نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: اجرای فایل exe در شبکه

اجرای فایل exe در شبکه

آیا می توان فایل exe یک برنامه را در شبکه قرار داد تا کاربران با اجرای آن به این طریق نیازمند نصب برنامه در رایانه خود نباشند؟ در صورت عملی بودن این روش ، برنامه های windows application مشابه برنامه های web application خواهند بود. فکر می کنم این روش برای فایلهای oracle developer امکان پذیر باشد.

نقل قول: اجرای فایل exe در شبکه

من فكر مي كنم بستگي به فايل exe شما و منابعي كه از اون استفاده مي كنه و نيز طريقه استفاده از اين منابع توسط برنامه داره
    به عنوان مثال فايلي كه با پايگاه داده SQL Server كار ميكنه به راحتي روي شبكه كار مي كنه ولي اگه پايگاه داده Access باشه مسلما نياز به تمهيدات خاصي داره

کاربر دائمی آواتار SMRAH1
    محل زندگی
    مشهد

همانطور که دوستمان Alen اشاره کرد،بسته به خوده برنامه دارد.برای نمونه در یکی از پروژه هام (به دلایلی)مجبور بودم یک فایل اجرایی رو روی تمام کامپوتر ها اجرا کنم ولی قبل از استفاده با یک فایل نصبی،محیط رو برای اجرای اون (کامپوننت ها و ..) رو کلاینت ها فراهم می کردم ولی در هر حال کاربر،یک فایل رو شبکه رو اجرا می کرد (توجه به این نکته ضروریه که وقتی می نویبسم یک فایل روی شبکه رو اجرا می کرد در واقه فقط مکان فایل روی شبکه بوده و بعد از اجرا این فایل عملا در حافظه کامپوتر کلاینت بار و اجرا میشه).

کاربر دائمی آواتار RED-C0DE
    محل زندگی
    31 4E 20 20 54 48 33 20 20 28 72 59 70 54 30 47 33 4E 31 28 20 20 5C 2F 30 52 31 7C 7C 29 20 20 7C 2

می تونی برنامه خودت رو Publish کنی تا در یک مکان عمومی توی شبکه همه بهش دسترسی داشته باشن ، هم فقط و فقط Online که بقیه بتونن فقط وقتی که شبکه به راه هست اجراش کنن (در واقع سیستمی که روش Publish شده باید به شبکه متصل باشه)و یا هم Online و Offline که همونطور که مشخصه بصورت غیر اتصال هم می تونن کار کنن...

برای اینکار می تونی از تکنولوژی ClickOnce استفاده کنی... (البته تکنولوژیهای دیگه ای هم وجود داره...)

http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...3d(VS.80).aspx

http://en.wikipedia.org/wiki/ClickOnce

با این روش می تونی هر وقت که بخوای برنامه خودت رو Publish کنی (کامپایل کنی و نسخه جدیدش رو روی یک مکان عمومی توی شبکه به اشتراک بذاری تا بقیه بی نیاز از نصب یک نرم افزار و دنگ و فنگ های اینکار برنامه خودشون رو فقط با یک Click اجرا کنن...)

خود ClickOnce رو جستجو کنی اینجا چیزی پیدا می کنی...

روی پروژه rightClick و بعد Properties رو انتخاب کن و بخش مربوط به Publish و اونجا می تونی تنظیماتی رو انجام بدی و باقی ماجرا ...

کاربر دائمی آواتار ali_kashani
    محل زندگی
    tehran

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •