نمایش نتایج 1 تا 31 از 31

نام تاپیک: مقاله - یک نرم افزار Recovery بسیار قوی

کاربر دائمی آواتار بمب منطقی
    محل زندگی
    شمال-ایران

مقاله - یک نرم افزار Recovery بسیار قوی

با سلام
    امروز میخوام یک نرم افزار بسیار قدرتمند Recovery ویندوز را معرفی کنم:

System Mechanic 4 Professional

این نرم افزار با نرم افزارهای Recovery معروف دیگری همچون Norton Utilities و Registry Mechanich مقایسه و در تمام مراحل,این نرم افزار بسیار فدرتمندتر از بقیه ظاهر شده است.
    این نرم افزار دارای قسمتهای زیر می باشد که هر کدام را به اختصار توضیح میدهم:

Clean :

1-Get rid juck of files :
    این قسمت برای پیدا کردن و پاک کردن فایلهای زائد همچون فایهای Temp از دیسک سخت می باشد.
    2-Eliminate Duplicate files :
    این قسمت برای یافتن فایلهایی است که چند نسخه از آنها در هارد موجود می باشد. متد یافتن فایلهای همسان در این قسمت به نام فایل توجهی ندارد بلکه اطلاعات داخل فایل را مد نظر قرار میدهد. ولی باید به این موضوع هم توجه کرد که سرعت مقایسه کاملا بالا می باشد. طبق آزمایش انجام شده اطلاعات یک هارد 80 گیگا بایتی را که نزدیک به 50 گیگا بایت آن کاملا پر بوده را در کمتر از 8 دقیقه مورد مقایسه قرار داده است.
    3- Clean up your tracks :
    این گزینه برای پاک کردن History , Cache , Cookie و ... ایجاد شده توسط نرم افزارهای مختلف می باشد.
    4- Eliminate web popups :
    این گزینه برنامه ایست برای فیلتر کردن و حذف کردن آگهی های جاسازی شده در صفحات اینترنتی و همچنین پاک کردن PopUp های آزار دهنده موجود در Web.

Fix :

1- Fix registry problems :
    این قسمت یکی از برنامه های قدرتمند جهت رفع اشکال در رجیستری ویندوز می باشد. این برنامه با نرم افزار معروف Registry Mechanic مقایسه شده و با نتیجه ای اعجاب آور روبرو شده است. آزمایش به این صورت بوده که سیستم موجود را یک بار با Registry Mechanic اسکن کرده و تعداد خطاهای پیدا شده برابر با یک بوده ولی بار دوم با System Mechanic اسکن کرده و ملاحضه شده که تعداد خطاهای یافت شده برابر با 79 است. خطاهای پیدا شده توسط Sytem Mechanic فاقد هیچ گونه ای ایرادی بوده و ترمیم هر کدام از آنها به نوبه خود سرعت سیستم را افزایش داده است.
    2- Fix broken shortcuts :
    این قسمت برای یافتن shortcut های اشتباه در درایوهای دیسک سخت و از بین بردن یا ترمیم آنها می باشد.
    3- Purge invalid uninistallers :
    گاها پیش میاید که بعد ازUninistall کردن یک نرم افزار آثار آن در سیستم باقی بماند که توسط این برنامه میتوان این فایلهای زائد را پاک و یا نرم افزارهایی که به درستی نصب نشده اند را یافت و ایراد آنها را رفع کرد.
    4- Recover deleted Data
    این قسمت شامل مجموعه ای از برنامه ها جهت 1- یافتن و بازیابی فایلهای پاک شده از هارد می باشد حتی اگر از Recycle Bin هم پاک شده باشند2- یافتن و recover کردن میلهای پاک شده از نرم افزارهایی همچونOutlookExpress و NetScape Email و...3- Image گرفتن از هر کدام از درایوهای موجود در هارد- و...

Optimize :

1- Increase internet speed :
    این برنامه جهت سرعت بخشیدن به اینترنت می باشد. که این کار را با تنظیمات تخصصی تر بر روی ویندوز انجام میدهد. بیشتر این تنظیمات به صورت اتوماتیک انجام میشود وبه جز چند مورد,نیازی به تنظیمات حرفه ای ندارد.
    2- Startup manager :
    این برنامه نرم افزارهایی را که در هنگام بالا آمدن ویندوز اجرا میشوند را برای ما لیست می کند که میتوانیم آنها را فعال یا غیر فعال و یا آنها را پاک نمائیم.
    3- Tweak windows settings :
    این قسمت یک نرم افزارtweak کوچک(به اصطلاح جیبی) برای ویندوز می باشد.
    4- Speed up hard drives :
    این برنامه یک Defragmenter بسیار قدرتمند برای هارد دیسک می باشد . این برنامه با نرم افزارNorton Utilities مقایسه شده است. این برنامه از سری برنامه های System Mechanic دارای دو نوع Degragment میباشد:
    - Quick : بسیار سریع می باشد. در کمتر از 2 دقیقه یک درایو به ظرفیت 4GB را Defragment نمود.
    - Optimized : طولانی تر از Norton میباشد ولی در عوض خیلی خیلی بهتر.
    پیشنهاد می شود که درایو مربوط به محل نصب ویندوز را با Optimized و مابقی درایو های موجود را با گزینهQuick دفراگ نمائید.
    5- Defragment memory :
    این برنامه برای defrag و Recovery حافظه رم می باشد.

Protect :

1- Securely delete files :
    این برنامه یک Recycle Bin پیشرفته برای سیستم عامل شما می باشد.
    2- System Snapshots :
    این برنامه یک System Restore می باشد که نکاتی بهتر و برتر از System Restore را دارا می باشد.
    3- Eliminate Spyware :
    یک برنامه قدرتمند جهت مقابله با Spyware ها می باشد.
    4- Virus Protection :
    Anti Virus نرم افزار System Mechanic می باشد.
    5- Block Internet Threats :
    FireWall نرم افزار System Mechanic می باشد.
    6- Securely scrub drives :
    این برنامه یک دیسک Scrubber برای شما ایجاد می کند تا زمانی که سیستم شما با مشکل مواجه شد و امکان دستیابی به ویندوز وجود نداشت بتوانید مشکل را با این دیسک رفع کنید.

Maintain :

1- PC Maintenance wizard :
    توسط این برنامه می توانیم عملیات Juck Files و Clean Registry و Internet Clutter و PC Parasites و Disk Defrag رابا هم دیگر بر روی درایو اعمل کنیم.
    2- Scheduled Maintenance :
    توسط این برنامه ما می توانیم عملیاتی که در بند قبلی ذکر شد را در فواصل زمانی خاصی تکرار کنیم.
    3- Utility Bar :
    این برنامه جعبه ابزار تمام برنامه های System Mechanic می باشد که می توانیم این جعبه ابزار را در هر قسمت از Desktop ویندوزمان مقیم کنیم.

تهیه شده توسط :
    پارسا س (بمب منطقی)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tehran-TMU
    عالیه- من حدود یکسالی هست که این ورژن رو دارم- (قبلا هم 8/3 رو داشتم)- بسیار هم ازش راضی هستم.
    یه تست جالب:
    یه بار با قسمت elliminate spyware سیستم رو بررسی و رفع جاسوس کردم. بعد با برنامه های antispyware بررسی کردم و تقریبا هیچکدوم هیچی پیدا نکردن!

محل زندگی
    شمال-ایران
    من تا حالا هیچ نرم افزاری به این قدرتمندی در مورده Recovery ندیده بودم.مخصوصا Registry Recovery اون خیلی جالبه. حتی WinDoctor که مال symantec باشه و یا Registry Mechanic هم نتونستن به پای اون برسن.
    تا اونجا که من میدونم بالاترین ورژن این نرم افزار که تا حالا به بازار اومده ورژن 4.0i هستش که این مقاله هم مربوط به ورژن 4.0i .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tehran-TMU
    راستی یادم رفت بگم: این برنامه فقط یک Recovery tool نیست- کلی امکانات دیگه هم داره!

محل زندگی
    شمال-ایران
    آره خوب من تقریبا تمام امکانات این نرم افزار رو توضیح دادم. در حقیقت این نرم افزار یه System Mechanic هست (:D) :D

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    سلام
    از مطالبتون خیلی ممنونم.
    آخرین نگارش اون یعنی System Mechanic Professional 5.0 رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
    http://www.download.com/System-Mecha...ml?tag=lst-0-2
    البته حجمش 29.52 مگابایته. :strange: :mrgreen:
    ویرایش شد
    مسعود
    :) :sunglass:
    :موفق: :موفق:

کاربر دائمی آواتار delphi77
    محل زندگی
    ایران تهران
    بسیار بسیار سپاسگزارم

سلام
    این نرم افزار خیلی چیز خوبیه و من هم مدتهاست که از اون استفاده می کنم.فقط یک چیزی در مورد اون برام عجیبه . این نرم افزار 30 روز به کاربر امکان استفاده رایگان می دهد و بعد از اون میگه باید register کنی . اما یه کلید توی رجیستری می سازه بنام FirstRun که موقع نصب اولیه مقدارش 1 و بعد از اون 0 میشه . اما هر وقت خواستی می تونی بری دستی اون رو 1 کنی و انگار که تازه نصبش کردی می تونی دوباره 30 روز رایگان استفاده کنی . برام عجیبه که چرا اینقدر دست کاربر رو باز گذاشته و بنوعی میشه گفت ضعیف کار کرده.

محل زندگی
    ایران تهران
    قبلا در نخسه های دیگش برای فایهای تکراری جستجو داشت الان ندارد
    duplicate fils

محل زندگی
    شمال-ایران
    نسخه 4
    2-Eliminate Duplicate files :
    این قسمت برای یافتن فایلهایی است که چند نسخه از آنها در هارد موجود می باشد. متد یافتن فایلهای همسان در این قسمت به نام فایل توجهی ندارد بلکه اطلاعات داخل فایل را مد نظر قرار میدهد. ولی باید به این موضوع هم توجه کرد که سرعت مقایسه کاملا بالا می باشد. طبق آزمایش انجام شده اطلاعات یک هارد 80 گیگا بایتی را که نزدیک به 50 گیگا بایت آن کاملا پر بوده را در کمتر از 8 دقیقه مورد مقایسه قرار داده است.
    نسخه 5 رو هنوز فرصت نکردم دقیق نگاه کنم.
    ین نرم افزار خیلی چیز خوبیه و من هم مدتهاست که از اون استفاده می کنم.فقط یک چیزی در مورد اون برام عجیبه . این نرم افزار 30 روز به کاربر امکان استفاده رایگان می دهد و بعد از اون میگه باید register کنی . اما یه کلید توی رجیستری می سازه بنام FirstRun که موقع نصب اولیه مقدارش 1 و بعد از اون 0 میشه
    اگه میشه بفرمائید کدوم کلید.

محل زندگی
    ایران تهران
    پسوردهایی که دوستمون دادند درست کار می کنه من پسورد نسخه 4 را هم دارم اگه خواستید بنویسم :sunglass:

محل زندگی
    شمال-ایران
    NO Warez Activity وگرنه ممکنه که پستت حذف بشه وا. :wink:

سلام
    بمب منطقی نوشته :
    اگه میشه بفرمائید کدوم کلید
    من نسخه 4.0 System Mechanic Professional را نصب کره ام
    کلید :
    MyComputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\iolo\System Mechanic 4

و نام مقدار :
    FirstRunPro

وقتی این مقدار رو 1 بکنید . دوباره که برنامه رو اجرا کنید می تونید اون گزینه که به شما اجازه استفاده رایگان 30 روزه را میدهد رو انتخاب کنید .

محل زندگی
    شمال-ایران
    نسخه 5 هم دقیقا یک چنین کلیدی داره!!!!!
    خیلی عجیبه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهرون - امامزاده حسن (علیه السلام)
    دوستان یک جنبه این بحث من، معرفی نرم افزارهای جدید هستش. :wink:

درسته که این نرم افزار، تمامی موارد مورد نیاز رو داره. ولی به نظر من تموم کننده نیست. به عنوان مثال جهت از بین بردن فایلهای اضافی و همچنین فایلهای موقتی و یا به قول این نرم افزار پاک کردن رد پاها، من از برنامه بسیار کوچیک و قدرتمند CCleaner و یا Easy Cleaner استفاده می کنم. (هر دو رایگان بوده و هر دو توسط متخصصین مایکروسافت تایید شده.) در ضمن در خصوص نرم افزار CCleaner، این فایل قابلیت حذف نمودن فایل Index.dat رو هم داره، که این فایل می تونه دلیل بعضی از مشکلات اینترنتی باشه. و یا نرم افزار Easy Cleaner، که بسیار قدرتمند در این امر رفتار می کنه و به صورت مرتب هم به روز رسانده میشه.

Eliminate Duplicate files
    امکانی که هرگز به کار من نیومد و نخواهد آمد. چون نمیشه به راحتی تصمیم گرفت که کدوم فایل رو میشه از بین برد. همانطور که می دونید ویندوز فایلهای مختلفی رو در جاهای مختلف به یک نام ذخیره می کنه. مثلا همین فایل Index.dat، که در مکانهای مختلفی قرار داره ولی هر کدوم کار متفاوتی دارند. البته نرم افزار Easy Cleaner این قابلیت رو هم داره.

Clean up your tracks
    در این باره که دو تا نرم افزار معرفی کردم.

Eliminate web popups
    اگر از ویندوز اکس پی SP2، استفاده می کنید، دیگه این قسمت بدردتون نمی خوره. در ضمن شما می تونید با نصب نرم افزار Google Toolbar، هم از این قابلیت استفاده کنید و هم اینکه به این موتور سرچ راحتتر دسترسی داشته باشید.

Fix registry problems
    نرم افزاری که معرفی کردم= Easy Cleaner

Fix broken shortcuts
    Easy Cleaner

Recover deleted Data
    نرم افزارهای بسیار قدرتمند تر از این تیکه از این برنامه هم پیدا می شن که احتیاجی به باز کردن مطلب نداره. :sunglass:
    Increase internet speed
    من این تیکه رو تست کردم. ولی نتیجه قابل توجهی نگرفتم.

ادامه دارد...

محل زندگی
    شمال-ایران
    نرم افزار Easy Cleaner، که بسیار قدرتمند در این امر رفتار می کنه و به صورت مرتب هم به روز رسانده میشه
    و هم همچنین این نرم افزار :wink:

مثلا همین فایل Index.dat، که در مکانهای مختلفی قرار داره ولی هر کدوم کار متفاوتی دارند.
    همانطوری که ذکر کرده بودم پارامتر (پارامتر های) این مقایسه به هیچ عنوان بر اساس نام فایل نیست ، بلکه محتویات فایل مد نظره .

با نصب نرم افزار Google Toolbar، هم از این قابلیت استفاده کنید و هم اینکه به این موتور سرچ راحتتر دسترسی داشته باشید.
    به هیچ عنوان نمیشه به ToolBar ها اعتماد کرد چون می تونن به عنوان یک تروجان عمل کنن. مخصوصا که از نوع Google (چون یک موتو جستجو تشریف داره) باشه.

من این تیکه رو تست کردم. ولی نتیجه قابل توجهی نگرفتم.
    این قسمت (و بیشتر نرم افزارهای تنظیم سرعت اتصال به اینترنت) فقط یک سری از Default های ویندوز رو تغییر میدن و بس. پس فرقی نداره که از کدومشون استفاده کنی. :موفق:

نرم افزاری که معرفی کردم= Easy Cleaner
    فکر نکنم تواین مورد بهتر از registry Machanic وجود داشته باشه (حداقل) . که System Machanic تو تستی که انجام دادم بهتر از اون خودش رو نشون داد (می تونید خودتون هم تست کنید :) )

نرم افزارهای بسیار قدرتمند تر از این تیکه از این برنامه هم پیدا می شن که احتیاجی به باز کردن مطلب نداره
    این قسمت + Tweak موجود در این نرم افزار به صورت جیبی :) طراحی شده اند وگرنه به طور مثال نرم افزار هایی مثل Winner Tweak و Tweak XP جزو بهترین نرم افزارها در زمینه تنظیمات ویندوز هستن و اصلا قابل مقایسه با Tweak این نرم افزار نیستن.

حرف آخر : چرا وقتی میشه چندین کار رو توسط یک نرم افزار خوب انجام داد ، بریم توسط چند نرم افزار انجامش بدیم. چون همونطور که خودتونم می دونید نصب بیش از حد نرم افزار ها (خودشم از نوع سیستمی) باعث اختلال تو سیستم میشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    و هم همچنین این نرم افزار
    نرم افزاری که من در این باره معرفی کردم رو یکی از متخصصین مایکروسافت طراحی کرده و مورد قبول دیگر متخصصین. در ضمن این نرم افزار به صورت مرتب به روز رسانده میشه. من هر وقت خواستم سیستم مکانیک رو آپدیت کنم، گفته که احتیاج داره و همش هم یه چیزی رو آپدیت کرده.

همانطوری که ذکر کرده بودم پارامتر (پارامتر های) این مقایسه به هیچ عنوان بر اساس نام فایل نیست ، بلکه محتویات فایل مد نظره .
    با وجود این، نمیشه این کار رو انجام داد. به نظر من این گزینه تنها برای کسانی مفید هستش که در سیستم عامل بسیار حرفه ایی هستند. من که خودم هیچ وقت جرات نکردم از این گزینه جهت خالی کردن فضای هاردم استفاده کنم. :wink:

به هیچ عنوان نمیشه به ToolBar ها اعتماد کرد چون می تونن به عنوان یک تروجان عمل کنن. مخصوصا که از نوع Google (چون یک موتو جستجو تشریف داره) باشه.
    اولا که به عنوان تروجان نیستند. بلکه به این ابزارها به اصطلاح BHO گفته میشه. من این نرم افزار رو که از یک فایل DLL اصلی تشکیل شده با SPYBot چک کردم. و همانطور که انتظار داشتم اون رو به عنوان یک BHO مفید و بدون مشکل معرفی کرد.

این قسمت (و بیشتر نرم افزارهای تنظیم سرعت اتصال به اینترنت) فقط یک سری از Default های ویندوز رو تغییر میدن و بس. پس فرقی نداره که از کدومشون استفاده کنی.
    در این حالت اصلا احتیاجی به نصب هیچگونه نرم افزاری نیست. چون به راحتی می توان به وسیله دستکاری مستقیم در رجیستری این کار رو انجام داد. نحوه انجام این کار رو هم می شه به وفور در سایتهای معتبر پیدا کرد.

فکر نکنم تواین مورد بهتر از registry Machanic وجود داشته باشه (حداقل) .
    تعداد پیدا کردن به اصطلاح مشکلات در رجیستری رو نمیشه ملاک برای برتری یک نرم افزار دانست. شاید نام نرم افزار WinTools.NET رو شنیده باشید. اگر چنانچه با این نرم افزار برای بار اول رجیستری خودتون رو اسکن کنید، حدود 400 مورد مشکل پیدا خواهد کرد. در این حالت باید طبق گفته شما بگیم که این نرم افزار دیگه آخرشه. :wink:
    چرا وقتی میشه چندین کار رو توسط یک نرم افزار خوب انجام داد ، بریم توسط چند نرم افزار انجامش بدیم.
    اگر این حرف شما صحت داشته باشه، نرم افزار Norton System Works می تونه گزینه بهتری باشه، چون اولا که بسیاز سازگارتره و ثانیا پشتیبانی بالاتری داره و ثالثا گزینه های نستبا کامل تری داره.

ادامه دارد...

محل زندگی
    شمال-ایران
    نرم افزاری که من در این باره معرفی کردم رو یکی از متخصصین مایکروسافت طراحی کرده و مورد قبول دیگر متخصصین
    جسارتا خود ویندوز چیه که بچش چی باشه (بر گرفته از یک ضرب المثل قدیمی). :) لطفا این موضوع رو باز نکنید. :flower:

در ضمن این نرم افزار به صورت مرتب به روز رسانده میشه. من هر وقت خواستم سیستم مکانیک رو آپدیت کنم، گفته که احتیاج داره و همش هم یه چیزی رو آپدیت کرده.
    منظورتون رو از "گفته که احتیاج داره و همش هم یه چیزی رو آپدیت کرده" دقیق متوجه نشدم. ولی اگه منظورتون اینه که عمل آپدیت درست انجام نمیشه ، باید عرض کنم که ورژن 5 این نرم افزار مشکلی در این زمینه نداره (در ورژن 4 هم مشکلی نداره) و یا بهتره بگم که من با مشکلی روبرو نشدم.

با وجود این، نمیشه این کار رو انجام داد. به نظر من این گزینه تنها برای کسانی مفید هستش که در سیستم عامل بسیار حرفه ایی هستند. من که خودم هیچ وقت جرات نکردم از این گزینه جهت خالی کردن فضای هاردم استفاده کنم.
    خوب پس نتیجه میگیریم که مشکل User Error هست :mrgreen:

اولا که به عنوان تروجان نیستند. بلکه به این ابزارها به اصطلاح BHO گفته میشه. من این نرم افزار رو که از یک فایل DLL اصلی تشکیل شده با SPYBot چک کردم. و همانطور که انتظار داشتم اون رو به عنوان یک BHO مفید و بدون مشکل معرفی کرد.
    (Browser Helper Object (BHO : همونطوری که گفتم به هیچ عنوان نمیشه به این ابزارها اعتماد کرد. و در مورد SPYBot باید بگم که SpyWare Doctor بنده ToolBar مربوط به نرم افزار DAP (و هر ToolBar دیگه ای) رو Trojan به حساب میاره و از کاربر درخواست پاک یا قرنطینه کردن اونو داره.
    البته باید عرض کنم که این میمونه به علاقه شما به این مورد که ، اطلاعات شخصی تون توسط موتورهای جستجو پیدا بشه و در اختیار سایر افراد قرار بگیره. :)

در این حالت اصلا احتیاجی به نصب هیچگونه نرم افزاری نیست. چون به راحتی می توان به وسیله دستکاری مستقیم در رجیستری این کار رو انجام داد. نحوه انجام این کار رو هم می شه به وفور در سایتهای معتبر پیدا کرد.
    پس در کل باید نرم افزارهایی مثل Boot XP یا WinBoost و یا WinnerTwaek و امثالهم رو کلا بیخیال بشیم چون به صورت دستی هم میتونیم این کار ها رو انجام بدیم و صاحبان این نرم افزارها دیوانگانی بیش نیستن :موفق:

تعداد پیدا کردن به اصطلاح مشکلات در رجیستری رو نمیشه ملاک برای برتری یک نرم افزار دانست. شاید نام نرم افزار WinTools.NET رو شنیده باشید. اگر چنانچه با این نرم افزار برای بار اول رجیستری خودتون رو اسکن کنید، حدود 400 مورد مشکل پیدا خواهد کرد. در این حالت باید طبق گفته شما بگیم که این نرم افزار دیگه آخرشه.
    شما به توضیح بنده در مورد این قسمت دقیق نگاه نکردید . پس یه دور دیگه اونو تایپ می کنم :
    این قسمت یکی از برنامه های قدرتمند جهت رفع اشکال در رجیستری ویندوز می باشد. این برنامه با نرم افزار معروف Registry Mechanic مقایسه شده و با نتیجه ای اعجاب آور روبرو شده است. آزمایش به این صورت بوده که سیستم موجود را یک بار با Registry Mechanic اسکن کرده و تعداد خطاهای پیدا شده برابر با یک بوده ولی بار دوم با System Mechanic اسکن کرده و ملاحضه شده که تعداد خطاهای یافت شده برابر با 79 است. خطاهای پیدا شده توسط Sytem Mechanic فاقد هیچ گونه ای ایرادی بوده و ترمیم هر کدام از آنها به نوبه خود سرعت سیستم را افزایش داده است.
    من در این توضیح منظورم فقط کیفیت نبوده بلکه کمیت هم مد نظرم بوده.

اگر این حرف شما صحت داشته باشه، نرم افزار Norton System Works می تونه گزینه بهتری باشه، چون اولا که بسیاز سازگارتره و ثانیا پشتیبانی بالاتری داره و ثالثا گزینه های نستبا کامل تری داره.
    خوب من که نگفتم - به قول شما - این نرم افزار آخرشه. من گفتم -> " یک نرم افزار بسیار قدرتمند " . شما اگه خواستید میتونید طی مقاله ای این نرم افزار سیستمی رو برای کاربرهایی که با System Work آشنا نیستن آشنا کنید و اونها رو با مزایا و معایب این نرم افزار در برابر بقیه نرم افزارها مطلع کنید. :)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جسارتا خود ویندوز چیه که بچش چی باشه (بر گرفته از یک ضرب المثل قدیمی). لطفا این موضوع رو باز نکنید
    دلیل غیر منطقی :flower:

خوب پس نتیجه میگیریم که مشکل User Error هست
    اکثر کاربرانی که از این دست نرم افزارها استفاده می کنند، افراد غیر حرفه ایی هستن. :موفق:

SpyWare Doctor
    این نرم افزار رو مایکروسافت تایید نکرده. در ضمن من گوگل رو میگم نه DAP.

پس در کل باید نرم افزارهایی مثل Boot XP یا WinBoost و یا WinnerTwaek و امثالهم رو کلا بیخیال بشیم چون به صورت دستی هم میتونیم این کار ها رو انجام بدیم و صاحبان این نرم افزارها دیوانگانی بیش نیستن
    شما می تونید به جای استفاده از این نرم افزارها، از نرم افزار TweakUI که محصول خود مایکروسافت هستش استفاده کنید. :)

محل زندگی
    شمال-ایران
    اکثر کاربرانی که از این دست نرم افزارها استفاده می کنند، افراد غیر حرفه ایی هستن.
    همیشه نرم افزارها سعی در راحتر کردن کارها با نتیجه ای مطلوب برای کاربران سیستم هستند. وگرنه طبق گفته شما کلا باید سیستم عامل رو هم بی خیال شد چون تمام کارهای اون رو میشه به طور دستی و بدون نیاز به اون انجام داد.

این نرم افزار رو مایکروسافت تایید نکرده
    مایکروسافت معمولا نرم افزارهایی رو که پتش رو , روی آب میریزه تائید نمیکنه. :موفق:

در ضمن من گوگل رو میگم نه DAP.
    میدونم. منم منظورم این بود که -> مشت نمونه خروار است. :wink:

شما می تونید به جای استفاده از این نرم افزارها، از نرم افزار TweakUI که محصول خود مایکروسافت
    هستش استفاده کنید.
    شما چرا اینقدر اصرار به استفاده از محصولات مایکروسافت دارید. به قول یکی از دوستان این سایت :
    مایکروسافت میگه "اگر نمیتونی کاری رو درست و کامل انجام بدی بهتره اونو طوری انجام بدی که درست و کامل به نظر بیاد" :موفق:
    انشاالله اگه وقت کردم (یا هر کدوم از دوستان که وقت بیشتری داره) نرم افزار TweakUI رو با WinnerTweak (که به نظر بنده نرم افزار کاملی در این زمینه هست) مقایسه می کنم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    دوست عزیز من جناب «بمب منطقی»، من نه اصلا قصد مجادله با شما رو دارم و نه اینکه با نرم افزاری که شما زحمت کشیدید و معرفی کردید مخالف هستم. فقط قصد بنده از ارائه این مطلب، معرفی نرم افزارهای دیگه در این خانواده و دیگه اینکه جهت گرفتن نتیجه بهتر جهت انجام همین کارها میشه از نرم افزارهای دیگه هم استفاده کرد.

در ضمن می خواسم بگم که سیستم مکانیک رو مایکروسافت تایید کرده. :wink: اما این تایید باعث این نمیشه که این نرم افزار در کارهایی که می کنه بهترین هستش.

اگر مایلی ادامه بحثمون رو بدیم. ولی نه به ضعیف نشون دادن یه شرکت یا شخص خاص و نه چیزهای دیگه.

موفق باشید.

محل زندگی
    شمال-ایران
    دوست عزیز من جناب «بمب منطقی»، من نه اصلا قصد مجادله با شما رو دارم
    این چه حرفیه. من اصلا قصد مجادله با شخص شما نداشتم و همیشه از بحث های علمی لذت می برم و همیشه دوست دارم تو این بحثها چیزهای جدیدی هم یاد بگیرم.

اگر مایلی ادامه بحثمون رو بدیم. ولی نه به ضعیف نشون دادن یه شرکت یا شخص خاص و نه چیزهای دیگه.
    هر چند از مایکروسافت دل خوشی ندارم (نه تنها من بلکه بسیاری از کاربران نرم افزارهای مایکروسافت) ولی خوب به خاطر شخص شما فعلا با این شرکت کاری ندارم. :D

خوب حالا بریم سر اصل مطلب :

1- یک دلیل قانع کننده برای اعتماد کردن به BHO ها بیارید.
    2- آیا نرم افزار های SpeedUp (چه مربوط به Network و چه Desktop )به درد هر نوع کاربری می خورن ؟ یا اینکه ممکنه برای بعضی کابرها دردسرساز باشن. مثلا نرم افزارهای Desktop SpeedUp برای کاربرهای تحت شبکه خطری ندارن ؟ چون ممکنه که تعدای از سرویسها (مخصوصا سرویسهای شبکه) رو از کار بندازن .

فعلا همینا :)
    سربلند باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    این چه حرفیه. من اصلا قصد مجادله با شخص شما نداشتم و همیشه از بحث های علمی لذت می برم و همیشه دوست دارم تو این بحثها چیزهای جدیدی هم یاد بگیرم.
    :flower:

یک دلیل قانع کننده برای اعتماد کردن به BHO ها بیارید.
    مهمترین دلیل منطقی جهت این مطلب، مورد نداشتن این نرم افزار از نظر برنامه هایی چون: Spybot و BHODemon هستش. در ضمن دیدم که متخصصین مایکروسافت این برنامه رو جهت نصب توصیه کردند. :oops:

آیا نرم افزار های SpeedUp (چه مربوط به Network و چه Desktop )به درد هر نوع کاربری می خورن ؟
    یا اینکه ممکنه برای بعضی کابرها دردسرساز باشن.
    بله. دقیقا
    به عنوان مثال نرم افزار معروف Tune Up یه قسمت داره که تنظیمات مروبوط به شبکه و اینترنت رو بهینه سازی می کنه. من در محل کارم اون رو اجرا کردم و دیگه نتونستم به اینترنت متصل بشم. :mrgreen:
    جهت رفع مشکل بوجود اومده، مجبور شدم که تمامی تنظیمات رو به حالت اول برگردونم.

ادامه دارد...

محل زندگی
    شمال-ایران
    خوب این از این. :)

حالا این دوتا :
    1- Defragment memory : کار این نرم افزارها اینه که اول از هم فایلهای(داده ها) رو که به عنوان پروسس Child تحت سایر پروسسها لود شده و حالا دیگه بی مصرف هستن( ولی هنوز در حافظه باقی موندن) رو Unload کنه و از حافظه خارج کنه(عمل Recover) . و در آخر هم Proccess ها و داده های Fragment شده رو Defrag کنه.
    حالا سوال اینجاست که در این نرم افزارها امکان اشتباه وجود داره؟ چون گاها بعد از عمل Defrag بعضی از نرم افزار های لود شده (که در حین عمل دفرگ load بوده اند)از کار میفته و یا کابر رو با پیغام Don't Send روبرو می کنه.
    پیشنهاد : قبل از عمل Defragment Memory ، حدالامکان برنامه های لود شده رو باید بست.

2- Defragment Disk : این نرم افزارها بهتر عمل میکنن یاDisk Defragmenter خود ویندوز ؟
    و یه سوال دیگه اینکه بعضی از این نرم افزارها (از جمله خود System Mechanic)دو گزینه برای این عمل دارن ; شامل Full و Quick . قضیه Full که منتفی هست . ولی Quick دقیقا چیکار میکنه.
    نظر : روش Quick فقط فایلهای Fragment شده رو Defrag میکنه و مدیریتی بر فضا های خالی نداره و یا اینکه فقط فایلهای سیستمی رو defrag میکنه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Defragment memory
    در این مورد نظری ندارم. چون دیگه با وجود رم هایی با ظرفیت و سرعت بالا، من فکر نمی کنم تاثیر چندانی در عملکرد داشته باشن.

Defragment Disk
    در این خصوص هم، به نظر من Disk Defragmenter خود ویندوز به اندازه کافی قدرتمند نیست. چون به عنوان مثال گزینه ایی جهت یکپارچه سازی Page File ها نداره. اما از اون جهت که هماهنگی های لازم رو با قابلیت Prefetch داره، به همین لحاظ شاید گزینه مناسبی باشه.
    اما در کل، نرم افزار Disk Keeper، در این عمل فوق العاده عمل می کنه. من خودم شخصا از یکی از متخصصین مایکروسافت که تا به حال چندین کتاب در خصوص ویندوز نوشته، دیدم که این نرم افزار رو جایگزین مناسبی معرفی کرده.

ادامه دارد...

محل زندگی
    شمال-ایران
    Disk Keeper
    آدرسی از این نرم افزار در اختیار دارید؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    آدرسی از این نرم افزار در اختیار دارید؟
    حجم زیادی نداره.
    از این جا به بعد رو با پی ام ... :)

من هم با ویندوز کار موافقم برنامه خیلی خوبیه در ضمن برنامه های سبک تر و بهتر هم هست که اگه لازم باشه معرفی میشه :موفق:

با سلام
    من از این نرم افزار قبلاً استفاده کردم کارش بدک نیست ولی من میخواستم درایوی را که قبلاً اشتباهاً فرمت شده بود را بازیابی کنم ولی هیچ جوابی نداد و فقط می تواند فایلهایی را که خذف کرده اید دوباره باز گرداند.
    اگه کسی نرم افزاری سراغ داره که بتونه از درایوی که چندین بار فرمت شده دوباره اطلاعات را پیدا کنه به ما هم معرفی کنه.
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    ممنون
    :wink:

تاپیک های مشابه

1. PassWord Recovery
    نوشته شده توسط cpuman20 در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 13
    آخرین پست: یک شنبه 12 اسفند 1386, 09:23 صبح
  2. موقع اتچ فایل به اس کی و ال مشکل دارم recovery for mdf