نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: امکان سنجی پیاده سازی نرم افزار اتوماسیون اداری مبتنی بر وب

کاربر دائمی
    محل زندگی
    عالم ماده

امکان سنجی پیاده سازی نرم افزار اتوماسیون اداری مبتنی بر وب

:oops:

پروژه ای به تیم نرم افزاری بنده پیشنهاد شده است ،در مرحله امکانسنجی از اساتید تالار حاضر تقاضامندم سوالات بنده را بی پاسخ مگذارند:

نیازمندیهای کارفرما

تعریف کارکنان قسمت ها ، قسمت ها و پست های شرکت
    شامل اطلاعات کلیه کارکنان و قسمت هایی که در اتوماسیون اداری دخیل هستند می باشد . این قسمت باید قابلیت افزایش یا کاهش قسمت ها ، کارکنان و شغل های شرکتی آنها باشد .

اطلاعات قسمت ها باید شامل کد قسمت ، علامت اختصاری قسمت ، عنوان قسمت و نمایش درختواره ای جایگاه قسمت در چارت شرکت باشد .

اطلاعات پست های شرکتی شامل کد پست شرکتی ، عنوان پست شرکتی و عنوان قسمت مرتبط با پست شرکتی باشد .

اطلاعات کارکنان
    شامل : شماره پرسنلی ،نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، سریال شناسنامه ، محل صدور ، نام پدر ، محل تولد ، تاریخ تولد ، نمونه امضاء و تصویر شخص می باشد.

تعریف حقوق دسترسی
    دسترسی کارکنان باید تحت ضوابط استاندارد امنیتی شود .

ورود و خروج نامه ها
    این قسمت بر اساس استاندارد های اتوماسیون اداری شرکتها و ساختارهای مورد تایید در طرح تکفا طراحی گردد.

کارتابل های اختصاصی و پیگیری هر یک از مدیران
    این قسمت بر اساس استاندارد های اتوماسیون اداری شرکتها و ساختارهای مورد تایید در طرح تکفا طراحی گردد.

امکان نظارت بر کلیه جریانات اداری و گزارشگیری برای مدیران قسمت ها

نامه های داخلی

خروج نامه ها از شرکت

صندوق پستی اختصاصی برای هر یک از کاربران

ایجاد بانک اطلاعاتی برای کلیه فرایند ها

کنترل آمار روزانه
    یکی از فرایند های روزانه در شرکت ، کنترل و ارسال آمار روزانه از طرف هر یک از قسمتها به مقصدهای اداری ، انتظامات و بایگانی قسمت است .
    این قسمت باید تمامی مراحل را اتوماسیون و شیوه ارائه برگ آمار و ثبت آن را اصلاح و بصورت الکترونیکی در آورد .

صدور حکم مرخصی ساعتی و روزانه ، حکم ماموریت ساعتی و روزانه داخلی و خارجی
    کارکنان برای درخواست مرخصی یا ماموریت ، فرم ویژه را تکمیل و به مقصد خود که یکی از رده های ما فوق خود است ارسال می نماید . مدیر مربوطه پس از تایید حکم مرخصی یا ماموریت وی فرم را عودت داده و فرم مربوطه به صندوق شخصی کارمند و بایگانی قسمت ارسال می گردد .

صدور مجوز خروج کالا
    متصدی این بخش مدیریت بازرسی و انتظامات بوده که قسمت ها بعد از تکمیل فرم ویژه مجوز خروج آن را به مدیریت فوق الذکر ارسال و پس از تائید یک نسخه از این مجوز خروج به انتظامات درب ورودی ارسال می گردد .
    بدین ترتیب کلیه عملیات مربوط به تهیه مجوز خروج کالا بصورت الکترونیکی در خواهد آمد .

صدور خط سیر خودروها و درخواست خودرو از قسمت
    مقصد این درخواست ها در خصوص خط سیر انتظامات و در خصوص درخواست خودرو ترابری سبک می باشد . مراحل انجام مانند یک در خواست معمولی از یک قسمت به قسمت دیگر بوده و نمونه فرم درخواست خودرو و خط سیر خودرو به پیوست می باشد .

درخواست از انبار
    شامل کلیه مراحل درخواست از انبار طبق چارت جریان داده ای در ارتباط با کلیه قسمت های مصوب شرکت و با امکان انتساب به قسمت های جدید .

صدور حکم کار
    حکم کار روندی است که طی آن انجام امور خدمات فنی قسمتها باید انجام پذیرد . مبداء در این جریان قسمت مربوطه و مقصد شهرداری و پشتیبانی فنی می باشد .
    البته اتوماسیون به گونه ای تنظیم می گردد که کلیه قسمتها بتوانند برای یک دیگر حکم کار صادر کنند . جریان داده مراحل صدور حکم کار به پیوست می باشد .

تحویل و تحول منازل شرکت
    این بخش شامل موارد مرتبط با تحویل و تحول منازل شرکتی ، انشاء حکم کار مرتبط با منازل شرکتی و مجموعه های شهرک و تشکیل پرونده برای هر یک از ساکنین شهرک

سیستم آموزش مجازی ویژه کارکنان

سیستم کنفرانس یا جلسه بین مدیران با مدیر عامل ، مدیر عامل با کارکنان و مدیران با کارکنان قسمت خود

سیستم ارتباط با بهداری شرکت جهت مشاوره پزشکی

سیستم برقراری ارتباط با تعاونی شرکت جهت خرید اقلام برای کارمندان و صدور فاکتور

سیستم امن برقراری ارتباط با مدیر عامل جهت طرح مشکلات کارکنان

سیستم خبر نامه شرکتی جهت اخبار و اطلاعات هفتگی ( با بخش مدیریت )

طراحی سیستم امضای دیجیتالی برای همه کارکنان شرکت

سیستم گفتگوی درون شرکتی ( CHAT )

متن فوق صورتی از نیازمندیهای کارفرما بود که پس از سه ماه تحویل بنده شده است.

بستر شبکه ای موجود:
    شبکه داخلی با سرور ویندوز 2003 با نزدیک 40 کلاینت

سواد کامپیوتری کارمندا ن :
    بسیار ضعیف

چهارچوبهای برنامه نویسی انتخابی و پیشنهادی شرکت:
    Microsoft .Net
    Sql Server

تخصص های تیمی:
    1-تیم کامل طراح صفحات وب (گرافیست-طراح وب-...)
    2-برنامه نویس دات نت کار به تعداد کافی
    3-تحلیلگر :فعلا نداریم.
    4-مدیر پروژه : در خدمت هستم.!

زمان :
    در صورتی که قیمت مناسبی پیشنهاد شود قابل انعطاف می باشد و کارفرما قبول خواهد کرد.

ملاحظات مالی :
    کارفرما بینهایت قلدر بوده و ممکن است اصلا پول ندهد! 
    :oops: :?
    دلیل عدم خرید سیستم اتوماسیون اداری شرکت همکاران سیستم توسط شرکت حاضر قیمت بسیار بالای آن نرم افزار اعلام شده است.
    دلیل مراجعه به یک گروه (تیم) نرم افزاری مشخصا قیمت کمتر پیشنهادی ما است.

امکان سنجی:

1-اصولا اتوماسیونی نظیر فوق قابل پیاده سازی بصورت مبتنی بر وب می باشد؟
    --آیا نمونه ای سراغ دارید؟
    2-چند نفر برنامه نویس ای اس پی دات نت برای برنامه نویسی کافی است؟
    3-هر گونه پیشنهاد دیگری که به نظر شما می رسد برای تیم ذیقیمت است ...

با تشکر
    فرامرز

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    شما مگه با اون تیم هنوز رابطه دارید؟

کاربر دائمی آواتار Mahdavi
    محل زندگی
    ایران - میگن تهرون
    1- بله . مجموعه دیدگاه به شکل خیلی کامل و تحت وب
    2-بسته به مدت زمان تحویل پروژه و کارایی بچه های تیم.
    3 - :(

کاربر دائمی
    محل زندگی
    عالم ماده
    مگه با اون تیم هنوز
    نه آقا حامد این کار دیگه ای هستش اون پروژه تهران بود که خدمت رسیدیم.

جناب مهدوی شما خیلی سر بسته مشورت می دهید نشد ها کاکا :lol:

همانطور که استحضار دارید محیط StateLess مشکلات خاص خود را دارد:
    1-گزارش گیری محدود به محیط وب بوده
    2-حجم کاری سرور به شدت افزایش می یابد و ...

من خودم اتوماسیون مبتنی بر وب فارسی سراغ ندارم.
    اکثر کارهایی که صورت گرفته اپلیکیشن می باشد و این کمی باعث تردید من شده است.شرکت همکاران سیستم هم برنامه وب بیسش را 2006 اراه می کند منتها به قدری گران است که شرکت طرفش هم نرفته است :mrgreen:
    خب بازار همینه دیگه :دلار:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران
    سلام

نمونه ی همین کار رو من و یکی دیگه در شرکتی که برای آن کار می کنیم انجام داده ایم (دو نفر). سیستم اتوماسیون اداری و دبیرخانه و غیره ...
    کاملا تحت وب است. شبکه همین مورد که فرمودید، کلاینت ها بیشتر از 50 تا. سواد کاربران هم مشابه! (فقط سواد ادمین شبکه و تیم آن بسیار مهم است)
    غیر از تحت وب اصلا به آن فکر نکن! نصب برنامه ویندوز اپلیکیشن در هر بار آپدیت برنامه روی بیش از 40 کلاینت یعنی فاجعه! هرچند امکان نصب ریموت توسط ویندوز سرور وجود دارد اما بدیهی است که این نوع ویندوز اپلیکیشن ها نیاز به تنظیمات ویژه روی تک تک کلاینت ها هم دارند که به صورت ریموت عملا امکانپذیر نخواهد بود. خوبی وب اپلیکیشن این است که روی یک سرور اس کیوال سرور را قرار می دهید و روی یک سرور دیگر فایلهای ASP.NET خودتون رو (برای کارآیی بیشتر) و یک سرور هم برای بک آپ گیری (مسلما اگر اطلاعات بپره از سقف آویزونتون می کنند!). نصب فقط یکبار انجام می شود (در هر بار تغییر برنامه). دیگر نگران کلاینت ها نخواهید بود که آیا کار می کنند ، نمی کنند؟ درست نصب شد؟ نشد؟ و ... الی آخر. یعنی درگیری اصلی شما فقط روی سه سرور است و نه بیشتر. کلاینت ها هم ویندوز اکس پی داشته باشند کافی است. (کیفیت سرورها مهم است و کیفیت کلاینت ها در این حالت اصلا مهم نیست)

تعداد برنامه نویس ها مهم نیست! کیفیت آنها مهم است!

در مورد قیمت پروژه و ... خیلی دقت کن.
    این پروژه حداقل یک سال و نیم برای شما به طول خواهد انجامید (مطالعه، درآوردن جزئیات سیستم کاری (وقتی شما برنامه ی این کار رو می خواهید بنویسید باید کار این افراد رو بهتر از خودشون بدونید! بنابراین تعداد جلسات با آنها و پرسجو و غیره... زمان بر است (گاهی هم شما باید به آنها بگید که اینطوری که من طراحی کردم درست است و شما باید اینطور از این به بعد کار کنی. یعنی سیستم کاری اونها را هم طراحی کنی) ) ، بعد از این ، طراحی صفحات و طراحی دیتابیس....، سپس برنامه نویسی....، تا اینجا هیچی! از این به بعد درگیری شما شروع می شود. این گزارش اینطور باشه بهتره ، اون یکی اگر اون طور باشه بهتره و .... (هر چقدر طراحی شما هم کامل بوده باشد این یک مورد اجتناب ناپدیراست چون اصل این است: "من دارم پول می دم برام برنامه بنویسید بنابراین هرچی من می گم (حتی بی ربط، حتی اگر نمونه ی دیگری از آن در برنامه موجود باشد") *باید* اجرا شود! ) ، درگیری با مسؤولین و تغییر برنامه مطابق میل آنها و .....

در مورد نمونه های انجام شده تحت وب هم علاوه بر مورد فوق (که مطابق نیازی کاری یک شرکت خاص تهیه شده)، در نمایشگاه هایی که تشکیل می شود حتما به غرفه ها خوب سرکشی کنید. چند نمونه رو من امسال دیدم (انصافا هم خوب کار شده بود (برای نمونه از شرکت چارگون)). حتی نمونه انجام شده با asp‌ قدیمی رو هم دیدم (به نام کندو).

کاربر دائمی
    محل زندگی
    عالم ماده
    استاد از اول که در خدمت بودیم حالا هم هستیم! :wink:
    سواد ادمین شبکه و تیم آن بسیار مهم است
    مگر قرار نیست آنها بستر اجرای برنامه را اجرا کرده و آماده کنند؟به فرض شبکه خراب شد خب این وظیفه مدیرش است که راه اندازی بکنه یا سطوح دسترسی مناسب را برای گروه کابران ایجاد نماید.شما نکته خاصی در تجربه کاری در این مورد مد نظر داشته اید؟ :!: :roll:

در مورد قیمت پروژه و ... خیلی دقت کن.
    اصلا این پیشنهاد بخاطر اینه که ما قیمتی خیلی کمتر از هر نمونه شرکتی(شرکتهای کامپیوتری متداول بازار)
    ارایه می دهیم.
    واقعا در قیمت مونده ام.
    بالا بگم کار از دست می رود :دلار: پایین بگم ارزش زحمت و دردسرش را نداره :| :|

درگیری با مسؤولین و تغییر برنامه مطابق میل آنها و .....
    اوه اوه مگه با یک نظامی میشه درگیر شد یا گفت آقا نمیشه :evil2: :skull:

ما هم همین کارو داریم می کنیم ولی کار فرما دوسته نه قلدر بسیار وق گیر و تیم سخت افزاری می خواهد اگه شما اطلاعاتی دارین می تونیم با شما شریک بشویم هم تو کار خودومون هم تو کار شما به ایمیل من جواب بدین

21 شهریور 1383
    21 مهر 1384
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر دائمی آواتار aidinwashere
    محل زندگی
    پشته سرت
    تقویم تاریخ!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

نقل قول: امکان سنجی پیاده سازی نرم افزار اتوماسیون اداری مبتنی بر وب

سلام دوستان کاش این بحث در سال 84 رها نمی شد و کسی هم درباره نحوه پیاده سازی این سیستم توضیح می داد؟ لطفا دوستانی که همچین سیستم هایی پیاده کرده اند دیگران را نیز در حد امکان راهنمایی کنند الان ما با چگونگی ثبت اولویت بخش ها برای جابجایی نامه ها در سیستم دبیرخانه مشکل داریم
    می خواهیم مدیر یک بخش را انتخاب کند و اولویت آن را نیز تعیین کند و ثبت کند اما از آنجایی که هر بخشی ممکن است تا 100 سطح پایین تر زیر بخش داشته باشد چگونه این سطوح و بخش مورد نظر مدیر را نشان دهیم؟

کاربر دائمی آواتار persian_bigboy
    محل زندگی
    تهران ، شمیران

سلام دوستان من یک نسخه سازمانی کامل رو پیاده سازی کرده ام که انشاالله بزودی به صورت تخصصی در سازمانی های کشور انتشار پیدا میکنه ولی البته تا به امروز فقط 3 مورد رو در 3 سازمان بزرگ به صورت تست راه اندازی کردیم که به شکر خدا کامل داره کار میکنه و مشکلی ندارن و بالای 60 دبیرخونه در سطح کشور به صورت متمرکز باهم کار می کنن .

دوست من در باره قیمت باید بگم که اگه سفارشی داری می نویسی برات نمی ارزه که این کارو انجام بدی ، اگه که داری یک محصول می نویسی خیلی فرق میکنه . قیمت محصول شده این سیستم پایه از 4.500.000 شروع میشه تا 15.000.000 بالا میره ، البته میدونید که این سیستم باید با سیستم های اداری مالی کاملا قابلیت اتصال داشته باشه و مشکلی براش پیش نیاد اگه بیاد که خدا شما رو رحمت کند . این تجربه کوچک من بود . اگه سوالی بود در خدمت تا در اختیارتون بزارم ولی بدون کاره خیلی آسونی نیست و گول نخور چون خیلی سنگینه بدون تجزیه تحلیل و شناخت درست نمی تونی کارو رو به اتمام برسونی . از ما گفتن بود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط persian_bigboy مشاهده تاپیک
    سلام دوستان من یک نسخه سازمانی کامل رو پیاده سازی کرده ام که انشاالله بزودی به صورت تخصصی در سازمانی های کشور انتشار پیدا میکنه ولی البته تا به امروز فقط 3 مورد رو در 3 سازمان بزرگ به صورت تست راه اندازی کردیم که به شکر خدا کامل داره کار میکنه و مشکلی ندارن و بالای 60 دبیرخونه در سطح کشور به صورت متمرکز باهم کار می کنن .

دوست من در باره قیمت باید بگم که اگه سفارشی داری می نویسی برات نمی ارزه که این کارو انجام بدی ، اگه که داری یک محصول می نویسی خیلی فرق میکنه . قیمت محصول شده این سیستم پایه از 4.500.000 شروع میشه تا 15.000.000 بالا میره ، البته میدونید که این سیستم باید با سیستم های اداری مالی کاملا قابلیت اتصال داشته باشه و مشکلی براش پیش نیاد اگه بیاد که خدا شما رو رحمت کند . این تجربه کوچک من بود . اگه سوالی بود در خدمت تا در اختیارتون بزارم ولی بدون کاره خیلی آسونی نیست و گول نخور چون خیلی سنگینه بدون تجزیه تحلیل و شناخت درست نمی تونی کارو رو به اتمام برسونی . از ما گفتن بود.
    در چنین تاپیکی که تاریخ پرسش سوالش مال چند سال پیش بود بهتر بود آخرین پست رو می خوندید بعد جواب می دادید!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tehran

26 تیر 1391

17 آذر 93
    لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ....
    پروژه دانشگاهم اتوماسیون اداری برداشتم توی تحلیلش مثل آهو تو گل گیر کردم.
    لطفا اگه میشه فازهای تحلیل رو مشخص کنید: میدونم افراد:مدیران ،مسئول دبیرخانه ،کارشناسان حق دسترسی دارن دیگه چه کسانی هستن؟
    من هیچی بلد نیستم کمکم کنید

مدیر بخش آواتار ahmad156
    محل زندگی
    شیراز

لطفاً به تاریخ تاپیک هم توجه کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •