مشاهده دست آورد نظرسنجی: بازی سازی تو ایران

رای دهنده
14. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • فعلا زوده!

1 7.14%
  • رانندگی در تهران آبرومونو برد!

3 21.43%
  • باید کار بشه آهسته آهسته

4 28.57%
  • کننده ی کار تو ایران نیست

1 7.14%
  • دولت اگه حمایت کنه قطعا می تونیم

7 50.00%
  • دولت اگه حمایت کنه شاید بتونیم

2 14.29%
نظرسنجی چند گزینه ای
نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشارکت در ساخت scene manager یک موتور بازی

مشارکت در ساخت scene manager یک موتور بازی

سلام من دارم روی یک موتور بازی 3 بعدی کار می کنم قسمتهای مربوط به render کردن و کار با directx رو میتونم به تنهایی از پسش بر بیام
    اما چیزی که خیلی وقت گیره بحث مربوط به مدیریت صحنه هست که واسه ی ساختش نیاز به یک سری الگوریتم کوچکتر دارم تا بتونم الگوریتم نهایی رو پیاده سازی کنم
    تو این forum من واقعا افراد باهوشی دیدم و مطمئنم که چیزای زیادی ایتجا یاد می گیرم

حرف و سخن بسه!
    واسه ی culling کردن من راه حل خودمو ارائه دادم!(تو هیچ کتابی هم نخوندم!)
    واسه ی این کار من مسئله رو به چند زیر الگوریتم تقسیم کردم که اگه بشه یک شبه کد واسش پیدا کرد حل میشه
    (در موردculling که میگم به این فکر کنید که دوربین وسط یک سری دیوار خیلی بلد و پیچ در پیچ قرار داره و برنامه باید تشخیص بده که در هر مکان چه دیوار هایی رو میبینه...)
    در اولین قدم ما نیاز به یک سری معادلات ساده مثل فاصله ی یک نقطه تا خط در دو بعد و وضعیت خط و صفحه و این چیزا داریم که خودم دارمشون(بعدا پست می کنم) بعد....
    خیلی تند رفتم!یه سوال؟ کسی پایه هست بهم تو نوشتن این قسمت کمک کنه؟ من تایپ فارسیم ضعیفه! بیخودی تایپ نکنم!؟
    به قول معرکه بگیرا کی شمع اول ما رو روشن می کنه!!

کاربر دائمی آواتار Daleeeeer
    محل زندگی
    پشت هيچستان

نقل قول: مشارکت در ساخت scene manager یک موتور بازی

سلام دوست عزیز. یک کتابی هست به نام game programing in #C که هم شبه کدهای خوبی داره و هم خوب روش های بازی نویسی و موتور بازی و ... رو نوشته. اونو بخون.
    در مورد الگوریتمت زیاد مطمئن نیستم کار کنه!!!
    همواره موفق باشی.

سلام دلیر خان
    یک کتابی هست به نام game programing in #C که هم شبه کدهای خوبی داره
    من تحقیقات کافی رو انجام دادم ممنون ازت
    در مورد الگوریتمت زیاد مطمئن نیستم کار کنه!!!
    من که هنوز الگوریتممو توضیح ندادم که چیه!
    البته توضیح دادنش با نوشته و عکس هم کار شختیه (می شه گفت چیزی شبیه BSP Tree (واسه ی تشخیص برخورد)و Indoor outdoor برای pick کردن دیوارهاست
    در ضمن این اولین موتور من نیست و من از حالا تا تهشو میتونم حدس بزنم به چه مشکلایی بر میخوریم
    این گوی و این میدون!

Thumbs down نقل قول: مشارکت در ساخت scene manager یک موتور بازی

کس نخوارد پشت من جز...
    این موتور قبلی رو که بنا به دلایلی موافقت نکردن ایده شو به این زودی Share کنیم
    اما منتظر پست من تو چند ماه دیگه باشید که level Designer و موتورمو به نمایش بزارم
    اینم یه Template بود واسه ی اونایی که می خواستن همکاری کنن و...
    خدا حافظ تاپیک!
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سلام
    مدیر صحنه یکی از پیچیده ترین قسمتهای یه گیم انجین هست. مدیر صحنه باید همه مواردی که توی صحنه هستن رو کنترل کنه این موارد میتونه اشیاء دو بعدی، سه بعدی و یا منابع صدا باشه.
    به دور از پیچدگی مدیر صحنه داخل یه گیم انجین باید انواع مختلف مدیر صحنه وجود داشته باشه چون هر نوع بازی مدیر صحنه مناسب خودش رو داشته باشه.

ساده ترین مدلی که برای مدیر صحنه میشه پیاده سازی کرد یه مدیر صحنه عمومی هستش که داخل اون از یک آرایه برای نگهداری هر نود صحنه استفاده میشه. سپس مدیر با فراخوانی توابع خاص ( مثل Draw) تمامی نودهای درون آرایه رو فراخوانی و رسم میکنه.

همه این موارد رو بذلری کنار ما چند تا مدیرصحنه داخل بازی داریم که ممکنه از یه ماشین FSM برای سوئیچ بین اونها استفاده شه که خود همین نشون دهنده این هستش که یه گیم انجین برای داشتن حداقل کنترل صحنه و هوش مصنوعی نیاز به FSM داره. پیاده سازی FSM ساده هستش اما ضرافتهای خاص خودش رو موقع پیاده سازی داره.

برای ساخت مدیر صحنه باید خیلی مطالعه کرد و با انواع تکنیکهای گرافیکی و ساخت بازی آشنا باشی وگرنه ... . به هر حال موفقترین مدیرهای صحنه رو همیشه بازی QUACK داشته که میتونین ویرایش سوم اون رو تهیه کنید.

موفق باشید

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

ببینید برادران عزیز! یکی از مهمترین بلکه حیاتی ترین قسمت برای ساخت بازی، داشتن یک تیم حداقل 20 نفره هست که البته همه این 20 نفر باید عاشق بازی سازی باشند، نه از زیرکار در رو!!!

در ضمن باید بگم که اینقدر به فکر Engine و 3d Object و ... نباشید. چون تا تیم درست نشه، این چیزها الکی هست.
    من خودم تا حالا هزارتا آدمک و اشیای سه بعدی ساختم که هرکاری بگی میکنن، ولی چه فایده وقتی نتونی اینها رو به هم پیوست بدی و یه گیم بسازی!!

بازی سازان عزیز! وقتی تیم یا گروه داشته باشید Engine و بقیه خرت و پرتها خودش می یاد. ولی تنهایی بی خیالش!!!!!! (توصیه اکید برای شروع)
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •