نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: فوری: مشکل توزیع نرم افزار در ویندوز 98

فوری: مشکل توزیع نرم افزار در ویندوز 98

با سلام
    من نرم افزاری را با استفاده از vfp8 در ویندوز 2000 طراحی کردم و با قرار دادن فایل اجرایی برنامه به همراه فایلهای :
    VFP8R.DLL - VFP8RENU.DLL - VFP8T.DLL - GDIPLUS.DLL - MCVCR70.DLL
    در شاخه اصلی سی دی آن را به صورت Autorun درآورده ام.
    سی دی در ویندوز XP , 2000 به خوبی کار میکند ولی در "بعضی" از سیستمهایی که از ویندوز 98 استفاده میکنند با پیغام Program Error و بدون شرح نوع خطا و بلافاصله با پیغام :
    This program has performed an illegal operation and will be shutdown
    Details: Book.exe caused an invalid page fault in mdule vfp8r.dl at 0177:0c01a378

از برنامه خارج می شود.

من یک فایل اجرایی ساده با vfp8 درست کردم و با همین مشکل مواجه شدم بنابراین به این نتیجه رسیدم که برنامه های فاکس پرو به یک پیش نیاز خاص برای اجرا در 98 نیاز دارند ولی نتوانستم آنرا پیدا کنم.

کسی به چنین مشکلی برخورد کرده است؟

لطفا راهنمایی کنید

اولا : برای طرح این موضوع نمیبایست بخش جدیدی باز میکردید(توجه شود به قوانین پست کردن موضوعات)

دوما: اصولا vfp8 روی ویندوزهای سری ان تی کار میکند و با ویندوز 98 مشکل دارد(بعضی از کامپوننت های آن خوب کار نمیکند)
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

مورد اول - به چشم (میتوانید منتقلش کنید؟)
    در مورد دوم مایکروسافت ادعا دارد برنامه های نوشته شده با vfp8 در حالت runtime در win98 کار میکند.
    به نظرتان برنامهام را با vfp7 کامپایل کنم؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    بیرجند - خ مدرس - مدرس 44 پلاک 52
    سلام
    بله عزیزم
    باید با vfp7 یا نسخه های پایین تر این کار رو انجام بدی

البته به شرطی که از امکانات 8 استفاده نشده باشه مثل AutoInc

بله، متاسفانه از خصوصیت FontCharSet و بعضی کامپوننتها مربوط به VFP8 استفاده کرده ام . مساله اینجاست که در بعضی از سیستمهایی که ویندوز 98 دارند برنامه به خوبی کار میکند. منتها من نتوانستم برنامه خاصی که قبلا روی این سیستمها نصب شده و Prerquistic برنامه های vfp8 هست را پیدا کنم. دوستی MDAC و DCOM98 را پیشنهاد کرد ولی جواب نداد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران
    من چند بار با این مشکل برخورد کردم و هر بار با نصب پارسا 2001 مشکلم حل شد.

علی آقا خیلی ممنون، با نصب پارسا 2001 برنامه اجرا میشود فقط در جاهایی که از فونت ایران سیستم استفاده کرده ام چیزی نمایش داده نمیشود( انگار کلا 98 با فونت ایران سیستم مشکل دارد، درسته؟)
    ضمنا مشکل من در توزیع نرم افزار است. نمیشه توقع داشت همه کاربران از پارسا 2001 استفاده کنند.
    باید فهمید پارسا 2001 چه کامپوننتهایی را نصب میکند.

برای نصب فونت از طریق api در همین فروم مثالی گذاشته ام
    شما میتونید چند تا فونت مورد نیازتون رو از همین طریق توی کامپیوتر کاربر مورد نظر نصب کنید
    ضمنا فونت ایران سیستم را هم میشه بدست آورد و توی ویندوز هم خوب کار میکنه
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران
    نصب فونت حتی با نرم افزار اینستال شید هم گاهی مشکل رو حل نمیکنه من هنوز در حال بررسی این مشکل هستم.
    ضمنا بنده با یه مشکل دیگه هم برخورد کردم . وقتی تو XP نرم افزارم رو نصب میکنم (البته با ایستال شید) حتما باید افیس XP نصب باشه و گرنه تقریبا همون پیغام توی 98 رو میده که این معضل بزرگی برای نصب برنامه هست

وقتی فونت در اینستال شیلد نصب بشه فقط فونت در شاخه Windows/fonts نصب میشه و باید در رجیستری هم ثبت بشه یک راه ساده اینه که فولدر بالا در Explorer باز بشه و Refresh بشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران
    تا اونجایی که من میدونم اینستال شید 8 فونت ها رو رجیستر هم میکنه

در مورد کامپوننتهایی که پارسا 2001، update میکنه چیزی دستگیرتون نشد؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •