صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 95 از 95

نام تاپیک: asp.net یا php ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

Smile نقل قول: asp.net یا php ؟

نقل قول نوشته شده توسط ahmad_roushan مشاهده تاپیک
    شايد شما نميدونيد كه borland رو microsoft خريده !
    دوست عزیز استباه به عرضتون رسوندن. CodeGear رو Embarcadero Technologies خریده. برای اخبار بیشتر میتونید تو همین سایت جستجو کنید. Borland سر و مر و گنده سر جاشه.
    آخرین ویرایش به وسیله skflower : پنج شنبه 08 مرداد 1388 در 16:40 عصر

نقل قول: asp.net یا php ؟

هرچیز کاربرد خاص خودش رو داره ولی واقعا دوستان نمی دانم می دانند سی ال آی چیست کد نیتیو آپکد جیست و..... :) پی اچ پی کاربرد خاص خودش رو داره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

به نظر من بزرگترین عیب asp.net اینه که مال مایکروسافته. البته بعضی ها میگن که یه امتیازه. ولی کسایی که کار کردن خوب میدونن.
    به علاوه:
    40 گیگابات هاست برای php (لینوکس) فقط 45000 تومانه.
    40 مگابایت هاست برای asp.net (ویندوز) هم تقریبا همین قیمته.

البته من 5 سال با asp کلاسیک و بعد asp.net و دیگر چرت و پرت های مایکروسافت کار کردم. حالا هم حسرت عمر از دست رفته رو میخورم.

کاربر دائمی آواتار saeed410
    محل زندگی
    قوچان. مشهد

این که ما بیاییم ASP.net رو با PHP مقایسه کنیم واقعاً کار اشتباهیه. به نظر من اصلاً PHP در حدی نیست که بشه با ASP مقایسش کرد. ASP یک تکنولوژیه فوق پیشرفته که فراتر از یک زبان برنامه نویسیه.برا مقایسه به عنوان مثال بهتره بگید PHP یا Java Script . بله اینجوری بهتره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

ظاهرا که بحث در این باره فایده ای نداره. اصلا به تنیجه ای نمیرسه. چون هرکس php کار کرده میاد میگه php بهتره و به همین ترتیب برای کاربران asp.net. من اگه چیزی گفتم چون هردو رو کار کرده بودم. اول asp بعد asp.net و بعد هم بعد از برخورد کردن به مشکلات بیشمار رفتم سراغ php.

نقل قول نوشته شده توسط skflower مشاهده تاپیک
    البته من 5 سال با asp کلاسیک و بعد asp.net و دیگر چرت و پرت های مایکروسافت کار کردم. حالا هم حسرت عمر از دست رفته رو میخورم.
    ظاهرا که بحث در این باره فایده ای نداره. من اگه چیزی گفتم چون هردو رو کار کرده بودم. اول asp بعد asp.net و بعد هم بعد از برخورد کردن به مشکلات بیشمار رفتم سراغ php.
    کاربرا بعدا که این مطالب رو بخونن خودشون تصمیم گیری می کنن.
    من این تاپیک رو دنبال می کنم تا به یه نتیجه مفید برسم. که الان پیداش کردم. می خوام بپرسم که چرا شما حسرت می خورید که 5 سال کار کردید.
    کلا دلایل کنار گذاشتن ASP توسط شما چیه ؟ لطفا دلایل معقول و تخصصی ذکر کنید
    با عذر خواهی از دوستان و با تشکر.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

نقل قول نوشته شده توسط samprp مشاهده تاپیک
    کاربرا بعدا که این مطالب رو بخونن خودشون تصمیم گیری می کنن.
    من این تاپیک رو دنبال می کنم تا به یه نتیجه مفید برسم. که الان پیداش کردم. می خوام بپرسم که چرا شما حسرت می خورید که 5 سال کار کردید.
    کلا دلایل کنار گذاشتن ASP توسط شما چیه ؟ لطفا دلایل معقول و تخصصی ذکر کنید
    با عذر خواهی از دوستان و با تشکر.
    سلام دوست عزیز.
    دلایل خیلی زیادی وجود داره. قطعاً هیچکس بخاطر یکی دو دلیل نمیاد و یه زبانو کنار بزاره و بره سراغ یکی دیگه. البته من برای وبسایت های کوچیک هنوز هم از asp.net استفاده میکنم.
    از دلایلش یکی رو میشه به سرعتشون اشاره کرد که اگه دو صفحه رو با امکانات یکسان با هر دو زبان بنویسیم، به نظر میاد که سرعت php بالاتر باشه.
    یکی دیگش به هاستهای موجود که در یه پست قیمتش رو ذکر کردم.
    40 گیگابات هاست برای php (لینوکس) فقط 45000 تومانه.
    40 مگابایت هاست برای asp.net (ویندوز) هم تقریبا همین قیمته.
    یکی دیگه امنیت. بالاخره هر کاری که کنیم asp.net روی سرورهای ویندوز پیاده میشه. امنیت ویندوز هم که با لینوکس ... (نمیدونم کسی میتونه به این هم اعتراض کنه؟؟؟؟؟)
    یکی دیگه اینکه بیش از 95% از cmsهای موجود با زبان php نوشته شدن. یعنی شما خیلی خیلی دستتون بازتره.
    یکی دیگه هم بحث راه اندازی روی localhost هستش. اگه با apache و IIS کار کرده باشید، میبینید که apache بسیار بسیار راحتتر و روانتره و بهتره.
    یکی دیگه هم بحث بانکهای اطلاعاتیشونه. در این باره برید راجع به mysql و sqlserver مایکروسافت خودتون تحقیق کنید. هم به لحاظ سرعت و هم حجم پردازش.
    sqlserver دوتا سی دیه. اما mysql رو میتونید به راحتی از اینترنت گیر بیارید اونم با حجم بسیار بسیار پایین. بعد رو هر سیستمی نصبش کنید. در حالیکه sqlserver خیلی دنگوفنگ داره و سخت افزار نسبتاً بالایی میخواد. به لحاظ کارایی هم من mysql رو خیلی بهتر دیدم.
    و هزاران دلیل دیگه ...............

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

دلایل خیلی زیادی وجود داره. قطعاً هیچکس بخاطر یکی دو دلیل نمیاد و یه زبانو کنار بزاره و بره سراغ یکی دیگه. البته من برای وبسایت های کوچیک هنوز هم از asp.net استفاده میکنم.
    یکی دیگه هم بحث بانکهای اطلاعاتیشونه. در این باره برید راجع به mysql و sqlserver مایکروسافت خودتون تحقیق کنید. هم به لحاظ سرعت و هم حجم پردازش.
    sqlserver دوتا سی دیه. اما mysql رو میتونید به راحتی از اینترنت گیر بیارید اونم با حجم بسیار بسیار پایین. بعد رو هر سیستمی نصبش کنید. در حالیکه sqlserver خیلی دنگوفنگ داره و سخت افزار نسبتاً بالایی میخواد. به لحاظ کارایی هم من mysql رو خیلی بهتر دیدم.
    و هزاران دلیل دیگه ...............
    هنگام نوشتن برنامه های ASP.net هم از MSSQL استفاده می کنید؟
    بنظر شخصی من،اگر MSSQL را بخواهیم با بانک دیگری بسنجیم،آن پایگاه داده اراکل است نه MYSQL

سلام دوستان - به نظر من این تاپیک بیشتر شبیه جنگ بین طرفدارای دو زبان شده . ولی واقعیت اینه که phpو asp.net هر دو زبونای قدرتمندی هستند. سایت های بزرگی مثل facebook با php نوشته شدن . یکی از دوستان گفتن asp.net برای نوشتن سایت های کوچیک خوبه ولی به نظر شما سایت microsoft.com یا msn یا dell یا خیلی از سایت های بزرگ نظیر اینها سایت های کوچیکی هستن! در مورد mysql و sql هم باید بگم کافیه در google عبارت sql vs mysql رو جستجو کنید تا مطمین شید که sql به مراتب بهتر از mysql هست ولی برای اونایی که به mysql علاقه دارن بایدبگم که کافیه mysql .net connector رو از سایت mysql دانلود کنید تا بتونین از mysql هم در .net بهره ببرید. در مورد سرعت سایت های .net باید بگم مسلما برای اجرا نیاز به امکانات بیشتری داره اگر امکانات فراهم باشه از حداکثر کارایی میتونین بهره ببرین . به نظر من چون هر دو زبان خوبی هستند بهتره بر اساس علاقه و اینکه یادگیری کدومشون راحت تره یکیرو انتخاب کنین.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

من به این خاطر گفتم که برای سایتهای کوچیک از asp.net استفاده میکنم، چون استفاده ازش خیلی خیلی راحتتره. چرا دروغ؟ ابزار ویژوالش حرف نداره. یادگیریشم خیلی خیلی راحتتر از php هستش.

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

یکی دیگه اینکه بیش از 95% از cmsهای موجود با زبان php نوشته شدن. یعنی شما خیلی خیلی دستتون بازتره.
    سلام دوست عزیز.

شما منبعی برای اثبات این حرفتون دارید؟
    این هم مقایسه علمی ASP.NET vs. PHP
    http://naspinski.net/post/AspNet-vs-...omparison.aspx

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار محمدامین شریفی
    محل زندگی
    تهران - شیراز

من به این خاطر گفتم که برای سایتهای کوچیک از asp.net استفاده میکنم، چون استفاده ازش خیلی خیلی راحتتره. چرا دروغ؟ ابزار ویژوالش حرف نداره. یادگیریشم خیلی خیلی راحتتر از php هستش.
    پرسش من درباره MSSQL و MYSQL بود.گفته شما،دلیل بر استفاده از asp.net در سایت های کوچک نمی شود.لطفا دلیل قانع کننده تر بیاورید(نظر قبلی شما هم صرفا جنبا تجربه شخصی داشت که کم و بیش من هم قبول دارم،ولی دلیل علمی نیست)

mssql از هر نظر از mysql برتری داره ، سرعت ، نرم افزار مدیریتی ، حجم داده های اشغال شده در دیسک و امکانات . و همچنین قابلیتهایی داره که با بهره گیری درست استفاده سرور از منابع رو کاهش میده و عملا سرعت سایت بیشتر میشه مثل رویه های ذخیره شده که البته از نسخه 5 ام در mysql هم وجود داره ولی خوب نسبت به mssql ضعیف تره . البته برای یک وب سایت بسیار بزرگ تفاوت mssql و mysql به حدی نیست که از mysql صرف نظر کنیم. اما چه دلیلی باعث میشه که وب سایت های بزرگی مثل facebook و yahooو ... از mysql استفاده کنند؟ mysql منبع آزاده و نصبش بر روی سرور ها رایگانه. من ترجیح میدم برای وب سایت های بزرگ با بازدیدکننده زیاد از mysql استفاده کنم چون مزیت قیمت ضعفاشو میپوشونه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

دوستان اگر دقت کرده باشید من دقیقاً از جنبه ی تجربی مقایسه کردم نه علمی.
    اگه از نظر علمی میخواید که مطلب زیاده. البته سایتهای بی طرف و غیر تبلیغاتی. اما اگه اینجا نظر خواهی میکنید که هرکی نظر شخصیش رو بر اساس تجربیاتش میده.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    خوزستان، دزفول

نقل قول نوشته شده توسط Amin eHelp مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز.

شما منبعی برای اثبات این حرفتون دارید؟
    این هم مقایسه علمی ASP.NET vs. PHP
    http://naspinski.net/post/AspNet-vs-...omparison.aspx

موفق باشید.
    دوست عزیز. من گفتم cms ها بیشترن نه سایتهایی که طراحی شدن. تعداد cmsها محدوده. شما میتونید بشمارید. تازه cms های فارسی همه php هستن. asp.net فقط چند تا تجاری هست.

صفحه 3 از 3 اولاول 123

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •