سلام
میبخشید کار داشتم و تهیه کد کمی طول کشید...

یک نمونه الکی قبلاً داشتم که نمونه جدید و اصولی تر را روی همان اپلود کردم
RightClick->Save Target As
http://www.h02.ir/Download.aspx?File...SocketChat.zip

نمونه فوق فوق العاده ساده است و
متن پیغام کلاینت ها فقط در سرور نمایش داده میشود (کد اضافه تری ندارد) و
متن پیغام سرو در یک حلقه for each برای همه کلاینت ها ارسال میشود.
فقط همین!

اول باید تک نمونه با دکمه رادیویی سرور اجرا شود و بعد میتوانید به تعداد دلخواه مجدداً فایل را اجرا کنید و دکمه رادیویی را روی کلاینت قرار دهید. (یک سرور و بی نهایت کلاینت.)

کسی اگر تک تک خطوط کد فوق را متوجه شود و دلیل وجودش و مشکل ناشی از حذفش را درک کند، به راحتی میتواند به دلخواه خودش امکانات بسیار متعددی و پیچیده و کاملی را کدنویسی کند و به برنامه اضافه کند.

(البته کد فوق قابل بهینه شدن و بهتر نوشته شدن است، ولی ترسیدم کمی پیچیده شود و از سادگی اش کاسته شود.)

اهداف تاپیک تامین شده و من هم قول نمیدهم ولی اگر وقت کنم، شاید انشا ا... نمونه یکم کاملتری از کد فوق هم تهیه کنم تا اعمال پیچیده تری مثل پیغام Private و Public و لیست افراد و... را هم داشته باشد. (ولی این اعمال دیگر مشکل TCP socket ها نیست و باید الگوریتم متان را اصلاح کنید.)

البته انشا ا... مطالب تاپیک را در قالب pdf هم به همین پک دانلود اضافه خواهم کرد.

از دوستان تشکر میکنم که با صبر و نپرسیدن سوال در بین مطالب، تاپیک را زیباتر کردند ولی حالا اگر کسی روی نمونه کد فوق مشکلی دارد و مثلاً جایی از کد را متوجه نمیشود، اگر بتوانم برای جواب در خدمت هستم ...

جمیعاً موفق و پیروز و سربلند باشید.