكر نميكنم بتونه تغيير پايه اي ايجاد كنه در اين زمينه ها.

منم ميخوام برم نرم افزار

کاربر دائمی آواتار modirmasool
    محل زندگی
    Home is where the heart is

نقل قول نوشته شده توسط abtin5 مشاهده تاپیک
    دو سال كه نگزشته 2 ماه گذشته كه فكر نميكنم بتونه تغيير پايه اي ايجاد كنه در اين زمينه ها.

منم ميخوام برم نرم افزار
    نه! پست های اول که بحث های جدی هم در اونها اومدن مال سال 87 هستن.

کاربر تازه وارد آواتار MoAm36866513
    محل زندگی
    Shahrood

دوست عزيز شما ببينم هدفت از ادامه تحصيل چي هست؟
    بار علميت در چه سطحي هست؟
    به چه رشته اي علاقه داري؟
    اگه هدفت فقط مدركه ك ديگه هرجا بري فرق نداري آسون ترين رو انتخاب كن و برو جلو. اگه بحث كار هست كه نرم افزار بازار خوبي داره بعدش شبكه. اگه هدفت تحصيل علوم روز و فناوري و تحقيق هست برو هوش مصنوعي اين پيشنهادات سوال اول.
    اگه اطلاعات خوبي داري در سطح رشته ميتوني اميدوار ب قبولي باشي اگه نه كلا چونه نزن براي رشته.
    ببين به چي علاقه داري سطح علميتم بسنج بعدش هدفت رو هم معلوم كن مي بيني نرم افزار بهتره برو همين رشته يا هر رشته ديگه اي كه مجموعا جواب داد.
    آي تي بايد رتبه عالي داشته باشي ك قبولشي ولي نرم افزار يا هوش وضعيت بتري داره و بهتر ميشه قبول شد هرچند ك شركت كننده هم زياد داره
    معذرت از بابت پر حرفيم

کاربر تازه وارد آواتار farhad nadimi
    محل زندگی
    نرم افزار

Post نقل قول: رشته کامپیوتر بهتر است یا فناوری اطلاعات

با سلام

رشته کامپیوتر در جای خود در بازار کار و نیز در سطح جامعه مورد استفاده است و نیزطرفداران

به خود رو داره در حالی که رشته IT نیز به نوبه خود در بازار کار و سطح جامعه مطرح است و

طرفداران خود رو داره در حالی که در مرحله نهایی باز به خود شخص و علایق اون در این زمینه

بر می گردد . موفق باشید

کاربر دائمی آواتار hamedarian2009
    محل زندگی
    گرگان

با سلام
    من تازه عضو این سایت شدم و برام این تاپیک بسیار جالب بود.دوستان نظرات خوبی دادن و هرکدومش هم درست هست.من خودم رشته it میخونم و به نظر من گستردگی این رشته بیشتر از نرم افزاره ولی نرم افزار یک علم تخصصی تر هست و نیاز به استعداد بیشتر دارد.فناوری اطلاعات ابزار کارش کامپیوتره ولی به کامپیوتر محدود نمیشه ودرهمه زمینه ها بهش نیاز هست.
    با تشکر-انتخاب با خودتان

سلام
    خب همه ی پست های این تاپیک رو همین الان خوندم.

نظرات همه ی دوستان قابل احترامه و حتما تا اندازه ای درسته چون هر کسی از دید خودش و نظر خودش به قضیه نگاه کرده.
    ولی به نظر من این تاپیک 3 تا پست بسیار ارزشمند داره که پست های 40 و 43 و 51 هستن.
    که فکر میکنم این پست ها پختگی و دید باز اقایون مهدی اصغری و مهدی موسوی رو میرسونه که فکر میکنم میتونه نتیجه خوبی برای این تاپیک باشه.

نظر شخصی بنده هم اینه که هر کسی به هر کدوم از این 2 رشته که علاقه داره باید بره.
    البته چون تو دوران کارشناسی این 2 رشته خیلی به هم نزدیکه.
    دانشجو ها باید نگاهشون به ارشد باشه و به میزان علاقه ای که مثلا به نرم افزار و هوش مصنوعی و یا شبکه و امنیت و یا مدیریت ایتی دارن بیان و رشتشون رو انتخاب کنن.
    البته مطمئنا سخته برای افرادی که تازه کنکور میدن و اطلاعاتی به این رشته ها ندارن بیان یه کدوم رو انتخاب کنن.

در انتها به نظر من هیچ دلیلی وجود نداره که بگیم کدوم یک از این 2 رشته بهترن. مثلا بنده ایتی میخونم و علاقه شخصیم به ایتی هست.
    مطمئنا کسی تو هر کاری موفق خواهد شد که بهش علاقه داشته باشه و راهش رو پیدا کنه.

با سلام
    راستش از شما یک راهنمایی خواستم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم
    رشته من IT هستش و خواستم تغییر رشته بدم و بره رشته مهندسی نرم افزار من به هر دوشون علاقه دارم ولی چون حفظیاتم خوب نیست و رشته IT اکثر کتاباش حفظی هستن و الان سردر گمم و میترسم بعد پشیمون شم اگه کسی بتونه اطلاعات مفیدی در مورد این دو رشته به من بده خیلی ممنونش میشم با تشکر

سلام و خسته نباشید
    من الان خودم دانشجوی ترم 2 نرم افزارم ، با اینکه علاقه ی بسیاری داشتم به نرم افزار و کد نویسی ، و انتخاب رشتم برای دانشگا تماما نرم افزار بود ، ولی الان درپی انتقال رشته به آی تی هستم.
    علتش هم اینه که ، من چون زیاد پیگیر کدنویسی بودم و فهمیدم چ دنیایی داره ، و آی تی رو هم که نگاه کردم دیدم خب آی تی بهتره.
    اونم بدلیل اینکه نرم افزار و کدنویسی کار خشکیه، ولی کار آی تی و شبکه اینجوری نیست، درضمن میزان درامد کار شبکه هم قابل مقایسه نیست با کدنویسی.
    البته ناگفته نمونه ، که تو ایران حتی تو دانشگاه خوبش ، وقتی میای بیرون ، با زمانی که رفتی هیچ فرقی نداری، صفر مطلق ، هیچی بآدم یاد نمیدن، .پس زیاد مهم نیست چرشته ای باشیم اصن.
    واقعیتی انکار ناپذیر....
    موفق باشید

نه دوست عزیز کم لطفیه اگه بگیم تو دانشگاه چیزی یاد ادم نمیدند.من اساتیدی دیدم و داشتم تو دانشگاهمون که تا چیزی را به زور تو کلت نمی کرد ول کن نبود.حتی اساتیدی داشتم که دروس کنکوری رو تدریس میکردن،اما انقدر خو ب تدریس میکردن که همه چیز رو میفهمیدی. حتی تو درس مدار منطقی استاد جزوه نمی گفت جوری درس میداد که به بیش از یه پاورقی بیشتر نیاز به نوشتن نداشتیم.
    خلاصه دانشگاه داریم تا دانشگاه.استاد داریم تا استاد.دانشجو داریم تا دانشجو.

سلام دوستان .
    بنده می خواستم یه سوال ازتون بپرسم .
    من می خوام در آینده در رشته یه مهندسی نرم افزار فعالیت کنم می خواستم از اساتید محترم که خودشون تو این کار هستن بپرسم در حال حاضر وضعیت بازار کار در ایران به چه صورت؟
    . می خواستم بدونم پنج ساله دیگه این رشته رو کجا می بینن.
    در ضمن بنده یه سواا دیگه هم داشتم .
    اگه کسی بخواد در اینده یک هکر یا یک مهندس معکوس بشه باید به همین رشته بیاد ؟
    اگه نه پس کدوم رشته باید بره ؟
    در ضمن اگه میشه دانشگاه های بر تر این رشته رو معرفی کنین و بگین وضعیت رتبه باد به چه صورت باشه .
    از توجهتون سپاس گزارم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط Microsoft.net مشاهده تاپیک
    رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد زیر گروه رشته صنایع است و نگاه مدیریتی به مهندسی کامپیوتر داره ، در هر صورت نمی شه گفت کدوم بهتره و کدوم بدتر ، این شما هستید که با توجه به قابلیتهایی که دارید میتونید ارزش خودتون رو در رشته مورد نظرتون بالا ببرید وگرنه صرف داشتن مدرک از گرایش خاصی باعث ایجاد فرصت شغلی خوب و با درامد بالا برای شما نخواهد شد .
    اشتباه بیان کردید .
    زیر رشته فنی و مهندسی می باشد .

سلام
    دوستان خواهشا راهنمایی بفرمایید
    با صرف نظر از علاقه،از بین برنامه نویسی وب،برنامه نویسی دسکتاپ و شبکه،الآن کدوم تو بورسه که بری دنبالش و درباره آینده چطور؟
    اگه بحث علاقه باشه،من به همشون علاقه دارم ولی میخوام با توجه به نیاز الان و آینده برم دنبالشون.
    با تشکر

سلام
    بنده فعلا وقتم نشده که رشتمو انتخاب کنم
    من فعلا در حال تحصیلم در اول دبیرستان
    سال بعد میخام رشتمو انتخاب کنم
    خیلی علاقه دارم به رشته کامپیوتر و بعدا فهمیدم رشته کامپیوتر به 4 بخش (اگه اشتباه نکنم) تقسیم میشه و باید بین این 4 بخشه یکی رو انتخاب کرد
    1 ساعت میشه دارم این مطالب شمارو میخونم.....
    میخواستم کمکم کنید تا بتونم یکی رو انتخاب کنم....
    استعداد های فعلی: کدنویسی، طراحی وبسایت و چت روم (با کار های گرافیکی)، کار با فتوشاپ .

لطفا جواب بدید.

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_azimi مشاهده تاپیک
    سلام
    بنده فعلا وقتم نشده که رشتمو انتخاب کنم
    من فعلا در حال تحصیلم در اول دبیرستان
    سال بعد میخام رشتمو انتخاب کنم
    خیلی علاقه دارم به رشته کامپیوتر و بعدا فهمیدم رشته کامپیوتر به 4 بخش (اگه اشتباه نکنم) تقسیم میشه و باید بین این 4 بخشه یکی رو انتخاب کرد
    1 ساعت میشه دارم این مطالب شمارو میخونم.....
    میخواستم کمکم کنید تا بتونم یکی رو انتخاب کنم....
    استعداد های فعلی: کدنویسی، طراحی وبسایت و چت روم (با کار های گرافیکی)، کار با فتوشاپ .

لطفا جواب بدید.
    عزیزم تاریخ تائیک رو مشاهده کردید که پست جدید ارسال می کنید. لطفا تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید دوستان

کاربر جدید آواتار Mehrani70
    محل زندگی
    نیشابور

سلام به جای اینهمه بحث بهتره که مباحثو مهندسی ببرین جلو نه مدیریتی! این سایت برنامه نویسه هااااااا.

بزرگواران الان بعد این چند سال و با توجه به اینکه دوشنبه هم اخرین مهلت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردیه چند تا پرسش داشتم:
    1-ایا رشته ی (کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری) همون گرایش نرم افزاریه که دوستان تو این تایپیک قبلا گفتند؟
    2-با توجه به وضعیت الان ایران کدوم یکی از این رشته ها بعد 2 سال بازار کار بهتری داره(فقط یک رشته بگویید)؟یا حتی الان؟
    1-کاردانی فنی نرم افزار-برنامه سازی کامپیوتری
    2-کاردانی فنی ارتباطات و فناوری اطلاعات(ict)
    3-کاردانی فنی فناوری ارتباطات و اطلاعات(ICT)
    4-کاردانی فنی بازی سازی رایانه ای
    5-کاردانی فنی شبکه های کامپیوتری
    6-کاردانی فنی بازی سازی رایانه ای
    7-انیمیشن سازی
    توضیح اینکه بنده به هیچ وجه به کارهای سخت افزاری کامپیوتری علاقه ای ندارم و بیشتر نرم افزاری دوست دارم.از مساعل برق و اینام بدم میاد. و دوم اینکه ریاضیاتم از اول ضعیف بود ولی نرم افزارها رو زود یاد میگیرم همه نرم افزارها از نرم افزارهای کار با صدا بگیر تا نرم ازفارهای گرافیکی و انیمیشن سازی.اما برنامه نو.یسی تا حالا نکردم ولی محیطشو دیدم بدک نیست فک کنم علاقمند میشم بهش کمکم.دیپلم خودم تجربی بوده ولی به زور رفتم به این رشته از اول ازش متنفر بودم الانم 30 سالمه و دوباره بیکار شدم.

نقل قول نوشته شده توسط miradli مشاهده تاپیک
    دوستان عزیز توجه کنید در مقطع کاردانی تفاوتی به چشم نمی خورد ! البته از نظر سر فصل ها و سیلابس دروس . اگه برای کسی مدرک به تنهایی اهمیت دارد IT به دلیل جدید بودن از کلاس جدیدی برخوردار است !
    در کل آی تی به زمینه شبکه و وب و تجارت الکترونیکی نزدیک است و با توجه به نو پا بودن این موضوع جا برای پیشرفت هست ! من فکر میکنم شما بیشتر به علاقه خودت نگاه کن . در کل باید اعتراف کرد در دنیا موبایل و کامپیوتر بازار گرمی دارند و برنامه نویسی یکی از پر درآمدترین مشاغل آمریکاست ! اما در ایران هنوز بازار آماده ی پذیرفت برنامه نویس به معنای واقعی نیست .

با سلام..
    یه سوال داشتم درمورد رشته تجارت الکترونیک (کارشناسی) این رشته تا چه حد به برنامه نوبسی تحت وب شباهت داره؟ ممونم میشم اگر اطلاعی دارید راهنمایی کنید

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خارج ایران داشتن کارشناسی it بهتره یا نرم افزار؟

نقل قول نوشته شده توسط vector1 مشاهده تاپیک
    برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خارج ایران داشتن کارشناسی it بهتره یا نرم افزار؟
    این دقیقا سوال منم هست اگه کسی میدونه راهنمایی کنه:

https://barnamenevis.org/showthread.p...B1%D8%AF%DB%8C

صفحه 3 از 3 اولاول 123

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •