نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: راهاندازی یک رادیو اینترنتی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اینجا!

راهاندازی یک رادیو اینترنتی

با سلام خدمت دوستان
    با اینکه تاپیک های من به جایی نمیرسه و سریعا میخوابه (نمیدونم چرا!! :D)
    این تاپیک رو میزنم شاید تاپیک بنده هم مورد عنایت عزیزان قرار گرفت و اومدند یک مثلا و شیوه درست برای راه اندازی رادیو اینترنتی گفتند و قرار دادند.

در صورتی که نمونه این تاپیک وجود داره لطفا ادرش رو به من بدید. تشکر
    در این تاپیک تقا ضا دارم نوشتن یک رادیو اینترنتی و دریافت اون رو از طریق ASP.NET برای ارسال و C#‎ برای دریافت بنویسید و توضیح بدید. البته قبلا مثال دریافت رو در همین سایت دیده بودم ولی ارسال اطلاعات و پروتکولها رو اگر توضیح بدید ممنون میشم.

VIP آواتار raravaice
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: راهاندازی یک رادیو اینترنتی

به به ! داستان شیرین و ادامه داری هست ماجرای رادیوی اینترنتی.

با اینکه تاپیک های من به جایی نمیرسه و سریعا میخوابه (نمیدونم چرا!! :D)
    علتش اینه که به جا نمی پرسید دلیلش رو هم ذکر میکنم.

در صورتی که نمونه این تاپیک وجود داره لطفا ادرش رو به من بدید. تشکر
    نه تنها در این سایت بلکه در هیچ سایت فارسی زبانی مرجعی در این زمینه پیدا نمیکنید.

در این تاپیک تقا ضا دارم نوشتن یک رادیو اینترنتی و دریافت اون رو از طریق ASP.NET برای ارسال و C#‎ برای دریافت بنویسید و توضیح بدید.
    یکی از دلایلی که نتیجه نمیگیرید همینه! چون بدون تحقیق قبلی پست میزنید.
    رادیوی اینترنتی هیچ ارتباطی با ASP.NET نداره و نمیتونه داشته باشه چون:

برای ایجاد رادیوی اینترنتی نیاز به ارتباط سوکت دارید حالا UDP یا TCP فرقی نمیکنه و این مورد از عهده ASP.NET خارج هست ، اونم در سرور Share که امکان پذیر نیست چون مطمئنن Admin سرور به شما اجازه ایجاد سوکت مستقل مورد نیاز رو نمیده ("اگر داد بدونید که فاتحه اون سرور خوندست ;) ")
    پس نیاز به یه Win App داری و یک سرور Dedicate .

برای ایجاد رابطه این چنینی شما باید روی سوکتها و Stream صدا تا حدی اطلاعات داشته باشید.

اگر دنبال علمش میگردی بگرد دنبال منابع راجع به :
    1. ایجاد سوکت تحت دات نت
    2.استریم Voice که البته چندتا کتابخانه DLL و فایل معروف Lame.exe که البته برای این مورد خاص باز هم اگر فنی تر میخوای پی گیری کنی بگرد دنبال دست نویسهای Davis Pan`s با سر تیتر "A Tutorial on MPEG/Audio Compression"
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=117135

یه راهنمایی هم اینکه اصطلاحا به رادیوی اینترنتی میگن ShoutCast یا PodCast پس اگر میخوای سری بری سر اصل مطلب و دنبال فن این کار نیستی بگرد دنبال این دو مورد.

دلیل اینکه سورس هم ضمیمه نمیکنم اینه که چون دست نویس خودم هست و بر حسب نیاز رادیو های خودم طراحی شده ،امکان داره که شما به مشکل بر بخوری باهاش 4 تا ناسزا درست درمون هم بار ما کنی.به این دلیل بنده رو معذور کنید از این کار. ;)

پ.و : سعی کن بری دنبال علمش خیلی شیرین تر هست تا سورس های آماده ای که وجود داره ، زمان میبره ولی دیدت رو برای انجام کارهای بزرگتر باز میکنه.

موفق باشید

البته من که پیش جناب raravaice به قول سربازا یه پایه بوق بیشتر نیستم ولی
    وقتی میشه با یه تگ embed والبته نصب بودن realplayer تو کامپیوتر طرف ، ما رو سایت
    رادیو داشته باشیم ، چرا باید بریم سراغ این مسائل پیچیده

<EMBED src=http://www.rferl.org/realaudio/c21.ram width=115 height=40
    type=audio/x-pn-realaudio BGCOLOR="#000000" loop="infinite"
    autostart="true">

آدرسی که تو قسمت src وجود داره باعث میشه رادیو فردا روی سایت اجرا بشه ... شما کافیه آدرس
    رادیو های دیگه رو داشته باشید و مثلا از طریق یک dropdown و جاوا اون آدرس رو تغییر بدید...
    اون وقت انگار که موج رادیو رو عوض کردید ... در مورد پیدا کردن آدرسها هم یه سرچ کوچیک کافیه
    امیدوارم به دردتون بخوره و البته مدیر بخش هم اگه خواست به خاطر آوردن اسم رادیو(...) این
    تاپیک رو حذف کنه ، خواهشا فقط اسم رادیویی که گفتم رو حذف کنه نه کل تاپیک رو
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اینجا!

البته خودم فکر میکنم چون سوالام پیچیدست جواب نمیگیرم ولی خب حالا که خوب بوده.
    این خوبه و امیدوارم با هم بتونیم این موضوع رو جلو ببریم و شما عزیزان هم در این کار بهم کمک کنید.
    من فکر میکردم با یک Webservice بشه به همین دلیل نامی از asp بردم ولی گویا منظور شما گرفتن یک اکانت shell از سرور است که فکر نکنم به این راحتی بدهند! (البته شنیدم سرورهایی هست برای همین عمل که این کار رو انجام میده. مثلا سرورهای بازی های انلاین که به فرد مورد نظر یک یا چند اکانت shell برای اجرای برنامه میده. منظور شما تقریبا" همینه درسته؟!)
    در ضمن من فکر میکردم با net.asp بشه یک سوکت TCP ایجاد کرد (تحت ویندوز که روی این موضوع کار کردم و از نحوه و ارسال اطلاعات, اطلاعات تقریبی خوبی دارم). درسته!؟ (تحت وب تست نکرده بودم ولی مثالهایی در msdn تحت وب دیده بودم)
    در مورد استریم های صدا ما لذوما که نباید دنبال mpeg باشیم چون فکر میکنم فرمت ارسال اطلاعات یک نکته شخصی است و فقط باید به دیکمپرس کردنش توجه کنیم. اگر اشتباه میکنم بگید.
    یه راهنمایی هم اینکه اصطلاحا به رادیوی اینترنتی میگن ShoutCast یا PodCast پس اگر میخوای سری بری سر اصل مطلب و دنبال فن این کار نیستی بگرد دنبال این دو مورد.
    من اصولا سعی میکنم کمی اطلاعات جمع کنم بعد پست بدم. این لغت ها و .. را هم قبلا سرچ کرده بودم ولی در این مورد حتی با سرچ موضوعات بالا به نتیجه ای نرسیدم و برای همین اینجا پست دادم.
    -----------
    karaji333 نکته خوبی هست ولی منظور دقیق من پخش یک رادیو روی یک صفحه نبود. من منظورم ایجاد یک سوکت برای تبادل اطلاعات بود.
    در ضمن من از ادرس
    http://www.rferl.org/realaudio/c21.ram
    چیزی متوجه نشدم. به نظر یک فایل صوتی realplayer باشه ولی چطور میشه به صورت انلاین رادیوی فردا (برای مثال) را از این گوش داد در حالی که لذوم یک رادیو live بودنش است؟! و یک فایل صوتی اصولا لایو نیست.
    اگر اشتباه میکنم لطفا منو راهنمایی کنید
    بسیار ممنون از کمکتون
    ---------------------------------------------
    *ویرایش*
    اطلاعات فایل ram شما اینچنین بود:
    rtsp://a649.l1056523883.c10565.g.lr.akamaistream.net/live/D/649/10565/v0001/reflector:23883
    --Stop--
    pnm://a649.l1056523883.c10565.g.lr.akamaistream.net/live/D/649/10565/v0001/reflector:23883
    --Stop--
    rtsp://a243.l296123893.c2961.g.lr.akamaistream.net/live/D/243/2961/v0001/reflector:23893
    --Stop--
    pnm://a243.l296123893.c2961.g.lr.akamaistream.net/live/D/243/2961/v0001/reflector:23893
    به نظر این خودش هم مثل نمونه بالاست.

VIP آواتار raravaice
    محل زندگی
    Tehran

پروتکل های rtsp ، mms دارای برنامه های آماده ای هستند !
    مثلا mms رو شما میتونی بدون هیچ برنامه نویسی بر روی ویندوز سرور 2003 آماده کنی. "Micrpsoft Media Server" که همون برنامه Windows Media Service هست که میتونی از طریق Component های ویندوز نصبش کنی.

ولی اگر میخوای رادیو یی رو خودت طراحی کنی و برنامه بنویسی در بهترین و راحتترین حالت باید از TCP استفاده کنی که میتونی با یه URL مثلا http://208.122.59.30:7796 یا http://YourName.com:2222 در اختیار کاربرت قرار بدی که اون شماره پورتی که جلوی URL اعلام میکنی در اصل کنترل را از IIS که داره به پورت 80 گوش میده ("http") خارج میکنه و به سوی برنامه شما که داره به اون پورت گوش میده هدایت میکنه و از اونجایی که این دسته از ارتباطها کاملا به صورت TCP هستند پس شما حتما باید TCP کار کنی چون با UDP نمیشه.

چرا با UDP نمیشه؟
    چون نوع ارتباط بالا تماما به صورت ارتباط GET صورت میگیره و اولین درخواست از سوی Player با GET میره ("همونطور که در نمونه ذخیره stream های آنلاین رادیویی mpeg گفتم ") و در برگشت اول یه سری سرآیند ICY میاد که شامل اطلاعاتی از قبیل نام ایستگاه رادیویی ، تاریخ و ... هست و بعد از اون Stream صدا سرازیر میشه.
    پس Player ها برای کار کردن با http دارن تماما این استاندارد رو رعایت میکنن یعنی GET.

mms و rtsp استانداردهای خودشون رو دارن برای برقراری ارتباط و روی UDP کار میکنن ولی دقت کن چون این پروتکل ها دارن توسط Player ها ساپورت میشن به درستی کار میکنن.

پس اگر شما میخوای روی بستر UDP کار رو انجام بدی یا باید خودت رو با mms یا دیگر پروتکل های شناخته شده وفق بدی یا یه Player سمت کلاینت برای پروتکل شخصی خودت بنویسی.("کار طاقت فرسا و بیهوده ایه")

در ضمن من فکر میکردم با net.asp بشه یک سوکت TCP ایجاد کرد (تحت ویندوز که روی این موضوع کار کردم و از نحوه و ارسال اطلاعات, اطلاعات تقریبی خوبی دارم). درسته!؟ (تحت وب تست نکرده بودم ولی مثالهایی در msdn تحت وب دیده بودم)
    شما با ASP.NET میتونی با سوکت ها کار کنی و این کاریه که داره انجام میشه مثلا httpwebresponse و httpwebrequest از این طریق کار خودشون رو انجام میدن ولی برای انجام این کار برنامه شما باید یه پورت رو Listen کنه یعنی سرور علاوه بر اجازه اجرای برنامه باید یکی از پورتهاش رو به شما اختصاص بده که شما بتونی این کار رو انجام بدی.
    پس حتما باید یه Win App داشته باشی و یک پورت TCP اختصاصی و یه پهنای باند درست حسابی که توی سرور های Share امکان پذیر نیست.
    البته شنیدم سرورهایی هست برای همین عمل که این کار رو انجام میده. مثلا سرورهای بازی های انلاین که به فرد مورد نظر یک یا چند اکانت shell برای اجرای برنامه میده
    علاوه بر گفته های بالا : شما گیم سرور رو با این قاطی نکن! تبادل اطلاعات توی گیم سرور خیلی کمتر هست تا یه رادیو یی که حداقل داره 24Kbps برای هر کاربر صرف میکنه پهنای باند بیشتری نیاز داره.
    در مورد استریم های صدا ما لذوما که نباید دنبال mpeg باشیم چون فکر میکنم فرمت ارسال اطلاعات یک نکته شخصی است و فقط باید به دیکمپرس کردنش توجه کنیم. اگر اشتباه میکنم بگید.
    حرف شما درست ولی شما دنبال استاندارد mpeg باش چون هم قابلیتهای بیشتری داره هم سورس و اطلاعات بیشتری براش وجود داره و هم میتونه شامل فرمت های صدا و تصویر بشه.

در آخر
    لذوم یک رادیو live بودنش است
    برای همین میگم بیخیال ASP.NET و WebService . ;)

پ.و
    توی codeproject اون کلمه هایی رو که گفتم سرچ کن یه سورس مبتدی خوب داره ولی بهش اکتفا نکن چون کمی باگ داره . مثلا اگر شما برنامه رو اجرا کنی و با اون پورت telnet کنی یه جورایی برنامت منهدم میشه.;)
    برای Stream از Lame.exe و Base.dll استفاده کرده که البته زیاد مهم نیست .

موفق باشید

يك نگاهي به اين پست بياندازيد
    http://weblogs.asp.net/scottgu/archi...-released.aspx
    براي راه اندازي سرور podcast حداقل مي‌تونه بسيار مفيد باشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اینجا!

این نکات عالیه و واقعا استفاده کردم. اون کدی هم که گفته بودید پیدا کردذم و الان دارم باهاش کار میکنم تا حداقل روشهای انجام کار رو مروری کرده باشم.
    اما این موضوع که هر بار باید پلیر get بده و سرور براش اطلاعات رو بفرسته بیش از حد پهنای باند را نمیگیره؟! ایا نمیشه کاری کرد که در یکی از پرتها همواره اطلاعات در حال فرستادن باشه و فقط پلیر اونها رو دریافت کنه (شدیدا فکر میکنم این مسخره است و خودم اصلا نمیدونم چنین چیزی شدنی هست یا نه ولی یکباره به فکرم رسید تا سوالی بپرسم!!)
    تبادل اطلاعات توی گیم سرور خیلی کمتر هست تا یه رادیو یی که حداقل داره 24Kbps برای هر کاربر صرف میکنه پهنای باند بیشتری نیاز داره.
    البته اینطوری هم نیست. کم مصرفت ترین بازیهای سه بعدی که valve هم در ساخت آنها خبره است همین counter و tf2 (سری موتور Source) هست که حداقل 52kbps سرعت نیاز داره!! (سرعت دانلود و آپلود هر کدام 6.5kb) در حالی که اگر تصمیم داشته باشیم یک رادیو با audiorate 24kbps راهاندازی کنیم باید سرعت آپلود 3kb داشته باشیم و دانلود که کلا نداریم. سایر بازیهای کامپیوتری هم معمولا 128kbps و بالاتر رو مد نظر قرار دادند. البته این عمل در سرورهای بازیهای کامیپوتری ساده تر میشه چون سرورها اسلات های دسترسی را محدود میکنند مثلا 32 اسلات قیمت متفاوتی با 16 اسلات یا 8 اسلات داره ولی در یک رادیو این مقدار باید خیلی زیاد تر از اینها باشه. البته اگر رادیو کوچکی باشه حتی 8 هم به نظر معقوله.

واقعا اطلاعات خوبی بود و ممنون. :D

Podcasting Kit for SharePoint
    http://www.codeplex.com/pks

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •