نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: قرار دادن فایلهای HTML تصویر دار در بانک و نحوه جستجو در انها

قرار دادن فایلهای HTML تصویر دار در بانک و نحوه جستجو در انها

من یه سری فایل HTML دارم که دارای تصویر است
    حالا از دوستان درباره بانک کردن آن از دوستان نظر می خواهم اینکه به نظر شما بهتر است کل فایل رو در یک فیلد قرار دهم یا اینکه متن رو جداگانه و تصویر رو جداگانه قرار دهم و در این حالت چگونه به صورت حالت اولیه نمایش دهم
    این مساله تنها به خاطر جستجو در متن کمی مشکل شده چون اگر به حالت فایل در بانک بریزم نمی توان جستجو داشت
    از دوستان عزیز که در این رابطه تجربه یا پیشنهادی دارند درخواست کمک دارم

نقل قول: قرار دادن فایلهای HTML تصویر دار در بانک و نحوه جستجو در انها

فایل HTML یک فایل متنی هست و شامل تصویر نیست! تصاویر فقط فایل هایی هستند که به فایل HTML الصاق شدند تا مرورگر در زمان پردازش و نمایش فایل HTML آنها را هم نمایش دهد. پس نباید فایل های همراه یک فایل HTML را جزئی از آن بدونید. اگر اصرار دارید که فایل های همراه فایل HTML را هم در بانک ذخیره کنید، و امکان جستجو هم داشته باشید، می تونید سند HTML را در یک فیلد ذخیره کنید، و فایل های همراه آن را Zip کنید و بصورت BLOB در فیلد دیگه ایی ذخیره کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

مشکل من در نمایش این تصاویر است ممکن است یه فایل بیش از ده تصویر داشته باشد چطوری می تونم اونها رو نشون بدهم
    در ضمن اینکه گفتید zip کنم و در یک فیلد blob ذخیره کنم بعد چطوری از ان استفاده کنم که از حالت zip در بیاورم

کاربر دائمی آواتار merced
    محل زندگی
    خراسان جنوبي

فايل هاي تصويري و ... مي تونيد به راحتي ZIP يا RAR کنيد.
    اگه WINRAR نصب کنيد دو فايل rar.exe و unrar.exe تو پوشه نصب داره که با استفاده از پارامتر دادن به اونا مي تونيد از اونا استفاده کتيد. (توي command prompt اونا رو اجرا کنيد ... راهنماش مياد)

winexec('RAR a Pictures.rar TheFolder ')

حالا اين فايل رو تو بانک ذخيره کنيد .
    براي بازگردادن بايد از unrar (با خود rar هم فکر کنم بشه) استفاده کنيد. فايل HTML رو هم کنارش باز کنين.

*** مسير هاي تصاوير تو فايل HTML بايد نسبي باشه که بعداً هر جا بازش کرديد مشکلي نباشه

اگر اصرار دارید که از روش های فشرده سازی مثل ZIP استفاده نکنید، می تونید با استفاده از WebBrowser صفحه وب مربوطه را به فرمت mht. تبدیل کنید و فایل مربوطه را در بانک بصورت BLOB ذخیره کنید. البته یک نسخه از متن سند HTML را هم در فیلد دیگه ایی برای جستجو ذخیره کنید. در این صورت از فیلد متنی برای جستجو در متن می توان استفاده کرد، و برای نمایش صفحه وب مربوطه هم فقط کافی هست که فایل mht را از فیلد BLOB در بانک بخوانید و در WebBrowser نمایش بدید. یک فایل mht در واقع حاوی کل فایل های تصویر و استایل استفاده شده در یک صفحه وب هست.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

گه WINRAR نصب کنيد دو فايل rar.exe و unrar.exe تو پوشه نصب داره که با استفاده از پارامتر دادن به اونا مي تونيد از اونا استفاده کتيد. (توي command prompt اونا رو اجرا کنيد ... راهنماش مياد)

در صورتیکه WINRAR نصب نباشه چطور میشه به همین راحتی فایل رو zip و unzip کرد؟

کاربر دائمی آواتار merced
    محل زندگی
    خراسان جنوبي

فقط کافيه دو فايل rar.exe و unrar.exe رو همراه برنامه توزيع کنين

نيازی به RAR نيست، برای دلفی ابزار فشرده سازی به صورت كامپوننت وجود داره.

بله ممنون پیدا کردم Zlib

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •