صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 97 از 97

نام تاپیک: پروژه ساخت آنتی ویروس

نقل قول: پروژه ساخت آنتی ویروس

امروز یکم حال داشتم .
    یه چند خطی براتون مینویسم.
    آنتی ویروسی که من نوشتم : شامل قسمتهای متعددی بود . کم کم براتون میگم.
    در مرحله اول و میشه بگی بزرگترین مشکلی که من باهاش مواجه بودم . مسیر فعلی کاربر بود.
    یعنی باید میفهمیدم که کاربر الان کجای ویندوز اکسپلورر هست.
    اول بار با هوک این کار رو کردم. اما مشکل بزرگی که بود . برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی هر کدوم باید یه روش پیاده میشد. که دردسر زیادی داشت.
    دیدم خیلی اذیت میکنه . چون هوک من یوزر مد بود و ثبات نداشت.
    در مرحله بعدی هوک رو گزاشتم کنار و اومدم سراغ استفاده از Api ها برای بدست آوردن مسیر.
    اونم تا حدودی جواب داد . اما بازم ثبات نداشت. تا یکی از دوستان یه فیلتردرایور نوشته بود ، که از ایشون خریداری شد و مورد استفاده قرار گرفت.
    در مرحله بعدی : مسیری رو که کاربر ، در اون بود رو داشتیم ، یه FindeFile میکردیم و Md5 فایلها رو بدست می آورم و با بانک اطلاعاتی که داشتم ، کوئری میگرفتم . اگه تو بانک بود ، یه صفحه طراحی شده بود که بالا میومد و اعلام میکرد یه ویروس پیدا کرده (یادش بخیر).
    اما باز اینجا کلی مشکل به وجود میومد :
    1- فایلهایی که حجمشون بالا بود ، کلی زمان میبرد که md5 بگیریم ازشون.
    2- نیاز نبود همه نوع فایل رو md5 بگیریم . اما چون من ناشی بودم ، همه رو میگرفتم.
    3- اگه کاربر میرفت تو یه شاخه ای مثل system32 و با حجم عظیمی از فایلها مواجه میشد ، تا برنامه میومد md5 بگیره و بعد کوئری ، کاربر 4 تا مسیر دیگه هم رفته بود
    و ...
    که کم کم روش کار کردم و مشکلات رو مرتفع کردیم.
    اگه وقت شد. کم کم راهی رو که رفتم براتون میگم.
    موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار Hossenbor
    محل زندگی
    پارس

سلام دوست عزیز گلد خوب شما رو روش دیباگر داخلی یا همون هیورستیک انالیز کار کردین یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید من اول میخواستم رو روش دیتابیس بسازم گفتم اگه نتونه رو روش انالیز کار بده بزرگترین عیبش میشه بنابراین نتیجه گرفتم اول رو همین روش تمرکز کنم و اطلاعاتی هم به اون صورت ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید مدیران عزیز هم اطلاعات و تجاربه پر ارزشی داشتن ولی متاسفانه نیستن و اگر اونا هم میتونستن کمک کنن پروژه قالب بهتری به خودش میتونست بگیره با تشکر

محل زندگی
    پارس

در ضمن دوست عزیز میشه دیتابیستونو از کجا گرفتین ممنون من امروز یک مصاحبه از رییس شرکت کوییک هیل خوندم خیلی راهنماییم کردم ولی متاسفانه ادرسش یادم نیست تو سایت اشیانه بود و ایشون گفته بود که علاوه بر تسلط کامل بر ویندوز باید تو مهندسی معکوس هم مهارت بالایی داشته باشن که خدا رو شکر دارم کم کم یاد میگیرم و اینکه بدترین دشمنان انتی ویروسها ویروسهایه چند ریختی و چندتا نوع ویروس بود معرفی کرد

محل زندگی
    پارس

سلام دوستان یک مشکله دیگه کسی راه حلی نداره وقتی امضایه یک فایل رو میگیریم اگر اون فایل یک بایتش تغییر کنه برنامه هم امضایه متفاوتی تولید میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

محل زندگی
    پارس

و یک سوال دیگه چه فایلهایی رو باید اسکن کنم منظورم اینه که متن نباشه یا عکس نباشه البته تو قالب واقعیشون نه فایل اجرایی تغییر پسوند داده شده و یک سوال دیگه از فایلهایه اسکریپتی مثل bat یا vps هم باید اثر انگشت بگیرم؟ باتشکر

نقل قول نوشته شده توسط Hossenbor مشاهده تاپیک
    در ضمن دوست عزیز میشه دیتابیستونو از کجا گرفتین ممنون من امروز یک مصاحبه از رییس شرکت کوییک هیل خوندم خیلی راهنماییم کردم ولی متاسفانه ادرسش یادم نیست تو سایت اشیانه بود و ایشون گفته بود که علاوه بر تسلط کامل بر ویندوز باید تو مهندسی معکوس هم مهارت بالایی داشته باشن که خدا رو شکر دارم کم کم یاد میگیرم و اینکه بدترین دشمنان انتی ویروسها ویروسهایه چند ریختی و چندتا نوع ویروس بود معرفی کرد
    دوست خوبم به دست آوردن اين ديتابيس اصلا سخت نيست خيلي راحت ميشه به روزترين ديتابيسها رو از شركتهاي مهم و معتبر سراسر دنيا بدست آورد. سختي كار اونجاست كه بايد هر يه دونه فايل رو با كل محتويات اين ديتابيس مقايسه كنه و اين كار سرعت رو فوق العاده كم ميكنه . اين مشكل رو توي خيلي از آنتي ملوير هاي كوچيك ميشه ديد پس بايد يه فكري براي اين كار كرد كه نحوي ديگه برنامه سالم يا خراب بودن يك فايل رو تشخيص بده .

سلام دوستان یک مشکله دیگه کسی راه حلی نداره وقتی امضایه یک فایل رو میگیریم اگر اون فایل یک بایتش تغییر کنه برنامه هم امضایه متفاوتی تولید میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید
    من فكر مي كنم درستي كار دقيقا همين جاست اگه آنتي بتونه تشخيص بده كه يك بايت عوض شده وظيفه خودش رو انجام داده يعني اينكه اين آنتي بياد كل فايلها رو به 2 دسته تقسيم كنه دسته اول اونايي كه امضاشون عوض نشده كه طبيعتا اينها به عنوان فايلهاي پاك ميشناسه و كاري به كارشون نداره دسته دوم اونايي هستن كه حداقل يك بايت عوض شده دارن (حتي 1 بيت ) اون فايل ها رو حتما بايد چك كنه چون نه آنتي و نه حتي كاربر اطلاع داره كه اين تغيير كار ويروس بوده يا خود اون برنامه يا os پس براي اطمينان بايد اون رو تو ليست چك كردناي خودش بزاره و اگه تميز بود دوباره امضاي جديد ازش بگيره .

و یک سوال دیگه چه فایلهایی رو باید اسکن کنم منظورم اینه که متن نباشه یا عکس نباشه البته تو قالب واقعیشون نه فایل اجرایی تغییر پسوند داده شده و یک سوال دیگه از فایلهایه اسکریپتی مثل bat یا vps هم باید اثر انگشت بگیرم؟ باتشکر
    اين اشتباهه كه بين فايلها فرق بزاريم به اين دليل كه ممكنه كدهاي مخرب توي كدهاي هر فايلي خودشون رو جاسازي كنن و از نظر تئوري حتي به عكسها هم نميشه اعتماد كرد (البته تا حالا ويروسي ديده نشده كه به عكس يا mp3 بچسبه ولي با اين حال آنتي هاي قوي دنيا حتي اينها رو هم اسكن مي كنن ) دليلش هم اينه كه وقتي او اس مياد با كمك نرم افزار پلير اون فايل كدهاي درون اون فايل رو ميخونه كه اجرا كنه كدهاي مخرب هم مي تونن قد علم كنن
    بنابر اين همه چيز رو بايد اسكن كنه

محل زندگی
    پارس

سلام دوست عزیز تو قسمت اول مشکلی به اون صورت نداریم و تو قسمت سوم هم ما چند فیلتر تو انتی ویروس داریم یکی همون دیتا بیسه یکی هم رفتار شناسیه و راههایه مختلف تو فایل بات و وی پی اس که به راحتی قابل تغییرند و امضا تغییر میکنه که نظر من استفاده از هیورستیک انالیزر هست بجایه روش دیتا بیس اینجور بهینه تر هست در مورد فایلهایه اسکریپتی اجرایی شده هم اونا رو از روش رفتار شناسی و یا اکتیویتی لوگر کنترل میشن یا تو محیط شبه سیستم عامل ازشون خروجی جرفته میشه و با هیورستیک انالیزر فیلتر میشن که اینجور گیر میفتن ای کاش مدیران و اساتید عزیز هم بودن و نظر میدادن

محل زندگی
    پارس

سلام دوستان قسمت دیتابیسش تمام شد بی زحمت یک دیتابیس اگه کسی لطف کنه ممنون میشم فقط روش تهیه امضا شم لطف کنین اخه من از کل فایل امضا نگرفتم و تنها از اول فایل امضا گرفتم با تشکر دوستان این پروژه اصلی نبود برای همین سورسشو نذاشتم چونکه گروهمون کامل نیست و وقتی کامل شد پروژه اصلی رو شروع میکنیم ولی اگه کسی لازم داشته باشه براش میذارم

سلام دوستان قسمت دیتابیسش تمام شد بی زحمت یک دیتابیس اگه کسی لطف کنه ممنون میشم فقط روش تهیه امضا شم لطف کنین اخه من از کل فایل امضا نگرفتم و تنها از اول فایل امضا گرفتم با تشکر دوستان این پروژه اصلی نبود برای همین سورسشو نذاشتم چونکه گروهمون کامل نیست و وقتی کامل شد پروژه اصلی رو شروع میکنیم ولی اگه کسی لازم داشته باشه براش میذارم
    خبر خوبي بود دوست عزيز خوشحالم كه قسمتي از كار داره پيش ميره
    امضا نگرفتن از كل فايل اشتباهه به اين دليل كه ويروس مي تونه بدون تغيير حجم فايل كدهاي خوش رو يه گوشه كناري توي اون فايل جاسازي كنه و به جاي يه سري از كداي اون فايل بشينه پيشنهاد من اينه روش امضا گرفتن به اين شكل باشه كه مثلا از هر فايل چندين بخشش رو به طور تصادفي ولي با يه نظم روشن براي خود انتي بگيره و با يه فرمول خاص اونو خلاصه سازي كنه
    ضمنا يه سري ديتابيس وجود داره كه برات ايميل مي كنم

محل زندگی
    پارس

نه میدونی مشکل اون امضاها چیه برای مثال تو فایل یک مشخصه به نام تاریخ ساختش هست که با هر دفعه کامپایل تغییر میکنه در نتیجه اونم تغییر میکنه چندین نوع امضا هست که من از نوع مرکب دینامیکش استفاده می کنم که به نظرم بهترینه ولی باید ازمایش بشه برای همین گفتم تو شرایط واقعی امتحانش کنم

سلام میدونم که این بحث ها مال خیلی وقت پیشه و میدونم کسانی که این پست ها رو دادن شاید نباشن ولی

من یه آنتی ویروس با زبان های #C++‎ , Css , Html , C طراحی کردم که اصل کارش با C++‎ هست و 50 درصدش کامل شده
    حالا نیاز به کمک دارم نمیدونم کسی کمکم میکنه یا نه ولی بدونید خیلی کمک نیاز دارم
    دوستانی که میخان در تکمیل این پروژه به من کمک کنن با ایمیل من تماس بگیرن
    با تشکر : ایمیل من : sorn01@yahoo.com

کاربر تازه وارد آواتار E power
    محل زندگی
    ایران

من گرافیست هستم
    برای طراحی گرافیکی رابط کاربری می تونم کمک کنم
    اینم آیدی یاهو : silverlight.mind

با سلام
    پروزه ی این ترم من ساخت آنتی ویروس توی محیط c برای ویندوز xp هست
    من حتی نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چه چیزایی باید یاد بگیرم
    میشه کمکم کنید؟
    آخه من ترم 2 هستم و تنها محیطی که تاحالا توش کد نوشتم پایتون بوده و از ویندوز و چیزایی که تو این تاپیک نوشتین سر در نمیارم
    اگع ممکنه یکی بگه که از کجا باید شروع کنم؟؟

با سلام ...
    به لطف خدا پروژه ی ساخت آنتی ویروس شروع شد ...
    ادامه ی این گفتگو ها در این تایپیک ... : شروع ساخت پروژه ی آنتی ویروس متن باز ایرانی ...

میشه عکسی از محیطش بزاری عزیز؟

نقل قول نوشته شده توسط maalimom مشاهده تاپیک
    سلام
    دوست عزیز من یک آنتی ویروس تقریبا حرفه ای طراحی کردم
    شاید بتونم کمکتون کنم

قابلیت جستجو و حذف و تشخیص ویروس و کلیدهای خراب رجیستری و حفاظت از فلش مموری ها و ..
    maalimom@yahoo.com
    میشه عکسی از محیطش بزاری؟

سلام ببخشید این برنامه را با چه زبانی نوشتید

صفحه 3 از 3 اولاول 123

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •